Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    2201
Podobno magazyn mlekpolu w kolnie jest zawalony towarem
Przynajmniej taką plotkę słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
24 minuty temu, Bercik92 napisał:

Podobno magazyn mlekpolu w kolnie jest zawalony towarem
Przynajmniej taką plotkę słyszałem

PODOBNO 😴  krowy  mają się  prosić  a świnie    cielić .

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Z tym przywozem mleka to propaganda by obniżki usprawiedliwić, a tak naprawdę tanieje bo wszystko inne tanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
4 minuty temu, Tigon napisał:

Z tym przywozem mleka to propaganda by obniżki usprawiedliwić, a tak naprawdę tanieje bo wszystko inne tanieje.

Mleko tanieje nieproporcjonalnie dużo w stosunku do pozostałych rzeczy. No i nie wszystko tanieje, część kosztów trzyma ceny, np materiał siewny, maszyny, usługi. 

Mleko niektórych mleczarniach w dwa miesiące od nowego roku spadlo tak bardzo, że jest na granicy opłacalności produkcji. Co innego staniało tak bardzo? 

Nawozy staniały, ale podejrzewam, że większość mleczarzy zaopatrzyła się wcześniej w droższe, no i wiśnie to staniały, ale nadal są drogie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja pie.... e rzepak po 1800 zł sruta rzepakowa u mnie 2170 i mówią że nie ma z czego zejsc. Koncentrat 40 3700zl, sruta sojowa 3600 masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
59 minut temu, Zibifarmer napisał:

Mleko tanieje nieproporcjonalnie dużo w stosunku do pozostałych rzeczy. No i nie wszystko tanieje, część kosztów trzyma ceny, np materiał siewny, maszyny, usługi. 

Mleko niektórych mleczarniach w dwa miesiące od nowego roku spadlo tak bardzo, że jest na granicy opłacalności produkcji. Co innego staniało tak bardzo? 

Nawozy staniały, ale podejrzewam, że większość mleczarzy zaopatrzyła się wcześniej w droższe, no i wiśnie to staniały, ale nadal są drogie... 

Pszenica też była po 1600 a jest po 800 a środki produkcji dalej wysokie w pizdu, wam chociaż zalew mleka nie grozi a ze mleczarnię wykorzystują sytuację to druga strona. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Podobno magazyn mlekpolu w kolnie jest zawalony towarem
Przynajmniej taką plotkę słyszałem

a wiesz że publikując takie plotki działasz na szkode firmy? Piękne świadectwo sobie wystawiasz

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Z tym przywozem mleka to propaganda by obniżki usprawiedliwić, a tak naprawdę tanieje bo wszystko inne tanieje.

Może i propaganda a moze ileś prawdy w tym jest , wczoraj słyszałem że żywność ma drożeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Żywność cały czas drożeje. Tylko w sklepie. 

1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Podobno magazyn mlekpolu w kolnie jest zawalony towarem
Przynajmniej taką plotkę słyszałem

Po co takie płoty rozpowiadasz. Jakby tak było to ceny by nie utrzymywali. 

 

1 godzinę temu, Tigon napisał:

Z tym przywozem mleka to propaganda by obniżki usprawiedliwić, a tak naprawdę tanieje bo wszystko inne tanieje.

Co jeszcze tanieje oprócz płodów u rolników? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Pablos_1970 napisał:

PODOBNO 😴  krowy  mają się  prosić  a świnie    cielić .

A gruszki na wierzbie rosnąć 😉😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
59 minut temu, Zenonim napisał:

Ja pie.... e rzepak po 1800 zł sruta rzepakowa u mnie 2170 i mówią że nie ma z czego zejsc. Koncentrat 40 3700zl, sruta sojowa 3600 masakra

Z otrębami to samo, droższe od pszenicy ... Sporawo za koncentrat, ja za protamilk 3050zł płace 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Mateusz1q napisał:

a wiesz że publikując takie plotki działasz na szkode firmy? Piękne świadectwo sobie wystawiasz

Absurd. Mówię tylko co usłyszałem....


A bo to tylko ja głoszę takie plotki? 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

I to pewnie od największych plociuchów kierowców 🤣🤣 a jak ja widze że gość jeździ autem za pół bani to już mam myśleć jaki on bogaty? Czasami jest znacznie odmiennie od tego co się widzi na zewnątrz.  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

Masz rację Krzysztof tylko w sklepie a gdzie klient kupuje  właśnie w sklepie te produkty z których ty czy ja  czy inny rolnik jest producentem mleka czy wieprzowiny i innej gałęzi przemysłu....

Z resztą na temat sprzedaży naszych produktów można pisać i pisać , wiadomo że duży zakład produkcyjny więcej moze niż mały. 

Moim zdaniem duże firmy takie jak ta trójca mleczarstwa moga sobie pozwolić wpływać na ich ceny produktów na półce , powiedzą że wycofają te produkty co schodzą z dostawy na dany sklep czy sieć sklepów i klienci pójdą gdzie indziej na zakupy a mniejszy czym może postraszyć sieci handlowe , powiedzą mu że z tyle weźmiemy i nie grosza więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Ja pie.... e rzepak po 1800 zł sruta rzepakowa u mnie 2170 i mówią że nie ma z czego zejsc. Koncentrat 40 3700zl, sruta sojowa 3600 masakra

W agroloku śrutę rzepakową  kupiłem po 1740zł. Tylko trzeba luzem brać i minimum 4 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

A może być na odwrót sieci będą naciskać na mleczarnie żeby z ceny zeszły bo jak nie to inny czeka w kolejce na zaopatrzenie danych sieci handlowych

Wiem pewnie zaraz ktoś napisze że ma to w d..e , ja produkuje wy przetwarzanie i mnie nie interesuje co wy z tym robicie i za ile sprzedacie ja che otrzymać tyle i tyle za litr mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

,,Bercik".

Nie dość że jesteś mikro hodowcą, to udzielasz się na tym forum jakbyś był nie byle jakim ekspertem od wszystkiego. To że Mateusz1q udzielił Ci ostrej reprymendy, w pełni popieram go. Podawanie szkodliwych informacji o mleczarstwie obecnie, bazując na plotkach, -słyszałem, powiedzieli mi,- powinno być na tym forum ostro negowane.

To forum obecnie jest śledzone przez wielu możnych tego świata, co chcą zaszkodzić wielu mleczarniom, a przy tym i nam, producentom mleka, my pisząc negatywne informacje o naszych mleczarniach, bardzo szkodzimy sobie wzajemnie.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
leszek1000 napisał:

1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Ja pie.... e rzepak po 1800 zł sruta rzepakowa u mnie 2170 i mówią że nie ma z czego zejsc. Koncentrat 40 3700zl, sruta sojowa 3600 masakra

W agroloku śrutę rzepakową  kupiłem po 1740zł. Tylko trzeba luzem brać i minimum 4 tony 

blattin śruta rzepakowa1820zl tydzień temu brana.


leszek1000 napisał:

1 godzinę temu, Zenonim napisał:

Ja pie.... e rzepak po 1800 zł sruta rzepakowa u mnie 2170 i mówią że nie ma z czego zejsc. Koncentrat 40 3700zl, sruta sojowa 3600 masakra

W agroloku śrutę rzepakową  kupiłem po 1740zł. Tylko trzeba luzem brać i minimum 4 tony 

blattin śruta rzepakowa1820zl tydzień temu brana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
wujekk110 napisał:

,,Bercik".

Nie dość że jesteś mikro hodowcą, to udzielasz się na tym forum jakbyś był nie byle jakim ekspertem od wszystkiego. To że Mateusz1q udzielił Ci ostrej reprymendy, w pełni popieram go. Podawanie szkodliwych informacji o mleczarstwie obecnie, bazując na plotkach, -słyszałem, powiedzieli mi,- powinno być na tym forum ostro negowane.

To forum obecnie jest śledzone przez wielu możnych tego świata, co chcą zaszkodzić wielu mleczarniom, a przy tym i nam, producentom mleka, my pisząc negatywne informacje o naszych mleczarniach, bardzo szkodzimy sobie wzajemnie.

👍 słyszałeś bercik 🙋‍♂️ przez to jesteś ....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
5 minut temu, wujekk110 napisał:

,,Bercik".

Nie dość że jesteś mikro hodowcą, to udzielasz się na tym forum jakbyś był nie byle jakim ekspertem od wszystkiego. To że Mateusz1q udzielił Ci ostrej reprymendy, w pełni popieram go. Podawanie szkodliwych informacji o mleczarstwie obecnie, bazując na plotkach, -słyszałem, powiedzieli mi,- powinno być na tym forum ostro negowane.

To forum obecnie jest śledzone przez wielu możnych tego świata, co chcą zaszkodzić wielu mleczarniom, a przy tym i nam, producentom mleka, my pisząc negatywne informacje o naszych mleczarniach, bardzo szkodzimy sobie wzajemnie.

Sami kierowcy mówią(nie mlekpol), że cysterna za cysterną wjeżdża do zakładów, i to nie naszego mleka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
9 minut temu, wujekk110 napisał:

,,Bercik".

Nie dość że jesteś mikro hodowcą, to udzielasz się na tym forum jakbyś był nie byle jakim ekspertem od wszystkiego. 

Ja nie z takich co wszystkie rozumy pozjadali.. A czy mikro to tak nie do końca bo są mniejsi odemnie... 

 

5 minut temu, slawek74 napisał:

👍 słyszałeś bercik 🙋‍♂️ przez to jesteś ....

Kim? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
24 minuty temu, wujekk110 napisał:

,,Bercik".

Nie dość że jesteś mikro hodowcą, to udzielasz się na tym forum jakbyś był nie byle jakim ekspertem od wszystkiego. To że Mateusz1q udzielił Ci ostrej reprymendy, w pełni popieram go. Podawanie szkodliwych informacji o mleczarstwie obecnie, bazując na plotkach, -słyszałem, powiedzieli mi,- powinno być na tym forum ostro negowane.

To forum obecnie jest śledzone przez wielu możnych tego świata, co chcą zaszkodzić wielu mleczarniom, a przy tym i nam, producentom mleka, my pisząc negatywne informacje o naszych mleczarniach, bardzo szkodzimy sobie wzajemnie.

Ale cenę mleka z litr  można podać i nie będzie to szkodliwe dla możnych tego świata  🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
31 minut temu, Zenonim napisał:

@Ursusc385 koncentrat z agrifirm 40 

45 z bioffedu 3100 brutto a z wipaszu 45 3080 bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj