Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor1284    14114
37 minut temu, Sylwekx25 napisał:

trochę 🤭 takie te przyczepy były a nie chciało mi się dyszla przerabiać, coś tam się przewiezie a zbierająca nie stoi w krzakach i nie zawadza

Kabina też z górki patrzy 

40 minut temu, HF86 napisał:

eko sianko i produkcja dopłat 🤭

20230530_162116.jpg

Eko to po 15

8 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Sie kretowiska kosiło?

Graniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Kabina taka jest w oryginale i bardzo dobre rozwiązanie bo słońce nie razi 🙂


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
6 godzin temu, jacus napisał:

jakos mnie to nie dziwi ze nie rozumiesz.. 

A mnie, w sumie, nie dziwi, że Ciebie nie dziwi🤷

1 godzinę temu, Łolek napisał:

Ale ty wyrywny, dobry kupiec daje połowę, co nie dobrze mówię 😉@PRIMO@Qwazi

Łoczywiście👋

W zasadzie to nie wiem o co chodzi, bo się robi się

IMG_20230530_164327_453.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, malaczarna napisał:
2 godziny temu, radekz200 napisał:

 

Trochę wyblakłe już

Typowe u kobiet.Wyblakle a jakie mają być? Świecące.Farba nie ciągnie.

28 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Kabina taka jest w oryginale i bardzo dobre rozwiązanie bo słońce nie razi 🙂

Te kabiny to wszystkich zastanawiają.Te same pytania mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
2 minuty temu, Łolek napisał:

@Qwaziawansowałeś na jd, pniesz się na szczyt 🤭

Noooo...przede mną już tylko DF-y...bo to jasno zielone ze zdjęcia to nie, toto nie🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Qwazi napisał:

1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

Poczekaj,poczekaj.Zludzen i miłości do bliźniego to ja już dawno się wyzbyłem.Wiesz czemu rodzina przychodzi na pogrzeb? ŻEBY ZOBACZYĆ ILU JEST DO PODZIAŁU MAJĄTKU.

Mojemu ojcu, jego rodzeństwo pomagało. Nikt mu się o majątki nie stawiał. Ojciec sam dał hektar ziemi swojemu bratu, żeby ten miał gdzie dom postawić, bo po wynajmach pomieszkiwał. Potem wujo sobie trochę tą ziemię obrabiał ojca ciągnikiem i maszynami. A po etacie pomagał u nas przy każdej robocie. Teraz z tego hektara użytkuje tylko tyle, co jest pod domem i podwórkiem, a resztę kazał sprzątać mojemu bratu. Żadnych czynszów dzierżawnych, ani doplat nie chce. A tam jest II i III klasa. W moim pokoleniu panują takie same zasady. Mój brat kupił gospodarstwo z budynkami, które wyciął geodezyjnie i oddał drugiemu bratu. A gdyby przypadkiem komuś odwaliło, to kiedy ojciec przepisał gospodarstwo na brata, pozostałe rodzeństwo zrobiło zrzeczenie dziedziczenia. Nic nikomu do gospodarstwa, bo rodzice nim rozporządzili wedle własnej woli, ale mają jeszcze coś, co wiadomo już w czyje ręce trafi po ich śmierci. I to jest zabezpieczone testamentem, a dodatkowo tymi zrzeczeniami dziedziczenia. Ja zresztą też mam zrobiony testament, który już trzy lata temu zmieniałem. Bo mi dzieci przybyło 😉

no ok fajnie to napisałeś zrzekliscie się wszyscy na brata ok. ale wcześniej rodzice pozostałemu rodzeństwu coś pomogli finansowo czy w jakiś inny sposób? czy jeden dostał wszystko a reszta pod most albo do teściów. pytam z czystej ciekawości ?


Łolek napisał:

12 minut temu, marcin19071980 napisał:

Poczekaj,poczekaj.Zludzen i miłości do bliźniego to ja już dawno się wyzbyłem.Wiesz czemu rodzina przychodzi na pogrzeb? ŻEBY ZOBACZYĆ ILU JEST DO PODZIAŁU MAJĄTKU.

Ja złudzeń nie miałem i nie mam, nigdy nie pożyczałem i nie pożyczam od nikogo pieniędzy a szczególnie od rodziny 

Ale są też normalni ludzie z zasadami i kręgosłupem moralnym 

od pożyczania są banki

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1657
47 minut temu, marcin19071980 napisał:

Typowe u kobiet.Wyblakle a jakie mają być? Świecące.Farba nie ciągnie.

Te kabiny to wszystkich zastanawiają.Te same pytania mam.

Jak się błyszczy to drogie jest a to takie bez połysku a w takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
marcin19071980 napisał:

Właśnie miałem wizytę przedstawiciela firmy Bio Lider który zachwalał AzotPowera.Podobno ino roz prysnąć i samo rośnie😃. Stosował ktoś to,bo jakoś wierzyć mi się nie chce że 100gr na hektar jakiegoś cudownego proszku coś zmieni w wegetacji.

na kieszeń pomaga luźniej w kieszeni jest


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Ktoś pisał, że w rolnictwie nie może być nudno. 😉

IMG_20230530_175508_570.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Grunt ze trzy koła są dobre,  klasyka   🤭

 

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Powoli coś się dzieje.

20230530_163526.jpg

Na zdjęciu widać zwyżkę, na którą trzeba mieć uprawnienia. Naście lat temu takie uprawnienia robiło się dożywotnio, w zeszłym roku przysłali wszystkim informacje że te "dożywotnio" obowiązuje tylko do tego roku, nieodpłatnie można przedłużyć na kolejne pięć lat, a potem płać i płacz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
15 minut temu, wojtal24 napisał:

no ok fajnie to napisałeś zrzekliscie się wszyscy na brata ok. ale wcześniej rodzice pozostałemu rodzeństwu coś pomogli finansowo czy w jakiś inny sposób? czy jeden dostał wszystko a reszta pod most albo do teściów. pytam z czystej ciekawości ?

Brat został z ojcem i mamą, kiedy tam było 15ha i dwie siuntki. Teraz ma tyle ile ma. Każdemu z nas dał pewną kwotę. Ja nie przyjąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Z tymi uprawnieniami jak z tymi na opryskiwacz, jeszcze przed 2000 rokiem też było na świadectwach ze bezterminowe są i co? i lipa .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Łolek napisał:

@Qwaziawansowałeś na jd, pniesz się na szczyt 🤭

jak go zatankuje to moment piórka opadną 🤭😁


Qwazi napisał:

2 minuty temu, Łolek napisał:

@Qwaziawansowałeś na jd, pniesz się na szczyt 🤭

Noooo...przede mną już tylko DF-y...bo to jasno zielone ze zdjęcia to nie, toto nie🙆

od Radka na Ciebie przeszło 🤔🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
3 minuty temu, witejus napisał:

Komuś kasa potrzebna.

Dla mnie nigdy nie była najważniejsza. Na chleb miałem i mam. Nie widziałem powodu, żeby przyjmować. Może mnie ktoś nazwać głupim, ale honor swój mam i postąpiłem w zgodzie z sobą samym. Za resztę rodzeństwa nie będę się wypowiadał. Napiszę tylko, że nie byłem w tym sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598
6 minut temu, bratrolnika napisał:

Na zdjęciu widać zwyżkę, na którą trzeba mieć uprawnienia. Naście lat temu takie uprawnienia robiło się dożywotnio, w zeszłym roku przysłali wszystkim informacje że te "dożywotnio" obowiązuje tylko do tego roku, nieodpłatnie można przedłużyć na kolejne pięć lat, a potem płać i płacz 

Pierwsze kursy chemizacyjne i IPO też miały być na wieki, ale biurokracja chce żyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
4 minuty temu, slawek74 napisał:

jak go zatankuje to moment piórka opadną 🤭😁

Sławek ja tylko kierownicą kręcę. Zatankowany już był 😉

 

3 minuty temu, Pigmei napisał:

A dużo taki mieści? 🤔

250 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Pigmei napisał:

A dużo taki mieści? 🤔

wszystko z portfela 🙆‍♂️🤦‍♂️😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj