Polecane posty

ws71    1823
Napisano (edytowany)

 

 

 

 

Idziemy z rosyjskimi portami łeb w łeb ciekawe czy nasi przebiją ta ofertę 667 zł do 577zł

obraz.png

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sawyer021    3
Napisano (edytowany)
11 minut temu, ws71 napisał:

Podaj źródło screna

Edytowano przez Sawyer021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Ruska strona , ja nie potrafie tego tłumaczyć , rosjski miałem w szkole, ale kto go sie nauczył nieliczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    79
10 minut temu, miwigos napisał:

Ruska strona , ja nie potrafie tego tłumaczyć , rosjski miałem w szkole, ale kto go sie nauczył nieliczni

Sam żałuję że się go wtedy nie chciało uczyć. Teraz znasz angielski i rosyjski to tak na dobrą sprawę 3/4 świata możesz zwiedzić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Bachmut za kilka godzin lub dni padnie....

kontrofensywy nie będzie, to tylko pobożne życzenie jankesów...

w obecnej formie pomocy w dostarczaniu sprzętu wszyscy są gotowi pomagać jeszcze maksymalnie przez rok...

Ja się pytam czy Polska ma gotowy plan B na przegraną Ukrainy? żeby nie było, że tym korytarzem przez najbliższy rok Putin wyśle całe ukrainskie zboże do Europy i co wtedy?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
17 minut temu, ksiaze napisał:

Bachmut za kilka godzin lub dni padnie....

kontrofensywy nie będzie, to tylko pobożne życzenie jankesów...

w obecnej formie pomocy w dostarczaniu sprzętu wszyscy są gotowi pomagać jeszcze maksymalnie przez rok...

Ja się pytam czy Polska ma gotowy plan B na przegraną Ukrainy? żeby nie było, że tym korytarzem przez najbliższy rok Putin wyśle całe ukrainskie zboże do Europy i co wtedy?

Plan b to wysyłka żołnierzy na Ukrainę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, Karagana napisał:

Współczynnik korygujący jest ogólny, dla całej puli środków, jak już poustalają. Dla rolnika sumuje się powierzchnię wyliczoną - dla pszenicy tony podzielić na 5,5. 

Nabór majowy przedłużyli z powrotem do 30 czerwca. 

Jeśli w pierwszym naborze złożysz wniosek na 20 ton, to wykorzystasz 20/5,5=3,64 ha powierzchni. 

W drugim naborze możesz złożyć faktury na pozostałą powierzchnię, czyli 15,4-3,64=11,76 ha,  czyli 11,76 ha *5,5 = 64,7 ton.

Tzn złożyć możesz na więcej, dopłata będzie tylko do limitu. 

W drugim naborze faktury na pszenicę mają różne terminy, ale będą w jednym wniosku. Nabór do 31 lipca. W jednym wniosku faktury do 2200 i 3025.

Dopłata +150 do tony, cena - 130. 

to w końcu w tym pierwszym wniosku jest limit do 3,3 tony czy do 5,5 ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
7 minut temu, Damianek20 napisał:

Plan b to wysyłka żołnierzy na Ukrainę 

Nawet o tym nie myśl.

26 minut temu, ksiaze napisał:

Ja się pytam czy Polska ma gotowy plan B na przegraną Ukrainy?

Na wygraną Ukrainy Polska też nie ma planu. Ani A, ani B.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Też bym chciał o tym nie myśleć, ale szanse na uwikłanie nas rosną.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
28 minut temu, ksiaze napisał:

Bachmut za kilka godzin lub dni padnie....

Bachmut miał związać i wykrwawić Rosjan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie chce wyjść tutaj na lewaka ale jakoś sobie nie wyobrażam, żeby nasze społeczeństwo zaakceptowało, żeby wysłać naszych ludzi do wojny na Ukrainie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
6 minut temu, Agrest napisał:

ale szanse na uwikłanie nas rosną.

Stan gry na chwilę obecną wygląda tak, że jesteśmy w to uwikłani. Pytanie na ile potrafimy utrzymać nerwy na wodzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Mamy kampanię, a to pogarsza naszą sytuację bo wszyscy skłonni do większego mielenia ozorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Naszą, jako obywateli owszem. pogarsza. Jako Kraju raczej nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
22 minuty temu, robercikj100 napisał:

to w końcu w tym pierwszym wniosku jest limit do 3,3 tony czy do 5,5 ?

Limit jest 5,5 t/ha. 

W pierwszym naborze jest jeszcze współczynnik 1,665 x stawka dla województwa.

Jak sobie ten wskaźnik odwrócisz i przerzucisz do ton, to wyjdzie 3,3, bo matematycznie to samo, ale do zliczania powierzchni ha do dopłaty trzeba brać 5,5 t/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492
4 minuty temu, mirro napisał:

Naszą, jako obywateli owszem. pogarsza. Jako Kraju raczej nie. 

Myślisz że będą bardziej ważyć słowa i działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

 Czy wyślą czy nie to nie odnas zależy nikogo nie będą pytać. Niech pierwsi idą ci co uważają ze w sumie wojny nie ma bo kros był w Kijowie i normalnie wszystko wygląda. Znam ludzi z ua i niestety niektórych już nie zobaczę przynajmniej za życia. Znajomy ma w pracy ludzi z ua niektórzy już nie wrócili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

To jak już tak gadacie o nie oplacalnos i to jakie koszty wam wyszły na ha bo mi beż koszenia podatków i jakiś tam drobnostek to 3850zl bo mam wszystko już kupione. Wiadomo na rzepak trochę więcej na zboże trochę mniej ale średnia tak wychodzi. 

Jak wychodzi?

Wapno w granuli 200zł

NPK 200kg-   800zł

N 400 kg -    1520zł

herbicyd 200zł, N1- 120zł, N2 120zł skracanie i odżywki 400zł.

Materiał siewny  400zł

3760zł + 1000zł paliwo+ podatek i ubezpieczenie + amartyzacja.

Szacuje że obecnie to około 5500zł nakład na 1 ha. Przewidywany plon 7 t x 800 = 5600zł plus dopłata

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355
2 minuty temu, dzidzia202 napisał:

 Czy wyślą czy nie to nie odnas zależy nikogo nie będą pytać. Niech pierwsi idą ci co uważają ze w sumie wojny nie ma bo kros był w Kijowie i normalnie wszystko wygląda. Znam ludzi z ua i niestety niektórych już nie zobaczę przynajmniej za życia. Znajomy ma w pracy ludzi z ua niektórzy już nie wrócili. 

Walczyć to ja mogę tylko i wyłącznie w obronie swojej rodziny i ziemi. Wojny i interesy innych krajów g... mnie obchodzą. 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

No ok mnie na wojnę też nie spieszno i jestem przeciwny takim akcjom chodzi tylko że na forum są tacy co mówią że wojny nie ma. A prawda taka że możni tego świata robią teras interes życia ale zawsze było tak że szlachta się bawi a parobek walczy i cierpi gospodarczo. Zrobili nas beż mydła. Zboże idzie z ua w cenach wyższych jak my mamy propozycje w skupach nawoz pojechał tani by pomóc my mamy drogo by spółka odrobiła straty. Robią nas jak chcą a jeszcze ile będą robić. Tak jak w kabarecie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
Napisano (edytowany)

O wypraszam sobie szlachta zawsze walczyła.czy to w drugą wojnę światowo czy pierwszo czy w powstaniu styczniowym.Parobkowi było wszystko jedne u kogo miał robić niemiał nic do stracenia bo nic nie posiadał.

Na jednym skupię już pszenica po 630

Edytowano przez Strongman
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, Michał88 napisał:

Jak wychodzi?

Wapno w granuli 200zł

NPK 200kg-   800zł

N 400 kg -    1520zł

herbicyd 200zł, N1- 120zł, N2 120zł skracanie i odżywki 400zł.

Materiał siewny  400zł

3760zł + 1000zł paliwo+ podatek i ubezpieczenie + amartyzacja.

Szacuje że obecnie to około 5500zł nakład na 1 ha. Przewidywany plon 7 t x 800 = 5600zł plus dopłata

U mnie jest tak:

1.podatek 300zł(pewnie i tak zapłacę więcej ale nie chce mi się szukać dokładnej kwoty)

2.materiał siewny swój 350zł

3.chemia: 160+80+230+200+20(herbicyd axial pak + fundamentum 160zł/elatus 230/ta duet na start + prchloraz 200zł/cyper kill x2 20zł/moddus 0,5l 80zł)=690

4.nawozy( 200kg poli 6 900zł,250kg saletra 780/180kg mocznika 720zł-kupiony po 4koła....)=2400

5.paliwo około 100l *srednia cena "około" 5,70 wyjdzie =570 zł ze zwrotem akcyzy 

6.nie ubezpieczam.

7.amortyzacja ( to chyba najtrudniej podliczyć ale zsumując wszystkie maszyny w gospodarstwie wyceniam je na około 700tys zł, dziele to przez ilość ha i następnie 20 lat średni czas użytkowania około 600zł/ha

8.roczny koszt utrzymania maszyn (oleje przeglądy,filtry,naprawy?) około 5tyś /60ha=85zł

 

sumowanie:

300+350+690+2400+570+600+85 = 5000 tys złoty, ceny mamy najniższe w kraju także ciężko będzie coś zarobić a już zwłaszcza na dzierżawie, i pewnie jeszcze jakieś koszty dojdą typu t3 które nie robione i amortyzacja też jest trochę zaniżona mam wrażenie. A jak się scoś zj**ie a pewnie się zj**ie to znów trzeba to doliczać do każdego ha. 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Tigon
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj