Polecane posty

Rafi1979    38
2 godziny temu, jacus napisał:

jesli nie potrafisz zarobic przy nizszej cenie psenicy a wyzszej nawozu-to zmien zawod,ziemie sprzedaj profesjonalistom..

sa glupsi od was 🤣

https://www.onet.pl/informacje/smoglabpl/300-tys-bochenkow-chleba-poszlo-na-straty-z-powodu-kregow-zbozowych/1c7krwk,30bc1058

 

Potrafię, tylko jaki to jest zarobek ?! Nie kręci mnie zyska na poziomie 2000 zł z ha. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, jacus napisał:

jesli nie potrafisz zarobic przy nizszej cenie psenicy a wyzszej nawozu-to zmien zawod,ziemie sprzedaj profesjonalistom..

sa glupsi od was 🤣

https://www.onet.pl/informacje/smoglabpl/300-tys-bochenkow-chleba-poszlo-na-straty-z-powodu-kregow-zbozowych/1c7krwk,30bc1058

 

Po czytaj sobie i zapamiętaj co możni tego świata , ustalili że żywności ma brakować na świecie .

Powtarzam to już , nie raz to się śmieją bo ludzie gdzieś , w świecie głodują , tak ma być niech to w końcu ludzie pojmą , NOWY PODZIAŁA ŚWIATA .

Polska zmaga się z nadwyżką zboża z Ukrainy, jednak na globalnym rynku płodów rolnych sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Świat ma problem z niedoborem pszenicy, który najprawdopodobniej utrzyma się również w przyszłym roku mimo prognoz wskazujących na poprawę warunków pogodowych.

Tak wynika z oceny analityków Rabobanku, którzy jednocześnie "pocieszają", że ceny produktów rolnych w 2023 r. mogą nieznacznie spaść – nie tyle ze względu na wzrost produkcji, ile z powodu obniżenia się popytu związanego ze spadającą siłą nabywczą konsumentów.

CENA PSZENICY 1200 ZŁ NETTO JAK BĘDZIE TO CENA MEGA DOBRA , BO DOBRZE MOŻE BYĆ CENĄ BRUTTO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
37 minut temu, Rafi1979 napisał:

Potrafię, tylko jaki to jest zarobek ?! Nie kręci mnie zyska na poziomie 2000 zł z ha. 

Dokładnie, byle jakie przedsiębiorstwa dostały po pół banki covidowego a rolnika ma się cieszyć z 2 tys zysku z hektara 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

 Etiopii, najgorsza od 80 lat susza w Rogu Afryki czy seria huraganów dewastujących jeden po drugim obszary rolne w Hondurasie i Nikaragui nie mają akurat z Ukrainą nic wspólnego. Jednocześnie wpędziły w biedę kolejne miliony ludzi.

O krajach typu Sudan czy Syria nie mówimy

więcej niż 90 mln osób w 43 krajach.  ZAPCHAMY SIĘ WSZYSTKIMI UPRAWAMI . Bo teraz za darmo nikt nikomu nie da żarcia , wszystko na bomby i rakiety .

Dotacje ustają nikt nie da kasy tym krajom bo się zbroją jak Europa i potęgi tego świata .

Pszenica będzie tania .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
45 minut temu, Rafi1979 napisał:

Potrafię, tylko jaki to jest zarobek ?! Nie kręci mnie zyska na poziomie 2000 zł z ha. 

To przerzuć się na uprawę warzyw:)

 

  • Haha 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
18 minut temu, galan99 napisał:

 Etiopii, najgorsza od 80 lat susza w Rogu Afryki czy seria huraganów dewastujących jeden po drugim obszary rolne w Hondurasie i Nikaragui nie mają akurat z Ukrainą nic wspólnego. Jednocześnie wpędziły w biedę kolejne miliony ludzi.

O krajach typu Sudan czy Syria nie mówimy

więcej niż 90 mln osób w 43 krajach.  ZAPCHAMY SIĘ WSZYSTKIMI UPRAWAMI . Bo teraz za darmo nikt nikomu nie da żarcia , wszystko na bomby i rakiety .

Dotacje ustają nikt nie da kasy tym krajom bo się zbroją jak Europa i potęgi tego świata .

Pszenica będzie tania .

Dobra, zapomniałem się. Niepotrzebna ta dyskusja. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Jak uwazacie ze bedzie cena teraz spadac i trzeba sprzedawac czy sie wstrzymac z miesiac lub dwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
18 minut temu, Mlody311 napisał:

Jak uwazacie ze bedzie cena teraz spadac i trzeba sprzedawac czy sie wstrzymac z miesiac lub dwa 

Od czasu jak bomba spadła w przewodowie cena pszenicy cały czas spada,ja tydzień temu wszystko sprzedałem.Moim zdaniem cena nadal będzie spadać chyba że Putin coś wywinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
28 minut temu, Mlody311 napisał:

Jak uwazacie ze bedzie cena teraz spadac i trzeba sprzedawac czy sie wstrzymac z miesiac lub dwa 

Pytaj kłamcę , Kowalczyka , on wie  !

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
9 godzin temu, galan99 napisał:

skoro każdy sypie ok 400 kg saletry i taka średnia to i tam tak samo sypią i pryskaja 

Za mało podałeś są tu Asy co podają że sypią 500 kg saletry i po 300 kg NPK..

Npk sam sypie 250 kg ale saletry raz zbliżyłem się do 450 kg i więcej w pszenicy nie zamierzam. 200-250 max. A w tym roku to się okaże czy i tyle będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165
57 minut temu, Mlody311 napisał:

Jak uwazacie ze bedzie cena teraz spadac i trzeba sprzedawac czy sie wstrzymac z miesiac lub dwa 

Gdybym miał dostęp do takiej wiedzy, to pier**li...ym rolnictwo i zająłbym się zarabianiem prawdziwych pieniędzy. Może stanieć, może też podrożeć. Chociaż myślę, że za wiele już nie spadnie, na giełdzie koło 260-280 euro jest silny opór. Jak pójdzie atak z Białorusi giełda wystrzeli. 

57 minut temu, Mlody311 napisał:

Jak uwazacie ze bedzie cena teraz spadac i trzeba sprzedawac czy sie wstrzymac z miesiac lub dwa 

Gdybym miał dostęp do takiej wiedzy, to pier**li...ym rolnictwo i zająłbym się zarabianiem prawdziwych pieniędzy. Może stanieć, może też podrożeć. Chociaż myślę, że za wiele już nie spadnie, na giełdzie koło 260-280 euro jest silny opór. Jak pójdzie atak z Białorusi giełda wystrzeli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
7 godzin temu, Rafi1979 napisał:

Cena za pszenicę 1200 zł netto będzie dobra, pod warunkiem, że cena saletry nie będzie wyższa niż 2000 zł brutto. 

Większość i tak ludzi kupiła już saletrę po ok 3500 więc nie dziwię się że zboże w dół i powoli chcą obniżać nawozy. Bo przy tej cenie pszenicy to mało by kupił saletrę w takim wymiarze jak dawał wcześniej za 3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474
15 minut temu, popo73 napisał:

Od czasu jak bomba spadła w przewodowie cena pszenicy cały czas spada,ja tydzień temu wszystko sprzedałem.Moim zdaniem cena nadal będzie spadać chyba że Putin coś wywinie.

Nic nie spadło w Przewodowie tylko było strzelone , to jest właśnie zadziwiające że rakiety na Przewodów nie spadły rykoszetem czy nie doleciały do celu . To że poleciały w kierunku Polski można by było wytłumaczyć tym że to są rakiety ruskich ale jak już wiemy że są to ukraińskie rakiety więc w jaki sposób leciały w kierunku zachodnim ??? Ruski gdzieś w Polsce stacjonuje ??? Na zwykłą logikę front jest w kierunku wschodnim a już te dziecinne zapewnienie komika że to ruskie rakiety ????  nadaje tonu prowokacji .  chyba że te rakiety obsługują psychopaci nie wiedzący co robią . Czas minął i cisza o Przewodowie , żadnego raportu, odpowiedzialnych i jeszcze ten komizm z odszkodowaniami , bo politycy którzy zgineli w Smoleńsku to rodziny dostały po 15 tys choć ryzyko mieli wkalkulowani w zawód ale już rodziny gdzieś na uboczu którzy ciężko pracowali w rolnictwie ,kokosów raczej nikt w rolnictwie nie widzi dostali od powiatu 10 tyś. Wiem że troche to nie taktowne ale nawet w podobnych sytuacjach nie jest zachowane minimów przyzwoitości . Są równi i równiejsi . Ijeszcze ten buc Wojciechowski plecie o przejściowych problemach ze zbożem na granicy bo gdzie indziej w Europie chcą teo zboża ??? to niby co rolnicy maja im zawieść to zboże ciagnikami ? Obiecali transport ,kupę inwestycji a zboże było przewożone "bydłowozem" własnie taki Wojciechowski jest najbardziej winien ze nie umiał rozwiazać logistycznego problemu , gdzie te magazyny na granicy ? gdzie wagony do przewozu ? gdzie kontenery ? Narobiono szumu ,napodpisywano umów a teraz wykorzystuja logistyke która jest potrzebna dla lokalnego rynku .Już raz się wytarliście się rolnikami ze wschodu gdy zaczeła się wojnę to ludzie pomogli uchodźcom a teraz podziękowaliście im za to zubożając wschód o magazyny które dotychczas starczały .Co będzie następne ? bedzieci kazali umierac za ukrainę ? bo sądząc po ilości wojska upchanego w Hrubieszowie to na to wygląda . Moze zrobicie jak ten typ z kremla co wysłał żołnierzy na ćwiczenia ?

  • Like 9
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
9 godzin temu, ws71 napisał:

Tylko znajdź  mi w Polsce milion ha ziemi o udziale próchnicy pow 6% w glebie, dawno temu pracowałem na Ukrainie, były pola gdzie tylko 2 razy w roku było się na nich 1 raz siew, 2 raz zbiór i o dziwo te 1,5t pszenicy dało, spróbuj takiego rozwiązania w Polsce😉

 

To tam już mieli taki sprzęt że nie robili orki tylko dzięki w ściernisko ? 

A chwast co z nim ? 

Mówisz o wschodniej części Ukrainy ?

10 minut temu, marks50 napisał:

Nic nie spadło w Przewodowie tylko było strzelone , to jest właśnie zadziwiające że rakiety na Przewodów nie spadły rykoszetem czy nie doleciały do celu . To że poleciały w kierunku Polski można by było wytłumaczyć tym że to są rakiety ruskich ale jak już wiemy że są to ukraińskie rakiety więc w jaki sposób leciały w kierunku zachodnim ??? Ruski gdzieś w Polsce stacjonuje ??? Na zwykłą logikę front jest w kierunku wschodnim a już te dziecinne zapewnienie komika że to ruskie rakiety ????  nadaje tonu prowokacji .  chyba że te rakiety obsługują psychopaci nie wiedzący co robią . Czas minął i cisza o Przewodowie , żadnego raportu, odpowiedzialnych i jeszcze ten komizm z odszkodowaniami , bo politycy którzy zgineli w Smoleńsku to rodziny dostały po 15 tys choć ryzyko mieli wkalkulowani w zawód ale już rodziny gdzieś na uboczu którzy ciężko pracowali w rolnictwie ,kokosów raczej nikt w rolnictwie nie widzi dostali od powiatu 10 tyś. Wiem że troche to nie taktowne ale nawet w podobnych sytuacjach nie jest zachowane minimów przyzwoitości . Są równi i równiejsi . Ijeszcze ten buc Wojciechowski plecie o przejściowych problemach ze zbożem na granicy bo gdzie indziej w Europie chcą teo zboża ??? to niby co rolnicy maja im zawieść to zboże ciagnikami ? Obiecali transport ,kupę inwestycji a zboże było przewożone "bydłowozem" własnie taki Wojciechowski jest najbardziej winien ze nie umiał rozwiazać logistycznego problemu , gdzie te magazyny na granicy ? gdzie wagony do przewozu ? gdzie kontenery ? Narobiono szumu ,napodpisywano umów a teraz wykorzystuja logistyke która jest potrzebna dla lokalnego rynku .Już raz się wytarliście się rolnikami ze wschodu gdy zaczeła się wojnę to ludzie pomogli uchodźcom a teraz podziękowaliście im za to zubożając wschód o magazyny które dotychczas starczały .Co będzie następne ? bedzieci kazali umierac za ukrainę ? bo sądząc po ilości wojska upchanego w Hrubieszowie to na to wygląda . Moze zrobicie jak ten typ z kremla co wysłał żołnierzy na ćwiczenia ?

W powiecie hrubieszowskim dużo osób chyba musi się czuć ukraincami bo ta pomoc i sraczka dla mnie jest nie zrozumiała zwłaszcza że każdy wie czym pachnie to coś ze wschodu. Widziałeś jak milicja załatwiła rolników pod biurem placka . Mazurkowa się wypieła na rolników tak samo a prezes cukrowni Werbkowice pojechała z darami na ukraine. Widziałeś filmik jak jakaś typiara wyzywała wójt Werbkowic że nie chciała wziąć więcej ukraincow?

U nas zawsze zboże z urki było problemem i dostawaliśmy po d*pie. 

Oni u nasz zachowują się jak bydło wczoraj tego przykładem było zachowanie ukrainki jak przed Zamościem jebneła babę koło piekarni ćwika tak jej było spieszno. 

Każdy z ta zarazą delikatnie a jedz tam i podskoczy to cię zaraz okradną i zarżną .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
2 godziny temu, Rafi1979 napisał:

Potrafię, tylko jaki to jest zarobek ?! Nie kręci mnie zyska na poziomie 2000 zł z ha. 

7 godzin temu, boogie7 napisał:

 

Niektórzy to chyba a w tamtym roku pierwszy raz obsiali i sprzedali. Nawozy udało się tanio kupić i potem jak się trafiło ze sprzedażą i w dodatku jak pogoda dopisała to 10 tys z ha wyszło. I tak co roku wcześniej było ? 2tys z hektara plus dopłata to do tej pory był normalny przeciętny zarobek

Edytowano przez kamil2509
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Uwzględniając dopłatę do nawozu to u mnie z pszenicy tak zostało. Ale rzepak i pszenica czeka na sprzedaż i tu tak fajnie nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
42 minuty temu, Damianek20 napisał:

To tam już mieli taki sprzęt że nie robili orki tylko dzięki w ściernisko ? 

 Tam na przełomie wieków różne cyrki się działy, jak nie wyrabiało się z czasem to szła talerzówa 6-9 m i za nią zaraz traktor z siewnikiem obok siebie poczciwe K-700, K-701 i obsługiwane przez naszych Quadraki,Challangery , tam od początku zachodni dzierżawcy szli w bezorkę, chwasty były ale nimi nikt się zbytnio nie przejmował[szczególnie gdzie właścicielami byli ukraińscy oligarchowie] tam gdzie byłem koncern zaczynał od średniej ok 2,5 t/ha pszenicy na koniec doszedł do 8t[2002 rok] przy jednym oprysku na chwasty, 1 grzybówka i nawożeniu na poziomie 100 kg /N[Ukraina południowo-wschodnia], później słyszałem że doszli do plonów pow 10t/ha pszenicy, tylko niestety nie mogę już powiedzieć nic na temat kosztów, po 2006 to już miejscowi ogarniali ten temat[przez 10 lat ciężko było wyszkolić na odpowiednim poziomie miejscowych, ich podejście do obowiązków,powierzonego sprzetu było tragiczne, w Rosji Rosjanie dużo lepiej podchodzili do tematu]

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 godzinę temu, kamil2509 napisał:

Niektórzy to chyba a w tamtym roku pierwszy raz obsiali i sprzedali. Nawozy udało się tanio kupić i potem jak się trafiło ze sprzedażą i w dodatku jak pogoda dopisała to 10 tys z ha wyszło. I tak co roku wcześniej było ? 2tys z hektara plus dopłata to do tej pory był normalny przeciętny zarobek

Bo niektorzy juz biznesplany do banku popisali  na nowe fyndy i obory na zysku 10 tys za ubueigly rok i mysleli ze bedzie tak przez kolejne 20 lat 

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
11 godzin temu, galan99 napisał:

bankowi potrzebne pole lub kasjerce , Pole przytuli Pan z wiejskiej .

Co ma kasę a nie kasę nabraną z banku na rozwój gospodarstwa i myśli że jest wielki Pan .

Cenę i tak podyktuje giełda nie Michał co chce dostać się do koryta .

Cena pszenicy 1200 zł to dobra cena .

To po chu.... sprzedawałeś drożnej?  

 

A ty ile nawozów siejesz po 100kg i 9 ton zbierasz:) Kolega może w telewizji złapie posadkę po co się narabiac tam takich reporterów potrzebują żeby rzeczywistosc zaklinać. Kasa ładną można przytulic.  Teksty o Tusku,  Po i Unii masz odpowiednie.  Myślę ze my chłopi powinniśmy mieć reprezentanta w tvp. Kto myśli podobnie ten daje łapkę w górę jako to yuotubery powiadają:)

3 godziny temu, AdamKutno napisał:

Gdybym miał dostęp do takiej wiedzy, to pier**li...ym rolnictwo i zająłbym się zarabianiem prawdziwych pieniędzy. Może stanieć, może też podrożeć. Chociaż myślę, że za wiele już nie spadnie, na giełdzie koło 260-280 euro jest silny opór. Jak pójdzie atak z Białorusi giełda wystrzeli. 

Gdybym miał dostęp do takiej wiedzy, to pier**li...ym rolnictwo i zająłbym się zarabianiem prawdziwych pieniędzy. Może stanieć, może też podrożeć. Chociaż myślę, że za wiele już nie spadnie, na giełdzie koło 260-280 euro jest silny opór. Jak pójdzie atak z Białorusi giełda wystrzeli. 

Ceny produktów opierają się na spekulacji.

 

Do indiańskiego szaman przychodzą Indianie i się pytają czy będzie sroga zima i czy maja duzo chrustu na opal nazbierać.  

Szaman na to ze biedzie sroga i maja uzbierać dwa razy więcej jak normalnie. Sytuacja powtarza się tak z 3 lata pod rząd.

Wkurzeni Indianie mówią ze jak się tym razem się pomyli to go za jaja powiesza. Szaman długo się zastanawiał bo nie wiedział co zrobić ale wydumał ze pójdzie do stacji meteorologicznej co niedawno powstała i się tam zapyta.

Zrobił tak jak wydumał. No i pyta się panowie jaka będzie zima w tym roku. 

Oni odpowiadają ze ma być najzimniejsza zima od 100 lat. Zadowolony szaman już miał sobie pójść ale tak sobie myśli ze zapyta się skąd oni to wiedza zęby na przyszłość dobrze przepowiadać pogodę.

A oni mu na to ze Indianie już 3 lata chrust na zimę zbierają.

 

Pamiętaj ze wojna jakaś zawsze wybuchnie albo jakieś zdarzenie ktore podbije cene. 

Masz jeszcze jedne wyjście posłuchać się wicherka wybudować magazyny i skupić tyle zboża żeby wywołać głód na świecie a wtedy sprzedasz z zyskiem. 

W latach 30 XiX wieku tak bylo n aukrainie.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
10 godzin temu, ws71 napisał:

 Tam na przełomie wieków różne cyrki się działy, jak nie wyrabiało się z czasem to szła talerzówa 6-9 m i za nią zaraz traktor z siewnikiem obok siebie poczciwe K-700, K-701 i obsługiwane przez naszych Quadraki,Challangery , tam od początku zachodni dzierżawcy szli w bezorkę, chwasty były ale nimi nikt się zbytnio nie przejmował[szczególnie gdzie właścicielami byli ukraińscy oligarchowie] tam gdzie byłem koncern zaczynał od średniej ok 2,5 t/ha pszenicy na koniec doszedł do 8t[2002 rok] przy jednym oprysku na chwasty, 1 grzybówka i nawożeniu na poziomie 100 kg /N[Ukraina południowo-wschodnia], później słyszałem że doszli do plonów pow 10t/ha pszenicy, tylko niestety nie mogę już powiedzieć nic na temat kosztów, po 2006 to już miejscowi ogarniali ten temat[przez 10 lat ciężko było wyszkolić na odpowiednim poziomie miejscowych, ich podejście do obowiązków,powierzonego sprzetu było tragiczne, w Rosji Rosjanie dużo lepiej podchodzili do tematu]

Całkiem możliwe że tak jest 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj