Polecane posty

witejus    8516
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, MarekUA napisał:

Im więcej dopłat tym taniej na skupie...

To nie dzieje się od teraz, tak jest od chwili wejścia do unii a nawet nieco wcześniej.

Edytowano przez witejus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

teletubis powiedzial dzis ze pszenice trzeba sprzedawac - kto na pis glosowla 8 razy ten jutro na skupy😂

widze mlody ambitny przynajmniej 3 raz pszenice pryska-tyle widzialem moze i wiecej. idzie na rekord..

6 godzin temu, nokia01 napisał:
Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi na których nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko
Mamy extra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy
Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi      Zygmunt  ( Muniek)  Staszczyk   1997 rok    

rok 1997 byl jednym z najlepszych dla rolnictwa-tylko 2022 go przebija..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

A co w tym dziwnego? Różne cuda przez ostatnie 2 lata widzieliśmy. Tylko ostatni rok, to saletra po ponad 4k i ludzie kupowali, pszenica po 1600 i mało kto sprzedawał. Nikt teraz nie wie, co przyniesie jutro. Może tak jak ja, ma już kupioną chemię jeszcze w 2022 roku?

Zresztą nie każdy uważa, że to już czas iść po zakup sznura i wycieczkę do lasu... Trochę mniej emocji, więcej rozsądku. Trzeba robić swoje. Ludzie jedli, jedzą i jeść będą. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

ale się wyj...ą jak kupili saletre po 4000 a sprzedadzą pszenice po 800, a kto ci sie przyzna, jes fajnie i tedeikami pojado na wybory...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
11 minut temu, alandil napisał:

A co w tym dziwnego? Różne cuda przez ostatnie 2 lata widzieliśmy. Tylko ostatni rok, to saletra po ponad 4k i ludzie kupowali, pszenica po 1600 i mało kto sprzedawał. Nikt teraz nie wie, co przyniesie jutro. Może tak jak ja, ma już kupioną chemię jeszcze w 2022 roku?

Zresztą nie każdy uważa, że to już czas iść po zakup sznura i wycieczkę do lasu... Trochę mniej emocji, więcej rozsądku. Trzeba robić swoje. Ludzie jedli, jedzą i jeść będą. 

 

Z tymi sznurami to mnie zawsze denerwuje to gadanie, tak jakby świat się kończył na rolnictwie i przewracaniu gruzelek

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie do limitu liczą się wnioski obszarowe z 2022 czy te aktualne 2023?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był tu taki Staszek i pierniczony mówił, że bedzie po "pińćset". 😁  Warren Buffet zawsze powiada, że jak wszyscy sprzedają to kupuj. Lubelskie 700-730 brutto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692 napisał:

11 minut temu, alandil napisał:

A co w tym dziwnego? Różne cuda przez ostatnie 2 lata widzieliśmy. Tylko ostatni rok, to saletra po ponad 4k i ludzie kupowali, pszenica po 1600 i mało kto sprzedawał. Nikt teraz nie wie, co przyniesie jutro. Może tak jak ja, ma już kupioną chemię jeszcze w 2022 roku?

Zresztą nie każdy uważa, że to już czas iść po zakup sznura i wycieczkę do lasu... Trochę mniej emocji, więcej rozsądku. Trzeba robić swoje. Ludzie jedli, jedzą i jeść będą. 

 

Z tymi sznurami to mnie zawsze denerwuje to gadanie, tak jakby świat się kończył na rolnictwie i przewracaniu gruzelek

Jak ktoś od dziecka na gospodarstwie i poza powiat nie wyjechał, chyba że po nowy traktor, to skąd ma wiedzieć że jest inne życie niż rycie w ziemi albo macanie krowich cycków?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
58 minut temu, mario666 napisał:

U nas na dziś pszenica 670zł 

Nie no te ceny to już parodia. Do żniw to będzie za darmo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3191
Napisano (edytowany)

Cena odrazy skoczy jak skończy się termin do płatowy 15 czerwca no chyba ze przedłuża.

Teraz to ludzie sprzedają aby dostac te pier dopłatę bo mają hopla i za 500 sprzedadzą.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Dokładnie, powiedzieli że do 1400 dopłaca to co im zależy czy na skupie dostaną 500 czy 400 i tak będzie 1400 tak powiedzieli w TVP 

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Napisano (edytowany)

Nie licz na to 

Predzej na giełdach zdrożeje do 1400 niż oni rolnikom dopłaca

Edytowano przez tommy66692
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3191
Napisano (edytowany)

A jak dopłacą,a znowu ci co hoduja i wszystko spasają i nie mają co sprzedać bendą bardzo źli 

Mondre głowy mówią że tak,Że dopłacą.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A co się lepiej opłaca jeśli miałem we wniosku 20ha pszenicy, z 60 t sprzedałem po żniwach 10 t w grudniu po 1200 zł i 120 t teraz w maju po 900zl, limit w moim przypadku 5.5t x 20 ha to 110 t. Więc lepiej wyjdę jeśli tej FV z grudnia nie podam i nie złożę wniosku na ten pierwszy nabór a złożę tylko te FV z mają na drugi nabór? Bo i tak mam nawiązki 10 t z fv z maja? dobrze myślę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
8 godzin temu, nokia01 napisał:
Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi na których nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko
Mamy extra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy
Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi      Zygmunt  ( Muniek)  Staszczyk   1997 rok    

T Lo❤e 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

Nie licz na to 

Predzej na giełdach zdrożeje do 1400 niż oni rolnikom dopłaca

Będzie widać, za nawozy też mówili ze nie będzie, a dopłacili i tak źle nie wyszło. Przynajmniej ci co dopłacają do dzierżaw może nauczą się liczyć 😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj