Polecane posty

pawlak2507    272
2 minuty temu, slawek74 napisał:

duża wydajność nie oznacza dużych kosztów....

U Sławka leją z powietrza😜

• Haha 4

fuji    24
1 minutę temu, pawlak2507 napisał:

To tak mniej więcej daj sobie spokój z krowami chodź też oddaję do Piątnicy, ale jak popatrzeć co dzieję się w innych to nie wiem czy szedł bym tą drogą ale póki co odwrotu nie ma

Nie no ja tam mam roboty mało a hajs jest. Ogólnie życie fajne nie moge narzekać a cały czas coś się robi to koło domu żeby ladniej było to coś kupi do gospodarki to coś. Ale i tak nie wiem czy iść w tym kierunku tylko mocno mi tego szkoda co ojciec wypracował bo co, nagle zostanie to tak o? A brata nie mam. Tez kłopotem jest bo mam mało łąk, nie licząc pastwiska to swojego tylko 2ha ale to jest jeszcze z dobre 4, 5 lat na zastanowienie więc na luzie

leszek1000    1816
3 minuty temu, fuji napisał:

Nie no ja tam mam roboty mało a hajs jest. Ogólnie życie fajne nie moge narzekać a cały czas coś się robi to koło domu żeby ladniej było to coś kupi do gospodarki to coś. Ale i tak nie wiem czy iść w tym kierunku tylko mocno mi tego szkoda co ojciec wypracował bo co, nagle zostanie to tak o? A brata nie mam. Tez kłopotem jest bo mam mało łąk, nie licząc pastwiska to swojego tylko 2ha ale to jest jeszcze z dobre 4, 5 lat na zastanowienie więc na luzie

To ile macie krów dojnych ? 

fuji    24
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

To ile macie krów dojnych ? 

W tym momencie 23 ale na lipiec i sierpien sporo wycieleń to jak się wszystko wycieli i będzie dobrze to we wrześniu będzie 33 chyba ale tak wcześniej to się utrzymywało dojnych 22-24

• Like 1

pawlak2507    272
8 minut temu, fuji napisał:

Łąki to mały problem aby hektary były to siejesz na gruntach ornych trawę albo lucernę i masz dobrą paszę

fuji    24
1 minutę temu, pawlak2507 napisał:

Łąki to mały problem aby hektary były to siejesz na gruntach ornych trawę albo lucernę i masz dobrą paszę

Ja tam kukurydzy zasieje i nima nic. No u nas nikt nie sprzedaje już. Kiedyś była możliwość ale babcia ojcu zakazała czy tam coś i nie kupił a teraz trza dokupywać albo czasem dawać nawet jakieś nie do końca dobre, na szczęście paszowóz jest to się wrzuci i się wsio zmiesza to inaczej

alfa    1208
2 godziny temu, fuji napisał:

Trzeba to jakoś utrzymać w sensie tą wydajność ale też kolega raz gadał że przy jednym dojeniu 30 l mleka mu krowa dawała. Nie chcę mi się wierzyć w to wogóle. Możliwe to jest wogóle XD

Jak najbardziej możliwe 

Gość   
Gość
7 godzin temu, fuji napisał:

Tylko jak masz młodego ojca to będziesz tak musiał pomagać do 30-35 lat albo i więcej zanim ci przepiszę i będziesz robił na własną rękę. A jak pójdziesz do roboty na etat to masz swoje pieniądze. 🤔

Z tąd wiele rezygnacji bo stare robią do 65 lat albo i więcej. Zależy jeszcze ile ziemi bo częśc może przekażę wcześniej. 

Edytowano przez Luki99

slawek74    12243
pawlak2507 napisał:

to co powiesz na krowę jak dała obecnie 16 na udój i do końxa miesiąca mam ją zasuszyć 🤔 przedewszystkim dobre pasze objętościowe i genetyka reszta już własna peaktyka

Możliwe, bo jak mało było to mi rurki zamarzały. Raz też mieszadło nie działało i też zamarzły 

Możliwe, bo jak mało było to mi rurki zamarzały. Raz też mieszadło nie działało i też zamarzły 

Kierownik    441
slawek74 napisał:

pawlak2507 napisał:

to co powiesz na krowę jak dała obecnie 16 na udój i do końxa miesiąca mam ją zasuszyć 🤔 przedewszystkim dobre pasze objętościowe i genetyka reszta już własna peaktyka

u mnie nie mam problemów z takimi. Leci antybiotyk, do tego zasklepienie I idzie do zasuszonych. Nie stosuje żadnych dojen co drugi dzień czy schodzenia stopniowo z dawki

czareczek85    413

wszyscy płaczą że się nie opłaca a bele kiszonki płacicie po 250-300zł to ja tu czegoś nie rozumiem

• Thanks 2
  • Haha 1

pawlak2507    272
55 minut temu, slawek74 napisał:

Nie jest mi obce takie coś ale jeśli tak daję to na 2 tygodnie przed robię jej dietę bo wolę zasuszyć jak ona daję 15 na dzień niż 30 litrów

fuji    24
2 godziny temu, Luki99 napisał:

Tylko jak masz młodego ojca to będziesz tak musiał pomagać do 30-35 lat albo i więcej zanim ci przepiszę i będziesz robił na własną rękę. A jak pójdziesz do roboty na etat to masz swoje pieniądze. 🤔

Z tąd wiele rezygnacji bo stare robią do 65 lat albo i więcej. Zależy jeszcze ile ziemi bo częśc może przekażę wcześniej. 

Nie wiem ja narazie czy chce nawet to gospodarstwo. Niby mi szkoda żeby to wszystko zostało. Ludzie też mi mowią zostań masz takie ciągniki obory taki hajs ale obawiam się że ja nie mam do tego łba w takim sensie, że nie będę typowo jako rolnik się zachowywał w sytuacjach do tego potrzebnych czy coś. Ale dobra bo tu wylewam swoje żale, co bedzie to bedzie jakoś se radę będzie trzeba dać

Pcheella    88
9 godzin temu, Maciektaski napisał:

Wiem że genetyka to ma duży wpływ ale i karmienie, bo przecież krowa gębą się doi 

Edytowano przez Pcheella

krzychu121    3967

Jakbyś miał suszę i cenę Giżycka czy mlekpolu to dopiero byś lamentował. Syty głodnego nie zrozumie 

• Haha 1

tomek9514    22
9 godzin temu, fuji napisał:

W tym momencie 23 ale na lipiec i sierpien sporo wycieleń to jak się wszystko wycieli i będzie dobrze to we wrześniu będzie 33 chyba ale tak wcześniej to się utrzymywało dojnych 22-24

Fuji, nie sugeruj się tym co osoby z branży piszą, teraz jest nadprodukcja mleka i przez to ceny idą na dół, gdyby 10 % gospodarstw zrezygnowało cena mogłaby wrócić na wyższy poziom. Sam zdecyduj co chcesz robić i musisz z ojcem przeliczyć kwotę opłacalności 

• Like 1

Mateusz1q    1861
9 godzin temu, lolek1 napisał:

A jak  teraz płaci  Giżycko, ktoś coś wie?

Cicho siedzą to się domyśl jak ceny szły na górę to yacenty nowych stron nie nadążał dodawać do postów a jak cena w dół to już nie ma kto dodawać cen z tych wszystkich intermilków łozorków czy polmleków 

alfa    1208

Płaci h*jowo troszkę gorzej od mlekpolu i chodzą plotki że Piątnica miala przejąć Giżycko ale że pojechali i zobaczyli że hujnia i nie chcą i że teraz mlekpol jeździ i chce wziąć . A czy to prawda? Cholera wie. 

fuji    24
47 minut temu, tomek9514 napisał:

Fuji, nie sugeruj się tym co osoby z branży piszą, teraz jest nadprodukcja mleka i przez to ceny idą na dół, gdyby 10 % gospodarstw zrezygnowało cena mogłaby wrócić na wyższy poziom. Sam zdecyduj co chcesz robić i musisz z ojcem przeliczyć kwotę opłacalności 

No tyle że mogę teraz przeliczyć kwotę opłacalności i będzie, że się opłaca a za parę lat może być co innego. Zobaczy się kiedyś 

slawek74    12243
Kierownik napisał:

slawek74 napisał:

pawlak2507 napisał:

u mnie nie mam problemów z takimi. Leci antybiotyk, do tego zasklepienie I idzie do zasuszonych. Nie stosuje żadnych dojen co drugi dzień czy schodzenia stopniowo z dawki

dla Ciebie normalne ale większość komentujących to twierdzi że ,,wydajność,, to się nie opłaca...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj