Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

no nikt chyba tak nagle w nowej rzeczywistości szybko by się nie odnalazł...

przykre to wszystko, ale dobrze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908

Sam na pewno z tym nie zostanie. Czas jest najlepszym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
14 minut temu, Qwazi napisał:

Miło czytać. Trochę było płaczu, gonitwy i różnych spraw. I zejdzie z tym jeszcze. Zastanawiam się trochę czy najtrudniejsze jest już za, czy dopiero przed

Pewnie przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Nawet nie zaprosił...

To chwilowa przerwa, pokosiłem, śruty namieliłem, zajechał kolega przywiózł jakieś piwko z Czech i biegiem do obrządku. 

1 godzinę temu, Leszy napisał:

Młody? Ja znam więcej takich starych choleryków. 

Młody jakieś 26 lat. Ale niszczyciel. Na miejscu ojca to bym mu dał kosę i grabie niech by się nauczył szanować pieniądz najpierw... 

 

Kuźwa muszę przesiewać te stare trawy. Młode na słabszych stanowiskach ładnie dały, a dzisiaj te niedobitki pokosiłem to biednie. Po dołkach przy rowach i torf nie za ciekawie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Qwazi napisał:

22 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

no witamy.

trochę tu pusto bez Pana było..

Miło czytać. Trochę było płaczu, gonitwy i różnych spraw. I zejdzie z tym jeszcze. Zastanawiam się trochę czy najtrudniejsze jest już za, czy dopiero przed

Niestety ze swojego doświadczenia wiem, że w takich przypadkach gorsze przychodzi po, jak mija ten pierwszy "szok"...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
5 minut temu, Qwazi napisał:

Sam na pewno z tym nie zostanie. Czas jest najlepszym lekarzem

A ten chłopaczyna jak?

1 minutę temu, pedro2 napisał:

To chwilowa przerwa, pokosiłem, śruty namieliłem, zajechał kolega przywiózł jakieś piwko z Czech i biegiem do obrządku. 

Młody jakieś 26 lat. Ale niszczyciel. Na miejscu ojca to bym mu dał kosę i grabie niech by się nauczył szanować pieniądz najpierw... 

 

Kuźwa muszę przesiewać te stare trawy. Młode na słabszych stanowiskach ładnie dały, a dzisiaj te niedobitki pokosiłem to biednie. Po dołkach przy rowach i torf nie za ciekawie

No to Ci wybaczam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598

Rok chudy będzie, ale na wsi głodu nie będzie.

Jest mięso, są i owoce🤣

Na Kurpie jeszcze po sadzonki szczawiu skoczyć i cóż więcej potrzeba...

20230527_184516.jpg

20230527_120925.jpg

20230527_073906.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Do mnie po gruszki pierdziołki se jeszcze jesienią podjedź, tego zawsze pełno niezależnie od roku 🤣

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

Dziadek został wdowcem w wieku 39 lat

Babcia zostawiła dziadkowi 5 dzieci najstarsze 14 a najmłodsze 4 lata 

Przeżyła tylko 40 lat 

Prababci brata żona zmarła w 39 roku, miała 26 lat, urodziła 3 dzieci 

Zmarła parę dni po porodzie 

Najmłodszy syn z dzieciństwa pamieta tylko wojnę 

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

A ten chłopaczyna jak?

Narazie stara się trzymać. Są momenty, kiedy go szarpie i próbuje to dusić w sobie. I on i dzieciaki mają psychologa. Pierwszego dnia wogóle nie chciały gadać, ale wczoraj już trochę zaczęły. Brat patrzył na tą rozmowę z kanapy i brodą mu się trzęsła. Siedziałem koło niego. Dzisiaj jakoś było. Pogrzeb ogromny, ludzi mnóstwo. Najważniejsze, żeby nie został z tym sam. I nie zostanie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Napisano (edytowany)
39 minut temu, marcin19071980 napisał:

Mają ludzie dobrze.A jeszcze 3ha do psiukania mam.

IMG_20230527_193655_565.jpg

Ja dopiero jadę, jeszcze 5km. I 4ha do pryskania. A ciapkiem to droga słabo ubywa.

@Aktywnyrolnik7245 a mogłeś mieć taki fajny opryskiwacz, ciapek z nim lata po polu na 5 biegu aż milo.IMG_20230527_201821.jpg

Edytowano przez 6465
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
4 minuty temu, Agrest napisał:

Rok chudy będzie, ale na wsi głodu nie będzie.

Jest mięso, są i owoce🤣

Na Kurpie jeszcze po sadzonki szczawiu skoczyć i cóż więcej potrzeba...

20230527_184516.jpg

20230527_120925.jpg

20230527_073906.jpg

Już po sezonie jesteśmy. Wszystkie sadzonki wyprzedane 

Przed chwilą, Qwazi napisał:

Narazie stara się trzymać. Są momenty, kiedy go szarpie i próbuje to dusić w sobie. I on i dzieciaki mają psychologa. Pierwszego dnia wogóle nie chciały gadać, ale wczoraj już trochę zaczęły. Brat patrzył na tą rozmowę z kanapy i brodą mu się trzęsła. Siedziałem koło niego. Dzisiaj jakoś było. Pogrzeb ogromny, ludzi mnóstwo. Najważniejsze, żeby nie został z tym sam. I nie zostanie

O tego młodego mi chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Qwazi napisał:

Najważniejsze, żeby nie został z tym sam. I nie zostanie

cóż powiedzieć... dobrze że ma jakieś oparcie w rodzinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
4 minuty temu, gregor1284 napisał:

O tego młodego mi chodzi

Z nim jest mały sukces, jeśli można to tak nazwać. Najpierw wypierał z siebie i twierdził, że mama jest w szpitalu i wróci. Wczoraj wieczorem już powiedział,że mama jest w niebie. Wydawał z siebie przeraźliwe dźwięki w podobnie do wycia. Dzisiaj juz tego nie słyszałem. Nie był ani na pożegnaniu przed kremacją ani na pogrzebie. Na stypie zachowywał się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
6 minut temu, Qwazi napisał:

Narazie stara się trzymać. Są momenty, kiedy go szarpie i próbuje to dusić w sobie. I on i dzieciaki mają psychologa. Pierwszego dnia wogóle nie chciały gadać, ale wczoraj już trochę zaczęły. Brat patrzył na tą rozmowę z kanapy i brodą mu się trzęsła. Siedziałem koło niego. Dzisiaj jakoś było. Pogrzeb ogromny, ludzi mnóstwo. Najważniejsze, żeby nie został z tym sam. I nie zostanie

Mariusz, dorosłemu ciężko jak widzi śmierć rodzica. A co dopiero dziecią, aż trudno sobie to wyobrazić. Ogromne wyrazy współczucia dla was wszystkich.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
57 minut temu, Pigmei napisał:

Tak sie wozi kampery w Norwegii  i nikogo to  nie zaskakuje. Foty od wypoczywającego brata.

 

 

image.png

image.png

Dziwić się że traktory z Skandynawii są często zadbane . Jak nie wykorzystuje się  je rolniczo ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
9 minut temu, Qwazi napisał:

Z nim jest mały sukces, jeśli można to tak nazwać. Najpierw wypierał z siebie i twierdził, że mama jest w szpitalu i wróci. Wczoraj wieczorem już powiedział,że mama jest w niebie. Wydawał z siebie przeraźliwe dźwięki w podobnie do wycia. Dzisiaj juz tego nie słyszałem. Nie był ani na pożegnaniu przed kremacją ani na pogrzebie. Na stypie zachowywał się normalnie

A ten chłopak 16 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
8 minut temu, 6465 napisał:

Mariusz, dorosłemu ciężko jak widzi śmierć rodzica. A co dopiero dziecią, aż trudno sobie to wyobrazić. Ogromne wyrazy współczucia dla was wszystkich.

Dziękuję serdecznie. Wiem. On na szczęście został zabrany we śnie przez drugiego mojego brata i nie widział reanimacji. Wybaczcie, jadę do brata. Miłego wieczoru i dobrej nocy Wam życzę 

1 minutę temu, Karol6130 napisał:

A ten chłopak 16 lat? 

6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908

Mieciu. Tobie chodziło o tego z mojego sąsiedztwa. Nie skumałem. W czwartek po pogrzebie ojca jeździł po wsi ciągnikiem bez celu. Wczoraj jak wracałem do domu widziałem, że kosił trawę. Wiem, że mąż jego siostry cały czas tutaj jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4882
21 minut temu, Karol6130 napisał:

Dziadek został wdowcem w wieku 39 lat

Babcia zostawiła dziadkowi 5 dzieci najstarsze 14 a najmłodsze 4 lata 

Przeżyła tylko 40 lat 

Prababci brata żona zmarła w 39 roku, miała 26 lat, urodziła 3 dzieci 

Zmarła parę dni po porodzie 

Najmłodszy syn z dzieciństwa pamieta tylko wojnę 

Normalka. Matka dziadka zmarła jak miała 36 lat, w 38 roku, dziadek miał 9 lat, jego brat 8 lat. Potem pradziadek się ożenił drugi raz, z siostrą pierwszej żony. No i chłopaki miały piekiełko z macochą. W dość późnym czasie, jak pradziadek już był po 50 to mieli jeszcze trójkę dzieci. U prapradziadka były trzy żony, pierwsza zmarła z rok po ślubie, więc ileż mogła mieć lat? Z 20 kilka góra. Z drugą żoną miał 7 dzieci (ile zmarło trudno powiedzieć), zmarła jak była po 30. Dopiero trzecia żona (6 dzieci żyło) przeżyła go o jakieś 15 lat. Ale i była od niego młodsza o 23 lata. Dożyła sędziwego wieku jak na tamte czasy, zmarła w 1930 w wieku 70 lat. Pradziadek był ostatnim dzieckiem, jak się urodził to matka miała 42 lata a ojciec 65. Zresztą mojego dobrego znajomego matka wyszła za mąż w 1954 czy 55 jako wdowa z kilkuletnią córką za ponad 50 letniego starego kawalera ale "na morgach". Był od niego starszy o ponad 20 lat.

Ciepło, słonecznie, po niedzieli siano zebrać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7908
4 minuty temu, Karol6130 napisał:

Ten co ojciec zmarł 

Ten ma 16 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj