Polecane posty

GRZES1545    8975
18 minut temu, Wicherek napisał:

Już pisałem , byłem na spotkaniu protestujących pracowników Puław , pracownicy zarabiają mniej jak średnia krajowa  , twierdzą  ze pis wykończy zakład , zarabiaja tylko prezesi , nawozu maja po sufit i rolnicy tego nie kupują bo drogo wyprodukowany , PGIENIGE sprzedaje gaz Azotom po 80 dolarów a na giełdzie jest po 40 , zarabia na nich Obajtek   !  

Dlaczego pracownicy o tym nie alarmują razem z rolnikami powinni stać.

A tu Ukrainscy eksperci 😡

https://www.wrp.pl/dlaczego-polscy-rolnicy-nie-sprzedawali-zboza-gdy-cena-byla-dobra/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Są dwie sprawy ważne a nie ujęte w wypowiedzi Pana eksperta. Pierwsza to fakt że Pan ekspert nie jarzy struktury polskiego rolnictwa i specyfiki handlu zbożem. Zaś druga że Polski Rząd nie jarzy specyfiki ukraińskiego rolnictwa opartego na holdingach i tego że ogromne partie produktów rolnych nie są dla nich problemem. Ale chyba już czas żeby nasi się czegoś dowiedzieli i zajarzyli o co kaman.

Edytowano przez mirro
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
10 godzin temu, MarekUA napisał:

To mnie też najbardziej dziwi przecież każdy kupuje chleb, mąką i wyroby nie zastanawia się że może to być ten Ukrainski syf trzeba społeczeństwo uświadomić .. porobić badania , wytłumaczyć czym grozi spożycie jak się tam produkuje mięso etc..wtedy to dotrze do wszystkich i rząd nie wytłumaczy się... Ludzie nie są świadomi zagrożenia...

gdy kupowaliscie ruska wodke czy papierosy to zastanawialiscie sie czy nie sa wyprodukowane ze szkodliwych skladnikow ???

gdy kupowaliscie przemycane sor-y  to nie baliscie sie ze sa trujace..

dokladnie tak samo czesi pisza o polskiej zywnosci.

az dziw ze ukraincy jeszcze zyja jesli tyle lat jedza trujaca zywnosc...

hipokryci,hipokryci ...

2 godziny temu, matek89121 napisał:

Nosić kamizelkę grupy azoty też trochę nie za bardzo ,to jakby promować złodzieja.

ja sie zglosilem do programu grunt to wiedza . mam nadzieje ze bede jedyny w polsce😂😂


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

az dziw ze ukraincy jeszcze zyja jesli tyle lat jedza trujaca zywnosc..

ale żyją krócej... a alkohol odkaża...

po za tym, nie pierdziel że należy się martwić bardziej o czyjeś dobro , a nie swoje.  ,,,Ty pisowcu ty,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
10 minut temu, jacus napisał:

gdy kupowaliscie ruska wodke czy papierosy to zastanawialiscie sie czy nie sa wyprodukowane ze szkodliwych skladnikow ???

gdy kupowaliscie przemycane sor-y  to nie baliscie sie ze sa trujace..

dokladnie tak samo czesi pisza o polskiej zywnosci.

az dziw ze ukraincy jeszcze zyja jesli tyle lat jedza trujaca zywnosc...

hipokryci,hipokryci ...

ja sie zglosilem do programu grunt to wiedza . mam nadzieje ze bede jedyny w polsce😂😂

Po to jesteśmy w Unii żeby realizować wspólne plany polityczne i gospodarcze, każda ingerencja krajów z poza Unii jest szkodliwa dla gospodarki. Wg mnie celem Unii powinna być niezależność gospodarcza, wyższa świadomość konsumentów, wyższy poziom życia, nowoczesność i innowacyjność. Po to spełniamy normy dobite pod sufit żeby jeść możliwie zdrowo, żyć ekonomicznie i mieć więcej czasu dla rodziny. Duża część moich znajomych już nie pali papierosów, ogranicza alkohol buduje domy nowoczesne z odnawialnymi źródłami zasilania- to się dzieje na wsi. Pokaż mi gdzie to się dzieje na ukrainie, rosji kazachstanie  itd. Gdzie tam ten postęp?

  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Za rok , wyjedzie  Polska pszenica , teraz jedzie Ukraińska .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
22 godziny temu, jajanek1 napisał:

to że drób i mleko albo przetwory mleczne wjeżdzaja z ukrainy to bardzo dobrze , bo nie mam zamiaru za mleko 2 % płacić 5 zł. albo za ćwiartkę z kurczaka po 12 zł . i z tego że to zrobi się tańsze to podobnie ponad 90 % zadowolonych też  a tych co protestuja to się pewnie 100 % doliczyc można

Drożyzna w sklepach to jest akurat zasługa rozpętanej przez rząd spirali cenowo płacowej. Należałoby zlikwidować pensję minimalną albo ją obniżyć do 2 tys i wtedy sytuacja wróciłaby do normy. To rynek powinien wyceniać wartość pracy a nie Kaczyński.

22 godziny temu, jajanek1 napisał:

na soje też cena spadła bo wożą z ukrainy , ale nie becze bo jak była po 2600 netto i sypała w okolicach 4 ton to strach było patrzeć na fakturę , bo tam cyfry kosmos haha tym bardziej że koszty uprawy podobne jak przy chwaście

Soja nowe zbiory 1500 zł przy ilościach całosamochodowych (umiarkowanie dobra cena). Też wchodzę w ten biznes (jak cała okolica) Nie stosujesz NPK pod soję?

15 godzin temu, Piffpaff napisał:

możecie na mnie gadać co chcecie ale to Wy musicie zrozumieć że jest wojna i to że Polska wysyła caly swój sprzęt wojskowy na Ukrainę i to że otworzyła granice dla uchodźców i to że mamy zawalony rynek rolny produktami z Ukrainy to i tak nie jest to nawet 1% strat materialnych jakie ponoszą na Ukrainie. Czy Wy nie możecie zrozumieć że lepiej przebidowac rok albo dwa po to żeby tzw banderowcy ginęli w naszych czołgach a my mogli spac spokojnie. Kur.a! Ludzie! mieliście czas sprzedać zboże, ja też straciłem ok 10tys na samej różnicy cen i co, idę na wschodnia granice z kosa na ukraincow? Czy już wam tłuszcz z dobrobytu tak oczy zaslonil? co macie pretensje do Ukrainy jak tam nie ma gospodarstw rodzimych tylko wszystko kapitał z zachodu setki tys ha Niemców Dunczykow, Holendrów to oni stoją za tym że zalewja nas tanim produktem, czemu nie strajkujemy w Brukseli. Ludzie! codziennie giną żołnierze za to że żaden z nas nie musi być zmobilizowany i ginąc w okopach jakby rusek stał przy granicy z Polską! już mi się nie chce zaglądać na ten temat bo kółko wzajemnej adoracji się zrobiło!

Kolego mamy potężną armię a dodatkowo jesteśmy w NATO. Nie strasz ludzi putinowską propagandą przed świętami bo zalatujesz onucą. 

14 godzin temu, jacus napisał:

kupowaliscie ruski wegiel,spiryt,papierosy, nawoz , rope to bylo dobrze  ?????? dzialaliscie na szkode panstwa i przemyslu ?????

to teraz macie zaplate faryzeusze...karma wraca

a ilu tych prawdziwych rolnikow jest ??? 

budowlanka i tak sie wali-z powodu kredytow a nie pszenicy.. 

popatrz na najnowsze sondaze poparcia....

zbyt optymistyczne przekonanie -onuce smierdza na kilometry

Może u ciebie we wschodniej Polsce ludzie kupowali te towary od ruskich. W reszcie Polski nie.  Aczkolwiek patrząc na dane, obecny rząd sprowadzał mnóstwo węgla z Rosji.

13 godzin temu, tomek222 napisał:

Hmm może załóż okulary i przeczytaj ostanie 20 stron tego tematu, to się dowiesz kto.

Nikt nie ma pretensji do Ukraińców tylko do polityków którzy dopuścili do tego procederu.

12 godzin temu, jacus napisał:

po ile pszenica ?? pewnie taniej niz wczoraj a drozej niz we wtorek..............

ja mam tylko 25 ha z tego wyzyc sie nie da.

kiedys na pewno... 

wzorza golan to byly wczasy..

 

Czyli nie jesteś "prawdziwym rolnikiem" tylko robotnikiem hobbystycznie uprawiającym ziemię. Zmień hobby bo życie jest zbyt krótkie żeby zasuwać na dwa etaty. 

11 godzin temu, Zdzinio napisał:

A dzisiaj matif już świętował?

Tak. Wielki Piątek jest w wielu krajach UE dniem wolnym od pracy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
24 minuty temu, jacus napisał:

gdy kupowaliscie ruska wodke czy papierosy to zastanawialiscie sie czy nie sa wyprodukowane ze szkodliwych skladnikow ???

gdy kupowaliscie przemycane sor-y  to nie baliscie sie ze sa trujace..

dokladnie tak samo czesi pisza o polskiej zywnosci.

az dziw ze ukraincy jeszcze zyja jesli tyle lat jedza trujaca zywnosc...

hipokryci,hipokryci ...

ja sie zglosilem do programu grunt to wiedza . mam nadzieje ze bede jedyny w polsce😂😂

Papierosów nie palę, ruskiej wódki w życiu nie piłem i nigdy nie stosowałem środków ochrony roślin ze wschodu, powiem ci więcej, jestem ze wschodu polski a ty mierzysz wszystkich swoją miarą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ruska wódka to pierwsza jaka piłem. . Sasiad przewoził . Nie wiem z 8 czy 10 zł kosztowała , później 12. Smaczna 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
10 minut temu, lukejro napisał:

 

Tak. Wielki Piątek jest w wielu krajach UE dniem wolnym od pracy

 

 A u nas jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
5 minut temu, lukejro napisał:

Może u ciebie we wschodniej Polsce ludzie kupowali te towary od ruskich. W reszcie Polski nie.  Aczkolwiek patrząc na dane, obecny rząd sprowadzał mnóstwo węgla z Rosji.

30%  żywności Rosja przed konfliktem pchała na unijny rynek, w surowcach energetycznych 50-60%, sprowadzał mnóstwo wegla dlatego że nasz nie spełniał ,,norm unijnych'' emisji spalin, nawozy akurat rosyjskie były dostepne na terenie całej Polski i miały w miarę popyt,więc co piszesz za bzdury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

To można sprzedawać, rolnicy po świętach powiozą , brawo Minister .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, jacus napisał:

gdy kupowaliscie ruska wodke czy papierosy to zastanawialiscie sie czy nie sa wyprodukowane ze szkodliwych skladnikow ???

gdy kupowaliscie przemycane sor-y  to nie baliscie sie ze sa trujace..

dokladnie tak samo czesi pisza o polskiej zywnosci.

az dziw ze ukraincy jeszcze zyja jesli tyle lat jedza trujaca zywnosc...

hipokryci,hipokryci ...

ja sie zglosilem do programu grunt to wiedza . mam nadzieje ze bede jedyny w polsce😂😂

Ty się zgloś lepiej do Tworek na odział ,czy może przepustkę dostałeś na święta ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
34 minuty temu, Marl napisał:

Nowy minister rolnictwa ogłosił skup pszenicy konsumpcyjnej. Można oferty składać. Minimalna ilośc to 1000 t, 

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/rynki-rolne/rusza-rzadowy-skup-zboza-kto-i-jakie-zboze-moze-sprzedac/?fbclid=IwAR0yf0_QEwre2j1Ny9nlUhFUQGMawVaFvk80XiGn7BxzTAbYKUWObDKY-Ao

Czyżby gospodarujący na kilkudziesięciu hektarach Pan Minister równiez nie jarzył struktury polski gospodarstw?😂 Bo to wyglada na skup interwencyjny od skupów, nie rolników.😂

Edytowano przez mirro
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
30 minut temu, ws71 napisał:

30%  żywności Rosja przed konfliktem pchała na unijny rynek, w surowcach energetycznych 50-60%, sprowadzał mnóstwo wegla dlatego że nasz nie spełniał ,,norm unijnych'' emisji spalin, nawozy akurat rosyjskie były dostepne na terenie całej Polski i miały w miarę popyt,więc co piszesz za bzdury?

Polski węgiel nie spełniał norm unijnych? To jest dopiero bzdura. Sprowadzali bo ten rosyjski był tańszy. Woleli likwidować polskie wydobycie a stawiali na import. Rosyjski nawóz? Ultra 8 była 30-40 zł droższa od Polifoski 6, kto by ją kupował? Ludzie brali polskie nawozy oraz import z UE.  Azotowych ze wschodu to nawet na oczy nie widziałem (w żadnych ofertach ani u rolników).  Aczkolwiek wierzę @jacus że on jako obywatel wschodniej polski a dodatkowo krakowski centuś wie o mówi i faktycznie kupował wódkę, spirytus, papierosy, ŚOR z przemytu itd  od ruskich. Tylko zadam mu tu pytanie, czy to było kupowane od ruskich czy Ukraińców i Białorusinów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

To będzie konkurs ofertowy kto da najtaniej ten sprzeda. Oszuści i złodzieje!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
Przed chwilą, lukejro napisał:

Tylko zadam mu tu pytanie, czy to było kupowane od ruskich czy Ukraińców i Białorusinów?

Oooo przepraszam. Jak pracowałem w Braniewie, to zawsze kupowałem wódkę w sklepie bezcłowym po stronie Kaliningradu.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
2 minuty temu, lukejro napisał:

Polski węgiel nie spełniał norm unijnych? To jest dopiero bzdura. Sprowadzali bo ten rosyjski był tańszy. Woleli likwidować polskie wydobycie a stawiali na import. Rosyjski nawóz? Ultra 8 była 30-40 zł droższa od Polifoski 6, kto by ją kupował? Ludzie brali polskie nawozy oraz import z UE.  Azotowych ze wschodu to nawet na oczy nie widziałem (w żadnych ofertach ani u rolników).  Aczkolwiek wierzę @jacus że on jako obywatel wschodniej polski a dodatkowo krakowski centuś wie o mówi i faktycznie kupował wódkę, spirytus, papierosy, ŚOR z przemytu itd  od ruskich. Tylko zadam mu tu pytanie, czy to było kupowane od ruskich czy Ukraińców i Białorusinów?

Krakusy to mają kieszenie zaszyte grubymi nićmi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

SERIO, trzeba bylo zmienic ministra zeby uruchomić rządowy skup ?  1,nie to zeby m był za tamtym ministrem,  2,  nie to zebym był za skupami rządowymi bo to komuna


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
3 minuty temu, mirro napisał:

Czyżby gospodarujący na kilkudziesięciu hektarach Pan Minister równiez nie jarzył struktury polski gospodarstw?😂 Bo to wyglada na skup interwencyjny od skupów, nie rolników.😂

Najwyraźniej nie zrozumiałeś ministra. Cały czas mówiono o pomocy firmom które zasypały się "drogim zbożem", zwłaszcza tym z Ukrainy.

2 minuty temu, mirro napisał:

Oooo przepraszam. Jak pracowałem w Braniewie, to zawsze kupowałem wódkę w sklepie bezcłowym po stronie Kaliningradu.🤣

To chyba jesteś nielicznym który miał fizyczną możliwość kupienia czegokolwiek od Rosjan. Dla jacusia wszystko na wschód od polski to ruscy 🤣

1 minutę temu, dlugin napisał:

Krakusy to mają kieszenie zaszyte grubymi nićmi 

Dokładnie. Dlatego jacusiowi wydaje się że każdy liczy tak centusie jak on i leci na towary z przemytu. A potem "pij szybciej bo się ściemnia"  🤣 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
Przed chwilą, lukejro napisał:

Najwyraźniej nie zrozumiałeś ministra. Cały czas mówiono o pomocy firmom które zasypały się "drogim zbożem", zwłaszcza tym z Ukrainy.

Ojej, faktycznie, o ja durny p,nis.🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj