donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

donweter1989    2932

Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?

Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?

Kontynuacja wątku 2022:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No to panowie jak cena ? U mnie nie wiadomo nie biorą dopiero po 8 Bo podobno zakłady nie zainteresowane tucznikiem tak dziś zanjomy mowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie podobno 7,00 netto, w zeszłym roku zaczynałem ceną 4,15 netto. Wynika z tego że w przyszłym roku początek stycznia 9,85 netto na wagę żywą 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Z pewnego źródła info że większość idzie do Skiby,już nawet na przerosty nie zwraca uwagi

@soltys48sprawa wyjaśniona u samego źródła , duża część idzie dalej do Marcinkowskich reszta idzie do .......Stokłosy na Łuków[Skiba odpada właśnie ze względu na wagę półtusz i popierniczoną klasyfikację, 110kg półtusze], co do cen 9,25-9,30 netto E

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie do tej pory też był podstawowy przedział wagowy 90-110kg na poubojowo, od tego roku 85-115kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
29 minut temu, ws71 napisał:

 

@soltys48sprawa wyjaśniona u samego źródła , duża część idzie dalej do Marcinkowskich reszta idzie do .......Stokłosy na Łuków[Skiba odpada właśnie ze względu na wagę półtusz i popierniczoną klasyfikację, 110kg półtusze], co do cen 9,25-9,30 netto E

A o nowej gałęzi działalności wspomniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, posiadam hodowlę w cyklu zamkniętym ale chciałbym dokupić prosięta. I teraz pytanie: Gdybym miał później  do sprzedaży tuczniki dajmy na to 10 swoich i 10 tych zakupionych z innego numeru stada to jak jest ze świadectwem? Czy muszę mieć dwa na na oddzielne numery stad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

@Rafik87 wszystko idzie pod Twoim numerem. Jedynie w agencji te kupne jako tatuaż, ale ze swoim numerem. Co do cen animex od poniedziałku o 20 groszy w dół... Warchlaki duńskie +12 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

w Niemczech na zero a marcinkowscy też obniżyli, trochę to zaczyna pachnąć z mową cenową, może jak UOKiK zrobi kontrolę i nałoży karę po kilka milionów to skończą sobie rekompensować cenę niemieckiej padliny naszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@adamn999Marcinkowscy obecną cenę mają od 2-tyg, zresztą oni zawsze mieli stosunkowo niską cenę wyjściową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A wiadomo coś o tych dopłatach wojennych do cyklu zamkniętego bo coś czytałem że na początku stycznia nabór a nic nie słychać 

Lokalna ubojnia 7.1+VAT pośrednicy dopiero po 8 mają kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
ws71 napisał:

@adamn999Marcinkowscy obecną cenę mają od 2-tyg, zresztą oni zawsze mieli stosunkowo niską cenę wyjściową

http://www.firma-marcinkowscy.com.pl/skup-zywca/ ich strona internetowa mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@adamn999Ciekawe że we wczorajszych notowaniach podają 9.30 i jednocześnie już na poniedziałek 9,10, oj żeby się nie przeliczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

w Niemczech na zero a marcinkowscy też obniżyli, trochę to zaczyna pachnąć z mową cenową, może jak UOKiK zrobi kontrolę i nałoży karę po kilka milionów to skończą sobie rekompensować cenę niemieckiej padliny naszym kosztem.

Do UOKIKU z nimi! Jestem za! Powinna obowiązywać cena niemiecka i koniec, a u nas za całe samochody ledwo 7.6 chcą płacić. Przecież to łatwo policzyć:

2.0€ x 0.78 = 1.56€

1.56€ x 4.68zł = 7.30zl

Hmmm… zaraz zaraz…

No dobra. Do UOKIK to może nie. Może do niemieckiego UOKIKU?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
35 minut temu, ws71 napisał:

@adamn999Ciekawe że we wczorajszych notowaniach podają 9.30 i jednocześnie już na poniedziałek 9,10, oj żeby się nie przeliczyli

Pewnie mają dograne dostawy z NIemiec bądź z ferm, a droższe zakupy tradycyjnie rekompensują sobie łupieniem małych dostawców.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
2 godziny temu, damianos95 napisał:

A wiadomo coś o tych dopłatach wojennych do cyklu zamkniętego bo coś czytałem że na początku stycznia nabór a nic nie słychać 

 

Miałem sprawę w agencji i przy okazji zapytałem to podobno 18 stycznia nabór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Peron napisał:

1 godzinę temu, adamn999 napisał:

w Niemczech na zero a marcinkowscy też obniżyli, trochę to zaczyna pachnąć z mową cenową, może jak UOKiK zrobi kontrolę i nałoży karę po kilka milionów to skończą sobie rekompensować cenę niemieckiej padliny naszym kosztem.

Do UOKIKU z nimi! Jestem za! Powinna obowiązywać cena niemiecka i koniec, a u nas za całe samochody ledwo 7.6 chcą płacić. Przecież to łatwo policzyć:

2.0€ x 0.78 = 1.56€

1.56€ x 4.68zł = 7.30zl

Hmmm… zaraz zaraz…

No dobra. Do UOKIK to może nie. Może do niemieckiego UOKIKU?

 

2euro x 4,68 = 9,36 u nas 9,20 za E a gdzie koszt transportu świń z DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Pewnie mają dograne dostawy z NIemiec bądź z ferm, a droższe zakupy tradycyjnie rekompensują sobie łupieniem małych dostawców.

I tutaj Ciebie zszokuje zdarzają się dni gdzie w  niemieckich ubojniach cała dniówka jest poświęcona na bicie świń z polskimi numerami gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Przypuszczałem, że na zachód jeżdżą półtusze z polskich świń, ale tutaj wychodzi "renoma" polskich handlarzy, że Niemcy wolą dokonać uboju u siebie. Polacy jedzą hiszpańską, holenderską, belgijską, niemiecką przemysłówkę, a zamożny konsument z zachodu polskie mięso. Okoliczne małe masarnie ze względu na koszty starają się dawać jak najmniej polskiego mięsa (tylko tyle, żeby dobrze związało), a reszta to zachodnia przemysłówka z lokalnej ubojni. Ten proceder trwa od lat. Później w domu mówią, że jestem wybredny, bo nie chcę jeść kupnych wędlin, nawet od okolicznych masarzy.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj