Polecane posty

dejmian90    159
55 minut temu, alfa napisał:

Mleko bardzo drogie jest prawie 5 tys za ha poszła ten przetarg co @piotrek91p uczestniczył

W jakiej miejscowości była ta ziemia?

piotrek91p    79

Poszła po 3t pszenicy to za moment będzie bardziej po 3 tys/ha , no ale w tym momencie to za 12 ha 54 tys. Podlaskie. I najlepsze że młodzi to nie są aż tak narwani, a starsi gonią cenę 😁

Poszła po 3t pszenicy to za moment będzie bardziej po 3 tys/ha , no ale w tym momencie to za 12 ha 54 tys. Podlaskie. I najlepsze że młodzi to nie są aż tak narwani, a starsi gonią cenę 😁

• Like 2

MlekpolLover    85
33 minuty temu, grzesiu napisał:

Jak chcesz gwarancji to trzeba było sobie z tych 3zl odkładać poduszkę finansowa a nie jak cena trochę spadła to już sraczki dostajesz i wszyscy źli i gwarancji potrzebujesz. Były lata że mleczarnie za grudzień płaciły premie np +40gr i to było jednorazowo od stycznia cena podstawowa. Na tamten czas te 40gr dużo większą obniżka niż teraz i jakoś był spokój. 

Gwarancję to se w banku możesz wykupić a nie 

Już ty nie sr** żarem o moją poduszkę. Od kilku lat jest wyborna. Skąd ty w ogóle jakieś tezy stawiasz, że w jakiejś sytuacji słabej jestem ? Co ty czarodziej jakiś ? Jakiś spec od spółdzielczości czy inny agent karramba ? A krowę ty widział ?

Edytowano przez MlekpolLover

slawek74    12297
Bercik92 napisał:

slawek74 napisał:

a komurki to z czego? z zaniedbania...

Nie koniecznie. Nie raz tak jest że dbasz stosujesz dobre żywienie dipingi oraz higienie to i tak potrafią się pojawiać zapalenia i tak 🤷‍♂️

tak tak 🤭

Zenio23    79
2 godziny temu, MlekpolLover napisał:

Weź film, który tu ktoś kiedyś wrzucił z Panem Malczewskim. Mówił na nim o tym, że cena przerzutowego mleka jest w Polsce znacznie zaniżona. I tak się zastanów z czego to może wynikać. Może z jakichś gwarancji ? Wszystkie większe zachodnie mleczarnie podają cenę gwarantowaną. Podają też szacowane wypłaty z zysku. O to mi chodzi. A w polskich firmach z miesiąca na miesiąc. Jakiś pierwszy krok zrobił tu Mlekpol, ale to dopiero krok. Jakoś też przerzut na dłuższych umowach może pojechać do Niemiec za 2,8 :) Albo i nawet w Polsce w tej cenie sprzedany. Kwestie jakiejś organizacji, kultury w biznesie i planowania. 

Dodam, że tak się składa że i w sieci handlowej pracowałem (nie w Polsce) i w mleczarni też, zanim ruszyliśmy z agroturystyką i produkcją zwierzęcą. Więc jako taki pojęcie mam i powiem ci, że pip...ysz jak połamany. Opowiadasz o jakichś jałmużnach, że coś się komuś w głowie przegrzało jak 3 zł za mleko dostał ... masz ty rozum i godność człowieka ? Że ktoś na wesele zaprosił więcej gości, czy samochód zmienił to Ci szkoda, tak ? No powiedz, że ci się gotuje jak więcej rolas dostał raz na jakiś czas. To, że ceny były przegrzane to nie wina rolników, tylko szefów firm. Z bronią może przyszli do biura i cennik kazali wysłać czy na tortury wzięli.

Nie wiem ile tam Ci stopa rośnie. Mamy z braćmi doskonale zdywersyfikowaną produkcję. Mleczne, alpaki, highlandy plus roślinna. Roślinna w podwyższonych wymogach na umowy ... długoterminowe. Nigdy nie korzystaliśmy z kredytów. Chociaż z płynnością problemy kilka lat temu się zdarzały. 

Więc nie opowiadaj mi tu srajdku o jakichś jałmużnach czy że coś mi się udumało. Jak ktoś poważnie podchodzi do kontrahenta to powinien mu coś gwarantować a nie mamić nie wiadomo czym, jak wie że jest słabo. Potem jak rozumiem nawet odwagi smsa wysłać nie żeby dostawcę towaru poinformować o cenie. Mnie tam mało interesuje co prezesi chcieliby zagwarantować a go mogą zagwarantować. Chciałbym to ja kurę znoszącą złote jaja ale jakoś nikomu nie gwarantuję. 

Handel za granicą jest bardziej „ucywilizowany” niż w PL. Natomiast nie rozumiem co miał na myśli p. Malczewski mówiąc że cena mleka przerzutowego jest zaniżona. Cenę reguluje popyt i podaż

slawek74    12297
Bercik92 napisał:

Czasem ktoś nie ma wyboru i musi stosować wirówkę... Nie bronię ich bo nie jestem za wirówką ale jak ktoś nie może dać sobie rady z komórkami to idzie na latwizne.

weź weź 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Leszy    5327
2 minuty temu, Zenio23 napisał:

Cenę reguluje popyt i podaż

T teorii idealnego świata. ;)  

• Like 1

slawek74    12297
Bercik92 napisał:

@leszek1000No ale nie każdemu chce się w to "bawić" 🤭😆

ja coś czuję że ty ,, kręcisz,,

Kasjo    4
7 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

Z tych 2 tylko strzelce krajanskie ile ci oferują? 

2.55 brutto

MariuszDe    404
6 minut temu, Kasjo napisał:

2.55 brutto

A to Ty już nie likwidujesz ? 

Jaki tam problem z Osm głubczyce jest bo akurat oglądam Polsat interwencja i widzę że niektórym kary naliczają po 1mln zł

Jaki tam problem z Osm głubczyce jest bo akurat oglądam Polsat interwencja i widzę że niektórym kary naliczają po 1mln zł

Kasjo    4
9 minut temu, MariuszDe napisał:

A to Ty już nie likwidujesz ? 

Nie ma chetnych na tak duze stado. Kuzyn stawia obore wiec jeszcze rok przetrzymam za cene w miare a on pozniej okupi

MariuszDe    404
2 minuty temu, Kasjo napisał:

Nie ma chetnych na tak duze stado. Kuzyn stawia obore wiec jeszcze rok przetrzymam za cene w miare a on pozniej okupi

Jak byś chciał naprawdę sprzedać to byś sprzedał po kilka krów parę dni i by było po hodowli

Edytowano przez MariuszDe

zetorr6441    365
16 minut temu, Kasjo napisał:

Ile tys sztuk masz że chętnych niema ?

Na Podlasiu setki szt tygodniowo przyjeżdża i szybko się rozchodzą 

komizmo    2696
1 godzinę temu, piotrek91p napisał:

pier**lisz znowu kocopały o tych trzech tysiącach za chwilę przy trzech tonach więc nie mogę nie zareagować.

3 tony czynszu po 1500 masz jakieś 4700 z podatkiem do zapłaty

Zbierasz sześć ton i "zostaje" ci 4500 w "kieszeni".

3 tony czynszu po 900 to jakieś 2900 z podatkiem

Zbierasz sześć ton i masz "w kieszeni" 2700

Jak myślisz, która opcja jest dla ciebie lepsza? Gdzie jest większa szansa, w której opcji że zostanie ci złotówka chociaż zysku? 

Chociaż myślę że powyżej 3 to w każdej opcji zostaje ci wielki uj

• Like 1

artek27    371
2 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Ile tys sztuk masz że chętnych niema ?

Na Podlasiu setki szt tygodniowo przyjeżdża i szybko się rozchodzą 

Już chyba tak szybko się nie rozchodzą. Wcześniej Konrad na fb się nie ogłaszal kiedy dostawa a teraz już się pojawiają ogłoszenia czyli nie ma już chętnych 

• Like 1

piotrek91p    79
6 minut temu, komizmo napisał:

pier**lisz znowu kocopały o tych trzech tysiącach za chwilę przy trzech tonach więc nie mogę nie zareagować.

3 tony czynszu po 1500 masz jakieś 4700 z podatkiem do zapłaty

Zbierasz sześć ton i "zostaje" ci 4500 w "kieszeni".

3 tony czynszu po 900 to jakieś 2900 z podatkiem

Zbierasz sześć ton i masz "w kieszeni" 2700

Jak myślisz, która opcja jest dla ciebie lepsza? Gdzie jest większa szansa, w której opcji że zostanie ci złotówka chociaż zysku? 

Chociaż myślę że powyżej 3 to w każdej opcji zostaje ci wielki uj

Żadna nie jest lepsza, tylko zrozum że ludzie piszą o pięciu tys za hektar, a to nie jest prawda. No i jakbyś nie zauważył ja tego przetargu nie wygrałem więc Twoje wywody nie są mi potrzebne wielki ekonomisto.

Rrolniik    213

teraz słabo ze zbytem, rozmawiałem z jednym dużym handlarzem to w listopadzie i grudniu zazwyczaj auta do bazy puste wracały bo po drodze rozkupione wszystko było.

alfa    1225
2 godziny temu, piotrek91p napisał:

Śmiem twierdzić że nijak to się opłaca bo pan numer 9 z listy do licytacji rok temu się cieszył jąk dziecko ze wylicytował po ponad 3 tony hektar a teraz nie przebil tej oferty i bliżej 3 km I fendt ok 300 km na stanie jest także zastanawiające.  A panowie od stawu też polegli 

arosaw100    85

Unia w Polsce chce zalać wodą 400000 tysięcy hektarów ziem użytkowanych rolniczo w imię ekologi a my nadal toczymy jalowe dyskusje i co któryś post wyzwiska i obrażanie jeden drugiego i który to jeden lepszy  od drugiego tak że proponuję się obudzić 

• Like 1
  • Haha 1

Gość   
Gość

dawno było gadane że zbiorniki retencyjne potrzebne... co maja zalać? rzeki?

Leszy    5327
2 minuty temu, arosaw100 napisał:

Unia w Polsce chce zalać wodą 400000 tysięcy hektarów ziem użytkowanych rolniczo w imię ekologi a my nadal toczymy jalowe dyskusje i co któryś post wyzwiska i obrażanie jeden drugiego i który to jeden lepszy  od drugiego tak że proponuję się obudzić 

Masz link jakiś to tych informacji.? Bym sobie poczytał. 

asus921    253

U mnie bez zalewania 100tys/ha to norma, a ostatnimi czasy to nawet bym powiedzial, ze okazja.

• Like 1

Leszy    5327
6 minut temu, Pafnucy12 napisał:

dawno było gadane że zbiorniki retencyjne potrzebne... co maja zalać? rzeki?

Mogliby poprawić progi i zapory na rzeczkach, bo to kompletna ruina jest w wielu miejscach. 

MariuszDe    404
31 minut temu, Leszy napisał:

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/komisja-europejska-chce-zatopic-polskich-rolnikow,128236.html.                                  

31 minut temu, Leszy napisał:

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8658650,rolnicy-kraj-polska-gospodarka-media-ke.html

32 minuty temu, Leszy napisał:

https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/8658627,ke-planuje-zalac-woda-400-tys-hektarow-uzytkowanych-rolniczo-w-polsce.html

Edytowano przez MariuszDe
  • Thanks 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj