Polecane posty

alfa    1191
Napisano (edytowany)

To akurat kowr ziemia . Krzychu głupoty to się ludziom nie zazdrości . Jedynie potem można współczuć wylewania żalów że mleko tanieje 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

To jak od kowr. To nie zapłacą najprawdopodobniej nic. Będą pisać o umorzenia. A to że zalało, a to że wysuszyło itd.  Ja bym się cieszył jakbym miał takich ,, Bambrów '' na okolicy. Z chęcią był oddawał ziemię. Po co się szarpać jak można gotową kasę wziąć. Tyle że kasa by musiała by być z góry zapłacona. I niech gospodarzą. Zapłacić 4-5 tys za dzierżawę, za polifoske 4,5 tys , saletrę 2,5 tys i zebrać później 6-8 ton pszenicy i sprzedać ją po 800-900 zł. Albo po kilka belek z ha no normalniej interes życia 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Kto da więcej? Ja myślę że za dwajścia groszy będą doić i jeszcze do mleczarni dowozić. Nie?

Ja myślę, że będą dopłacać byleby doić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
37 minut temu, krzychu121 napisał:

To jak od kowr. To nie zapłacą najprawdopodobniej nic. Będą pisać o umorzenia. A to że zalało, a to że wysuszyło itd.  Ja bym się cieszył jakbym miał takich ,, Bambrów '' na okolicy. Z chęcią był oddawał ziemię. Po co się szarpać jak można gotową kasę wziąć. Tyle że kasa by musiała by być z góry zapłacona. I niech gospodarzą. Zapłacić 4-5 tys za dzierżawę, za polifoske 4,5 tys , saletrę 2,5 tys i zebrać później 6-8 ton pszenicy i sprzedać ją po 800-900 zł. Albo po kilka belek z ha no normalniej interes życia 

Trochę wątpię w te umorzenia. Podobno ostatnio o to ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
1 godzinę temu, massey235 napisał:

3 tony żyta po obecnej cenie? 😃

Pszenicy po 1520... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65

Jedni będą,inni nie. Ja jestem sam, mam 38 lat i nie to że robię z musu bo nie ale już mi to nie sprawia takiej frajdy. Co będzie to będzie. Nigdy przesadnie nie inwestowałem bo i nie było takiej możliwości,wszędzie dookoła sami chlewniarze i kurnukarze to i nie podskoczysz, co więcej dziś spłaciłem kredyt za ciągnik, który trzymałby mnie jeszcze 6 lat więc już mi nie zależy.Tamaten rok był dobry to i udało się coś odłożyć i to załatwić, zresztą stopy do góry to odsetki względem stóp 0,1%dwa lata temu do dziś skoczyły prawie stu krotnie więc j tak bym to zrobił. Najgorsze, że ja jak chyba większość nic od nikogo za darmo nie chce, sam sobie wypracuje no ale cena w Sierpcu 2,03zł nie specjalnie zachęca. Także ja już szykuje się na likwidację,jeżeli tego teraz nie zrobię to i tak się to stanie w przeciągu kilku najbliższychlatMoże trzwch. Pozdrawiam 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
szymon09875 napisał:

1 godzinę temu, massey235 napisał:

3 tony żyta po obecnej cenie? 😃

Pszenicy po 1520... 

dzisiak to już 6 ton nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
26 minut temu, slawek74 napisał:

dzisiak to już 6 ton nie 3

A z 6.7 tony robi się ponad 13 🤭🤭 i tacy są u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
Napisano (edytowany)
Dnia 16.05.2023 o 22:20, gregor1284 napisał:

Chorzelaki zadymę mają robić 

Nie widzę tego

Jeśli PIS albo jakakolwiek inna partia telewizyjna na jesieni wygra to grudniowa średnia optymistycznie będzie 2 zł.Wybory to o jedyna opcja na zmianę naszej sytuacji i mówię tu o całej gospodarce kraju.

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
13 godzin temu, krzychu121 napisał:

To jak od kowr. To nie zapłacą najprawdopodobniej nic. Będą pisać o umorzenia. A to że zalało, a to że wysuszyło itd.  Ja bym się cieszył jakbym miał takich ,, Bambrów '' na okolicy. Z chęcią był oddawał ziemię. Po co się szarpać jak można gotową kasę wziąć. Tyle że kasa by musiała by być z góry zapłacona. I niech gospodarzą. Zapłacić 4-5 tys za dzierżawę, za polifoske 4,5 tys , saletrę 2,5 tys i zebrać później 6-8 ton pszenicy i sprzedać ją po 800-900 zł. Albo po kilka belek z ha no normalniej interes życia 

W okolicy jeden też tak sądził. Skończyło się komornikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Bo trzeba mieć układy, kto ma ten się śmieje.

Co do likwidacji, wiadomo że wielu nie może zlikwidować bo programy czy kredyty na miliony, ale jest masa ludzi co brakuje trochę do emerytury a następcy brak i tacy pierwsi zlikwidują jak nie będzie zysku, kolejni to młodzi co nie będą robić za darmo skoro byle gdzie zarobi więcej i za 5 dni w tygodniu, wolne itp.

Sam doiłem w 20 i21r za śmieszną cenę, jeśli opłacalność spadnie do takiego poziomu jak w 20r to sprzedaje krowy, spłacam zobowiązania, orna w dzierżawę, łaki dopłaty na ptaszki i do roboty albo własny biznes ze szwagrem, nie będę robił 365dni w roku za darmo.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/za-cenami-zaczely-tez-spadac-koszty-produkcji-mleka,223894.html

Aż nasuwa się stwierdzenie ,,no kur.a debil ''. Zboże potaniało i już nie mamy co narzekać bo koszta produkcji też poszły w dół. Niech zadzwoni do paszarni i zapyta o cene. Pelnoporcjowka z 2300 staniała na 2250. Rzeczywiście koszta poszły w ch.j do dołu. Folia do bel zamiast 520 kosztuje 500 zł.  Itd. Chłop ma rozeznanie w temacie. W sektorze mleczarskim nigdy nie będzie dobrze jak tacy ,, specjaliści'' będą w nim działać 

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

U mnie mleko po 1,55 brutto. SM Gostyń

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
2 minuty temu, Bercik92 napisał:

W mlekpolu miałbyś 1 zł więcej 🤔

Ratuje mnie to ze nie mam kredytu. Jak tak dalej bedzie to bedzie trzeba zakonczyc dojenie. Najgorsze jest to ze lubie swoją prace

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568
57 minut temu, krzychu121 napisał:

https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/za-cenami-zaczely-tez-spadac-koszty-produkcji-mleka,223894.html

Aż nasuwa się stwierdzenie ,,no kur.a debil ''. Zboże potaniało i już nie mamy co narzekać bo koszta produkcji też poszły w dół. Niech zadzwoni do paszarni i zapyta o cene. Pelnoporcjowka z 2300 staniała na 2250. Rzeczywiście koszta poszły w ch.j do dołu. Folia do bel zamiast 520 kosztuje 500 zł.  Itd. Chłop ma rozeznanie w temacie. W sektorze mleczarskim nigdy nie będzie dobrze jak tacy ,, specjaliści'' będą w nim działać 

Gdzie masz taką tania folie, u mnie taniej jak 520 nie wyrwie a tak to po 540. Siatka do bel po 770zl gdzie w tamtym roku kupowałem po 550zl. Folia pryzmowa 10m - 28zl na mb, gdzie w tamtym roku po 22zl. Pasza jak wspomniales. Oleje części cały czas w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wystarczy spojrzeć na ceny usług. Jeszcze drożej niż w zeszłym roku, pomimo tańszego paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2023 o 22:23, gregor1284 napisał:

Chyba koło 1.70 

Screenshot_20230516_222235_Facebook.jpg

Już chyba po strajku bo post usunięty :D Znając życie było by tak ze Ci co byli na strajku to mleko pozaklasowe i cena w dół ;)


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
16 minut temu, komizmo napisał:

Wystarczy spojrzeć na ceny usług. Jeszcze drożej niż w zeszłym roku, pomimo tańszego paliwa.

Jakie usługi drożej?

55 minut temu, Ursusc385 napisał:

Gdzie masz taką tania folie, u mnie taniej jak 520 nie wyrwie a tak to po 540. Siatka do bel po 770zl gdzie w tamtym roku kupowałem po 550zl. Folia pryzmowa 10m - 28zl na mb, gdzie w tamtym roku po 22zl. Pasza jak wspomniales. Oleje części cały czas w górę

Ja folie poniżej 5stowek kupiłem z agroloku a siatkę na jesieni nawet nie pamiętam o foli na kuku nawet nie myślę bo z tym różnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
19 godzin temu, alfa napisał:

Pszenicy po 1520 za tone

To fakt niektórym to taka lekcja powinna się przydać i to porządna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Jakie usługi drożej?

Ja folie poniżej 5stowek kupiłem z agroloku a siatkę na jesieni nawet nie pamiętam o foli na kuku nawet nie myślę bo z tym różnie 

Jakiej firmy folia ?

1 godzinę temu, UlizanyZetor7745 napisał:

Już chyba po strajku bo post usunięty :D Znając życie było by tak ze Ci co byli na strajku to mleko pozaklasowe i cena w dół ;)

Z tego co wiem to już doszli kto robił ten bunt i tak jak piszesz pozaklasowe się szykuje 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj