Polecane posty

miwigos    3519

Też dostałem tel. z agencji , podałem że mam wszystko nie sprzeane i dużo, ile nie podałem, czy do gospodarstw poniżej 50 ha dzwonią też ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
12 minut temu, miwigos napisał:

Też dostałem tel. z agencji , podałem że mam wszystko nie sprzeane i dużo, ile nie podałem, czy gdo gospodarstw poniżej 50 ha dzwonią też ?

Dzwonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
2 godziny temu, marek1977 napisał:

Nie wiem wierzyć mu ,czy nie 😀.

chrome_screenshot_1674644685052.png

Ja wierzę bardziej Jackowskiemu niż Kowalczykowi

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek102    14
Zamojskie znowu wczoraj do dołu :/
 


 

 

2023-01-24_______

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-01-24

Pszenica:  1 230,50 zł/t  brutto
Kukurydza mokra: 642,00 zł/t  brutto
Edytowano przez zenek102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

W jakim celu pisiory robią ankietę skoro ich  ZZZ są zamknięte ? wystarczyło zadzwonić  do ZZZ  

Nóż się w kieszeni otwiera

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek102    14
9 minut temu, Wicherek napisał:

W jakim celu pisiory robią ankietę skoro ich  ZZZ są zamknięte ? wystarczyło zadzwonić  do ZZZ  

Nóż się w kieszeni otwiera

Mąkę w przyzakładowym sklepiku można kupić?, Można! To dla nich znaczy, że są otwarte!? ;/

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
21 minut temu, zenek102 napisał:

Mąkę w przyzakładowym sklepiku można kupić?, Można! To dla nich znaczy, że są otwarte!? ;/

A może być że zasypani. Zakłady Jelonki podobno do końca tego miesiąca skup wstrzymany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

uwaga!!

Wipasz dzisiaj:

pszenica brama-1050

pszenica kontrakt- 1070

owies- 800

 

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeczekać nawalnice obniżek.  W tym tempie do końca tygodnia pszenica zjedzie poniżej 1000. Nie godzcie się na to. Nie ma tu korelacji z obniżkami giełdowymi, tzn korelacja jest, ale nieadekwatna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

 To co sadzisz że cos cena skoczy choc troche do góry? 

31 minut temu, ZetorForterra1990 napisał:

Trzeba przeczekać nawalnice obniżek.  W tym tempie do końca tygodnia pszenica zjedzie poniżej 1000. Nie godzcie się na to. Nie ma tu korelacji z obniżkami giełdowymi, tzn korelacja jest, ale nieadekwatna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
4 godziny temu, melon10641 napisał:

Pytanie czy uderzą od Białorusi? 

Lepiej o tym nie myśl , marna to pociecha  na wzrost cen zbóż

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, livebird napisał:

 To co sadzisz że cos cena skoczy choc troche do góry? 

 

Ja tylko twierdzę, że gdyby nie te zboże porozsypywane po rondach to nie byłoby tak drastycznych obniżek.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Mazowsze okolice Płocka pszenica 1050 netto jeden skup reszta nie skupuje bo podobno pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Moim zdaniem, jeśli paszowa powróci netto na 1300, konsumpcja na 1400, to źle by nie było. Czy to możliwe? Tego nie wiadomo, przynajmniej ja nie wiem. Te 1700-1900 też było nienormalne. Nie wierzę już w nic. Oni do góry wiedzą, co zrobią za tydzień czy dwa i Ci, którzy mają o tym wiedzieć z wyprzedzeniem,  wiedzą. Kasą się podzielą i git. Dziś o cenie decydują Ci, co podobnie jak nasz wiceminister rolnictwa, nie potrafią odróżnić zbóż. 

Edytowano przez marcin80wlkp
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Lokalny skup w Świętokrzyskim. Cena brutto , oczywiście dla rolnika ryczałtowego.

asa.jpg

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Matif 1340 , a u nas 1100 średnio , jak tak dalej będzie to do Wielkanocy zejdzie do 0zł.😀

Edytowano przez marek1977
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
9 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Znowu pisda

To trzymamy

Nie ma co na worki sprzedawać chyba że PO 180 bo bez faktury nie dadzą

Resztę na fakturę i piniędzy znowu. 

A kto Ci wypisze fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

W portach kolejki ze zbożem że aż stoją na drogach krajowych ,ludzie zaczynają się pytać o co chodzi ,skoro w państwie PiS jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle . W resortowej TVP w teleexpresie wspomnieli że jest  duża maszyna która może załadować 70 tyś zbóż ale będzie czynna dopiero w drugim kwartale , grają na czas to i rolnicy im zagrają strajkami , RI pomorska zapowiada miesięczny strajk . 2.02.2023 strajk na granicach , wydźwięk musi być jak będą zablokowane drogi krajowe dla ruchu . Jeszcze przydało by się zablokować tory , niech ukraincy wybierają czy tory mają służyć pomocy humanitarnej czy przemytowi zbóż .

  • Like 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, marcin80wlkp napisał:

Moim zdaniem, jeśli paszowa powróci netto na 1300, konsumpcja na 1400, to źle by nie było. Czy to możliwe? Tego nie wiadomo, przynajmniej ja nie wiem. Te 1700-1900 też było nie normalne. Nie wierzę już w nic. Oni do góry wiedzą, co zrobią za tydzień czy dwa i Ci, którzy mają o tym wiedzieć z wyprzedzeniem,  wiedzą. Kasą się podzielą i git. Dziś o cenie decydują Ci, co podobnie jak nasz wice minister rolnictwa, nie potrafią odrobić zbóż. 

A jak jest miara nienormalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj