Polecane posty

Atis10    5
39 minut temu, GRZES1545 napisał:

I co zagłosujesz nawet jak Ci dadzą?

Masz kiepskich sąsiadów, albo słabo szukałeś, sam po żniwach chodowcom część sprzedałem pszenicy po 1400, i pszenżyta po 1200, grochu część poszła po 1500 dla znajomego a resztę na paszarnie po 1500netto jak już chetnych nie było .

Jak ktoś szukał to  ziarno znalazł, bo nie wszyscy jak piszesz tacy zachłanni.

Jak zaczną tuczniki wozić z UA po 4zł też będziesz taki wyrozumiały dla masarni?

Mówię o okresie od 24 lutego 2022 do maja 2022, wtedy był problem z zakupem w okolicy w sensownej cenie, świnie nie poczekają niestety na niższe ceny zboża i dostępność.

Wątpię by ściągali świnie z UA, ale spoko ściągają z USA, Niemiec, Danii,  Hiszpanii itp od lat, więc tą Ukrainę też byśmy przeżyli. 

10 minut temu, slavik80 napisał:

Kolego z jakiej części kraju jesteś? W ubiegłym roku to do maja miałem pszenicę o parametrach na konsumpcję i części jako paszowe i w powiecie lhr było najwięcej poniżej 1600 z VAT . gdybyś rzeczywiście szukał zbóż to przynajmniej byś tutaj na tym forum zgłosił zapotrzebowanie..

Nawet kolega miwigos nie dostał 2000 za tonę za super parametry i lokalizacji blisko portów 

Północna Polska, 50 km do Gdańska, dokładnie było to 1950 zł netto, brali jak leci, taka cena była u nas do połowy kwietnia chyba z tego co pamiętam,  potem lekko spadło 

Edytowano przez Atis10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

U mnie przez chwilę było 1650netto, do portu w tej chwili odemnie to chyba ok +200zl/t, więc wtedy bym Ci sprzedał i za1500- 1600 bo pozniej puściłem po 1470.. chłopaki dobrze piszą, następnym razem rozejrzyj sie troche dalej, nie kazdy taki pazerny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
7 godzin temu, Navara1988 napisał:

Jak tak każdy powie to jeszcze więcej ściągną z Ukrainy bo będą się bali że zabraknie w Polsce zboża do zniw

Jak zacznie drożeć to będzie jak zawsze ni ma. I tak ściągną

5 godzin temu, Atis10 napisał:

Nie, ja akurat zboże jeszcze dokupuję,  mam produkcję trzody w cyklu zamkniętym.  I doskonale pamiętam jak w ubiegłym roku musiałem szukać zboża, bo nikt nie chciał sprzedawać bo "Panie, już po 2 tyś jest zaraz po 3 będzie,  ja tam nic nie sprzedaję " 

W takim wypadku to ja się nie dziwię, że paszarnie się zaopatrują na Ukrainie,  jak się mają Was prosić żebyście łaskawie sprzedali cokolwiek, zgubiła Was zachłanność

 

Dobrze piszesz. Chłopu podwórko złotem by wysypał to by powiedział że mało bo za stodołą ma jeszcze miejsce żeby sypać

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
marijusz napisał:

chopy jeszcze raz napiszę kobita ktora dzwonila pytala o stany magazynowe a nie o plon z ha .

u mnie zaciekawilo ją bo jak na podlasie byla by duża średnia ,ale zawsze można powiedziec że zboże z sezonu 22 i 21 roku lub tak jak ja jej powiedzialem że uprawa byla na dzialkach wspólnych na ktore ja nie występuję o doplaty.

Jak jej tak odpowiesz to powiedzą że na wsi nie jest tragicznie skoro jesteś w stanie wznowić sezon nie sprzedając płodów z dwóch lat.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1167
8 godzin temu, MarekUA napisał:

Dajcie już spokój z tą polityką kto miał sprzedać bo biedny to sprzedał w żniwa a kto miał kasę to trzymał do teraz i sprzeda po tej cenie. Druga sprawa mniej dadzą nawozu mniej się naprzerzucają w żniwa ton. Dali by teraz cenę 2000zł za tonę pszenicy to wiecie co to by było ? Rolnik nie przyzwyczajony do takiej gotówki mógłby to przemysł niemieckich traktorów nie wytrzymać.

Zaraz świniaka będzie można na własne potrzeby mieć jest dobrze a nawet lepiej dni coraz dłuższe ani się obejrzymy wiosna i nie będzie kiedy płakać do poduszki, stary passat będzie musiał jeszcze wozić do kościoła trudno. Pieniądze więcej ludzi  zmarnowały jak polepszyły im życie.

Mniej się na przerzucali więcej zarobili czy na pewno tacy biedni ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

Mniej się na przerzucali więcej zarobili czy na pewno tacy biedni ?

Jak pogadasz z nimi to tak- oni mają całe życie dokładkę a handlarz to zarabia 7 razy tyle co da 🤣😁. Typowe lulkowe gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
8 godzin temu, Tigon napisał:

pewnie będzie jak z nawozami mali nie skorzystali + za faktury np od stycznia i połowa odpadnie, poza tym polska duża i może być różnica miedzy województwami że np Podkarpacie i Lubelszczyzna dostaną najwięcej i oby tak było bo tak jest że dostajemy najbardziej po d*pie. 

zamiast kupować mega drogi z GA minus 100zł do tony jałmużny, wolę kupić tańszy o 500-700 na tonie importowany  i niech się gonią

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Ty to chyba musisz mieć jakiś uraz do rolników, w każdym poście zawiść i płacz jacy to rolnicy niedobrzy, pazerni, zachłanni, najgorsi na świecie. Ktoś Ci kiedyś zrobił krzywdę? Co tu robisz pośród tych najgorszych? 

8 minut temu, PAN88 napisał:

Jak pogadasz z nimi to tak- oni mają całe życie dokładkę a handlarz to zarabia 7 razy tyle co da 🤣😁. Typowe lulkowe gadanie

 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
20 minut temu, jahooo napisał:

zamiast kupować mega drogi z GA minus 100zł do tony jałmużny, wolę kupić tańszy o 500-700 na tonie importowany  i niech się gonią

A jakie ceny wogole teraz nawozu?

@jajonasz była nie raz się umówileś  o cenie a za szybko dzwoniłeś i cena do góry. A dwa mam 30pare ha swojej ziemi

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
6 godzin temu, skywalker89 napisał:

U mnie przez chwilę było 1650netto, do portu w tej chwili odemnie to chyba ok +200zl/t, więc wtedy bym Ci sprzedał i za1500- 1600 bo pozniej puściłem po 1470.. chłopaki dobrze piszą, następnym razem rozejrzyj sie troche dalej, nie kazdy taki pazerny 

Tylko że "trochę dalej " dochodzi transport i finalnie wychodzi często jeszcze drożej . Nie wspominając o tym że mi np najlepiej opłaca się kupić na fv rr a od kogoś nowego nie ma najmniejszych szans na taką formę płatności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1167

Patrząc na ministrów obecnego rządu nasuwa się jedna myśl.

Twarz myślą nieskalana wzrok tęskniący za rozumem.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

ttps://businessinsider.com.pl/gospodarka/wymiana-handlowa-z-ukraina-bije-rekordy-oto-czym-handlujemy/9zwy05s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Znowu pisda

To trzymamy

Nie ma co na worki sprzedawać chyba że PO 180 bo bez faktury nie dadzą

Resztę na fakturę i piniędzy znowu. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
11 minut temu, Mateusz1q napisał:

Czasami warto wyjść spod kamienia 

Rzeczywiście obieżyświat się znalazł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519
12 godzin temu, GRZES1545 napisał:

 

To jeszcze nie było by tak źle. 

To tragicznie ,poniżej 1200 nie powinna być w żniwa

10 godzin temu, Tigon napisał:

pewnie będzie jak z nawozami mali nie skorzystali + za faktury np od stycznia i połowa odpadnie, poza tym polska duża i może być różnica miedzy województwami że np Podkarpacie i Lubelszczyzna dostaną najwięcej i oby tak było bo tak jest że dostajemy najbardziej po d*pie. 

A czyja to wina że faktur nie bierzecie, pretensjee do siebie , na wszystko się bierze

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
4 godziny temu, PAN88 napisał:

Jak zacznie drożeć to będzie jak zawsze ni ma. I tak ściągną

Dobrze piszesz. Chłopu podwórko złotem by wysypał to by powiedział że mało bo za stodołą ma jeszcze miejsce żeby sypać

Gdzie te "chłopy" mają podwórka złotem wysypane ? Cały czas to powtarzasz w wielu tematach nie wiem jaki ma to cel. Wiele osób pracuje na etatach 8 h dziennie i mają ładniejsze podwórka. Ale jak ktoś pracuje to ma i fajnie , niech ma.

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Neveragain napisał:

4,8 srednia  obornik wymieniany za słomę w stosunku 1:5 więc kosztowo licz tam jak sobie chcesz. 3 wjazdy jesienią, 3 wiosną. Płatek na dwa razy z Sdhi. Co chcesz wiecej wiedziec? 

Tak chciałbym wiedzieć jaka dawka obornika bydlęcego bądź kurzego pokryła zapotrzebowanie na prawie 5 tonowy plon rzepaku.
Bo przy takim plonie to 180 kg czystego azotu roślina musiała pobrać inaczej nie ma mowy o takim plonie.

Fajnie masz ogólnie jeśli trzy wjazdy wiosną wystarczyły biorąc pod uwagę szkodniki.
U mnie 1szy wjazd był w drugiej połowie marca już na chowacza samego...
Płatek 2 krotnie również
W międzyczasie w fazie zielonego pąka obowiązkowy Bor i oddzielna ochrona na szkodniki.
No nie wspominając już, o wcześniejszym dokarmianiu borem, pierwszej regulacji i innych cholerstwach które łaziły mi po uprawie których naprawdę staram się nie zwalczać najtańszym perytriodem.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    902
5 minut temu, Lubeelskirolnik napisał:

Tak chciałbym wiedzieć jaka dawka obornika bydlęcego bądź kurzego pokryła zapotrzebowanie na prawie 5 tonowy plon rzepaku.
Bo przy takim plonie to 180 kg czystego azotu roślina musiała pobrać inaczej nie ma mowy o takim plonie.

Fajnie masz ogólnie jeśli trzy wjazdy wiosną wystarczyły biorąc pod uwagę szkodniki.
U mnie 1szy wjazd był w drugiej połowie marca już na chowacza samego...
Płatek 2 krotnie również
W międzyczasie w fazie zielonego pąka obowiązkowy Bor i oddzielna ochrona na szkodniki.
No nie wspominając już, o wcześniejszym dokarmianiu borem, pierwszej regulacji i innych cholerstwach które łaziły mi po uprawie których naprawdę staram się nie zwalczać najtańszym perytriodem.
 

 

raczej bliżej pobrania na poziomie 250 - 300 czystego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462
1 godzinę temu, jahooo napisał:

W odniesieniu do tego tekstu to sam Kowalczuk przyznaje że UE nie pomogła w eksporcie , nie dostarczyła wagonów ,przeładunku ,kontenerów itd. Już na pierwszym proteście w Hrubieszowie było mówione że jest to protest by pomóc ministrowi, by miał argument w rozmowach z UE że rolnicy  protestują   ,pomocy niema żadnej w eksporcie ,że wszystko dławi się na granicy i w portach ,naprawdę rolnicy wykazali się dobrą wolą ,a co robi ministerek ? olewa wszystko i mówi że wszystko w porządku nie ma problemu , teraz jak można przeczytać jest już problem . To jest podstawa do zatrzymania eksportu krótko mówiąc nie ma pomocy przewozowej nie ma możliwości tranzytu ale jak widać to nie UE to sam Kowalczyk robi na tym politykę i biznesy . Goście typu Kaczmarczyka gdzieś się będą ślizgać w tym biznesie dlatego Kowalczuk musi odejść dla zwykłej przyzwoitej zasady . Każda jego decyzja potem okazuje się że jest wszystko na odwrót .Tak i teraz z jego poglądem ze żywność nie podrożeje znacznie to możemy byc pewni na 100% że podrożej . Inflacji nikt nie cofnie a widząc po cenach paliw ,nawozów itd. nawet nie planują by się cofała i stosują metodę Obsrajtka że po co obniżać ceny środków do produkcji jak za chwile będzie trzeba podnosić więc metoda krojenia konsumenta trwa . Niestety to jest właśnie Kowalczyk który powie prawdę jak się pomyli .

  • Like 3
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle to ująłem.
Zakładając jakieś 30-40 max 50 kg azotu mineralnego dostępnego w glebie dawka nawożenia azotem powinna wynosić pod 180-200 kg.
Sam przy nawożeniu 171 kg miałem niewiele ponad 4 tony.
Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na taki plon to ponad 200 kg azotu rzepak pobrał czyli część "odnalazł" w glebie 
Znajomy przy delikatnie mniejszej dawce + kurzak przed siewem podobny plon
Jeszcze inna osoba nawożenie podobne + podkład pieczarkowy +- 2 patelnie i było 4,7 tony.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
9 godzin temu, Atis10 napisał:

Mówię o okresie od 24 lutego 2022 do maja 2022, wtedy był problem z zakupem w okolicy w sensownej cenie, świnie nie poczekają niestety na niższe ceny zboża i dostępność.

Wątpię by ściągali świnie z UA, ale spoko ściągają z USA, Niemiec, Danii,  Hiszpanii itp od lat, więc tą Ukrainę też byśmy przeżyli. 

Północna Polska, 50 km do Gdańska, dokładnie było to 1950 zł netto, brali jak leci, taka cena była u nas do połowy kwietnia chyba z tego co pamiętam,  potem lekko spadło 

Masz kiepską lokalizację bo porty dlatego tak drogo. Ale w takiej sytuacji może było warto szukać transportu i kupić gdzieś u nas czy na Podlasiu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj