Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKrzysztof    1973
58 minut temu, jajonasz napisał:

Noo napewno byś zamienił krus na ZUS jakbyś miał wybór, bo większa stawka chorobowego i większa emerytura, już to widzę. 

Małżeństwa, które całe życie groszem nie śmierdziały i oboje pracowali przez całe życie, potrafią mieć wspólnie po 8-9k emerutury z ZUS i mówią, że tyle ile teraz mają pieniędzy, to nigdy nie mieli. Jak do tego mają się małżeństwa byłych rolników opłacających KRUS, którzy mają współnie 2,5k? Jak ktoś ma problem z odłożeniem pieniędzy na czarną godzinę to ZUS jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, oczywiście w przypadku obecnych emerytów lub tych, którzy wkrótce przestaną pracować. Obecni 40 latkowie i młodsi w większości będą pobierać minimalną emeryturę i dla nich KRUS byłby zdecydowanie lepszy, bo różnica pomiędzy minimalną emeryturą KRUS  i ZUS to około 250 zł brutto. :P  

Agriplus Szamotuły za pszenicę paszową 1240 zł netto.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, driver24 napisał:

Jak już tu temat o KRUS wyszedł, to moim zdaniem wystarczy ten system uszczelnić o okaże się że gospodarstw będzie 400 do 500 tys, a nie 1,3mln, tylko nikt nie chce tego ruszyć. Wtedy z samych oszczędności systemu zostało by pieniędzy na wyższe świadczenia, mniej pracowników, biur etc. 

W Polsce jest ok 330 tys gospodarstw, które produkują na rynek i się z tego wyłącznie utrzymują, reszta to wielka ściema

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

I wszystko na temat. Wysokość świadczeń adekwatna do odprowadzanych składek, ale trolle zawsze będą odwracać kota ogonem i jęczeć o "tanim Krusie". Już widzę minę miastowych po wpłynięciu na konto chorobowego w zawrotnej kwocie 20 zł/ dzień.

Ja na KRUS jak byłem to chorobowe jeszcze 10zl/dzień było. 

Teraz najbardziej to mnie złości jak te nasze niby stare gwiazdki i celebryci narzekają na swoje emerytury a całe życie nic pewnie nie placily

1 godzinę temu, driver24 napisał:

Jak już tu temat o KRUS wyszedł, to moim zdaniem wystarczy ten system uszczelnić o okaże się że gospodarstw będzie 400 do 500 tys, a nie 1,3mln, tylko nikt nie chce tego ruszyć. Wtedy z samych oszczędności systemu zostało by pieniędzy na wyższe świadczenia, mniej pracowników, biur etc. 

Dopłaty nawozowe pokazały ilu mamy rolników. Chociaż ja dwuetapowiec a nawozowe dostałem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1285
2 godziny temu, PAN88 napisał:

36 lat krusu i tata ma 1200 do ręki a z zusu za 13 lat pracy dostał 1700 do ręki

A ile składki płacił tego krusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

dokładnie, chcesz mieć emeryturę z zusu to go opłac. Co miesiąc są to ogromne pieniądze a nie niskie składki jak w KRUS.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

AWW 1190-1230netto

Koniec tematu ubezpieczeń, wracamy do cen pszenicy 

  • Like 1
  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

a popatrzcie jak w mojej okolicy stada żywią się kosztem rolników i  z roku na rok populacja rośnie jest już stado ponad 100 sztuk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

FDW 1100 za paszę spadek o 50 zl

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

AWW 1190-1230netto

Koniec tematu ubezpieczeń, wracamy do cen pszenicy 

Ile u Was Piast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1489

faktycznie tam jeszcze śpią, to sorry za wprowadzanie w błąd 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
3 minuty temu, Tigon napisał:

faktycznie tam jeszcze śpią, to sorry za wprowadzanie w błąd 

tu na tej stronie co podałem masz na żywo, i w ujęciu tygodniowym i miesięcznym i rocznym, ceny nawozów i ropy i gazu i rzepaku na Matifie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

PZZ Białystok kons. 1100 + VAT są lepsze oferty w regionie? chodź kusi mnie do maja trzymać bo mam nadzieję na lepsze zł

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 minuty temu, Bartoszek_xd napisał:

PZZ Białystok kons. 1100 + VAT są lepsze oferty w regionie? chodź kusi mnie do maja trzymać bo mam nadzieję na lepsze zł

dzwoń do jelonek , ostatnio było 1270 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
10 minut temu, Bartoszek_xd napisał:

PZZ Białystok kons. 1100 + VAT są lepsze oferty w regionie? chodź kusi mnie do maja trzymać bo mam nadzieję na lepsze zł

to od czwartku 100 do dołu

ciekawe przy jakiej stawce nastąpi stabilizacja cen, 

zakładam około 220-250 euro w żniwa, 

36 minut temu, QuQurydza napisał:

dla podmiotów skupowych, restauracji dla ludzi z dziećmi i bez dla radia co ma ryja, 

poprzednia władza na nic nie miała a obecna ma na wszystko

w dziwnym kraju żyjemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Ile u Was Piast?

Nie wiem, nie wiem nawet czy skupują polskie ziarno 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Dopłaty co będą do pszenicy to tylko konsumcyjnej czy wszystkiej pszenicy? Bo jedni tak mówią a drudzy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj