Polecane posty

Zdzinio    325
17 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Paragon i kasa fiskalna potrzebna jest przy sprzedaży każdego produktu podmiotowi nie będącemu na vacie.

Ja w lutym sprzedałem jałówki ryczałtowcowi za 70tys na fakturę tylko że podzieliłem na 5 faktur żeby 15tys na jednej nie przekroczył bo płacił gotówką, i nikt się na razie nie czepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madrale napisze ktoś po ile pszenica? Bo niezły tu burdel na forum widzę, dwie strony do tyłu pier. olicie UJ wie czym a o cenie nic. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Napisano (edytowany)
5 minut temu, Zdzinio napisał:

Ja w lutym sprzedałem jałówki ryczałtowcowi za 70tys na fakturę tylko że podzieliłem na 5 faktur żeby 15tys na jednej nie przekroczył bo płacił gotówką, i nikt się na razie nie czepia

5 lat maja na czepianie sie +odsetki

po przekroczeniu limitu w wysokosci 20 tys zl ( w ciagu roku) dla osoby prywatnej/rolnika ryczaltowego masz 60 albo 90 dni na zgloszenie do skarbowki i zakup kasy fiskanej

Dokladniej dopytaj ksiegowej

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
7 minut temu, NiezależnyRC napisał:

Madrale napisze ktoś po ile pszenica? Bo niezły tu burdel na forum widzę, dwie strony do tyłu pier. olicie UJ wie czym a o cenie nic. 

Zadzwoń na skup i się zapytaj. Co ci da jak ci napisze po ile u mnie jak w twojej okolicy mogą płacić inaczej. Albo wcale nie skupować. Bo wiele skupów skupuje minimalne ilości na bieżąco jak w mojej okolicy bo się boją. Nie znając cen.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, NiezależnyRC napisał:

Madrale napisze ktoś po ile pszenica? Bo niezły tu burdel na forum widzę, dwie strony do tyłu pier. olicie UJ wie czym a o cenie nic. 

Co jakiś czas młodzi gniewni się tu rejestrują i porządek chcą  zaprowadzać.A może tak Dzień dobry na początek a nie z ryjem od wejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
11 minut temu, ahten napisał:

5 lat maja na czepianie sie +odsetki

po przekroczeniu limitu w wysokosci 20 tys zl ( w ciagu roku) dla osoby prywatnej/rolnika ryczaltowego masz 60 albo 90 dni na zgloszenie do skarbowki i zakup kasy fiskanej

Dokladniej dopytaj ksiegowej

Ok dopytam się ale wydaje mi się że mylicie to z tym że 20 tysięcy możesz w gotówce zapłacić a powyżej tej kwoty tylko przelew, teraz już jest 15 tys , ale się nie sprzeczam bo dokładnie nie wiem , ale myślę że księgowa by mnie powiadomiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Napisano (edytowany)

dla rr mozesz i za 100 tys sprzedac w gotowce

limit 15 tys jest jak pomiędzy firmami handlujesz

Od nowego roku ma byc 8 tys :)

A myslisz ze ona sprawdza czy ktos jest na rr czy na vat?

wystawiles fakture to wystawiles, ona tylko to rozlicza.

Zawsze putaj sie wczesniej co zmaierzasz zrobic, a nie kombinujesz

Po to jej placisz, zeby zadawac pytania, a ona ma odpowiadac, i najlpeije na piscie, nawet mailowo.

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Czyli bedac na vacie a mając kase fiskalna mogę wystawić fakturę do 20 tys czy 15tys rocznie ryczałtowcowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak masz kase fiskalna mozesz wystawiac paragony i za 1 mln zl, oby Ci tylko towaru starczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Wiem ale mam kase fiskalna a chce sprzedac zboże ryczałtowcowi  a muszę wystawić fakturę żeby dostać dopłatę bo za paragon nie dadzą raczej dlatego pytam na jaka kwotę mogę wystawić ryczaltowcowo fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3470

Dwa ciągniki i scena jak w żniwa ?? To u was dwóch gospodarzy jest we wiosce :) . Chyba nie wiecie co to kolejki :) .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Jeżeli paragony się nie liczą to jestem pokrzywdzony bo sprzedaje legalnie zboże hodowcy trzody który nie jest na vacie, poniosłem koszty z zakupem kasy fiskalnej a teraz jeszcze nie należy mi się doplata bo nie mam faktury, a przecież to nie ja wymyśliłem takie prawo z zamiast faktury musi być paragon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Ja w lutym sprzedałem jałówki ryczałtowcowi za 70tys na fakturę tylko że podzieliłem na 5 faktur żeby 15tys na jednej nie przekroczył bo płacił gotówką, i nikt się na razie nie czepia

No to wdepnąłeś w kasę fiskalną. Nieznajomość prawa  nie zwalnia z konieczności jego stosowania.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1285
1 godzinę temu, NiezależnyRC napisał:

Madrale napisze ktoś po ile pszenica? Bo niezły tu burdel na forum widzę, dwie strony do tyłu pier. olicie UJ wie czym a o cenie nic. 

720 lubelskie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

Co jakiś czas młodzi gniewni się tu rejestrują i porządek chcą  zaprowadzać.A może tak Dzień dobry na początek a nie z ryjem od wejścia

Masz rację młodzi i gniewni co raz się tu rejestrują, ale staży i głupi też tu są i sieją propagandę,  a Dzień dobry to Ty powinieneś pisać jestem tu na forum prawie od początku chodź konto zarejestrowane drugie za takie posty jakie siejesz kiedyś był ban widzę że bardzo się udzielasz w pogodzie więc może tam się udaj jak nie masz tu nic konkretnego do powiedzenia. 

 

1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Zadzwoń na skup i się zapytaj. Co ci da jak ci napisze po ile u mnie jak w twojej okolicy mogą płacić inaczej. Albo wcale nie skupować. Bo wiele skupów skupuje minimalne ilości na bieżąco jak w mojej okolicy bo się boją. Nie znając cen.

Od grudnia obserwoje ceny, nie chce mi się dzwonić co 2tyg. A poza tym dobrze jest wiedzieć że np. U Ciebie jest drożej o 150zl wysyłam patelnie i tyle. 

13 minut temu, MonteChristo napisał:

720 lubelskie

Dzięki bardzo,  cena tragedia zaraz zajrzę jaka cena nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ale wraz ze stażem kultury i rozumu nie nabyłeś.Bo za takie wejście jak ty zrobiłeś też powinien być ban.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386
29 minut temu, NiezależnyRC napisał:

 

Dzięki bardzo,  cena tragedia zaraz zajrzę jaka cena nawozu

A co powiesz na 550?

Trzeba do ministra dzwonić że taka rozbieżność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
29 minut temu, NiezależnyRC napisał:

jestem tu na forum prawie od początku chodź konto zarejestrowane drugie

I co? na pierwszym dostałeś dożywocie, że zarejestrowałeś drugie czy multikonto?A może nam tu kit wciskasz że jesteś tu od początku.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Dowiedziałem się od księgowej że jeżeli mam już kase fiskalna to ryczaltowcowi mogę wystawiać bez ograniczeń czyli mam najpierw wystawić paragon a pod ten paragon wypisać i podpiąć sobie fakturę jeżeli agencja wymaga faktur, a dla urzędu skarbowego liczy się paragon faktura ich nie interesuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, NiezależnyRC napisał:

Masz rację młodzi i gniewni co raz się tu rejestrują, ale staży i głupi też tu są i sieją propagandę,  a Dzień dobry to Ty powinieneś pisać jestem tu na forum prawie od początku chodź konto zarejestrowane drugie za takie posty jakie siejesz kiedyś był ban widzę że bardzo się udzielasz w pogodzie więc może tam się udaj jak nie masz tu nic konkretnego do powiedzenia. 

 

Od grudnia obserwoje ceny, nie chce mi się dzwonić co 2tyg. A poza tym dobrze jest wiedzieć że np. U Ciebie jest drożej o 150zl wysyłam patelnie i tyle. 

Dzięki bardzo,  cena tragedia zaraz zajrzę jaka cena nawozu

Za takie byki też był ban🤣

  • Like 1
  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
3 godziny temu, suffeks napisał:

700zl kuj-pom scena wygląda jak ze żniw :)

 

 

signal-2023-05-26-135855_002.jpeg

signal-2023-05-26-135855_003.jpeg

signal-2023-05-26-135855_004.jpeg

Na ostatnim zdjęciu ukradli traktory

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj