Polecane posty

Rolniik122    113
2 minuty temu, narewski1988 napisał:

1,7 netto na czysto po odjęciu wszystkiego. Tak źle nigdy nie było, powoli trzeba szukać innego miejsca 

A te "Polskie Mleko"? Z tego co wiem to firma w spomleku co skupuje towar i sprzedaje do spomleku. Nie wiem na jakiej zasadzie działają ale w ostatnim czasie dawali więcej niz spomlek

Gość   
Gość
1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

i dojrzałeś ścieżki? na moim polu..

No coś tam chyba jest

2 minuty temu, Rolniik122 napisał:

A te "Polskie Mleko"? Z tego co wiem to firma w spomleku co skupuje towar i sprzedaje do spomleku. Nie wiem na jakiej zasadzie działają ale w ostatnim czasie dawali więcej niz spomlek

To chyba na zasadzie przerzutu, nie mają umowy z tymi rolnikami i jak potrzebują mleka to biara, a jak nie to radźcie sobie 

tomekskw    43

Te TANIE SERY z zagranicy  to takie trochę YETI niby wszyscy wiedzą,że jest,ale nikt nie widział...

Ktoś z Was je chociaż kupował??Smakował??

To jest wymówka spekulantów a my ją powielamy...

W cenach dumpingowych towarów w granicach UE nie można sprzedawać....

:)

Rolniik122    113
Przed chwilą, narewski1988 napisał:

To chyba na zasadzie przerzutu, nie mają umowy z tymi rolnikami i jak potrzebują mleka to biara, a jak nie to radźcie sobie 

Wiem tylko ze kontraktują cene, ilość mleka najmniej na miesiąc. Zadzwonić i spytać nic nie kosztuje, może akurat te pare groszy więcej bedzie? Jak nie to trzeba krąg szukania powiększyć. 

Nintendo    354
8 minut temu, tomekskw napisał:

Te TANIE SERY z zagranicy  to takie trochę YETI niby wszyscy wiedzą,że jest,ale nikt nie widział...

Tanie to ja widzę jedynie masło. Wszędzie te masła mlekovity w promocji po 4zl a nawet poniżej a mimo to potrafią dać dość dobra cenę.  Jeszcze mleko w promocji po 3zl, ale rok temu były po2zl więc nadal 50% drożej. Sery praktycznie wszędzie drogie 

Edytowano przez Nintendo

Mateusz1q    1849
27 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Sławek coś zaniemówił przez ostatnie dni , chyba jak zobaczył cennik 🤔

Sławek mówi że 5 sztuk dostawi i na to samo wyjdzie 

Piotrass    14

To pewne ze Spomlek -30gr kolejne za marzec oni zawsze cene koniec miesiąca podaja a nie do przodu a w grudniu 3zl wychodzilp tam a nagle marzec poniżej 2zl by wyszedl?

Nintendo    354
8 minut temu, Piotrass napisał:

To pewne ze Spomlek -30gr kolejne za marzec oni zawsze cene koniec miesiąca podaja a nie do przodu a w grudniu 3zl wychodzilp tam a nagle marzec poniżej 2zl by wyszedl?

Co się dziwisz? W rykach już w lutym ponizej 2zł netto. Przy bardzo wysokich parametrach może nieco więcej.

W grudniu też było około 3zł.  Trzeba szukać innej mleczarni.

Różnica w cenie między mleczarniami jest nienormalna. Rozumiem 10gr ale nie 50-60.

Edytowano przez Nintendo

14 minut temu, Piotrass napisał:

Przysłali SMSa. W grudniu może i 3 wychodziło,ale gdybym był na ryczałcie, a nie jestem.  Ja dziele wypłatę przez ilość litrów i podaje cenę. 2,23 wyszło za styczeń , za luty 20 gr mniej, a za marzec  obniżyli RSC z 65 do 35 groszy. Ilość przedziel 15-20k tłuszcz ok 4,3 białko 3,3

greg1985    500

@Bogdan_ja wrzuć cennik Rozpudy dla tych niedowiarków żeby wiedzieli jak płaci dobrze ta mleczarnia a nie te molochy 😉

• Haha 2

gonzo2019    4
19 minut temu, Piotrass napisał:

No właśnie Tylko grudzień wychodziło 3zl , gdzie w mlekpolu i chyba mlekowicie było tak od października. A w dół to jadą z grubej rury pierwsi. Za marzec zmiana cennika dlatego przed nowym  miesiącem podane.  Sery drogie a oni sobie tak pozwalają  , mlekpol lub mlekowita przyjmuje nowych dostawców? 

Zenio23    79
1 godzinę temu, tomekskw napisał:

A jak staniała pszenica zobaczyłeś tańszy chleb? Staniała wołowina, w sklepie jest tańsze mięso?

• Like 1

ubogiwladek    198
3 minuty temu, gonzo2019 napisał:

No właśnie Tylko grudzień wychodziło 3zl , gdzie w mlekpolu i chyba mlekowicie było tak od października. A w dół to jadą z grubej rury pierwsi. Za marzec zmiana cennika dlatego przed nowym  miesiącem podane.  Sery drogie a oni sobie tak pozwalają  , mlekpol lub mlekowita przyjmuje nowych dostawców? 

Mlekpol oddział radom bardzo chętnie :d a inne oddziały to nie wiem

• Like 1

Nintendo    354
4 minuty temu, ubogiwladek napisał:

Mlekpol oddział radom bardzo chętnie :d a inne oddziały to nie wiem

Nie dojeżdżają w okolice ryk? 🙃

ubogiwladek    198

Wysle Ci nr na priv, dzwon sie pytaj ja to jie wiem :d z ryk do Radomia jest tylko 70 km to kto wie. A nie wiem czy łazorko tam się nie zapuszcza też 

Edytowano przez ubogiwladek

greg1985    500

Po co przechodzić z ryk do mlekpolu . Jak będzie się tak działo to mlekpol przejmie cały zakład razem z dostawcami 👍

• Like 1

vodz    332

Czyli z serowych mleczarni sierpc i tak placi najlepiej

MariuszDe    382

2lata temu mlekovita przejęła  Ostrowiec i im kasy brakło na Końskie 😁

Edytowano przez MariuszDe
  • Haha 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj