Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Gość   
Gość
16 minut temu, DTaras napisał:

Dziś dostałem paczkę dwusetek z kolejnymi numerami. Komu się to zdarzyło? Mi pierwszy raz...

To się dzieje wszędzie.Mam trochę € i też mają kolejne numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-usa-wezwany-do-msz-jest-komunikat-6874601021143840a

Eeeee tam te Wasze numery. Tu jest dopiero numer.🤣 Te głąby rozpoznały symptomy wojny hybrydowej.🤣

Resort komunikat w tej sprawie opublikował po południu. "MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
23 minuty temu, DTaras napisał:

Dziś dostałem paczkę dwusetek z kolejnymi numerami. Komu się to zdarzyło? Mi pierwszy raz...

Miałem ponad rok temu za auto gotówkę wszystko nowe setki ułożone kolejno. Dwa pakiety po 10 tys reszta była już w używkach. Ale zdarzyło mi się i wcześniej tak z banku brać choć mniejsze sumy a i od ludzi już kilka lat temu słyszałem o nowych banknotach numerowanych po kolei jakie z banku pobierali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Też miałem 100 kolejnych banknotów 100 i 200 złotowych.

 

Ponoć są idioci gotowi za coś takiego zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
25 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Hubertuss, ty zdajesz sobie sprawę że hejt uprawiasz?

Na kogo? Kaczyńskiego Morawieckiego Kurskiego a może tego Oskara?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596
27 minut temu, mirro napisał:

Resort komunikat w tej sprawie opublikował po południu. "MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie" 

Kurfa, na około wojna, wojna hybrydowa z Rosją, teraz wojna hybrydowa z USA ... xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
19 godzin temu, jacus napisał:

PO kontra TVP. Tyle można się dowiedzieć o tej sprawie a tu się nasuwa kila pytań.

Kiedy całe zajście miało miejsce ? Dlaczego pod koniec ubiegłego roku rozdmuchano tą sprawę ? Dlaczego sądzi się TVP a nie dziennikarza który to ujawnił ? Czy poszkodowane dzieci miały wystarczającą opiekę po ujawnieniu całego zajścia ? I pewnie jeszcze kilka pytań by się znalazło.

A teraz. W Zamościu został zakatowany przez rówieśników chłopak. O tym politycy nie mówią. 14 latek jadąc bez biletu w pociągu zaatakował konduktora. 16 latek z nożem na peronie zaatakował ochroniarzy. Może politycy zastanowili by się, gdzie w systemie edukacji popełnili błąd ?

19 godzin temu, Dziadek1187 napisał:

 

A naszego słuchali i gwałcili dzieci ,trzeba mieć honor i odwagę by postąpić jak Benedykt 

Benedykt XVI ? Skąd wiesz że Jan Paweł II nie chciał zrezygnować ? A może taki papież był na rękę kardynałom ? Mogli robić co chcieli przecież za plecami schorowanego człowieka,

19 godzin temu, Dziadek1187 napisał:

Rządzą fakty i po czynach oceniasz świętość .Ciekawe ,czy jak wydupczą Ci syna to też będziesz pisał ,że to Urban z za grobu

Jest widoczny odwrót od kościoła. Bardziej bym się obawiał lekarzy czy nauczycieli.

19 godzin temu, DTaras napisał:

 Kościół zaś trzyma się konserwy bo istnieje choćby tajemnica spowiedzi. Ja się pytam: komu zależy na tej społecznej elektroterapii

To jest dobre zagadnienie. Spowiedź jest nie dobra bo gdzie obcemu człowiekowi mówić co się robiło. Ale regularna wizyta u psychologa za którą trzeba płacić i któremu mówi się więcej niż księdzu, już nie jest zła.

7 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

 

 

W której grupie z tego linku istnieje taka praktyka że nie karamy i nie wydajemy pedofila w rence sprawiedliwości ...

🤔 Ciekawe o co mi chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dlaczego radio  i tvp rozdmuchalo sprawe - dziecko ile ty masz lat ?? bo rozum przedszkolaka-to oczywiscie polityka , pani filis zaczela sie interesowac za bardzo co dziej sie w lasach  panstwowych i chciano ja uciszyc.

sprawca zostal skazany i siedzi w wiezieniu...

3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Czytając tych co ośmieszają JP II i szydzą z KK czuje się jak na portalu lewicowym .

a moze na takim gdzie wiekszosc ma jeszcze zdrowy chlopski rozum ?????????

1 godzinę temu, DTaras napisał:

Dziś dostałem paczkę dwusetek z kolejnymi numerami. Komu się to zdarzyło? Mi pierwszy raz...

jesli ci nie pasuja to mi wyslij- zaplace za przesylke 😋🥰

w czasie pandemii to byla norma-sam mialem cale stosy nowek.

57 minut temu, mirro napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-usa-wezwany-do-msz-jest-komunikat-6874601021143840a

Eeeee tam te Wasze numery. Tu jest dopiero numer.🤣 Te głąby rozpoznały symptomy wojny hybrydowej.🤣

Resort komunikat w tej sprawie opublikował po południu. "MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie" 

i kolejna wojna... na trzy fronty damy rade ?? z jednej strony rosja ,z drugiej niemcy, z trzeciej ameryka-tak zle to chyba nigdy w historii nie bylo..

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, jacus napisał:

cale stosy nowek.

:D

czasami jak coś doj.... coś napiszesz.... 😄

Szpital w Gnieźnie. Ordynator psychiatrii Mariusz Sz. aresztowany. Policja  znalazła 1,2 mln zł w reklamówkach

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
4 minuty temu, jacus napisał:

kolejna wojna... na trzy fronty damy rade ?? z jednej strony rosja ,z drugiej niemcy, z trzeciej ameryka-tak zle to chyba nigdy w historii nie bylo..

Najpierw napisali że wezwali ambasadora ale zaraz zmienili że zaprosili. Chyba ktoś im uświadomił że wezwać to se mogą ale Panią Przyłębską.🤣 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
mirro napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-usa-wezwany-do-msz-jest-komunikat-6874601021143840a

Eeeee tam te Wasze numery. Tu jest dopiero numer.🤣 Te głąby rozpoznały symptomy wojny hybrydowej.🤣

Resort komunikat w tej sprawie opublikował po południu. "MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie" 

Swój pozna swego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Nikt tu się do nikogo nie przyjebał. Byli gorsi. To nie o to chodzi. Przy całej liście wielkich zasług dla Polski jakie wyświadczył JP II są tez cienie jego pontyfikatu. Tu po prostu trzeba mówić o wszystkim. O tym co było dobre już mówiono wiele razy teraz wyłazi to co było złe. I tego pis nie uciszy uchwałami czy ustawami. Historia to wszystko i tak rozliczy.

Tylko dlaczego dopiero teraz to się ujawnia ? Przecież można było dużo wcześniej.

 

6 minut temu, jacus napisał:

dlaczego radio  i tvp rozdmuchalo sprawe - dziecko ile ty masz lat ?? bo rozum przedszkolaka-to oczywiscie polityka , pani filis zaczela sie interesowac za bardzo co dziej sie w lasach  panstwowych i chciano ja uciszyc.

 

Czy ja muszę ci powtarzać po raz n-ty, że nie oglądam ani Wiadomości ani Faktów od dawna. Nie muszę też znać parlamentarzystów z Pomorza ani czym się zajmują.

Rozum przedszkolaka 🤣. Facet, gdybym był poważny to by mnie dawno na tym świecie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
19 minut temu, dsbh napisał:

PO kontra TVP. Tyle można się dowiedzieć o tej sprawie a tu się nasuwa kila pytań.

Kiedy całe zajście miało miejsce ? Dlaczego pod koniec ubiegłego roku rozdmuchano tą sprawę ? Dlaczego sądzi się TVP a nie dziennikarza który to ujawnił ? Czy poszkodowane dzieci miały wystarczającą opiekę po ujawnieniu całego zajścia ? I pewnie jeszcze kilka pytań by się znalazło.

Benedykt XVI ? Skąd wiesz że Jan Paweł II nie chciał zrezygnować ? A może taki papież był na rękę kardynałom ? Mogli robić co chcieli przecież za plecami schorowanego człowieka,

Jest widoczny odwrót od kościoła. Bardziej bym się obawiał lekarzy czy nauczycieli.

Zajście miało miejsce przed kilkoma laty tj molestowanie. Z racji dobra pokrzywdzonego takie sprawy się utajnia. Molestującym okazał się członek po. Z racji działalności politycznej matki pokrzywdzonego chłopca. Jakieś chyba dwa lata po zapadnięciu wyroku dziennikarz radia szczecin postanowił nagłośnić sprawę, że niby specjalnie utajniona bo molestował koleś z po. A sprawy takie jak pisałem utajnia się dla dobra dziecka. Podał info w taki sposób, że bez tródu namierzono kto był molestowany. Dziennikarz z radia szczecin bez problemu zarobił tutaj na paragrafy. Ale nie za obecnej władzy. Szybciutko temat podchwyciła tvp info. Tutaj tez nikomu nie zapaliła się przysłowiowa czerwona lampka, że tak nie można nie tylko z punktu widzenia moralnego i dobra dziecka ale także z punktu widzenia prawa. Ot i cała wina tvp. W międzyczasie tvp próbowało wrobić w podanie info umożliwiające ustalenie molestowanego polityka po. Ale ów polityk po powiedział tylko i to po tym co zrobił dziennikarz radia szczecin i tvp info, że chodzi o dziecko jednej z członkiń po. Natomiast dziennikarz i tvp podali info, że chodzi o dziecko znanej posłanki po ze szczecina. A posłanek ze szczecina mających dzieci w tym wieku nie ma zbt wiele. Info wyciekło najprawdopodobniej z rządzonej przez Zero prokuratury. Tutaj jak by nie patrzyć mamy 100 % winy tvp i tego dziennikarza. Poszkodowane dziecko było zabezpieczone zgodnie z prawem do póki ktoś z prokuratury nie przekazał info dziennikarzowi pracującemu w pisowskich mediach. I tu jest paragraf.

Jeśli natomiast chodzi o reakcje JP II to reagował niestety w odwrotny sposób. Tuszował i chronił księży i są na to dowody i to nie z sb jak twierdzą pisowskie media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
Przed chwilą, dsbh napisał:

Tylko dlaczego dopiero teraz to się ujawnia ? Przecież można było dużo wcześniej.

Ano można. Tylko temat był passe a i kościół niby miał się oczyścić sam. Tyle że hierarchowie jakoś inaczej to rozumieją.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, dsbh napisał:

Tylko dlaczego dopiero teraz to się ujawnia ? Przecież można było dużo wcześniej.

Może wcześniej nie było wielu odważnych zresztą tu i ówdzie pojawiały się głosy na ten temat. To tak jak z księdzem Jankowskim biskupem Gulbinowiczem i innymi. Zresztą ja uważam, ze najlepiej ocenia historia i to wtedy gdy zarówno sam delikwent nie żyje jak i nie żyją mu współcześni a robią to następne pokolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Ostanie 2-3 lata jak wyjmuję gotówkę z banku to często się to zdarza, w bankomatach to rzadko, ale jak w banku przy okienku to często mają cały plik nowych banknotów.

 

1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

To się dzieje wszędzie.Mam trochę € i też mają kolejne numery

 

1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Dwa pakiety po 10 tys reszta była już w używkach. Ale zdarzyło mi się i wcześniej tak z banku brać choć mniejsze sumy a i od ludzi już kilka lat temu słyszałem o nowych banknotach numerowanych po kolei jakie z banku pobierali.

 

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Też miałem 100 kolejnych banknotów 100 i 200 złotowych.

 

8 minut temu, jacus napisał:

w czasie pandemii to byla norma-sam mialem cale stosy nowek.

W takim towarzystwie czuję się jak dziad :D Na wakacjach zawsze ruscy jak płacą w knajpie czy gdzieś to nie z portfela tylko wyciąga cały plik i ostentacyjnie przelicza banknoty.

21 minut temu, dsbh napisał:

To jest dobre zagadnienie. Spowiedź jest nie dobra bo gdzie obcemu człowiekowi mówić co się robiło. Ale regularna wizyta u psychologa za którą trzeba płacić i któremu mówi się więcej niż księdzu, już nie jest zła.

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby robić zarówno jedno jak i drugie. W takiej np niemcowni już dawno nie ma spowiedzi a do mszy stoją ministrantki.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
jacus napisał:

i kolejna wojna... na trzy fronty damy rade ?? z jednej strony rosja ,z drugiej niemcy, z trzeciej ameryka-tak zle to chyba nigdy w historii nie bylo..

Spoko. Wzorem starszego gieroja - jak przyjdą z rana to się im powie: "nie zgadzam się" i może doda: "wcale". I sobie pójdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Hubertuss wiem kiedy zajście miało miejsce i wiem że sprawca został skazany dosyć szybko ale o tym media nie informują teraz.

Co do Jana Pawła II chodziło mi o to dlaczego dopiero teraz robi się szum. Jeżeli już to był okres przed beatyfikacją na przykład. I wiem jakie były  by komentarze wtedy. Ale teraz Dziwisz na przykład może się zasłaniać amnezją.

7 minut temu, mirro napisał:

Ano można. Tylko temat był passe a i kościół niby miał się oczyścić sam. Tyle że hierarchowie jakoś inaczej to rozumieją.🤣

Kościół czy polityka to beton tego się tak łatwo nie rozbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
mikad napisał:

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby robić zarówno jedno jak i drugie. W takiej np niemcowni już dawno nie ma spowiedzi a do mszy stoją ministrantki.

Ordnung to ordnung - jak już obcować to po bożemu... Ile to w prawie kanonicznym musi mieć kobieta do zamążpójścia? 14?


dsbh napisał:

Hubertuss wiem kiedy zajście miało miejsce i wiem że sprawca został skazany dosyć szybko ale o tym media nie informują teraz. Co do Jana Pawła II chodziło mi o to dlaczego dopiero teraz robi się szum. Jeżeli już to był okres przed beatyfikacją na przykład. I wiem jakie były  by

A to Ci tylko przezornie przypomnę iż kanonizacja czy beatyfikacja dotyczyła osoby a problem - hierarchów. To, że teraz ludzie brną za daleko i przypisują Wojtyle przestępstwo wydaje się jest celem tego szumu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
4 minuty temu, DTaras napisał:

A to Ci tylko przezornie przypomnę iż kanonizacja czy beatyfikacja dotyczyła osoby a problem - hierarchów.

W zasadzie to problem dotyczy roboty jaką wykonywał.😂Czyli niedopełnienia obowiązków na zajmowanym stanowisku. Tylko że to problem szczególnie brudny, bo dotyczący bezbronnych dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 minut temu, dsbh napisał:

Hubertuss wiem kiedy zajście miało miejsce i wiem że sprawca został skazany dosyć szybko ale o tym media nie informują teraz.

Co do Jana Pawła II chodziło mi o to dlaczego dopiero teraz robi się szum. Jeżeli już to był okres przed beatyfikacją na przykład. I wiem jakie były  by komentarze wtedy. Ale teraz Dziwisz na przykład może się zasłaniać amnezją.

Kościół czy polityka to beton tego się tak łatwo nie rozbije.

Akurat beatyfikacja JP II była robiona ekspresowo. Przy komentarzach wielu w tym z Polskie, że może zbyt szybko. Sam Benedykt 16 wcześniej Racinger mówił, że JP II krył pedofilię i zakazywał mu o tym mówić jako Racingerowi. Ale potem jako nowy papież Benedykt chciał się ogrzać w cieniu JP II i szybciutko go beatyfikował bo było takie zapotrzebowanie na świecie nie tylko w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606
9 godzin temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Sąsiad to też zawód/zajęcie ?

a to zawód  pierdolenie za płotem obgadywanie .... zajmowanie się nie swoimi  sprawami 

partner zawód ruchanie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
mirro napisał:

4 minuty temu, DTaras napisał:

A to Ci tylko przezornie przypomnę iż kanonizacja czy beatyfikacja dotyczyła osoby a problem - hierarchów.

W zasadzie to problem dotyczy roboty jaką wykonywał.😂Czyli niedopełnienia obowiązków na zajmowanym stanowisku. Tylko że to problem szczególnie brudny, bo dotyczący bezbronnych dzieci. 

Oczytałem się ze trzysta stron... Tak ogólnie to Watykan powinien chyba być księstwem. No w każdym razie Papież zajmował się tymi sprawami ale prowadziły je purpurowe łby. My wymagamy karania w więzieniach, Jan Paweł II nakazał informowanie urzędów świeckich o przestępstwach tego typu dla dzieci poniżej 18 roku życia choć prawo świeckie mówi o latach 15. Gdy Twój porucznik otrzymał Twoje uprawnienia bez zdegradowania Cię i przy normalnej Twojej dyspozycji to jak byś postąpił? Papież robił takie rzeczy gdy czuł się bezradny wobec otoczenia... Mam tylko większe wrażenie, że ta zadyma jest dla tłuszczy. Kurna jaki ten Watykan jest porąbany w środku. Trzeba się chyba naćpać w celu otwarcia czakr, synapsów czy czego tam jeszcze aby to ogarnąć - nie dziwota, że niektórym idzie w gonady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Roman,a potrafisz nie w języku rynsztoku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
hubertuss napisał:

10 minut temu, dsbh napisał:

Hubertuss wiem kiedy zajście miało miejsce i wiem że sprawca został skazany dosyć szybko ale o tym media nie informują teraz.

Co do Jana Pawła II chodziło mi o to dlaczego dopiero teraz robi się szum. Jeżeli już to był okres przed beatyfikacją na przykład. I wiem jakie były  by komentarze wtedy. Ale teraz Dziwisz na przykład może się zasłaniać amnezją.

Kościół czy polityka to beton tego się tak łatwo nie rozbije.

Akurat beatyfikacja JP II była robiona ekspresowo. Przy komentarzach wielu w tym z Polskie, że może zbyt szybko. Sam Benedykt 16 wcześniej Racinger mówił, że JP II krył pedofilię i zakazywał mu o tym mówić jako Racingerowi. Ale potem jako nowy papież Benedykt chciał się ogrzać w cieniu JP II i szybciutko go beatyfikował bo było takie zapotrzebowanie na świecie nie tylko w PL.

Ratzinger akurat rządził taką prefekturą, że robił za detektywa w sprawach i tak to mu wychodziło, że nie było twardych dowodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj