Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jackasss    59
6 godzin temu, matek0921 napisał:

Panie i panowei co myślicie o mleczarni Polmek i ich grupie w której skład wchodzi: Lacpol, Ceko, Jagr itd? 
Wl była miła pani od nich i szukają dostawców. 
jestem z południowej wlkp

Pani była z Lacpol Wolsztyn?

slawek74    12249
robert1226 napisał:

Od kilku już słyszałem bo i sporo osób poszło z Sierpca do półmleku w Raciążu i maju jedni po 1,60 inni po 2 niezależnie od litrażu bardxie od gadanego lub jakieś układy z kierownikami .

u prywaciaży często tak bywa... kiedyś w łukowie było podobnie nowym aby ,,chwycić,, dawali sporo wyższą cenę widziałem faktury 🤭

Peron    371

Mleko było po 3 zł, to w sklepie cena 3,60. Teraz po 2 zł, a w sklepie 4,20 zł. 

kizak    2247

Z 16 procent inflacji i wsio pasuje. Najniższych krajowych też nie można wszystkim pracownikom dać . Tu chodzi by firma utrzymała się na rynku ,a ty nie masz wyjścia ,bo masz kredyty ,i albo dostawiasz ,albo upadasz 

sacrable    42
ubogiwladek napisał:

No od października juz zakład jest ich i narazie cenę trzymają :D nawet podnieśli za listopad 5 gr chyba

Cena się w listopadzie nie zmieniła.

adamowicz84    76
17 godzin temu, matek0921 napisał:

Panie i panowei co myślicie o mleczarni Polmek i ich grupie w której skład wchodzi: Lacpol, Ceko, Jagr itd? 
Wl była miła pani od nich i szukają dostawców. 
jestem z południowej wlkp

Do jakiej mleczarni oddajesz mleko

vat    300
2 godziny temu, Peron napisał:

Mleko było po 3 zł, to w sklepie cena 3,60. Teraz po 2 zł, a w sklepie 4,20 zł. 

Pewnie podobnie jak z ceną paliwa na stacji - wyprodukowane ze starych dostaw surowca ;)

konradek88    109
2 godziny temu, sacrable napisał:

Cena się w listopadzie nie zmieniła.

W końskim chyba nie ale w innych oddziałach np Lidzbark Warmiński podnieśli 5 gr. Takie uroki prywatnej mleczarni 

tomcio1    2

W Łowiczu sms jednorazowa premia świąteczna za listopad, ale ile nie wiadomo może ktoś wie jak było w innych latach z tymi premiami bo ja dopiero od sierpnia tam jestem.

Edytowano przez tomcio1

arosaw100    85
5 godzin temu, tomcio1 napisał:

W Łowiczu sms jednorazowa premia świąteczna za listopad, ale ile nie wiadomo może ktoś wie jak było w innych latach z tymi premiami bo ja dopiero od sierpnia tam jestem.

Dowiesz się 10 grudnia albo 9 jak przyjdzie sms ile wynosi premia mleczrnia sama nie wie jeszcze jaka wysokość premi

radekz200    6849
Kamil20151    135
Dnia 20.11.2023 o 19:47, Pablo16 napisał:

@WitekRolnik a nie lepiej sprzedać najsłabsze sztuki i kupić coś z wydajnością chociaż 8 tys?Przecież to szkoda Twojej pracy w produkcję wysokiej jakości paszy która krowy z wydajnością 10 l na dzień w mojej opinii marnują

Ja panie kolego mam krowy gdzie srednia do zbiornika mam 16 l i uważam że pasze objetościowa mam w miare dobra tak samo dostaja wysłodki,protamilk rzepak. I kupiłem Jałówki hodowlane z pod oceny i jakoś więcej mleka od moich jałówek nie daja moja jałówka Mo wiecej daje jak Hf z papierem.

• Like 1

radekz200    6849
1 godzinę temu, Qwazi napisał:

OSM Koło od 1 grudnia plus 0,15 netto. SMS przed chwilą

ooo kurła to już wam wyjdzie więcej niż w piątnicy?

Gość   
Gość
54 minuty temu, Kamil20151 napisał:

Ja panie kolego mam krowy gdzie srednia do zbiornika mam 16 l i uważam że pasze objetościowa mam w miare dobra tak samo dostaja wysłodki,protamilk rzepak. I kupiłem Jałówki hodowlane z pod oceny i jakoś więcej mleka od moich jałówek nie daja moja jałówka Mo wiecej daje jak Hf z papierem.

Ja również jestem tego zdania że kupne nic więcej od swoich mleka nie dają. U mnie czy kupna czy swoją każda to samo. 

Kamil20151    135
1 minutę temu, Luki99 napisał:

Ja również jestem tego zdania że kupne nic więcej od swoich mleka nie dają. U mnie czy kupna czy swoją każda to samo. 

Ja szczerze mówiąc ,zacielam swoje najlepsze krowy HF MO, I mam sztuki co dają mi po konwi na udój po ocieleniu tylko ze to jest miesiąc dwa a później spadają.Postanowiłem że kupie jałówki spod oceny wydajność 8-10k i zobacze czy będa lepsze od moich i to jest to samo . Moja jałówka Mo daje mi 22-24l dziennie a kupiona HF gdzie wydajność matki 10k 18l a dostają to samo a nawet tej hf to i trochę wiecej treściwych rzucam.

• Like 1

Qwazi    8236

@Luki99 Ty może musisz do okulisty🤔 Coś ostatnio masz oczy wyłupiaste 

18 minut temu, radekz200 napisał:

ooo kurła to już wam wyjdzie więcej niż w piątnicy?

To nie, ale będzie więcej, jak w Polmleku🤷

12 minut temu, Kamil20151 napisał:

Ja szczerze mówiąc ,zacielam swoje najlepsze krowy HF MO, I mam sztuki co dają mi po konwi na udój po ocieleniu tylko ze to jest miesiąc dwa a później spadają.Postanowiłem że kupie jałówki spod oceny wydajność 8-10k i zobacze czy będa lepsze od moich i to jest to samo . Moja jałówka Mo daje mi 22-24l dziennie a kupiona HF gdzie wydajność matki 10k 18l a dostają to samo a nawet tej hf to i trochę wiecej treściwych rzucam.

Co dają sztuki od matek z wysoką wydajnoscią, kiedy żywienie bez zmian🤷. Przecież to jest do przewidzenia. U mnie na wsi jeden taki hodowca, mając wydajność w okolicach 7 tys kupił z likwidowanego stada krowy o wydajności ok 10 tys. Wpompował kasę, minęło pół roku i wszystkie kupione wyjechały do rzeźni. Krowa potrzebuje żywienia adekwatnego do swoich możliwości produkcyjnych. Jeśli jej tego nie zapewnić, to samym pochodzeniem doić nie będzie

• Like 2
  • Thanks 2

radekz200    6849
5 minut temu, Qwazi napisał:

Co dają sztuki od matek z wysoką wydajnoscią, kiedy żywienie bez zmian🤷. Przecież to jest do przewidzenia. U mnie na wsi jeden taki hodowca, mając wydajność w okolicach 7 tys kupił z likwidowanego stada krowy o wydajności ok 10 tys. Wpompował kasę, minęło pół roku i wszystkie kupione wyjechały do rzeźni. Krowa potrzebuje żywienia adekwatnego do swoich możliwości produkcyjnych. Jeśli jej tego nie zapewnić, to samym pochodzeniem doić nie będzie

nie będzie 🤑

Gość   
Gość
17 minut temu, Kamil20151 napisał:

Nie ma co kupować bo one nie są nic lepsze. Ja kupowałam dlatego bo przez jakieś 2 lata prawie samo byczki się rodziły. Ale mleko to samo a też myślałem że będą lepsze. 😟😬

Qwazi    8236
1 minutę temu, radekz200 napisał:

nie będzie 🤑

Powiedział obrażony chłopiec, opuszczając piaskownicę...po czym z płaczem pobiegł do mamy...

Po cholerę zaczynasz głupie dyskusje, w poważnym temacie, kiedy podaję suche informacje i nie mam ochoty się z Tobą przekomarzać. Wiesz dobrze, że od 1 listopada już jest +0,20, a to druga podwyżka 

• Like 1
  • Thanks 1

Kamil20151    135
21 minut temu, Qwazi napisał:

może zywienia nie mam najlepszego ,ale jednak moja krowa jest w stanie dać 35 l na tym samym zywieniu 

Pablo16    93
1 godzinę temu, Kamil20151 napisał:

Słowo klucz uważam że moje pasze- zbadaj je a potem uważaj. 

Ja też tak kombinowałem układają samemu dawkę i kasę na pasze wydałem tylko mleka nie było.

I kolejna sprawa skoro krowa daje Ci mleko przez 2 mc a potem mocny spadek to wg mnie kolejny sygnał że w żarciu czegoś brakuje 

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj