Polecane posty

mds212    2133

nie będę Ci zabierali Tobie się bardziej przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
13 minut temu, mds212 napisał:

jaka wtedy była cena? z 2800? a propos szczęścia sąsiad w sobotę wywiózł pszenicę a od poniedziałku miałby tysiąc więcej do ha xd

Ok 2700 musiałbym sprawdzić dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
2 godziny temu, jahooo napisał:

a kto go mierzy ??? przeciez na granicy leciał wszystko, co tylko przypominało zboże

 

 

2 godziny temu, Tigon napisał:

TAM NIE BYŁO ŻADNEJ KONTROLI, ŻADNEJ, ILE INNEGO TOWARU SZŁO W TEJ PSZENICY TO KOLEJNA GŁOWA MAŁO.

Jak oni na tych listach nawet połowy podmiotów które kupowały ukraińskie zboża nie mają, dlatego teraz zwlekają z publikacją bo się połapali jakiego syfu narobili.

 

Kontrakt rzepak nowy zbiór 1150...

Miałem na myśli z powietrzem że do nas teraz coś wleciało niby.. płody to tak jak piszecie, jedna wielka niewiadoma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
9 minut temu, matek89121 napisał:

I Ty jeszcze dopłaty chcesz ?

Gdzie jest napisane że chce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485
Napisano (edytowany)

dołożyć tyle ile się zyskało przez 10 lat to żaden interes, to że jest 100zł zimą więcej niż we żniwa to nie znaczy że to jest 100zł zysku bo trzeba ten magazyn wpierw postawić. 

Edytowano przez Tigon
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
5 minut temu, Tigon napisał:

dołożyć tyle ile się zyskało przez 10 lat to żaden interes, to że jest 100zł zimą więcej niż we żniwa to nie znaczy że to jest 100zł zysku bo trzeba ten magazyn wpierw postawić. 

Po co kupować Mercedesa za 200tys jak mona dojechać Tico za 1000zl w to samo miejsce co się szybciej zwróci Tico czy mercedes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Po co jechać Tico skoro można taniej rowerem, amortyzacja mniejsza.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Chodzi mi oto że jest masa rzeczy które się nigdy nie zwrócą ale trzeba je kupić lub posatawic np magazyn

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897
13 minut temu, Tigon napisał:

dołożyć tyle ile się zyskało przez 10 lat to żaden interes

Ta górka cenowa to była jednorazowa okazja do wykorzystania i tyle, więcej nie wróci. Na wielu rzeczach dało się zarobić jeśli ktoś miał przeczucia czy odrobinę zwykłego szczęścia. Wracamy niestety do rzeczywistości i trudno. Czasu nie cofniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ja zawsze magazynowałem pszenicę i sprzedawałem na wiosnę lub latem, czasami trzymałem nawet 2 czy nawet 3 lata tez się zdarzyło, ale ostatnio sprzedaję większość po żniwach bo rozładunek i załadunek też kosztuje.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
9 minut temu, tadi77 napisał:

Po co kupować Mercedesa za 200tys jak mona dojechać Tico za 1000zl w to samo miejsce co się szybciej zwróci Tico czy mercedes

A pewnie. I jak się tam dojedzie, to zostawić Tico i wrócić pociągiem. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

A przejdzie takie coś że wniosek o dopłaty 2022 był jeszcze na ojca a sprzedając pszenicę faktura jest na mnie.   Uwzględnia to czy odrazu odrzut siedziba pod jednym adresem   

przejąłem gospodarstwo teraz i w tym roku wniosek o dopłaty jest już na mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
9 godzin temu, Navara1988 napisał:

Mam jedną fakturę z grudnia na 33 tony jak złożę to będzie doplata 11 tys i odejmna mi 10 ha . To lepiej tego nie składać kupić na te 10 ha pszenicy 55 ton i zaraz sprzedać na tą nową dopłatę 3025 jestem do przodu 19 tys 

żebyś się nie zdziwił :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
4 godziny temu, Michał88 napisał:

Ogólnie to zero inwestycji, zero nawozów, uprawa max uproszczona. Spłacić kredyty, gospodarkę sprzedać Słoikowi z Wawy co pisze że nam wszystko dają i iść na socjal bo to się najbardziej teraz opłaca.

Ambitnyś 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

To jak już tak gadacie o nie oplacalnos i to jakie koszty wam wyszły na ha bo mi beż koszenia podatków i jakiś tam drobnostek to 3850zl bo mam wszystko już kupione. Wiadomo na rzepak trochę więcej na zboże trochę mniej ale średnia tak wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42
Napisano (edytowany)

pszenica liczyłem koszty bez paliwa i robocizny , amortyzaci to przed ochrona liscia flagowego _cena na skupie na dzis jestem na 00000 zero , coś tak jak jeden minister         przy rzadowym 5,5 t z ha

Edytowano przez czarnys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj