Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7577
1 minutę temu, 6465 napisał:

Jak bym chciał sprzedać zboże innemu rolnikowi który jest na ryczałcie to dostanę ta dopłatę?

NIE , NIE NIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
6 minut temu, galan99 napisał:

Słyszeli jak Prezydent Polski , beształ kraje wspólnoty , Ukrainę powinni przyjąć od razu do Unii . bez żadnych tam wymogów i jakiegoś tam weta by coś ugrać dla siebie .

Ukraina powinna wejść na miejsce Anglii .

albo on jest nie spełna rozumu albo chce upadku polskiego rolnika bo z tym wiąże sie wejście Uk do Ue 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

To te pisdowskie ministry się nadają krowy paść a nie rządzić rolnictwem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

I oto jest pytanie. W plakacie jest weź fakturę. A wczesniej było że z doplaty moga korzystać osoby które że tak powiem sprzedały do punktu obrotu zbożem.🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
2 minuty temu, 6465 napisał:

Jak bym chciał sprzedać zboże innemu rolnikowi który jest na ryczałcie to dostanę ta dopłatę?

Nie dostaniesz. Musisz sprzedać podmiotowi gospodarczemu prowadzącemu działalność w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
7 minut temu, tadi77 napisał:

A dziś się okazało że rolnik drugiemy hodowcy nie może sprzedac na doplaty telus sobie znowu coś tam klepnol w poniedziałek oj tam taki psychiatryk

Masz pojęcie , jakby tak było można to by wszyscy złożyli wniosek o dopłatę to wyższą , a nie te ochłapy 495/ha

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 minutę temu, gregory81 napisał:

I oto jest pytanie. W plakacie jest weź fakturę. A wczesniej było że z doplaty moga korzystać osoby które że tak powiem sprzedały do punktu obrotu zbożem.🤔

A co ty chciales doplate na gebe? WIaodmo ze jak sie sprzedaje to sie dostaje fakture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

w żniwa pszenica po 500 polifoska po 4000 i powiedzą że jest dobrze nasi miłościwie panujący 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, mds212 napisał:

A co ty chciales doplate na gebe? WIaodmo ze jak sie sprzedaje to sie dostaje fakture

Ja sprzedam zboże do skupu po 750 +VAT. A kolega hodowca rolnik ryczałtowy pujdzie do tego skupu i odkupi to zborze po 950zl. za***ista pomoc dla hodowców.

Pewnie jeszcze ta co kupi to z Ukrainy.

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

TY sie tak chodowacami przejmujesz... jak pszencia szla na eksport do Chin to kazdy chlopek wolal sprzedac tam 20 zl drozej niz chodowcy zza plota sprzedac

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Napisano (edytowany)

Zawsze sprzedawałem zaprzyjaźnionemu hodowcy. I pewnie teraz tak zrobię. pier**le ich i ich dopłaty.

Edytowano przez 6465
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)
11 minut temu, mds212 napisał:

A co ty chciales doplate na gebe? WIaodmo ze jak sie sprzedaje to sie dostaje fakture

Wiem że jak się sprzedaje to się dostaje fakturę. U nas jest kilka firm usługowo transportowych które skupują zbóż gdzie ono idzie nie moja sprawa ale śmiem podejrzewać ze tu doplata nie bedzie przysługiwała. Ciekawe jeszcze jak sprzedam zboże na np kurnik?

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nikt CI nei mowil i nie mowi komu masz sprzedawac i kiedy. Ja sporo w styczniu wywiozlem bo juz przeczuwalem ze tak moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
45 minut temu, mds212 napisał:

To bardziej unia by chciala ojro u nas bo wtedy łatwiej sterowac gospodarka niz Polacy. I to unia naciska zeby Polska wprowadzila ojro, wiekszosc polakow nie chce

Czy ty rozumiesz, ze nie spełniamy kryteriów i unia nic nie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

I oby jak najdluzej, ale niestety mamy deadline do ktorego musimy wprowadzic ojro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Takiego nie co by przewidział że stanieje o 50 %, nie pitol głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Już sprzedałem kukurydzę do wielkiej firmy zbożowej. Termin płatności był 30dni. Kasę dostałem po 100 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nie sadzilem ze az tyle bajrdziej celwoalem w granice kolo tysiaca bo wiedzialem ilu ludzi ma jeszcze ogromne ilsoci pszenicy  niektorzy niemal z 2 lat i jak przyjdzie wiosna to beda musieli ja wypychac chcac czy nie chcac. A jak wiadomo jesli towaru na rynku jest wiecej niz chetnych kupujacych na niego toc ena leci i teraz mamy tego idealny przypadek

Przed chwilą, 6465 napisał:

Już sprzedałem kukurydzę do wielkiej firmy zbożowej. Termin płatności był 30dni. Kasę dostałem po 100 dniach.

To sie ciesz ze wgl dostales bo niektorzy wgl nie dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

I teraz dylemat. Czy sprzedać resztę zboża na fv. I czekać za kasą za zboże i dopłatą o ile wogule będzie. Czy sprzedać hodowcy i mieć kasę w portfelu na wadze 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
8 minut temu, mds212 napisał:

Nie sadzilem ze az tyle bajrdziej celwoalem w granice kolo tysiaca bo wiedzialem ilu ludzi ma jeszcze ogromne ilsoci pszenicy  niektorzy niemal z 2 lat i jak przyjdzie wiosna to beda musieli ja wypychac chcac czy nie chcac. A jak wiadomo jesli towaru na rynku jest wiecej niz chetnych kupujacych na niego toc ena leci i teraz mamy tego idealny przypadek

To sie ciesz ze wgl dostales bo niektorzy wgl nie dostali

ja nie sprzedaje wiec mów za siebie  że ktoś musi sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
Napisano (edytowany)
7 minut temu, 6465 napisał:

I teraz dylemat. Czy sprzedać resztę zboża na fv. I czekać za kasą za zboże i dopłatą o ile wogule będzie. Czy sprzedać hodowcy i mieć kasę w portfelu na wadze 🤔

Jaki dylemat? cena która jest i ze 200 zł plus do tony i niech hodowca bierze, a jak mu drogo to niech da zwierzakom gazetę.

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
3 minuty temu, 6465 napisał:

I teraz dylemat. Czy sprzedać resztę zboża na fv. I czekać za kasą za zboże i dopłatą o ile wogule będzie. Czy sprzedać hodowcy i mieć kasę w portfelu na wadze 🤔

I się użerać czy dostanę kase albo tylko dopłatę. Zależy ile jeszcze ten hodowca proponuje. Moje zdanie jest takie. Taniej a kasa pewna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

No to jaka jest cena pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj