Polecane posty

kizak    2197
2 godziny temu, Ursusc385 napisał:

Gdzie masz taką tania folie, u mnie taniej jak 520 nie wyrwie a tak to po 540. Siatka do bel po 770zl gdzie w tamtym roku kupowałem po 550zl. Folia pryzmowa 10m - 28zl na mb, gdzie w tamtym roku po 22zl. Pasza jak wspomniales. Oleje części cały czas w górę

 Gold tur    Suwałki ,obok arimr ,folia 750 ,płaciłem niedawno po 450 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Zasiew kukurydzy, 180 za hektar, dziesięć więcej niż w zeszłym roku @Marcin133

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
48 minut temu, kizak napisał:

 Gold tur    Suwałki ,obok arimr ,folia 750 ,płaciłem niedawno po 450 zł .

Co to za folia nadaje się do czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
3 minuty temu, robert1226 napisał:

Co to za folia nadaje się do czegoś?

 normalna biała ,jakaś chyba niemiecka ,jeszcze nie używałem . Silopack maxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

 

Z tego co wiem to już doszli kto robił ten bunt i tak jak piszesz pozaklasowe się szykuje 

Jeśli jest się pewnym swojego mleka to przy pierwszym podejrzanie wysokim wyniku z mleczarni bierzemy dodatkową próbkę i do niezależnego laboratorium najlpeiej tego z którego korzysta nasz PIW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
Napisano (edytowany)

Sierpc poniżej średniej krajowej 😡, ale stabilnie 😅 2,12 netto przy tł. 4,05 i bi. 3,54 najwyższy przedział litrowy. Dobrze, że zeszły rok byl dobry i mam z czego dokladać...

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
5 godzin temu, sisu napisał:

Ratuje mnie to ze nie mam kredytu. Jak tak dalej bedzie to bedzie trzeba zakonczyc dojenie. Najgorsze jest to ze lubie swoją prace

Zawsze możesz się zatrudnić w ciemnoszyjach lub pokaniewie🤭

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Sierpc poniżej średniej krajowej 😡, ale stabilnie 😅 2,12 netto przy tł. 4,05 i bi. 3,54 najwyższy przedział litrowy. Dobrze, że zeszły rok byl dobry i mam z czego dokladać...

Hmm i tak zauważalnie lepiej niż Ryki, które też na serach stoją. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
4 godziny temu, UlizanyZetor7745 napisał:

Już chyba po strajku bo post usunięty :D Znając życie było by tak ze Ci co byli na strajku to mleko pozaklasowe i cena w dół ;)

Śmiałem się do mojej ze wkoncu może prawdziwe somatyki i bakterie by im przysłali 

3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Jakiej firmy folia ?

Z tego co wiem to już doszli kto robił ten bunt i tak jak piszesz pozaklasowe się szykuje 

Wydaje mi się że wiem kto mógł to nakręcać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284 napisał:

4 godziny temu, UlizanyZetor7745 napisał:

Już chyba po strajku bo post usunięty :D Znając życie było by tak ze Ci co byli na strajku to mleko pozaklasowe i cena w dół ;)

Śmiałem się do mojej ze wkoncu może prawdziwe somatyki i bakterie by im przysłali 

3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Jakiej firmy folia ?

Z tego co wiem to już doszli kto robił ten bunt i tak jak piszesz pozaklasowe się szykuje 

Wydaje mi się że wiem kto mógł to nakręcać 

Na ulatowych bylo głośno o tym strajku, jedna osoba na messenger pisala do każdego i pytała czy sie nie oddaje do Chorzel.


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Krzychu folia  balensil Grupa Barbier. Mialem w tamtym roku była ok w tym stówkę zrobiłem jest ok a przy samozaladowczej lipy nie może być. Żałuję że nie wziąłem z 5 na próbę tytana najmocniejsza niby może kiedyś. Komizmo 10zl drożej to pikuś. U nas za 170 się jeździło a przy dużym areale można by negocjować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    313

Polmlek szykuje się na obniżkę znów. Dziś kierowca mówił a ostatnio dobre ma informacje sprawdzają się niestety 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, dantur96 napisał:

Polmlek szykuje się na obniżkę znów. Dziś kierowca mówił a ostatnio dobre ma informacje sprawdzają się niestety 😃

Śmiech. Mleczarnię biją się między sobą o niższa cenę zamiast trochę powspółpracować w tym kierunku. I tak mamy niższe ceny niż zachodnie. Nie ma potrzeby dalszych obniżek... Markety ceny i tak niższej na produkty nie zrobią. 

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

No bez jaj że przy 2,12 ty dokładasz. 

Ogólnie do gospodarstwa wiosna kosztuje, bo pole, usługi, dużo wycieleń, leczenia, inseminacji przy dużym stadzie trochę tego jest. Pasza droga, opryski nie wspomnę o zakupionych nawozach i zbożu paszowym akurat w czasie po najwyższych cenach 😉 mam też kredyty, gdzie oprocentowananie  razy dwa wychodzi. No może nie dokładam, ale za tyle pracy to jest to gówniane wynagrodzenie.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Teraz sie z tobą zgodzę a zwłaszcza z tą  ostatnią tezą,  a koszty to mają wszyscy czy duże czy mniejsze gospodarstwo proporcjonalnie %towo .

Mi też wyszło 2,12 tylko że przy 17tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
Napisano (edytowany)
16 minut temu, Krowiarka napisał:

Ogólnie do gospodarstwa wiosna kosztuje, bo pole, usługi, dużo wycieleń, leczenia, inseminacji przy dużym stadzie trochę tego jest. Pasza droga, opryski nie wspomnę o zakupionych nawozach i zbożu paszowym akurat w czasie po najwyższych cenach 😉 mam też kredyty, gdzie oprocentowananie  razy dwa wychodzi. No może nie dokładam, ale za tyle pracy to jest to gówniane wynagrodzenie.

Też ostatnio wydałem w miesiąc dwie wypłaty. Wszystko drogo, coś tam musiałem dokończyć co zacząłem, zakup pasz, paliwo. Dokupienie nawozów, materiał siewny. Wynagrodzenie dla pomocnika i kasy nie ma.

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284 napisał:

1 godzinę temu, UlizanyZetor7745 napisał:

nie

Ty gdzie oddajesz mleko?

Do Chorzel


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Sierpc poniżej średniej krajowej 😡, ale stabilnie 😅 2,12 netto przy tł. 4,05 i bi. 3,54 najwyższy przedział litrowy. Dobrze, że zeszły rok byl dobry i mam z czego dokladać...

co mają powiedzieć Ci wszyscy co mają 1,5zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj