jankes91

Jd 5070/80m czy DF agroplus320 , a może coś innego

Polecane posty

jankes91    0

Witam, zaczynam rozglądać się za nowym ciągnikiem,jak myślicie który z tych ciągników JD czy DF jest lepszy pod względem wykonania i trwałości,oraz który sprawdzi się lepiej w 20ha gospodarstwie , nie przewiduje dla niego bardzo ciężkiej pracy(głównie opryskiwacz, glebogryzarka,pług 3 skiby).Na ciągnik mam do wydania około 140 tys brutto własną (biorę go na kredyt wiec cena też gra role)kupował go będę prawdopodobnie zimą.Doradźcie mi też za jakie opcje warto dopłacać.A może zaproponujecie mi coś innego zamiast tych 2.Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

moze jakis New holland TD50X0 albo T50X0 sa tansze a tez dobre i zmieszcza sie w przedziale 130-140 tys z dobrym wyposazeniem ;[


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeśli faktycznie miałbyś same lżejsze prace i tylko te 20ha obrabiasz to agroplus na pewno wystarczy, ale to jest ciągnik mały lekki i kruciutki, nie wiem jak tam teraz cenowo to wygląda ale agrofarm wyszedł by prawdopodobnie w bardzo podobnych pieniądzach a ciągnik o klasę wyższy, w agroplusie fajne jest to że jest zwinny niski taki cacy do kręcenia w lżejszych robotach, z wyposarzenia jak już brać zachodniaka to najlepiej rewers hydrauliczny i klimę jeśli dużo robisz w środku lata, jeśli nie masz prasy zwijającej i mało pracujesz latem to bez klimy się obędziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

agroplus troche mały jest, mam dane wszystkich df,

agroplus320:

82km, 3cyl.3000cm3, moment obrotowy 310, tylny tuz 3t w opcji 3.6t, wyd.pomp 54, wom 540/540e/1000, dług max 3570mm, szer 2205, masa 2900kg, roztaw osiprzód min max 1460-1670, tył 1400-1600mm. układ napędowy skrz bieg 30-15 z overspeed, 45-45 z overspeed, widziałem go w sitnie i troche mały wydawał się w porównaniu do agrofarma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

jeśli chodzi o john deere'a serii M to cenowo miesiąc temu wyglądało to tak:

-JD 5080 M COMPACT- 125 000 brutto

-JD 5080 M COMFORT- 160 000 brutto

opcje wyposażenia są mniej więcej takie że w compact jest rewers sprzęgłowy, prostsza skrzynia, niema klimy, siedzenia dla pasażera i pewnie parę innych drobiazgów, niem też chyba wałka 540e;

natomiast w comforcie te wszystkie rzeczy są CHYBA jako standard.

 

Jeśli chodzi o new hollandy to w tej cenie byś kupił TD5030 z klimą albo CASE JX80- to jest to samo, one mają po 82 km, w sumie na 20 ha to by Ci to wystarczyło.

Powiem tyle: mam nh TD95d, zamierzam niedługo kupić ciągnik pomocniczy do ładowacza i nie kupię innego niż JD 5080 M comfort.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

za 120 netto wg cennika masz dzisiaj jd 5080m w wersji classic z klimatyzacją

mechaniczny wtrysk, skrzynia 16/16 mech. rewers, mokre sprzęgło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Poniżej 140000 powinieneś kupić już agro farma 85 koni LUB NH 5040 Z KLIMĄ też poniżej tej sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

WG mnie bierz Jd jest na ramię,ma większą pojemność lepszy do pracy w polu ale nie boi się lekkich robótek,dalszy sąsiad zakupił 5070m to wczoraj woził słomę wcześniej zboże a dzisiaj gnojowicę kupił go do lekkich prac ;[ A słomę i zboże woziła jego siostra tak 20 lat to niekiedy prawie wypadek by był bo się patrzyli na nią a nie na drogę :) :)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj