donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

Dontcry    118

Na wtorek miała termin. Szczerze mówiąc pierwszy raz mam taki przypadek żeby przeciagla termin, zawsze było dzień przed, w terminie albo dzień po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
1 godzinę temu, Dontcry napisał:

Akurat ten wniosek był prosty i klarowny. Nareszcie nie trzeba było udowadniać ze nie jest się wielbłądem tylko sami sobie sprawdzają. Tak powinno być zawsze.

 

A tak na na zmianę tematu ile locha może przeciągnąć poród? Ile dni po terminie można zacząć się niepokoić?

Między 112 a 116 dniem porod najczęściej jednak 114-116 dzień zawsze później były jakieś problemy chodź niedawno miałem pród w 119 dniu ale prosiaki bardzo duże i wyciągane 

Obserwuj mleko to podstawa 

U znajomego prosiła się tydzień po terminie ale były wszystkie nieżywe ale prosięta normalne wykształcone itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz89Q    0

Może ktoś doradzi czy jest sens się odwołać dostałem decyzję odmowną bo w 2021 miałem akurat na polu 100% jednej uprawy ale we wniosku nie zaznaczyłem że wytwarzam energię, Jak by nie patrzeć to pod tym względem spełniam warunek, Wniosek składany online więc z automatu kolega teścia wysłał nic nie dodając, Można jakoś to jeszcze ugryźć?

(W Agencji przez telefon powiedzieli mi że pisząc odwołanie w związku z fotowoltaiką nic nie da bo termin naboru się zakończył 😅)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
24 minuty temu, Grzegorz89Q napisał:

Może ktoś doradzi czy jest sens się odwołać dostałem decyzję odmowną bo w 2021 miałem akurat na polu 100% jednej uprawy ale we wniosku nie zaznaczyłem że wytwarzam energię, Jak by nie patrzeć to pod tym względem spełniam warunek, Wniosek składany online więc z automatu kolega teścia wysłał nic nie dodając, Można jakoś to jeszcze ugryźć?

(W Agencji przez telefon powiedzieli mi że pisząc odwołanie w związku z fotowoltaiką nic nie da bo termin naboru się zakończył 😅)

Też mam panele sloneczne,  w 2021 samo pszenżyto miałem i truche łąki też pewnie nic z tego j.....C pis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak to ? Ja bylem w odr ostatnio dopytać o nowe doplaty to przyszedł gościu z umową na fotowoltaike do kobietki bo nie wiedział jak dołączyć bo z agencji dzwonili że nie ma z wnioskiem i musi donieść chodziło właśnie o ta dopłatę więc może zależy jaki ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Ale on na pewno zaznaczył tylko po prostu musiał donieść jakieś potwierdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
11 godzin temu, Dontcry napisał:

Akurat ten wniosek był prosty i klarowny. Nareszcie nie trzeba było udowadniać ze nie jest się wielbłądem tylko sami sobie sprawdzają. Tak powinno być zawsze.

 

A tak na na zmianę tematu ile locha może przeciągnąć poród? Ile dni po terminie można zacząć się niepokoić?

Dobrze napisałeś ,nie musisz udowadniać.Teraz to oni ci udowodnią ,ze jesteś jednak wielbłądem taka zmian

Jeśli o maciory chodzi to tak do 4 dni,i z reguły ma mało l i duże wtedy jak dłużej to często zdechlaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz89Q    0

Do Poniedziałku mam czas na odwołanie tylko nie wiem czy jest sens z drugiej strony 10k by coś zwróciło bynajmniej moralnie 😅 Napewno będzie 30% lub więcej takich osób które jak mój Teściu z przyzwyczajenia na emeryturze trzyma parę loszek i wysyłając wniosek nie zaznaczył fotowoltaiki. Może arimr odpowie na reportaż i coś więcej będzie można zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z ciekawości. miałeś stan zero? nie potrzeba żadnych pozwoleń, zgłoszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
13 godzin temu, Navara1988 napisał:

Po roku przerwy swinie zawitały  spowrotem w  mojej chlewni . 28 kg 390 netto 

Po czerwonej strefie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
42 minuty temu, DRIPOL napisał:

Po czerwonej strefie 

Nie. Rok temu sprzedałem wszystkie swinie bo się nie opłacało. A teraz jak jeczmien jest po 800 złotych to myślę że znowu będę się w to bawił . U nas weterynaria nie robi żadnych problemów.  Miałem kiedyś kontrolę od bioasekuracji przyjechało dwóch Panów otwarli drzwi z chlewni powiedzial swinie są to dobrze my mamy pracę dzieki wam . Proszę podpisać protokół wszystko jest OK. Koty biegały w paszarni to mi powiedzieli że gospodarz dba o zwierzęta bo ładne kotki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
23 godziny temu, Grzegorz89Q napisał:

Do Poniedziałku mam czas na odwołanie tylko nie wiem czy jest sens z drugiej strony 10k by coś zwróciło bynajmniej moralnie 😅 Napewno będzie 30% lub więcej takich osób które jak mój Teściu z przyzwyczajenia na emeryturze trzyma parę loszek i wysyłając wniosek nie zaznaczył fotowoltaiki. Może arimr odpowie na reportaż i coś więcej będzie można zdziałać.

Spróbować zawsze można. Napisz odwołanie że masz OZE dołącz dokumenty. To nic nie kosztuje a może się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Navara1988 napisał:

42 minuty temu, DRIPOL napisał:

Po czerwonej strefie 

Nie. Rok temu sprzedałem wszystkie swinie bo się nie opłacało. A teraz jak jeczmien jest po 800 złotych to myślę że znowu będę się w to bawił . U nas weterynaria nie robi żadnych problemów.  Miałem kiedyś kontrolę od bioasekuracji przyjechało dwóch Panów otwarli drzwi z chlewni powiedzial swinie są to dobrze my mamy pracę dzieki wam . Proszę podpisać protokół wszystko jest OK. Koty biegały w paszarni to mi powiedzieli że gospodarz dba o zwierzęta bo ładne kotki. 

można powiedzieć, że u teściow pod Opolem też podobnie przebiegają już kontrolę, wpadają na szybko, nawet ostatnio w papiery nawet nie patrzyli, miał tylko teściu podpisać protokół z kontroli, 10 min i już ich nie było, dobrze wiedzą, że ten cały ASF i te kontrole to pic na wodę...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

Drodzy forumowicze czy w tym nowym irz plus mozna zrobic korekte przemieszczenia swin pomylilem sie o 1 dzien Sprzedajacy jeszcze nie zglosìł sprzedazy Prosze jesli ktos ma wiedze w co wejsc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz89Q    0
2 godziny temu, cobra napisał:

Drodzy forumowicze czy w tym nowym irz plus mozna zrobic korekte przemieszczenia swin pomylilem sie o 1 dzien Sprzedajacy jeszcze nie zglosìł sprzedazy Prosze jesli ktos ma wiedze w co wejsc 

 

IMG_20230319_224010.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz89Q    0
Dnia 18.03.2023 o 09:19, katopo napisał:

Spróbować zawsze można. Napisz odwołanie że masz OZE dołącz dokumenty. To nic nie kosztuje a może się udać.

Odwołanie złożone więc czas pokaże 

Dziś pojechało 9 szt na żywo 8.1+vat do lokalnego znachora 😅😅 Świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

@MateuszmqWszystko zależy od tego po ile dany klient  oferował mi w zeszłym sezonie zboże jak był mocno pazerny to obecnie 800 zł netto, dla ,,normalnych'' 900zł netto

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
3 godziny temu, Grzegorz89Q napisał:

Odwołanie złożone więc czas pokaże 

Dziś pojechało 9 szt na żywo 8.1+vat do lokalnego znachora 😅😅 Świętokrzyskie 

Do kogo pojechały ?   8.50+vat Skup

 

Edytowano przez DRIPOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj