Mateusz_105

Dołożenie przedniego napędu do Zetora 7211

Polecane posty

Mateusz_105    1

Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
1 godzinę temu, jaco512 napisał:

Przygotuj 20 tys i cierpliwość w szukaniu mostu w dobrym stanie.


Sprzedaj lepiej  7211 za 40 i kup fabrycznego 7245 za 60 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz_105    1
7 minut temu, Marionos napisał:


Sprzedaj lepiej  7211 za 40 i kup fabrycznego 7245 za 60 😜

Można by ale znajdź w dobrym stanie za 60 a poza tym mam dać 60 tyś za złom z 10tyś mtg to lepiej kupić napęd do sprawdzonego który ma 5 tyś mtg roboty przy tym ale sprawdzone chociaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Sam most to nie wszystko.. wał, przystawka,osłona, trzeba odjechać skrzynią żeby dołożyć dodatkowe koła zębate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 minuty temu, Mateusz_105 napisał:

Można by ale znajdź w dobrym stanie za 60 a poza tym mam dać 60 tyś za złom z 10tyś mtg to lepiej kupić napęd do sprawdzonego który ma 5 tyś mtg roboty przy tym ale sprawdzone chociaż 

A tak zrobisz z dobrego 7211 ulepa z ktorym bedzie problem nawet legalnie przeglad zrobic i jezdzic legalnie.
Przy sprzedazy dalej bedzie to lepiony 4x4

Poza tym nie musi to byc 7245... za 60k mozna trafic spoko 4x4

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Do rozjebanych siuntek zakladaja i lduzie sa zachwyceni a jak ktos cche do zetora przygotowanego do tego zalozyc oryginalny naped to nie :D Lepi do siuntki zalozyc jakies stare gowno poskracane pospawane od robura :D

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
18 minut temu, mds212 napisał:

Do rozjebanych siuntek zakladaja i lduzie sa zachwyceni a jak ktos cche do zetora przygotowanego do tego zalozyc oryginalny naped to nie :D Lepi do siuntki zalozyc jakies stare gowno poskracane pospawane od robura :D

Do Zetora mozesz zalozyć tez napęd z Robura. Jaki i do siuntki  z Zetora.
Kazdy ma swój rozum jak i potrzeby. Tak samo autor zrobi jak chce, ale poprosił o opinie.

Można też dać nowe radialne  firmowe laczki na tył 16.9R34 , 18.4-30   i też będzie ciągnał 😜

Edytowano przez Marionos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mysle ze ta cena z ogloszenia za naped nie jest tragiczna i jesli tylko jest sprawny to mozna kupowac.

Ludzie za jakies ulepy do siuntki po  10-12 placa

A tu masz plug and play. Odjezzdasz stara osia z kolyska podjezdzasz nowa

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
55 minut temu, Marionos napisał:

A tak zrobisz z dobrego 7211 ulepa z ktorym bedzie problem nawet legalnie przeglad zrobic i jezdzic legalnie.
 

Można zrobić legalnie. Faktura i opis z warsztatu który ma odpowiedni numer PKD.  Do te tego opinia rzeczoznawcy. Z dokumentami i traktorem jedziemy na okręgową stację kontroli pojazdów, gdzie diagnosta zrobi badanie techniczne na zmiany konstrukcyjne. Następnie udajemy się do Wydziału Komunikacji w celu dokonania zmian danych technicznych pojazdu (masa pojazdu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

co czyni interes zupelnie nieoplacalnym.. tu tysiac tu pare ,nikt za darmo tego nie zrobi..

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo w temacie, mam Zetora 7211 w całkiem dobrym stanie i tez marzy mi się 4x4. Znalazłem w necie gościa który rekomenduje ( montuje) oś od robura do Zeror 7211. Ale nie zdawałem sobie sprawy jakie to jest drogie tzn:   kpl oś - 13,5 tys, rekomendowane wspomaganie na orbitrol  - 2,5 tys, przesyłka 500 pln, plus koszty warsztatu który to wszystko zrobi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
    • Przez Adapra
      Witam. Mam taki problem z zetorem 7245 gdyż po włączeniu przedniego napędu ciągnik strasznie hamuje czuję opór przy jeździe na wyłączonym nie ma żadnego problemu opony jakie są założone przód 11.2-24 tył 16.9-30 przód zmieniałem na 12.4-24 nie było różnicy jest możliwość że opony 16.9-30 nie zgrywają się ani z tymi oponami ani z drugimi czy też problem może występować w jakimś trybie lub samym przednim napędzie dodam że mam zetora 7745 opony przód 12.4-24 a tył 16.9-34 i nie ma żadnego problemu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj