Polecane posty

Neveragain    136
45 minut temu, stach12 napisał:

na pewno z agencji te telefony ????

Tak, do mnie też dzwonili pytali czy mam problemy ze sprzedażą zboża. Czy mam ile mam. I czy czuje się poszkodowany. Strzelam że będzie nabór wniosków i rzucą po 500 zł do hektara a wypłata będzie tydzień przed wyborami :D Jakie to Polskie.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    497
3 godziny temu, Mikua napisał:

Jpdl, 21 wiek a Ci oglądają tv aby dowiedzieć się informacji, nie bez powodu macie jaka macie sytuacje w rolnictwie

A Ty skąd czerpiesz bieżące info.. z onetu, wirtualnej, o2, wrc, faktu, wybiórczej ??? 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Te telefony to z agencji  może jest  to jakaś kontrola dla orientacji gdzie skupy nie przyjmują i z tych terenów utworzyć skup na potrzeby strategiczne . W końcu wybory się zbliżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
17 minut temu, Andpol napisał:

Cięcie kosztów u Cb to nawozy czy opryski?

Mniej nawozów napewno, i jak się da to grzybowka w 1 zabiegu tylko, w tym roku więcej też grochu w stosunku do poprzedniego roku o 2 ha.

18 minut temu, miwigos napisał:

Według mnie w żniwa pszenica po co najmnej 1000 bedzie w WLKP., netto

To jeszcze nie było by tak źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
18 minut temu, miwigos napisał:

Według mnie w żniwa pszenica po co najmnej 1000 bedzie w WLKP., netto

Daj Ci Boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Kurna zastanawiam się czy nie zakontraktować z 200 ton rzepaku w żniwa.... Jeszcze po 2400 jest opcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

do mnie też dzwonili i pytali o lości magazynowanego ziarna i o problemy ze sprzedażą > i chyba ktoś te dane przetważa bo zadzwonila poraz drugi i pytała czy napewno bo jak podzielila przez ilosc zasianych hektarow to jej sredni plon wychodzi ponad 8 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 minuty temu, marijusz napisał:

do mnie też dzwonili i pytali o lości magazynowanego ziarna i o problemy ze sprzedażą > i chyba ktoś te dane przetważa bo zadzwonila poraz drugi i pytała czy napewno bo jak podzielila przez ilosc zasianych hektarow to jej sredni plon wychodzi ponad 8 t 

Chwalcie się plonami chwalcie im 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ale rzepak ich nie interesuje ,,bo to nie zboże"😲

2 minuty temu, tommy66692 napisał:

Chwalcie się plonami chwalcie im 

ja sie nie chwaliłem taka ilość mam w magazynie tylko częsc rosła na działkach których nie wstawiam do wniosku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
6 minut temu, marijusz napisał:

zadzwonila poraz drugi i pytała czy napewno bo jak podzielila przez ilosc zasianych hektarow to jej sredni plon wychodzi ponad 8 t 

Trzeba było powiedzieć że na AF to lichy plon😝

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
19 minut temu, marek1977 napisał:

Chemirol 1200 kons.

Lepiej na paszę pogonić za te same pieniądze jak już ktoś musi sprzedać.

  

3 minuty temu, tommy66692 napisał:

Jakby do mnie zadzwonili to od razu mówię że plon w granicach 3 ton zboża bo susza była 

W takim razie zrobią materiał w Agrobiznesie, że rolnicy na wschodzie mają ostatnie zmiotki w magazynie, a Kołodziejczak robi aferę tam, gdzie jej nie ma.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a ja myslę ze lunia doloży do kazdej niesprzedanej tony i to ja zyskam 💵🍦💵

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Też miałem dzisiaj telefon z powiatowej ARiMR pani mówiła że dzwonią do największych rolników z powiatu i wypytują czy są problemy ze sprzedażą zboża oraz ilość która jest jeszcze do sprzedania.

Powiedziałem jak jest skupy zawalone po dach a u mnie leży prawie całe zboże póki co niesprzedane cedrob np umowa na dziś a odbiór koniec lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38
22 minuty temu, marek1977 napisał:

Chemirol 1200 kons.

A rzepak po ile mają? Mam nadzieje, że cena dojdzie chociaż do 2800 netto :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
16 minut temu, tommy66692 napisał:

Jakby do mnie zadzwonili to od razu mówię że plon w granicach 3 ton zboża bo susza była 

takie miałeś plony? bo jeśli nie, to jaki cel ma taka odpowiedź, bo logiki w tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
38 minut temu, Neveragain napisał:

Kurna zastanawiam się czy nie zakontraktować z 200 ton rzepaku w żniwa.... Jeszcze po 2400 jest opcja 

kto tak kontraktuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj