Polecane posty

slawek74    12287

trudno powiedzieć towar zielona trawa zbierane sieczkarnią może mh 12-15 bel 🤔 towaru porównywalne co pierwszego pokosu

• Like 1

artur12441    125
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

I deszcz we wszystkich prognozach odwołany. Szykują się 2 upalne  tygodnie bez deszczu. Mam nadzieję że po nich wkoncu przyjdzie ten grad którym tak wszędzie straszą i zrobi porządek z kukurydzą 

Krzychu jakie okolice jesteś ja północ maszowsza i co dwie godziny w prognozach mniej deszczu i tak samo odwoluja wszystko po h** taka prognoza 🤔

witejus    8648
7 minut temu, artur12441 napisał:

co dwie godziny w prognozach mniej deszczu

Ja pamiętam jak Wicherek (nie, nie, nie ten Wicherek😆) zapowiadał pogodę i dużo lepiej się to sprawdzało😝

Edytowano przez witejus
  • Like 2

krzychu121    4036

Ja pogranicze mazowsza i warm maz. Ja to patrzę na to jaki front ma przejść i jak widzę że nadają byle co to wiem że nic u nas nie będzie padac. U mnie mogło by i 200 litrów spaść przez tydzień i krzywdy by nie było. Na łąkach torfowych poziom wód jest ponad metr od darni. Więc nawet łąki na torfach się poddały 

raven18    173

U mnie na podlasiu tak samo, jakiś tam deszcz padał tydzień temu ale znów zaczyna wypalać i się nie zapowiada. Zastanawiam się kilka ha poplonów po zbożu, gryki z owsem posiać i w bele, może coś urośnie to będzie co bydlakom dać, a jak nic nie urośnie to przyorze 

artur12441    125

Ponad metr od darni ale w dol tak ? Znaczy metr poniżej darni? U mnie na torfach wszystkie rowki wyslchy...

1 minutę temu, raven18 napisał:

U mnie na podlasiu tak samo, jakiś tam deszcz padał tydzień temu ale znów zaczyna wypalać i się nie zapowiada. Zastanawiam się kilka ha poplonów po zbożu, gryki z owsem posiać i w bele, może coś urośnie to będzie co bydlakom dać, a jak nic nie urośnie to przyorze 

Też o tym myślę o ile zacznie padać w żniwa czy po czy Jackowski wie kiedy .... 😔

leszek1000    1824
47 minut temu, slawek74 napisał:

trudno powiedzieć towar zielona trawa zbierane sieczkarnią może mh 12-15 bel 🤔 towaru porównywalne co pierwszego pokosu

slawek, sąsiadce się pochwał. Może coś dostaniesz w nagrodę😆.  Ja zbierałem widłami i na moje ślepe oko, towar lux 😂😁

marcianjargit    158
7 godzin temu, Maciektaski napisał:

u mnie 2 pokos 51 bel z 19 ha, normalnie szał...

No słabo u mnie deszcza były i z 2 ha 36 bel lucerny  125cm

7 godzin temu, Maciektaski napisał:

u mnie 2 pokos 51 bel z 19 ha, normalnie szał...

No słabo u mnie deszcza były i z 2 ha 36 bel lucerny  125cm

Mistrz18    295

Dobra Panowie ja opuszczam to forum, nie da się tego czytać, macie teraz z luźnymi rozmowami to oni ciągle tutaj sraja ile kto czego nakosil, co w chuju to mam, temat o cenach mleka a jakąkolwiek cenę ciężko tutaj znaleźć tylko pierdolenie i żale że wszędzie pada a mi nie

• Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 3

witejus    8648
49 minut temu, Mistrz18 napisał:

ja opuszczam to forum

Raczej nikt tu płakał nie będzie, o cenę pytaj u źródła czyli w mleczarni😝

• Like 1
  • Haha 6

komizmo    2696
51 minut temu, Mistrz18 napisał:

Dobra Panowie ja opuszczam to forum, nie da się tego czytać, macie teraz z luźnymi rozmowami to oni ciągle tutaj sraja ile kto czego nakosil, co w chuju to mam, temat o cenach mleka a jakąkolwiek cenę ciężko tutaj znaleźć tylko pierdolenie i żale że wszędzie pada a mi nie

Szerokości 

• Like 1

robert1226    1659
57 minut temu, Mistrz18 napisał:

Tylko już nie wracaj.

• Thanks 1

kizak    2263

Dlaczego tak po nim pojechaliście ? Prawdę mówiąc dwa lata temu dostalibyśmy ,,punkty'' za zaśmiecanie .

• Like 4

slawek74    12287
Mistrz18 napisał:

dobranoc 🤭 a co z cen jak wiadomo że jest lipa 🤦‍♂️

• Haha 1

Mistrz18    295

Masz temat luźne rozmowy producentów mleka i tam sobie rozmyślaj o wszystkim. Tutaj to taki pierdolnik, to samo w cenach bydła, chcesz sprzedać i rozeznać się w stawkach to czytaj 30stron o d*pie maryli

• Like 5

slawek74    12287
kizak napisał:

Dlaczego tak po nim pojechaliście ? Prawdę mówiąc dwa lata temu dostalibyśmy ,,punkty'' za zaśmiecanie .

sam zaczą 🤔 ja tych co bluzgają to tak 🤢

witejus    8648

1 godzinę temu, Mistrz18 napisał:

Masz temat luźne rozmowy producentów mleka i tam sobie rozmyślaj o wszystkim.

Podaj datę i godzinę z minutami, bo nie dotrzymałeś słowa😝

Edytowano przez witejus
  • Like 1

gregor1284    14332

A ja tych co próbują pisać choć nie potrafią. Dobra wróćmy do tematu. Jak tam cena w rykach? 

• Haha 3

Mistrz18    295

Zamiast się zjednoczyć i stworzyć tu fajną grupę która wymienia się cenami i w razie czego móc nawet na priv sobie pogadać porównać to nie pogardą, wysmiewanie i nikt płakać nie będzie, ok ale jeden z drugim powiem wam tyle że wasze myślenie o mleczarstwie wynosi może 10% możliwości jakie powinniście mieć. Masz rozeznanie w cenach i w cenach konkurencji możesz coś ugrać jak masz większą grupę, większy dostęp do informacji, koniunktury i sytuacji na rynku mleka. Ale pal licho, już niejedna osoba która miała tu większy dostęp do informacji od reszty przestała się nimi dzielić bo dla debili nie warto. Dalej sobie poskomlaj że parametry uwalaja i cena słaba i nadstaw teraz dupkę bo usteczka to już za mało

• Like 8

Andrz_    432
1 godzinę temu, kizak napisał:

Bo to Af  też się zrobiło toważystwem wzajemnej adoracji  . Wataha sobie słodzi i temat o złamanym paznokciu ma 40 zakładek a inne ciekawe umierają w zarodku . Poza tym nikt tu już nie sprząta i wkradł się burdel . takie jest moje zdanie

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj