Polecane posty

karolr2    767
2 godziny temu, jahooo napisał:

u mnie wylądujesz na dołku za samą próbę

Tak ale tylko od miejscowych,od obcych biorą 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
3 godziny temu, slawekz1975 napisał:

własnie sprawdzalem pogode kujawsko pomorskie ma padac po 22 czerwca to mnie juz nadmierne zapasy i niskie ceny nie beda dotyczyly

dochodzę do wniosku, że to najlepszy czas na urlop w naszym rejonie, można zaplanować wyjazd jak jeszcze w miarę to wygląda na polach, i nie katowałby się tym widokiem kurczących się roślin z dnia na dzień :(

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355

Od dwóch dni widzę wzmożony ruch ciężarówek z napisem Cedrob pasze , jadą z   Hrubieszowa w kierunku Chełma.  Chyba import znowu ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60
19 minut temu, KarolaKarotka napisał:

dochodzę do wniosku, że to najlepszy czas na urlop w naszym rejonie, można zaplanować wyjazd jak jeszcze w miarę to wygląda na polach, i nie katowałby się tym widokiem kurczących się roślin z dnia na dzień :(

Kuj pom

liscie już się zwijają. 

Wczoraj miało cały dzień padać. Nie spadła nawet kropla 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

NBA też sucho jak diabli. 

Ciekawostka: dziś dostałem sms z agroloku . Chcą kupić pszenicę 12,5 białka po 940 zł z dostawą do Gdyni. Cena indykacyjna( nie wiem co to znaczy).

Wygląda na to , że w porcie za pszenicę płacą w granicach 1000 zł/t , a nam chcą dać 600-700 i jeszcze musimy się prosić , żeby wzięli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Kontrakt na zniwa na jęczmień ozimy 560zl O.o dIs taka oferta

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471
31 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

NBA też sucho jak diabli. 

Ciekawostka: dziś dostałem sms z agroloku . Chcą kupić pszenicę 12,5 białka po 940 zł z dostawą do Gdyni. Cena indykacyjna( nie wiem co to znaczy).

Wygląda na to , że w porcie za pszenicę płacą w granicach 1000 zł/t , a nam chcą dać 600-700 i jeszcze musimy się prosić , żeby wzięli.

To jest cena w porcie za transport z kuj-pom 100 zł trzeba dać, czyli 840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1820
1 godzinę temu, Max83Max83 napisał:

Kuj pom

liscie już się zwijają. 

Wczoraj miało cały dzień padać. Nie spadła nawet kropla 

Na całym Pomorzu to zaczyna nieciekawie wyglądać, zresztą w mojej okolicy to praktycznie co roku występuje okres suszy maj-czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Śmiem twierdzić że ten rząd, w ogóle nie zwraca uwagę na skale problemu leczy ból podając choremu spirytus na chwile pomogą te dopłaty jeżeli w ogóle dostaną rolnicy osobiście nie wierzę bo przy obszarowych dać tego tysiaka nie chcą a tutaj obiecują 3 tyś do ha... Śmiech na sali kpiny wykorzystali nas i tyle, może gospodarka przez to zacznie kuleć bo ten import wszystkiego z UKrainy nie służy nikomu i na pewno prowadzi nas do ruiny... Czy oni są aż tak tempi ? Czy polandia już została sprzedana...

  • Thanks 1
  • Sad 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak to jest z tymi dopłatami do zboża bo ja nie w temacie a powoli trzeb coś myśleć o czyszczeniu magazynu na nowe zbiory.

Mam pszenżyto i mieszankę zbożową, jestem z kuj-pom. czyli dostanę odpowiednio po 900 i 700 zł do ha które podałem we wniosku o płatności do tych upraw. A co z ilością sprzedanych ton? Czy to jest jakiś bardziej skomplikowany wzór do wyliczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187
6 godzin temu, witejus napisał:

Żarty ciebie się trzymają?w ujni nie bierze się łapówek?🤣

nie na poziomie policjanta z drogówki, w UE kupuje się po prostu głosowanie w europarlamencie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
6 godzin temu, Wicherek napisał:

Teraz trzeba spytać producenta czy to nie z ukraińskiej kukurydzy  ?     następne pytanie ile Polacy zjedzą tego syfu  bo nikt tego nie badał       ?

Nie wierzę że  ktokolwiek za to odpowie, a już  napewno nie Ukrainiec.

4 godziny temu, damii1 napisał:

Kontrakt na zniwa na jęczmień ozimy 560zl O.o dIs taka oferta

Nie kontraktować, może się opamiętają bo to już upokorzenie rolnictwa zważywszy na poniesione kosztu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411
1 godzinę temu, maroko napisał:

Jak to jest z tymi dopłatami do zboża bo ja nie w temacie a powoli trzeb coś myśleć o czyszczeniu magazynu na nowe zbiory.

Mam pszenżyto i mieszankę zbożową, jestem z kuj-pom. czyli dostanę odpowiednio po 900 i 700 zł do ha które podałem we wniosku o płatności do tych upraw. A co z ilością sprzedanych ton? Czy to jest jakiś bardziej skomplikowany wzór do wyliczeń?

Podobno 5,5t z ha musisz sprzedać żeby dostać dopłatę o ile w ogóle będą po wyborach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robik557    51
Napisano (edytowany)

 

4 godziny temu, MarekUA napisał:

Śmiem twierdzić że ten rząd, w ogóle nie zwraca uwagę na skale problemu leczy ból podając choremu spirytus na chwile pomogą te dopłaty jeżeli w ogóle dostaną rolnicy osobiście nie wierzę bo przy obszarowych dać tego tysiaka nie chcą a tutaj obiecują 3 tyś do ha... Śmiech na sali kpiny wykorzystali nas i tyle, może gospodarka przez to zacznie kuleć bo ten import wszystkiego z UKrainy nie służy nikomu i na pewno prowadzi nas do ruiny... Czy oni są aż tak tempi ? Czy polandia już została sprzedana...

Polecam :)

https://audycje.tokfm.pl/widget/140437,-Populizm-nasz-powszedni-Jak-poradzic-sobie-z-populizmem-wladzy

Edytowano przez robik557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ruszaja-doplaty-do-zboz-i-rzepaku-jak-i-kiedy-zlozyc-wniosek-2445750

Pozwolę sobie przytoczyć najważniejszy fragment z powyższego linka:

"W przypadku gdy kwota pomocy wynikająca ze wszystkich złożonych wniosków przekracza równowartość 29,5 mln EUR, będzie zastosowany współczynnik korygujący."

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

Ale zrobili ludzi w c...ja.Nie potrzebnie sprzedałem rzepak🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411
7 minut temu, odrion napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ruszaja-doplaty-do-zboz-i-rzepaku-jak-i-kiedy-zlozyc-wniosek-2445750

Pozwolę sobie przytoczyć najważniejszy fragment z powyższego linka:

"W przypadku gdy kwota pomocy wynikająca ze wszystkich złożonych wniosków przekracza równowartość 29,5 mln EUR, będzie zastosowany współczynnik korygujący."

Co to jest kuźwa 29,5 mln euro na cały kraj? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194
Napisano (edytowany)
9 minut temu, krilan06 napisał:
18 minut temu, odrion napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ruszaja-doplaty-do-zboz-i-rzepaku-jak-i-kiedy-zlozyc-wniosek-2445750

Pozwolę sobie przytoczyć najważniejszy fragment z powyższego linka:

"W przypadku gdy kwota pomocy wynikająca ze wszystkich złożonych wniosków przekracza równowartość 29,5 mln EUR, będzie zastosowany współczynnik korygujący."

Co to jest kuźwa 29,5 mln euro na cały kraj?

To nawet nie jest kpina. Naplucie w twarz to też zbyt łagodne określenie. Ten nabór dotyczy całego żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, rzepaku i kukurydzy za część okresu. 

  • między 1 grudnia 2022 r. a 30 czerwca 2023 r. – w przypadku żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych lub nasion rzepaku lub rzepiku;
  • między 15 kwietnia a 30 czerwca 2023 r. – w przypadku kukurydzy.

Zróbmy szybkie obliczenie. Rzepakiem mieliśmy obsiane 1 mil ha w 2022. Pieniędzy mamy 29.5 mil EUR x 4.5 = ok 130 mil PLN. Załóżmy, że 70% ha załapie się na dopłaty z samego rzepaku. To mamy 130 mil podzielone na 0.7 mil ha = 185 zł. Tyle wyniosłaby szacowana dopłata, gdyby nie było innych zbóż i kukurydzy. To będzie 50 zł do ha.....

Edytowano przez odrion
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Ceny zbóż bardzo hardkorowe. Mam nadzieję że to tylko jeden taki rok a nie gwóźdź do trumny polskiego rolnictwa. Teraz czytałem że zwrot za kwalifikat chyba 65 zł do ha, npk parę stów w dół (nadal w nieakceptowalne cenie). Myślałem, że już na poważnie rząd teraz się zajmie sprawą ukraińskiego zboża, a oni dalej tylko udają że coś robią. 

 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A gdzie pszenica się podziała? 

Co do niej już nie ma? 

Na to jest inna pula.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj