Polecane posty

Mateusz1q    1826

Pany pytanie. Mogę sprzedać koledze kukurydzę bo on potrzebuje do bydła na premie a mi on sprzeda pszenice bo ma więcej białka i potrzebuje do świń. Oboje na ryczałcie jaka fakturę mamy wypisać żeby dopłaty dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
7 minut temu, Mateusz1q napisał:

Pany pytanie. Mogę sprzedać koledze kukurydzę bo on potrzebuje do bydła na premie a mi on sprzeda pszenice bo ma więcej białka i potrzebuje do świń. Oboje na ryczałcie jaka fakturę mamy wypisać żeby dopłaty dostać

oj bedzie w PL w tym roku z 50-60 mln ton zboz...:)

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Nie liczcie na podwyżki do żniw, niem szans , za pół roku bym liczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
34 minuty temu, rolnikon1989 napisał:

Te wszystkie dopłaty oddamy po nowym roku z nawiązką 

Najprawdopodobniej nie dostaniemy a i tak oddamy.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Nadejszła wiekopomna chwila podpisałem umowę na pszenicę 730 netto paszówka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dzwonić, płacę 750 netto u Ciebie

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
Dnia 18.05.2023 o 08:52, theta napisał:

warto dodac że import jest opłacalny dla USA pszenica (amerykańska) na wschodnim wybrzeżu kosztuje  $359 FOB  a z Polski jest o $100 tańsza na porcie w US 😜 dodam na porcie w US !!!! nie Gdynia czy tam jakiś inny PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Trzeba było dzwonić, płacę 750 netto u Ciebie

14ton zabierzesz? to końcówka reszte na konsumpcje pogoniłem po 870,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Elewar lubuskie

pszenica 790

rzepak 1520


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to z 14 t to już zabawa, chyba że miałbym gdzieś w okolicy doładować ale narazie mam wszędzie pełne auta

Ciężko uwierzyć jest w te ceny, zobaczymy co się wydarzy jak sprzedaż ruszy na dobre


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

 W tej chwili w Hrubieszowie przeładowywana jest ukraińska pszenica z czterech wagonów a miała być blokada   ! pis kłamie rolników   !

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Zobaczycie dopłaty jak świnia niebo, maks wyjdzie w grudniu z 100zl do hektara maax, a w żniwa będzie taki wpierd.. jak zacznie jechać morze zboża z ukr, że szkoda gadać

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma blokady, bo kukurydza też jest już w sprzedaży i zawalają moich odbiorców

  • Sad 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
4 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

no to z 14 t to już zabawa, chyba że miałbym gdzieś w okolicy doładować ale narazie mam wszędzie pełne auta

Ciężko uwierzyć jest w te ceny, zobaczymy co się wydarzy jak sprzedaż ruszy na dobre

Mi średnia cen ze sprzedazy nie wyjdzie źle ,a akurat ta końcówka bedzie z dopłatą od kaczyńskiego :D . Mnie bardziej martwi nadchodzący sezon bo nakład na hektar poszedl mega ,a nie zanosi sie na jakąś zmianę w cenach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Temu miała służyć dymisja Heńka. Uspokoić rolników i dać sobie czas. Teraz naobiecywali jeszcze żeby dać sobie więcej czasu. Zaraz usłyszymy że wypłaca po wyborach, sratata... Potem jak rolnicy się wściekła, to schowają Telusa do spółek skarbu, albo gdzieś gdzie mu będzie cieplutko i kolejnego pionka wystawia, aby dalej głupimi rolnikami krecic

I tak nas rozgrywają jak przedszkolaki

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Nic nie będzie bo wyborów nie wygrają.

Nie ma szans na samodzielne rządy!

A z koalicją różnie bywa - druga partia się nie zgodzi na rujnowanie budżetu i będzie blada d*pa.

Także trzeba liczyć na siebie - coś musi się wydarzyć bo cena pszenicy jest poniżej poziomu akceptacji a inflacja jest przecież na całym świecie nie tylko w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Pany pytanie. Mogę sprzedać koledze kukurydzę bo on potrzebuje do bydła na premie a mi on sprzeda pszenice bo ma więcej białka i potrzebuje do świń. Oboje na ryczałcie jaka fakturę mamy wypisać żeby dopłaty dostać

On CI sprzeda pszencie, Ty jemu pszencie, obaj wezmiecie doplaty a pszencia dalej bedzie w stodole. Glupi jestes?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, miwigos napisał:

Nie liczcie na podwyżki do żniw, niem szans , za pół roku bym liczył

A na co tu liczyć, tym bardziej jak firmy powoli się szykują do nowych zbiorów a rząd coraz to przebija stawki na dopłaty??

1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

Nadejszła wiekopomna chwila podpisałem umowę na pszenicę 730 netto paszówka :D

Ja dziś jadę zbadać, mam gdzieś 35 ton. Za paszę dają 740 netto, interes życia.

58 minut temu, rolnikon1989 napisał:

W Udryczach już 600 wisi za pszenice

Ktoś im sprzedaje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie ma blokady, bo kukurydza też jest już w sprzedaży i zawalają moich odbiorców

Blokada jest tylko dziurawa taki był pomysł przecież ona nie dotyczy umów wcześniejszych , tylko niby data na umowie to jakaś świętość?  Np ktoś sie umówił że wjedzie 3mln ton w2023 przez cały rok ale zrobił to w lutym i co myślicie że to nie przyjedzie to jesteście w wielkim błędzie

Edytowano przez theta
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
Napisano (edytowany)

Screenshot_2023-05-23-11-03-08-81_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg ostatni raz wkleiłem ten cennik mam dość

Edytowano przez theta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Powinno być dopisane do ceny + Dopłata ( niewiadomo ile, niewiadomo kiedy, niewiadomo czy w ogóle) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj