Polecane posty

marks50    3455

https://dobrapogoda24.pl/artykul/powodzie-i-ulewy-blisko-polski-zalane-domy-pola-i-drogi-pogoda-wplywa-na-losy-wojny-z-rosja

Magazynują wodę na przyszła suszę :) , u nas cichutko o tym .

Telus odstawił "pomidora" jak zwykle bez konkretów poinformował ze informuje a na pytania dziennikarzy , nie wiem , nie znam się , zarobiony jestem :) . W kołchozie UE juz nawet chcą zestopować zboża ale by była zgoda na resztę produktów ,myslą że skoro zablokuja zboze to cichaczem otworzą rynek na resztę produkcji . Juz w prasie pojawiaja się ogłoszenia by otwierać skup owoców , oczywiście żadnych adresów tylko nr telefony 539959579 - jak myslicie kto nad tym pracuje ??? Dotychczasowe skupy biadolą ze nikt z nimi nie chce podpisać umów na skup bo mówia że przywiozą z ukrainy . Dlatego takie dziwne ogłoszenie w prasie , po prostu szukaja słupów do legalizacji skupu warzyw i owoców , bo po ostatnich aferach z Cedrobem, vitterami, czy BZK to teraz firmy nie będa bezpośrednio importować tylko przez słupy by nie narazić sie na szwank. To samo jest teraz z lista firm skupujacych zboże , nie ujawniają ich ponieważ teraz trwa fabrykacja pośredników pochodzenia ukraińskiego który gdzieś zniknie po tranzakcji . Za chwile firmy których dane wyciekły w przemycie zboza okaze sie ze nie brały udziału a te ukraińskie zboze dostarczał Wasyl który ich oszukał ze niby polskie to były zboża :) beda nawet mieli deklaracje podpisane przez Wasyla że tak było :) . Dlatego takie opóźnienia w ujawnieniu list .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

860-960 pszenica brutto 

40 zł to była jednorazowa transakcja i takich miał jednej nocy kilka 

maksymalna kwote bez podawania pin -u mam ustawione 50 zl. pewnie standardowo daje mniej zeby nikt sie nie skapnal

50 minut temu, dzidzia202 napisał:

Panowie tyle tych dopłat ma być ja chyba założę druge konto żeby żona nie widziała ze wpływa a nic nie sprzedaje bo na nową kiecke i buty by chciała. Co o tym myślicie. 

dobry pomysl- gdy moja przypadkiem zobaczyla sms z banku ze stanem konta to musialem samochod kupic

28 minut temu, dzidzia202 napisał:

Jem obiad akurat bo żona w pracy a ja w polu byłem i tak słucham naszego ministra to śmiech mnie ogarnia. W sumie strajki nie pomogą by musiał jak na zachodzie protestować jak nam nawet torów nie pozwalają zablokować. Wjechać na a4 i a2 tak że 3tys ciągników z agregatami zaciagnac ręczne włączyć awaryki zepsuł się i niech ściągają z dwóch albo trzech pasów.  

chlopaki ze wsi- ciagnikiem na autostrade ?? wiecie ile to kosztuje. zaden nie ma autostrady blisko ?? a4 to idzie przeciez do ukrainskiej granicy .

niejeden by po ryju dostal od kierowcow zanim by policja dojechala-w sumie to was by musieli bronic przed innymi..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Chłopaki że wsi nie takie słabe tylko nie dziadki a takie miedzedzu 25 a 40 rokiem życia. Wszystko by dalo radę. Kwestia organizacji. Nawet na każdy wjazd by wjechało 100 ciągników z okolicznych wiosek to już by mieli problem żeby scholowac a większość nowych ciągników ma pelne ubezpieczenie. Na autostrady racja bo nie wolno takimi sprzętami ale na krajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

No i przy okazji wziąć odpowiedzialność za wypadki jakie powstaną np w korku. To chyba nie tędy droga. Najlepszy strajk to jest przy urnie wyborczej bo oni dla rolnika to już i tak nic nie zrobią. Bo tego wywieźć z kraju do żniw się po prostu nie da nawet mimo szczerych chęci.

Strajk przy urnie wyborczej to ostatni akt zemsty , wcześniej trzeba nieświadomych wyborców  uświadomić tak jak w Jesionce i Kielcach   !

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

No i na kogo wymienisz ? Wszyscy już byli i wszyscy mają rolnika w d*pie więc tylko ro***erducha coś może zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiadomo żaden rząd nie zrobi z rolnika pępka świata i nie bezie nad nim skakał ale tak jak pis nikt jeszcze nie zaszkodził rolnikowi. No i chyba ważne jest tez dla każdego jako nie rolnika a obywatela ile pis nakradł z naszych pieniędzy. Jesteśmy nie tylko rolnikami ale i obywatelami i los choćby kraju powinien być tak samo ważny jak rolnictwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
29 minut temu, Damianek20 napisał:

No i na kogo wymienisz ? Wszyscy już byli i wszyscy mają rolnika w d*pie więc tylko ro***erducha coś może zmienić 

Na Konfederację 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Która zrobi koalicję z pisem.😄

Edytowano przez hubertuss
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35
hubertuss napisał:

Która zrobi koalicję z pisem.😄

pewne info😂.


ja i tak idę na konfederację. może z tej unii się wyjdzie

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Się wyjdzie i się będzie drugą Białorusią. Angole dali się podpuścić Putinowi i wyszli i po d dostali a co dopiero taka potęga jak Polska. Ujnia nie jest doskonałą ale innej drogi w naszym położeniu nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Nie wierz w cuda. Morawiecki gada w Polsce co innego a w uni pierwszy podpisuje wszystko co niekorzystne dla nas, z konfederacja będzie podobnie, potrzebują głosów to i widzą nas a później wyjebane jaja będą kraść i ustawiać się na tyle ile jest to możliwe. 

Żyliśmy bez uni tyle lat i nie było takiej paranoi jak jest teraz ale brnij w ta unie bo retoryka jest tylko jedna żeby przestraszyć ludzi. 

A jeżeli chodzi o Anglię to jakoś nie widzę żeby za chlebem przyjeżdżali do Polski , a że jest drogo to przelicz sobie zarobki ich i nasze i wtedy porównaj ceny . Dobrze zrobili ze wyszli choć fanatycy dalej pchają ich do zielonej strefy ograniczeń ekologicznych 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

No i na kogo wymienisz ? Wszyscy już byli i wszyscy mają rolnika w d*pie więc tylko ro***erducha coś może zmienić 

Jaka ro ...cha o czym mowa ?.

DZIŚ o godzinie 00 ruszy transport pszenicy z Ukrainy na porty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
2 minuty temu, galan99 napisał:

Jaka ro ...cha o czym mowa ?.

DZIŚ o godzinie 00 ruszy transport pszenicy z Ukrainy na porty .

Skoro prośba nic nie daje to trzeba pokazać siłę 

Weź mi nie mów nic o Grynie akurat ci pomoże . 

Ukraina chce zakazać importu produktów mleczarskich z Polski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
2 minuty temu, witejus napisał:

Na Gryna🤣

Jaja sobie , robisz prawda .

Nigdy chłopa do władzy .

w rolnictwie zostało by może 5 % gospodarstw , reszta parobki .

Cena pszenicy 960 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
1 godzinę temu, ceston napisał:

pewne info😂.

 

ja i tak idę na konfederację. może z tej unii się wyjdzie

 

wyjść nie musowo ale blokować głupie pomysły to już tak 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

- Rolnicy domagają się przywrócenia ceł. Ten sam postulat wysuwa część polityków. To jednak świadczy o niezrozumieniu tematu, gdyż przywrócenie ceł dotyczyłoby jedynie pszenicy. Przed wojną stawka celna w przypadku kukurydzy wynosiła zero, a na rzepak nie było ani ceł, ani kontyngentów. Polska rokrocznie importowała 100-150 tys. ton ukraińskiego rzepaku. To nie liberalizacja handlu z Ukrainą ogłoszona przez KE przed rokiem, lecz konkurencyjność cenowa i zmniejszenie lokalnej podaży doprowadziło do tak dużego importu – uważa analityk.

Zboże techniczne – co to takiego?

Analityk nawiązuje też do sytuacji związanej z importem tzw. zboża technicznego, którego samo pojęcie zostało wprowadzone chyba na potrzeby chwili.

- Zboże techniczne – ten termin odmieniany jest przez wszystkie przypadki. A tak naprawę nie ma takiej kategorii zboża. To definicja wymyślona na potrzeby zwiększenia przepustowości naszych granic, na co ktoś wydał zgodę (pytanie kto?). W mojej ocenie jest to takie samo zboże jak przywożone zboże konsumpcyjne i paszowe, tyle że bez świadectwa fitosanitarnego. I jako takie nie powinno być wprowadzone do obrotu, a przynajmniej nie przed jego gruntownym przebadaniem przez odpowiednie inspekcje – pisze Mirosław Marciniak.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Cena pszenicy 960 zł .

IDZIESZ OSTRO W GÓRĘ Z CENĄ🤣

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Która zrobi koalicję z pisem.😄

Ja jestem stary dziadek ale od młodych słyszę,  których rodzice głosują tylko na pis, że oni tylko na konfederację , trzeba za młodymi iść , oni mają lepszą głowę    !  mówią że cała myśląca młodzież  pójdzie na konfederację  !  dzisiaj słyszę w TVP że pis ma 39 % poparcia  , aż kląć zacząłem     ! jak można tak kłamać moherowe berety   ?   

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia01    37
  •  
Napisano 1 godzi
1 godzinę temu, ws71 napisał:

- Rolnicy domagają się przywrócenia ceł. Ten sam postulat wysuwa część polityków. To jednak świadczy o niezrozumieniu tematu, gdyż przywrócenie ceł dotyczyłoby jedynie pszenicy. Przed wojną stawka celna w przypadku kukurydzy wynosiła zero, a na rzepak nie było ani ceł, ani kontyngentów. Polska rokrocznie importowała 100-150 tys. ton ukraińskiego rzepaku. To nie liberalizacja handlu z Ukrainą ogłoszona przez KE przed rokiem, lecz konkurencyjność cenowa i zmniejszenie lokalnej podaży doprowadziło do tak dużego importu – uważa analityk.

Zboże techniczne – co to takiego?

Analityk nawiązuje też do sytuacji związanej z importem tzw. zboża technicznego, którego samo pojęcie zostało wprowadzone chyba na potrzeby chwili.

- Zboże techniczne – ten termin odmieniany jest przez wszystkie przypadki. A tak naprawę nie ma takiej kategorii zboża. To definicja wymyślona na potrzeby zwiększenia przepustowości naszych granic, na co ktoś wydał zgodę (pytanie kto?). W mojej ocenie jest to takie samo zboże jak przywożone zboże konsumpcyjne i paszowe, tyle że bez świadectwa fitosanitarnego. I jako takie nie powinno być wprowadzone do obrotu, a przynajmniej nie przed jego gruntownym przebadaniem przez odpowiednie inspekcje – pisze Mirosław Marciniak.

 

NA  TECHNICZNE   ZBOŻE  POLECAM  TECHNICZNE  MYSZY.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
41 minut temu, witejus napisał:

IDZIESZ OSTRO W GÓRĘ Z CENĄ🤣

Ja nie ?.  Tylko  , Elewar ma taką cenę  960 zł brutto ,a ile płaci to nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
11 minut temu, Wicherek napisał:

Ja jestem stary dziadek ale od młodych słyszę,  których rodzice głosują tylko na pis, że oni tylko na konfederację , trzeba za młodymi iść , oni mają lepszą głowę    !  mówią że cała myśląca młodzież  pójdzie na konfederację  !  dzisiaj słyszę w TVP że pis ma 39 % poparcia  , aż kląć zacząłem     ! jak można tak kłamać moherowe berety   ?   

Z tymi sondażami to nie trafisz. Mówią, żę konfa zyskuje kosztem pisu a potem patrzysz, ze pis wciąż tyle samo.

Chętnie zagłosował bym na prawicę która zajęła by się gospodarką. Ale nie na kolesi którzy wciąż gadają o Żydach gejach i aborcji.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Co powiedział że Unia miele powoli , że demokracja działa po woli .

ŻE Z UKRAINĄ ZOSTANIEMY NA ZAWSZE I TRZEBA SIĘ Z TYM PRZYZWYCZAIĆ .

CO POWIEDZIAŁ JESZCZE , ŻE MNIEJSZE GOSPODARSTWA , SOBIE PORADZĄ TAKIE ROBOTNICZO-CHŁOPSKIE . Najtrudniej będą mieli gospodarstwa 70 ha do 100 ha , zderza się z górą lodową czyli  Ukrainą .

Cena pszenicy max 800 zł a na Ukrainie 450 zł .

Co powiedział że zapasy zostaną 3 miliony ton i cały czas , będzie zboże jechać z Ukrainy na port do 150 tyś ton. A wypływać max 500 tyś ton .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj