Polecane posty

Zbyszek3939    939
8 minut temu, Wicherek napisał:

Widzę że 90 % członków AF  jest z okolic Zamościa  a na protestach Was nie widać  ! Ja jadę z Jarosławia  to Was miejscowych powinno być na proteście tysiące !

Nie mierz wszystkich jedną miarą

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Korea też ma zakusy na jakiś konflikt. Koalicja dyktatorów się rozwija.

chrome_screenshot_1676046441539.png

Zebrał wódz indiański "Siedzący Pies" całe swoje plemię na naradę wojenną:
- Czerwonoskórzy! Jesteśmy wielkim narodem?
- Taaaaak!
- To dlaczego nie mamy własnej rakiety z ładunkiem nuklearnym?
- Taaaa... Zbudujemy? Huurraaa!!!
Ścięli tomahawkami największą sekwoję w okolicy, wydrążyli ją w trudzie i znoju, według starej, indiańskiej recepty wyprodukowali proch, napchali do wydrążonego pnia, zapletli linę z lian i jako lont wyprowadzili na zewnątrz rakiety.
- Gdzie ją wystrzelimy?
- Na Erewań!
- A dlaczego na Erewań?
- Innych miast nie znamy...
Napisali na rakiecie "Na Erewań", zbili się w gromadę i podpalili lont. Jak nie pierd***ęło!!! Prawdziwy Armagedon! Dym, swąd, wszystkich rozrzuciło w promieniu kilkunastu metrów... Wódz bez nogi, bez ręki otrzepuje się z kurzu i mówi:
- Ja pierd*lę!!! Wyobrażacie sobie, co się dzieje w Erewaniu???

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Mamy podobną sytuację jak w roku ubiegłym niemal identyczną giełda wówczas wystrzeliła w górę i ceny na nasze płody były wysokie... ( była podobna narracja australia ma mega dużo rosja pęka w szwach z pszenicą )

Obserwuje teraz że skupy nie patrzą na giełdę tylko opuszczają ile się da żeby się nachapać, jak najtaniej wykupić od nas, bo z ukrainy zboże  już się nie mieści w magazynach bo nie mogą tego odwieźć do portów.. Z d*py wymówki aby kupić jak najtaniej, Skoro u nas jest tyle zboża ( według nich ponad 10mln ton albo więcej ) to na świecie POLSKA powinna karty rozdawać w handlu pszenicą! Bardzo to mi się nie podoba robią z rolników i polski Kubę lub jakiś inny kraj odcięty od świata,,, Gdzie żyjemy w globalnej wiosce!, i parę kliknięć myszką i kasa ma się zgadzać jednak tym pseudo skupikom mało..

( myślę się że węszą mega podwyżki i kompromitują się takimi niskimi cenami bo jeszcze ktoś wozi a jak giełda wystrzeli to wiecie ile im zajmie podnoszenie ? tyle co będzie trwać wysoka cena na giełdzie... A my tylko popatrzymy jak na matifie cena spada..

  • Like 5
  • Haha 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45
Zbyszek3939 napisał:

Dziambor  odchodzi  konfederacja się sypie ,Hołownia też , Psl  musi się gdzieś przykleić bo nie przekroczy progu wyborczego, lewica cienko, trzepała zośka dywan się wyzerował , zostają tylko 2 pewniaki 🦊i🦆

Pozostaje jeszcze jedena opcja która rośnie w siłę. Innej szansy nie będzie to jest ostatnia. Jeśli wybieżecie partie telewizyjne to nas znowu okiwają. Zapisujcie się i twórzmy struktury w całym kraju. Ruch Dobrobytu I Pokoju Macieja Maciaka. Pozdrawiam zdrowo myślących.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Pany może trochę odbiegnę od tematu, JAKIE CENY PSZENICA WIELKOPOLSKA ? jak na giełdzie leciało to 2 razy dziennie obniżali, teraz odbiło to mam nadzieje że tak samo szybko będą podnosić dziady cholerne...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

Kowalczyk  Kliny   praktycznie  zasypany  .  po  10  traktorów  w  kolejce   😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
1 godzinę temu, LonelySoul napisał:

Poproszę o wytłumaczenie tego - cena tuczników w Polsce i Niemczech zależy od giełdy niemieckiej , sprzedaje się tam czasem 100 ,czasem nic a czasem 1000 tuczników . Jak taka mikro sprzedaż może dyktować cenę w 2 krajach ?  Te wszystkie giełdy to jeden wielki przekręt który często nie ma nic wspólnego z sytuacją na rynku 

Nie odpowiem Ci na temat trzody bo nigdy tym się nie interesowałem i nie wiem jak to tam działa i działało w tym sektorze, wypowiedziałem się tylko w tym temacie który obserwuje od dłuższego czasu


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
51 minut temu, marcin19071980 napisał:

Tak czytam cię od jakiegoś czasu i zastanawiam się na jakiej podstawie doszedłeś do wniosku że jakie kolwiek strajki coś zmienią?Na jakich podstawach uwierzyłeś w AU która kompletnie nie ma poparcia we własnym rejonie i musi szukać potencjalnych wyborców na wschodzie kraju.

Nie no najlepiej to jeszcze poklepać obecnych dobrodziejów i w raczkę pocałować bo dają🤦‍♂️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534
27 minut temu, MarekUA napisał:

Mamy podobną sytuację jak w roku ubiegłym niemal identyczną giełda wówczas wystrzeliła w górę i ceny na nasze płody były wysokie... ( była podobna narracja australia ma mega dużo rosja pęka w szwach z pszenicą )

Obserwuje teraz że skupy nie patrzą na giełdę tylko opuszczają ile się da żeby się nachapać, jak najtaniej wykupić od nas, bo z ukrainy zboże  już się nie mieści w magazynach bo nie mogą tego odwieźć do portów.. Z d*py wymówki aby kupić jak najtaniej, Skoro u nas jest tyle zboża ( według nich ponad 10mln ton albo więcej ) to na świecie POLSKA powinna karty rozdawać w handlu pszenicą! Bardzo to mi się nie podoba robią z rolników i polski Kubę lub jakiś inny kraj odcięty od świata,,, Gdzie żyjemy w globalnej wiosce!, i parę kliknięć myszką i kasa ma się zgadzać jednak tym pseudo skupikom mało..

( myślę się że węszą mega podwyżki i kompromitują się takimi niskimi cenami bo jeszcze ktoś wozi a jak giełda wystrzeli to wiecie ile im zajmie podnoszenie ? tyle co będzie trwać wysoka cena na giełdzie... A my tylko popatrzymy jak na matifie cena spada..

Polska jest pionkiem w skali światowej i czy my tą pszenicę jeszcze mamy czy już nie to nie ma żadnego znaczenia dla rynków. 

Ruscy zaczęli na ostro walić w upainę i to powoduje chwilowy  wzrost cen. Nie ma się co podniecać ,szukać sensacji i sPISku.

Edytowano przez Ulman
  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Zapisałem się na analizy giełdowe jednej z firm skupujących z Pomorza która ogłasza się na fb. Oferują ceny od 1300 netto do 1350 z odbiorem w pomorskim . W zaleznosci od białka . 1300 za 11.5. Realne ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    162

Obecnie tak, dziś firmy z północnej Polski oferowały do podpisania 1300 netto .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183

Witojcie 

Jak to jest w przysłowiu:

Osiołkowi w żłoby dano , w jeden owies, w drugi siano........

Cena na jesieni dochodziła do 1800, na co jeszcze czekaliście?????

Teraz na pewno będzie korekta , ale jak znam życie to większość nie wyciągnęła żadnych wniosków, i dalej będą czekać na gwiazdkę z nieba.......

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313
23 minuty temu, mati86 napisał:

Pozostaje jeszcze jedena opcja która rośnie w siłę. Innej szansy nie będzie to jest ostatnia. Jeśli wybieżecie partie telewizyjne to nas znowu okiwają. Zapisujcie się i twórzmy struktury w całym kraju. Ruch Dobrobytu I Pokoju Macieja Maciaka. Pozdrawiam zdrowo myślących.

Niestety za późno , nie stworzysz w tak krótkim czasie struktur , przebicie do mediów które ogląda 80 % społeczeństwa raczej niemożliwe i nie to że mam coś mu do zarzucenia , mówi prawdę ale polityka  jest tak że nie wystarczy mieć rację tylko jeszcze umieć przekonać do niej innych . Sami to teraz przerabiamy jako rolnicy , walczymy o swoje ale i jednocześnie o zdrowie konsumenta i niestety media są  partyjne i nie możemy dotrzeć do konsumenta by dowiedział się co je . Najlepiej by było wykupić reklamy i powiedzieć w nich prawdę ale skonstruowali tak system że sekunda w TV jest dla rolników nie osiągalna . Rolnicy na każdej fakturze maja potrącone na fundusz promocji , można by było zrobić za to reklamy "Jedz Polskie nie ukraińskie GMO" ale te pieniądze trzyma w garści Kowalczyk i pewnie je przeżar na grune woche w Berlinie , jak z resztą każdy minister rolnictwa . Zobaczcie nawet na skrajna opozycje TVN dalej jakies fanaberie że zwierzątka cierpią ale że jakis tam strajk to juz nie sa zaciekawieni choć by to była woda na młyn by dokopać PiS - ale nie tam jest nadzwyczajna zgodność by zataić  co ludzie jedzą , to pomyślcie co będzie w przyszłości ??? Matrix z miska białka z robali bo o misce ryżu to możemy zapomnieć . 

Ps.sorry że robię błędy ale to przynajmniej komplikuje analizowanie autorytatywnych botów . Nawet sie czepiają mnie za to że czasem nie mogą mnie zrozzumieć :) 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
33 minuty temu, MarekUA napisał:

Mamy podobną sytuację jak w roku ubiegłym niemal identyczną giełda wówczas wystrzeliła w górę i ceny na nasze płody były wysokie... ( była podobna narracja australia ma mega dużo rosja pęka w szwach z pszenicą )

Obserwuje teraz że skupy nie patrzą na giełdę tylko opuszczają ile się da żeby się nachapać, jak najtaniej wykupić od nas, bo z ukrainy zboże  już się nie mieści w magazynach bo nie mogą tego odwieźć do portów.. Z d*py wymówki aby kupić jak najtaniej, Skoro u nas jest tyle zboża ( według nich ponad 10mln ton albo więcej ) to na świecie POLSKA powinna karty rozdawać w handlu pszenicą! Bardzo to mi się nie podoba robią z rolników i polski Kubę lub jakiś inny kraj odcięty od świata,,, Gdzie żyjemy w globalnej wiosce!, i parę kliknięć myszką i kasa ma się zgadzać jednak tym pseudo skupikom mało..

( myślę się że węszą mega podwyżki i kompromitują się takimi niskimi cenami bo jeszcze ktoś wozi a jak giełda wystrzeli to wiecie ile im zajmie podnoszenie ? tyle co będzie trwać wysoka cena na giełdzie... A my tylko popatrzymy jak na matifie cena spada..

Chyba jednak jest diametralna różnica magazyny masz pełne, co najmniej 60% eksportu pszenicy, kuku które idzie przez nasze porty to ukraińskie, mało tego od wczoraj Rosja grozi całkowitym zamknięciem korytarzy zbożowych z Ukrainy , czyli w teorii może jeszcze więcej zboża pokazać się w naszej cześci Europy, tutaj cwani Rosjanie zostawiają sobie furtkę że mogą zgodzić się na dalsze przedłużenie umowy w zamian za dopuszczenie jeszcze większej ilośći ich zbóż na światowe rynki czyli w sumie w okolicach Europy pojawi się jak źle pójdzie jeszcze więcej  ,,taniego zboża'' [ 307 $ locco port na dzień dzisiejszy] , także przyszłość nie rysuje się kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273
10 minut temu, Maniekkkk napisał:

Witojcie 

Jak to jest w przysłowiu:

Osiołkowi w żłoby dano , w jeden owies, w drugi siano........

Cena na jesieni dochodziła do 1800, na co jeszcze czekaliście?????

Teraz na pewno będzie korekta , ale jak znam życie to większość nie wyciągnęła żadnych wniosków, i dalej będą czekać na gwiazdkę z nieba.......

 

 

 

 

Chyba na północy ,bo u mnie było 1600 i to chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55
3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

U mnie w Małopolsce taka cena za paszową tylko ze brutto 1170 zł  

U kogo i o której dzwoniłeś?

o 10 Dzwonilm to Leszka to mi powiedział 1180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Zagadza sie 1600, ale czakaliśmy na 1800 , taka była w maju , nawet 1830 dwa rtransporty sprzedawałem

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
17 minut temu, marek1977 napisał:

Chyba na północy ,bo u mnie było 1600 i to chwila.

U mnie i tęgi nie było 1450 max

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj