Polecane posty

Michalmeer    483

Jak to panowie jest z tym zwrotem w wysokości 1.5 zł do litra , od kiedy paliwo kupione się liczy ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Michalmeer napisał:

Jak to panowie jest z tym zwrotem w wysokości 1.5 zł do litra , od kiedy paliwo kupione się liczy ?

do ilości oleju zakupionego w okresie od 1 lutego do 31 lipca oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przysługiwać będzie stawka zwrotu w wysokości 1,46 zł oraz dodatkowa pomoc w wysokości 0,54 zł na 1 litr oleju napędowego. Z tym że ta dodatkowa pomoc 0,54 to jeszcze nic pewnego!!!

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

Kolejny bubel prawny, Ci co złożyli w pierwszym terminie dostali 1,20. Drugi termin - dwa złote. Wystarczyło zacząć od kolejnego roku rozliczeniowego, a tak znowu idiotyzm.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znaczy zmieniają zasady w trakcie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Żeśta się cieszyli, że bez bycia vatowcem macie paliwo bez VATa, nakupili zapas w grudniu drogiego bez VATa, VAT doszedł, potaniało, i jeszcze teraz na akcyzie was opyerdolą i ot radość  cała 🙆

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

znaczy zmieniają zasady w trakcie?

 

 

30 minut temu, slawek74 napisał:

to nie fair 🤦‍♂️🙆‍♂️

Bo to o to chodzi żeby to ładnie w TVpis brzmiało. Dobrze te uje wiedzą że większość ludzi składa większą część dostępnego limitu w lutym. A teraz mieszczuchy usłyszą że do paliwa 2 zł dopłaca, dopłaty dadzą, i to dzięki eko schematom jeszcze większe, do nawozu dopłacą..... Nic tylko być rolnikiem 🤷

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

w tv będzie ładnie brzmiało ze "wszyscy" rolnicy skorzystają 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Powinni wyrównać a jak nie to sp. ja wziąłem na cały sezon po 6,85 w hurcie a teraz na stacji po 6,27 . jebać PiS złodziei i oszustów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Kabanos napisał:

Powinni wyrównać a jak nie to sp. ja wziąłem na cały sezon po 6,85 w hurcie a teraz na stacji po 6,27 . jebać PiS złodziei i oszustów

chytry 2x traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Wy się tak nie przyzwyczajajcie do tych dopłat do wszystkiego bo po wyborach się skończy i dopiero będziecie beczeć. Jeszcze z upadliny będą ciągnąć wtedy ile wlezie żeby żywność staniała. 

Ja 90% nawozów kupiłem po 31 marca i szczerze w pivdzie to mam. 

Wyciągnęli najpierw w drogich nawozach żeby teraz oddać i żeby ładnie wyglądało. Wyciągnęli w drogim paliwie żeby teraz rzucić grosze i też ładnie wygląda. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
13 minut temu, Kabanos napisał:

Powinni wyrównać a jak nie to sp. ja wziąłem na cały sezon po 6,85 w hurcie a teraz na stacji po 6,27 . jebać PiS złodziei i oszustów

Jakbys kupił po 6,27 a byłoby teraz po 6,85 to oddalbyś rozumiem? Wolny rynek nikt ci pistoletu do głowy nie przystawiał. Kto normalny przy tak rozchwianych rynkach kupuje paliwo na cały sezon 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
Uziu92 napisał:

magia wyborów.

to dostaną,,x,, tam gdzie nie chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586
17 minut temu, Uziu92 napisał:

magia wyborów.

Kiełbasa wyborcza...

Można się było domyślać że 23 rok w polszy będzie rokiem cudów

A pierwszy cud zrobił Obajtek 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1657
40 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jakbys kupił po 6,27 a byłoby teraz po 6,85 to oddalbyś rozumiem? Wolny rynek nikt ci pistoletu do głowy nie przystawiał. Kto normalny przy tak rozchwianych rynkach kupuje paliwo na cały sezon 

Jak ja zużywam dwa razy więcej niż mam akcyzy na paliwo. Zawsze składałam o zwrot w pierwszym terminie. Ta ustawa powinna obejmować termin całoroczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też wyczerpałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niech aby nie zapomną że dla trzody miały być też dopłaty, niczym paliwo za darmo 🤣🤣🤣.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

Tu nikt nie ma pretensji, że paliwo staniało, ale że w trakcie gry zmieniają zasady. W normalnym państwie nie może być tak, że pierwszy termin dostaje po 1,20 a drugi po 2 Zeta. Dokładnie jak ze zbożem, pierwsi po 490 do hektara pszenicy i do 3,3 tony, drudzy po 2200 i do 5,5 tony. Wczoraj jeszcze przeczytałem, że osoby samotne jednak nie dostaną suszowego w tym roku, tak jak obiecano. Państwo z dykty. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
8 godzin temu, mds212 napisał:

chytry 2x traci

Weź Ty przestań pierd...ić o tej chytrości, w każdym temacie chytry i chytry. Miał pieniądze, co roku tak robił, to i w tym tak zrobił. Tym bardziej, że w koło szum o embargu na ruską ropę, wcześniej byle pierdnięcie w mediach i ropa w górę, w tym co by się nie działo ropa w miarę stabilna. Tylko jest coś o czym te nasze zarówno niby wolne jak i reżimowe media nie mówią- gospodarki wszędzie siadają, zużycie spada to i z ceną ropy nie wariują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj