Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

jarecki    3274

nie wiem jak obecnie ale za czasów jak chodziłem do szkoly to owy   wf-ista był nauczycielem  przejsciowym  ,  nauczyciel tak zaczynał a potem doszkalała się i awansowała na bardziej ambitne przedmioty , wystarczyła szkoła sportowa i mozna  było ten przedmiot nauczać .               Wracając do słów ministra edukacji i teori Jacusia  to układa się w całość mlodzi ludzie spierdolili z polski wschodniej i nie ma kogo zatrudnić z tąd tak wysoka ofeerta 😁

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
8 godzin temu, Roman176 napisał:

zawsze gadałem ze partia nie może rządzić więcej jak 2 kadencje 

 

Bo zaczyna im odpierdalać i zbyt pewnie się czują robiąc głupoty bez zahamowań.

Tak samo pis się zachowuje jak po .

 

Teraz mija druga kadencją to co pomyśleć jak będą sie zachowywać po 3 ?. taki czarnek x3

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
1 godzinę temu, jarecki napisał:

nauczyciel tak zaczynał a potem doszkalała się i awansowała na bardziej ambitne przedmioty , wystarczyła szkoła sportowa i mozna  było ten przedmiot nauczać .   

Nauczyciel w-f bez pojęcia, jedynie co może zrobić, to rzucić piłkę trzodzie i powiedzieć "idźcie se pograjcie". W zasadzie to ważniejsze aby dzieciak se krzywdy na zajęciach nie zrobił, bo takie pokolenie. Zabiegać grupę to i ja potrafię ale przecież nie o to kaman. Jeżeli zaś miłościwie panujący tak użalają się nad słabą kondycją dzieciaków, otyłością to albo niech się wezmą za robotę albo przestaną pier**lić smuty. Wywalmy jeszcze nauczycieli w-f i ogłośmy sukces . A może Czarnkowe latorośle jakie słabe i cherlawe no i na zajęciach grzeją ławę, że zemsty na nauczycielach w-f szuka?🤣 Ale to raczej przyczyny w genach ojca bym szukał, bo czemu dzieci winne?

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

U córki w klasie dzieciaki mają wywalone na w-f. Grzeją ławę i smartfony odpalają. Moja jak odmieniec tam się zachowuje🤣

Ogólnie podejście dzieci i rodziców już spisuje pokolenie na straty. Podejście nauczyciela wbija ostatni gwìźdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

mnie i moje dzieci uczyl i uczy wielokrotny trenerski mistrz polski- z druzyna koszykarek wisly krakow zdobyl z 5 jak nie wiecej tytulow mistrzowskich..

ale i tak kazdy kombinuje jak sie z wf zwolnic, corka ma frekwencje na minimalnym poziomie, 

kurna, klepsydr brak, z osrodka wlasnie wrocilem -pusto. to gdzie te ludzie umieraja ??

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kolejna-fala-zgonow-w-polsce-te-dane-nie-pozostawiaja-zludzen/07tq8rb,79cfc278


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Roman176 napisał:

16 godzin temu, mirro napisał:

Czyli masz swoje zdanie, tylko się z nim nie zgadzasz, Bo jednak PiS byś zostawił przy władzy.🤣 

zawsze gadałem ze partia nie może rządzić więcej jak 2 kadencje 

15 godzin temu, DTaras napisał:

Ano nikt niewie a opcje są dwie albo cycki go kręcą albo kręci gobjak mu je kręcą...

a ciebie cycki nie kręcą ? czy wolisz klatę ....

Roman - niewiem co Ci chodzi po głowie ale jako, że już jestem leniwy, cycki wszystko same robią włącznie z tym że majtki zdejmują. I tamte sprawy mnie zadziwiać nigdy nie przestaną. Poza tym związki na odległość nigdy się nie udają i mam żonę. To nic z tego chłopaku.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
18 godzin temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Kurła ale SMS dostałem, jak odpowiedzieć 🤔 @PRIMO jak radzisz ?

Screenshot_2023-01-25-16-04-04-50.jpg

wpisz TAK i dostaniesz umowę na chwilówkę do spłaty😂


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Chyba jestem opętany bo po 20 min miałem dosyć. Moje poczucie logiki mocno ucierpiało.

  • Thanks 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

czyli @agromatik odradzasz nawet sprawdzać co pod tym linkiem?

tam ktoś wcześniej o Czarnku
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-26/przemyslaw-czarnek-o-sztucznej-inteligencji-to-szansa-ale-potrzebny-jest-wiekszy-nadzor-w-szkolach/

"

Nieco bardziej sceptyczni są nauczyciele, którzy zwracają uwagę, że jeśli uczniowie zaczną z tego korzystać, nie będą mogli się wystarczająco rozwinąć. - Łatwiej jest sięgnąć po smartfona, wygooglować cokolwiek - zauważa.- Uczniowie mówią, że wpiszą treść zadania i mają odpowiedź: z języka polskiego wystarczy temat rozprawki i jest wypracowanie - mówi Tomasz Ziewiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie i dodaje: Ale mózg się nauczy tylko jak wpisać i przepisać. To naprawdę za mało."

czyli mamy belferski beton który wkuwanie na pamięć bzdetów nigdy w życiu przydatnych nazywa uczeniem co myli z tresurą.
Po to właśnie wymyślono informatykę by nie polegać na pamięci człowieka bo ta zawsze wniesie przekłamania z kolei bibliotekarz nigdy tak szybko nie wyszuka informacji w papierowych annałach jak współczesny komputer.
Po prostu trzeba inaczej formułować zadania dla uczniów w których informatyka nie ma szansy być ściągawką a takim samym narzędziem jak encyklopedia, liczydło i długopis.
Nie est sztuką zmusić ucznia do wykucia na pamięć gotowych informacji, sztuką wypuścić takiego który sam sobie dowolną informację zdobędzie sam i ją zaimplementuje w skuteczne działanie praktyczne.
a wypracowania? no cóż, trzeba stworzyć robota do odsłuchiwania ustnych referatów to wtedy ani uczeń nie oszuka plagiatem ani nauczyciel strajku nie zrobi za przeciążenie słuchu xD

no i tutaj z Czarnkiem się zgadzam
|... jedynym rozwiązaniem jest więcej pracy w szkole niż poza nią.."

w rzeczy samej choćby i to wypracowanie jak i w tym artykule wspomniany wyrzut iż coraz mniej kaligrafii we współczesnym nauczaniu.
Ma uczeń napisać odręcznie czy to na kartce czy na jakim ekranie dotykowym (papier, eko i takie tam) gdzie ten ekran jes odpięty od sieci i tylko potrafi rejestrować.
W szkole technicznie jest do upilnowania czy uczeń zrzyna czy nie no i nie uda się tu kopiuj wklej

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
2 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

Niestety energia dobije przetwórstwo. Tu juz nie ma z czego kroić kosztów. Bo kiedy płacisz 200tys miesięcznie za energię a raptem w nowym sezonie masz zapłacić 400 tyś, to juz kończy się sens działalności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

@DTaras coś kiedyś o AiO wspominałeś że jak za zboże
a o patrzaj co przegapiłem i mnie przelicytowali bo mi się pokićkały dni końca licytacji :S

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkcentre-m92z-i5-2053332-13149210402?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=PLobserved_endsoon_announcement&utm_content=13149210402

a to to już wydajnościowo nawet 4K60fps z yt powinno dać rady bez zacinki
https://allegro.pl/oferta/hp-compaq-elite-8300-touch-aio-i7-2053338-13149221629?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=PLobserved_endsoon_announcement&utm_content=13149221629

wracając do mojego poprzedniego...
czy nie może być zadaniem dla współczesnego ucznia m in i znalezienie najoptymalniejszego rozwiązania jakiegoś problemu przy pomocy neta z samodzielną oceną ryzyka i porównaniem  rzeczywistej wartości w tym przypadku wydajności względem zadań jakie dane ustrojstwo ma wykonać?
Musi sobie taki uczniak wyszukać wydajność procka, grafiki porównać do potrzeb jaki dane znalezisko ma spełniać i np jako kompy szkolne te jak na polskie warunki aż za wydajne
no i jeszcze "prace ręczne" zaliczy bo se bedzie musiał te brakujące podpory... nie wiem; z drewna wystrugać czy rur powyginać albo i na drukarkę 3D się zdać a i rysunek/projekt sam wykonać

nnno u nas to takie rzeczy na politechnikach na zaliczenie robią podczas gdy właśnie przelicytował mnie uczniak pierwszej technikum i nawet już klepie schemat tych stopek
(stąd znam linki aukcji bo się mnie pytał czy gdzie nie mam czego co by się nadało)

taki Czarnek to może Mu co najwyżej te stopki... wypolerować xD

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
59 minut temu, dysydent napisał:

Nieco bardziej sceptyczni są nauczyciele, którzy zwracają uwagę, że jeśli uczniowie zaczną z tego korzystać, nie będą mogli się wystarczająco rozwinąć.

A właśnie tu się z nimi zgodzę. Bo wszystko stanie sie powoli wiedzą zbędna i niepotrzebną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
10 minut temu, mirro napisał:

A właśnie tu się z nimi zgodzę. Bo wszystko stanie sie powoli wiedzą zbędna i niepotrzebną. 

a kto ma decydować jaka wiedza jest niezbędna?
bo jak na razie to gusła wciskają na siłę i propagandę w tym historyczną co o takiej wiedzy z głodu przyjdzie pozdychać i wycieńczenia w modlitwie o deszcz zamiast szukać wiedzy samodzielnie choćby jak se deszczownię zbudować? czy choćby jakiego solara czy co gdy za dużo se sieć energetyczna zażyczy?

rozumiesz do czego zmierzam? dość dobry przykład post mój wcześniej

5 minut temu, jarecki napisał:

to na prawie 40mln Polaków akurat jakiś brytol Tobias musiał dopiero na taki pomysł wpaść?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
mirro napisał:

Niestety energia dobije przetwórstwo. Tu juz nie ma z czego kroić kosztów. Bo kiedy płacisz 200tys miesięcznie za energię a raptem w nowym sezonie masz zapłacić 400 tyś, to juz kończy się sens działalności.

Prawo Unijne, o ile wiem, zezwala na zakładanie lokalnych spółdzielni energetycznych. Jeżeli wciągasz sporo prądu i wiesz ile to jest to możesz w ramach takiej spółdzielni handlować prundem między wytwórcą a odbiorcą bez akcyz, vatów i innych dupereli. Miałem na oku turbinkę gazową 60 kW ale to teraz pase i poza tym bejmów brakło... Taki zamrażalnik ja Ty masz to na luzie z wiatrakiem by się dogadał...


dysydent napisał:

@DTaras coś kiedyś o AiO wspominałeś że jak za zboże
a o patrzaj co przegapiłem i mnie przelicytowali bo mi się pokićkały dni końca licytacji :S

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkcentre-m92z-i5-2053332-13149210402?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=PLobserved_endsoon_announcement&utm_content=13149210402

a to to już wydajnościowo nawet 4K60fps z yt powinno dać rady bez zacinki
https://allegro.pl/oferta/hp-compaq-elite-8300-touch-aio-i7-2053338-13149221629?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_endsoon_announcement&utm_campaign=PLobserved_endsoon_announcement&utm_content=13149221629

wracając do mojego poprzedniego...
czy nie może być zadaniem dla współczesnego ucznia m in i znalezienie najoptymalniejszego rozwiązania jakiegoś problemu przy pomocy neta z samodzielną oceną ryzyka i porównaniem  rzeczywistej wartości w tym przypadku wydajności względem zadań jakie dane ustrojstwo ma wykonać?
Musi sobie taki uczniak wyszukać wydajność procka, grafiki porównać do potrzeb jaki dane znalezisko ma spełniać i np jako kompy szkolne te jak na polskie warunki aż za wydajne
no i jeszcze "prace ręczne" zaliczy bo se bedzie musiał te brakujące podpory... nie wiem; z drewna wystrugać czy rur powyginać albo i na drukarkę 3D się zdać a i rysunek/projekt sam wykonać

nnno u nas to takie rzeczy na politechnikach na zaliczenie robią podczas gdy właśnie przelicytował mnie uczniak pierwszej technikum i nawet już klepie schemat tych stopek
(stąd znam linki aukcji bo się mnie pytał czy gdzie nie mam czego co by się nadało)

taki Czarnek to może Mu co najwyżej te stopki... wypolerować xD

Ja żem kupił z dotykowym ekranem i ten ekran to prawie tona pszenicy w cenie marzenie. No i gorszy przy tym się robi jeżeli idzie o parametry obrazu. Ale to wtedy czyli lat kilka wstecz - chyba 11 wersja i7 tam siedzi... Niewiem, działa jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
1 minutę temu, DTaras napisał:

Ty masz to na luzie z wiatrakiem by się dogadał..

plus solar i jaki magazynek energii niekoniecznie elektrycznej a w przypadku chłodni termicznej; coś w rodzaju dobrze izolowanej lodowni czy cóś
kwestia tylko czy ta energetyka konwencjonalna trendów nie przełamie i nie zacznie tanieć bo może i tak być choć zawsze co swoje to swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Roman4321 napisał:

4 żurawie i zaplecze na budowie i co miesiąc w zimie idzie 50000 na prąd

Kozy powstawiaj, a ma lato daj do strzyżenia trawników. Taki magazyn energii egzotermiczny...


dysydent napisał:

1 minutę temu, DTaras napisał:

Ty masz to na luzie z wiatrakiem by się dogadał..

plus solar i jaki magazynek energii niekoniecznie elektrycznej a w przypadku chłodni termicznej; coś w rodzaju dobrze izolowanej lodowni czy cóś
kwestia tylko czy ta energetyka konwencjonalna trendów nie przełamie i nie zacznie tanieć bo może i tak być choć zawsze co swoje to swoje

Magazyn energii to był dobry jak krypto się mialo dobrze. Dawałeś prąd ze słońca górnikowi w zamian za udział i kapitalizacja była od razu plus zysk z giełdy. Magazyny to zysk głównie dla ich sprzedawców. Dla zastosowań domowych to se można pomyśleć o wiatraku. Są takie "sterowniki" co potrafią za prądnicą na tyle nadążyć iż można sobie wiatrak wpiąć do zazwyczaj wolnego drugiego stringu w falowniku solarnym. Działa to a energetyka póki co nie analizuje godzinowo ile prądu produkujesz w nocy. Wtedy na starych zasadach masz cymesik. Na nowych trochę mniej. Akumulatory może i tak tylko to muszą być trakcyjne a tu najkorzystniej cenowo wychodzi od wózków akumulatorowych. No i sprawność konwersji chemia - prąd zjada prąd z tym, że jak ma się zmarnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
6 minut temu, DTaras napisał:

Prawo Unijne, o ile wiem, zezwala na zakładanie lokalnych spółdzielni energetycznych. Jeżeli wciągasz sporo prądu i wiesz ile to jest to możesz w ramach takiej spółdzielni handlować prundem między wytwórcą a odbiorcą bez akcyz, vatów i innych dupereli. Miałem na oku turbinkę gazową 60 kW ale to teraz pase i poza tym bejmów brakło... Taki zamrażalnik ja Ty masz to na luzie z wiatrakiem by się dogadał...

 

Ja żem kupił z dotykowym ekranem i ten ekran to prawie tona pszenicy w cenie marzenie. No i gorszy przy tym się robi jeżeli idzie o parametry obrazu. Ale to wtedy czyli lat kilka wstecz - chyba 11 wersja i7 tam siedzi... Niewiem, działa jeszcze.

oba z linków dotykowe w standardzie jaki do dziś obowiązuje czyli pojemnościowy
a wydajność tej i siódemki masz tu
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-3770+%40+3.40GHz&id=896

se porównaj z tym co tam masz u siebie z wyszukania z tej listy
https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

ta z kolei lista
https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

to grafiki i ta trzecia gen intela ma intel hd 3000 czyli 265 pkt co tak trochę kiepściunio w porównaniu do np słabizny GF GT 1030 co ma coś ponad 2000 pkt (high end dobija do chyba 30 tys pkt ale takie coś przecież nie do gier a dziś na komputer wydawać ponad 1tys zł to ... albo nie będę obrażał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

O. Dysydent. W ramach magazynu energii to nadmiar prądu z solarów dać do pompy i podlewać te całe drzewa tlenowe. Zamiana prądu w celulozę a celulozy w ciepło zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
12 minut temu, DTaras napisał:

Kozy powstawiaj, a ma lato daj do strzyżenia trawników. Taki magazyn energii egzotermiczny...

 

Magazyn energii to był dobry jak krypto się mialo dobrze. Dawałeś prąd ze słońca górnikowi w zamian za udział i kapitalizacja była od razu plus zysk z giełdy. Magazyny to zysk głównie dla ich sprzedawców. Dla zastosowań domowych to se można pomyśleć o wiatraku. Są takie "sterowniki" co potrafią za prądnicą na tyle nadążyć iż można sobie wiatrak wpiąć do zazwyczaj wolnego drugiego stringu w falowniku solarnym. Działa to a energetyka póki co nie analizuje godzinowo ile prądu produkujesz w nocy. Wtedy na starych zasadach masz cymesik. Na nowych trochę mniej. Akumulatory może i tak tylko to muszą być trakcyjne a tu najkorzystniej cenowo wychodzi od wózków akumulatorowych. No i sprawność konwersji chemia - prąd zjada prąd z tym, że jak ma się zmarnować...

nie chcę się wdawać w szczegóły techniczne i przekliczanki ale nawet ten teraz drogi prąd z sieci wielokrotnie taniej wychodzi niż chemiczne magazyny i jeśli już to coś pod profil produkcji tzn albo naklepać na zapas w szczycie albo magazynować termicznie  a i to jeszcze trzeba mieć łeb jak sklep od termoizolacji co by nie uciekło bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj