Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroko    118

W handel się nie bawię to raz a dwa że na razie to mam zagwostkę jak upchnąć swoje zboże po żniwach bo jeszcze prawie wszystko mam z zeszłych żniw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

Niektórym wydaje się że cały świat to tyle co widać za stodołą, że jak u niego susza to na świecie zdrożeje.😆

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
1 minutę temu, maroko napisał:

W handel się nie bawię to raz a dwa że na razie to mam zagwostkę jak upchnąć swoje zboże po żniwach bo jeszcze prawie wszystko mam z zeszłych żniw.

 

To już wiadomo skąd taka optymistyczna analiza rynku 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
2 minuty temu, maroko napisał:

na razie to mam zagwostkę jak upchnąć swoje zboże po żniwach bo jeszcze prawie wszystko mam z zeszłych żniw.

Ten post wyjaśnia poprzedni, namawiasz wszystkich by trzymali obiecując jak Kowalczyk że pszenica podrożeje, bo nie masz gdzie swojego upchać😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
Napisano (edytowany)

@maroko Ale za to na Ukrainie deszcze idą , więc nie bój żaby ze zboża braknie , już w tamtym roku wszyscy mówili o suszy , a potem okazały się plony rekordowe prawie u wszystkich . Będzie zapewne jak zawsze w jednym rejonie będzie susza , a w drugim rekordy , i finalnie będzie to co zawsze 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
3 minuty temu, maroko napisał:

W handel się nie bawię to raz a dwa że na razie to mam zagwostkę jak upchnąć swoje zboże po żniwach bo jeszcze prawie wszystko mam z zeszłych żniw.

 

Mogę przyjąć tegoroczne. 50zł t/miesiąc. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 minut temu, maroko napisał:

Nie dojdzie.

Kto ma możliwość niech trzyma. Jeszcze w tym roku cena będzie grubo powyżej 1 000 za tonę. Pierdzielić te ich dopłatę. Ten kto sprzeda teraz to nawet z tą dopłata weźmie dużo mnie niż ten kto sprzeda pod koniec tego roku. I cena będzie rosła. Są baaardzo duże szanse że w czerwcu nie spadnie kropla wody a co to znaczy wszyscy wiemy...

A Ty to kto? Rodzina Kowalczyka?

Cała UE jest tylko jednym z wielu graczy na światowym rynku zbóż a  malutka Polska to szkoda gadać. Nawet jakby w całej Polsce zbiory były na średnim poziomie 2-3 tony z ha, to nikt tego na świecie nawet nie weźmie pod uwagę. Skrajna susza w całej UE mogłaby coś zmienić, ale cóż nam po tym, że cena będzie powyżej 1000zł jak będziemy zbierać 40% tego co zwykle?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
6 minut temu, Agrest napisał:

Mogę przyjąć tegoroczne. 50zł t/miesiąc. 😁

To koło gwiazdki może się okazać że jest już twoje 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Śmiejecie się a zobaczycie :) Tak samo jak była cena 1500 za tonę i ktoś by wtedy powiedział że będzie cena jaka jest teraz to każdy by go wyśmiał. 

@oregano ale ja napisałem o tym żeby nie sprzedawać już zmagazynowanego zboża w tej cenie a nie tego z nowych zbiorów...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
6 minut temu, PawelWlkp napisał:

To koło gwiazdki może się okazać że jest już twoje 🤣🤣

Trudno.  Pewno musiałbym z tym żyć.

Na poważnie to sam liczę na odbicie w okolicy stycznia. W tym roku we wrześniu nie sprzedam. Zresztą mam 20% mniejszy areał niż w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
2 godziny temu, dzidzia202 napisał:

Przeciesz tą cena musi pierdolnac bo jak komuś na kilku tysiącach nie pójdzie to on nie dołoży 100 tys czy 200 ale dużo dużo więcej. Ja to się dziwię ze nie ma strajków blokat i tym podobne ogólnie każdy się zali ale nic z tym nie robi normalnie siedzimy w tych domach jak takie cioty i liczymy ze ktoś za nas to zrobi.

Masa ludzi sprzedała na jesieni czy zboża czy kukurydzę wzięła kasę przyzwoita i siedzi cicho

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Na a co mają gadać? Udało im się wstrzelić w rynek i tyle. Sam bym się cieszył, jakbym był na ich miejscu. A tak sprzedałem cała pszenice na początku lutego... Jak widzę obecne ceny to ja i tak dobrą cenę dostałem, ale niedosyt pozostał. W żniwa mogłem mieć 1600 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
3 godziny temu, dzidzia202 napisał:

Przeciesz tą cena musi pierdolnac bo jak komuś na kilku tysiącach nie pójdzie to on nie dołoży 100 tys czy 200 ale dużo dużo więcej. Ja to się dziwię ze nie ma strajków blokat i tym podobne ogólnie każdy się zali ale nic z tym nie robi normalnie siedzimy w tych domach jak takie cioty i liczymy ze ktoś za nas to zrobi.

Wszyscy czekają na wybory , tego nikt nam nie zabroni   !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
13 minut temu, maroko napisał:

Śmiejecie się a zobaczycie :) Tak samo jak była cena 1500 za tonę i ktoś by wtedy powiedział że będzie cena jaka jest teraz to każdy by go wyśmiał. 

@oregano ale ja napisałem o tym żeby nie sprzedawać już zmagazynowanego zboża w tej cenie a nie tego z nowych zbiorów...

 

A gdzie mają ludzie sypać zboże z nowych zbiorów jak stare będą w magazynach? Myślisz, że rolnicy mają wolne magazyny i mogą sobie trzymać zboże z kilku lat? Tak to nie działa, jak masz 5 czy 10 ha zbóż to pewnie gdzieś w starej stodole to zmieścisz, ale zdecydowana większość rolników tak nie ma. Osobiście mam problem by zmieścić plony z jednych żniw a Ty oczekujesz, że jeszcze stare gdzieś zmieszczę. Powodzenia. Pomijam kwestie finansowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
6 minut temu, KlimekPL napisał:

Jak ktoś słuchał mądrych ludzi a nie polityków to sprzedał

Czekam jacy teraz w tym sezonie będą mądrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

na waszym miejscu zacząłbym się martwić tym co się dzieję z Łukaszenką i co może się stać po jego śmierci...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
23 minuty temu, ksiaze napisał:

na waszym miejscu zacząłbym się martwić tym co się dzieję z Łukaszenką i co może się stać po jego śmierci...

A czym się martwić nawet jak by zmarł ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390
Napisano (edytowany)

Ja tam będę obstawał przy swoim że jesteśmy oszukiwani w wydajności i pseudozapasach . W pierwszej połowie sezonu  wyjechało 9 mln ton i to w znacznej ilości pszenica portami a kukurydza na kołach na zachód .W pierwszym kwartale eksport nadal znaczny , niemcy i holendrzy z polski wywozili znaczne ilości  . Eksport pszenicy z Polski wzrósł w pierwszym kwartale o aż 221 proc. rok do roku do 1,8 mld zł 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/oto-dlaczego-zywnosc-w-polsce-tak-zdrozala-nowe-dane-wiele-wyjasniaja/0c0c5eg

Nie mniej z rzepakiem będzie problem bo proporcjonalnie do naszej wydajności przyjechało z ukrainy 1/4 produkcji . I na tym będzie ciągnąć manipulacja ze jest masa rzepaku to tak samo musi być z pszenicą i kukurydzą choć fakty sa takie ze jeszcze na ukrainie to rzepaku zasieli 1,5 % wiecej ale pszenicy a jak się ostatnio okazuje i kukurydzy zasiano bardzo mało . Nadganiaja to jarymi czyli soja , słonecznik ale to nie sa zboża podstawowe ale do manipulacji w podawaniu hektarów obsianych będą uwzględniane . 

 Z powyższego linku wynika ze w sklepach jest drogo bo za dużo wyeksportowaliśmy - rolnik natomiast sprzedaje tanio bo niby za dużo jest . Ktoś w tym wszystkim musi kłamać 

Edytowano przez marks50
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
30 minut temu, ksiaze napisał:

na waszym miejscu zacząłbym się martwić tym co się dzieję z Łukaszenką i co może się stać po jego śmierci...

Jak będziemy się martwić to pomoże Łukaszence, zmieni to coś?

52 minuty temu, Wicherek napisał:

Wszyscy czekają na wybory , tego nikt nam nie zabroni   !

A po wyborach co?czekamy do następnych wyborów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
36 minut temu, ksiaze napisał:

na waszym miejscu zacząłbym się martwić tym co się dzieję z Łukaszenką i co może się stać po jego śmierci...

Ja się tylko martwię o wygrane wybory Pisowców.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Będziemy zapierd....ć  i rowy kur...  kopać, a drudzy będą zakopywać... będziemy zadowoleni


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325
6 minut temu, marek1977 napisał:

Ja się tylko martwię o wygrane wybory Pisowców.

No to powodzenia zostaje Wam zyczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
5 minut temu, GABBER85 napisał:

Będziemy zapierd....ć  i rowy kur...  kopać, a drudzy będą zakopywać... będziemy zadowoleni

to byłby najgorszy scenariusz...ale fakt jest taki, że cierpliwość Putina względem Łukaszenki osiągnęła zenitu..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj