Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3048

pamieta jak za starych dobrych czasow znajoma mial dolary schowane -syn jezdzil po eksportach w dolarowe kraje- wsadzila do sloika ,i w dziure w zlobie schowala, raz krowa wyciagla i sloik rozwalila i dolary zjadla...nigdy sie nie przyznala ile ich bylo.

wiele lat pozniej syn umarl , bratanica zaczela mieszkac ,chciala dach remontowac ,wziela sie za porzadki i znalazla inny sloik -na nowy dach i altanke wystarczylo ..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, marcin19071980 napisał:

A to u mnie z 500tkami tak jest.Ale wziąłem się na sposób i w skrzyniopalecie trzymam.Tylko że znowu parują.Utrapienie z tymi pieniędzmi.A tu jeszcze do nawozu mają dawać.A właśnie wiadomo już coś?

No też pisze właśnie że nie śmie się porównywac.

chitrze zrobili. 

do mocnika tylko z inhibitorem 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Łolek @Qwazi macie jakieś przetrzasacze do siana ? Muszę coś kupić jakiś 4 wirnikowy 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

pamieta jak za starych dobrych czasow znajoma mial dolary schowane -syn jezdzil po eksportach w dolarowe kraje- wsadzila do sloika ,i w dziure w zlobie schowala, raz krowa wyciagla i sloik rozwalila i dolary zjadla...nigdy sie nie przyznala ile ich bylo.

wiele lat pozniej syn umarl , bratanica zaczela mieszkac ,chciala dach remontowac ,wziela sie za porzadki i znalazla inny sloik -na nowy dach i altanke wystarczylo ..

A co ze smokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
53 minuty temu, slawek74 napisał:

a ja do silosu 🤭😁

Śilos się mówi. Nie możesz nazywać się rolnikiem 

56 minut temu, jacus napisał:

farbowana blondyna, jak moja-takie najgorsze 😂

te fendy rdzewieja na potege ? czy tylko koledze sie taki trafil.. 

po co ja ma cie ruszac- kamienie cie dosc wyruszaja.

znowu dajecie ciala.......

zgodnie z katechizmem kosciola dzisiaj nie ma zadnego swieta...

juz dawno zniesiono wiekszosc swiat w tygodniu i przeniesiono je na niedziele..

siano poprzewracam i cos tam porobie i tez bede swietowal.

niemcy swietuja i wy tez bedziecie-zaraw w kurwizji po niemiceku beda o was gadac 😂.. ukryta opcja tusko-niemiecka, fiur dojczland swietujecie

Spokojnie TVP też będzie po niemiecku

21 minut temu, Łolek napisał:

Jak jeszcze Skłodowska była na bankotach to osobno odkładałem bo tak się rumotali że aż się drobne sypały 

I mnie w sloiki i pod kamień 

Kowal z nadleśnictwa pod kowadłem trzymał. Jak żona od niego chciała to mówił "wiesz gdzie leżą, idź weź"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1658
46 minut temu, slawek74 napisał:

jak nie jak tak 😁 i konserwant też idzie... 🤭🤪

 

jest pogoda to się kodi rozbija i niech leży i schnie czegaj az deszcze przyjdą 🤭

 

Wczoraj oglądaliśmy i jutro powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
9 minut temu, Belaruss820 napisał:

Ej słuchajcie, jak to jest. Zmienilem licznik w ciągniku. Przegląd dopiero jesienią, teraz musze jechac i zgłosić u diagnosty że licznik wymienilem?czy musze jechac specjalnie na stacje? Cos sie stanie jak popracuje kilka godzin i nabije mth a pozniej zgłoszę wymiane?

Kryminał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1658
15 minut temu, Belaruss820 napisał:

No tak bym zrobił,ale sprzyntu duzego nie ma zeby rozbić szybko. Ale dzisiaj to juz nic nie zrobie pewnie,chociaz kosiarke przygotuje popołudniu.Na 11 ma po zboże przyjechac. A deszczu nie widac w prognozach na najblizsze 2 tygodnie.

Jakusze to blisko Cb?

Gdzie wciskasz zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 minut temu, Pafnucy12 napisał:

A co ze smokiem?

Zdechł bo się siarki nawp🤬.🤭😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
41 minut temu, jacus napisał:

pieniadze sa -tylko nabor trzeba oglosic,teraz do materialu siewnego daja..

tak osiwiala przy tobie 😂, naturalne blondynki to trudno spotkac.

wszelkie odlewy zardzewiale, farba platami zeszla, kupil uzywany-a maska rzeczywiscie wyglada jak nowa.

za 2 tygodnie maja przyjsc -to chyba kazdy zdarzy wysuszyc, tak przynajmniej u nas zapowiadaja. jeszcze niedawno zapowiadali ze przestanie padac  w lipcu...

Zależy gdzie trudno spotkać.Traktor15lat ma to trudno żeby jak nowy był pod za tym Ja nie maluje maszyn.

19 minut temu, HF86 napisał:

chitrze zrobili. 

do mocnika tylko z inhibitorem 🤭

Mocznika nie używam.A do innych nawozów Np saletra Polifoska.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
15 minut temu, Belaruss820 napisał:

Ej słuchajcie, jak to jest. Zmienilem licznik w ciągniku. Przegląd dopiero jesienią, teraz musze jechac i zgłosić u diagnosty że licznik wymienilem?czy musze jechac specjalnie na stacje? Cos sie stanie jak popracuje kilka godzin i nabije mth a pozniej zgłoszę wymiane?

 Oby policja nie dupła w tym czasie ,a tak to gadasz że kilka mh zrobił ,bo docierać musialeś ,tak majster kazał ,i żeby dopiero wtedy jechać do diagnostow .,  ztymi pieniędzmi pod kowadlem ,to raz i kowadło byłoby zwalone [gdybym swojej tak powiedzial]. By kowadło było wyrwane razem z pieńkiem ,i może nawet drzwi by nie otwierała,może tyle co by wejśc i linę zaczepić 😐😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
1 godzinę temu, jacus napisał:

znowu dajecie ciala.......

zgodnie z katechizmem kosciola dzisiaj nie ma zadnego swieta...

juz dawno zniesiono wiekszosc swiat w tygodniu i przeniesiono je na niedziele..

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
23 minuty temu, HF86 napisał:

chitrze zrobili. 

do mocnika tylko z inhibitorem 🤭

Nawet nie próbuj mnie i innych denerwować😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, witejus napisał:

Nawet nie próbuj mnie i innych denerwować😡

ale tak pisali, że tylko z inhibitorem, albo powłoką biodegradowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
12 minut temu, kizak napisał:

 Oby policja nie dupła w tym czasie ,a tak to gadasz że kilka mh zrobił ,bo docierać musialeś ,tak majster kazał ,i żeby dopiero wtedy jechać do diagnostow .,  ztymi pieniędzmi pod kowadlem ,to raz i kowadło byłoby zwalone [gdybym swojej tak powiedzial]. By kowadło było wyrwane razem z pieńkiem ,i może nawet drzwi by nie otwierała,może tyle co by wejśc i linę zaczepić 😐😅

Zatrzymac nie mają szans bo tereny polne w najblizszym czasie tylko. W sumie to nawet jakby chcieli to jakos nie zatrzymują. @gregor1284 tam mnie nie chcą w tym kryminale.

 

26 minut temu, malaczarna napisał:

Gdzie wciskasz zboże?

Do kalinowskiego. Zapisane juz jakis czas temu,teraz zadzwonil ze dzisiaj przyjedzie. Akurat wolne mam to sie ogarnie,idzie za marne grosze ale.co poradzic?lepiej sprzedac niz czekac aż robak sie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
41 minut temu, Belaruss820 napisał:

Ej słuchajcie, jak to jest. Zmienilem licznik w ciągniku. Przegląd dopiero jesienią, teraz musze jechac i zgłosić u diagnosty że licznik wymienilem?czy musze jechac specjalnie na stacje? Cos sie stanie jak popracuje kilka godzin i nabije mth a pozniej zgłoszę wymiane?

14 dni masz na zgłoszenie od wymiany, najlepiej jechać ciągnikiem, ale różnie to jeszcze jest, wypełniasz wniosek płacisz i wpisują nowy przebieg, jak dupną raz to jeszcze się wytłumaczy że dopiero zmieniony, gorzej jak za parę dni dupną jeszcze raz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 minut temu, HF86 napisał:

ale tak pisali,

Kto i gdzie, u mnie na fakturze pisze tylko mocznik i cena , nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7918
40 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

@Łolek @Qwazi macie jakieś przetrzasacze do siana ? Muszę coś kupić jakiś 4 wirnikowy 😐

Ja mam hyboba. Zamierzałem coś kupić na sezon, ale trochę mi się pokrzyżowało, a to nie są tanie rzeczy i nie chcę kupować, aby kupić. Chciałbym kuhna albo pz, a to już trochę PLN-ów trzeba położyć. Więc ten sezon jeszcze mój hybob będzie fruwał, chyba, że znajdzie się na niego chętny, to zweryfikuję swoje plany. Powiem Ci tylko tyle, że gdybym miał robić bele to niczego bym nie szukał, bo ten hybob jest najlepszy. Marek, z tego co wiem, ma przetrząsarkę 5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, witejus napisał:

Kto i gdzie, u mnie na fakturze pisze tylko mocznik i cena , nic poza tym.

bodajże na wieściach rolniczych było o tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
48 minut temu, HF86 napisał:

chitrze zrobili. 

do mocnika tylko z inhibitorem 🤭

Widziałem, rsm ma być nieuwzgledniony 🤦🤬🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To do np saletry czy Polifoski już nie?Kto to wymyślił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są debile, ale nie aż takie by dopłacać do mocnika z omanu, czy usa mając w ręku ustawę azotanowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7918
1 minutę temu, HF86 napisał:

ustawę azotanowa

To jest słowo klucz w tym wszystkim. Trzeba myśleć, bo jak nie z lewej to z prawej. Również w ekoschematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj