Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfa    1191
55 minut temu, grzesiu napisał:

Alfik jak tam poranny odbiór mleczka? Ile na odbiór dajesz?

Czemu poranny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

OOo widzę że coś nie tak z odbiorem było bo Grzesiu lubi się do Ciebie przyczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
3 godziny temu, dantur96 napisał:

U mnie już kicha będzie jak walną Z10 gr to nawet 1.9 brutto nie wyjdzie 

Zaraz się wrócimy do ceny z 2010r. 

Może przypomnę że wtedy minimalna krajowa wynosiła z 1300zl a teraz 2700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
40 minut temu, Rolniik122 napisał:

Byłem, pokazywali jakieś tabelki odnośnie ich produkcji, brakuje im mleka dlatego muszą dokupować bla bla bla. Nic nie mówili na temat comiesięcznej obniżki po 5gr, ale jak chcą mleka wystarczy podnieść cene a ludzie sami przyjdą

Tylko po co płacić po 2,5 zł rolnikowi jak można przerzut za 1,5 zł kupić i jak zrobi się za dużo to zrezygnować. Przykład Sierpca czy Rospudy dają do myślenia. Jak przerzut drogi to pasuje a jak cena słaba to widać co się dzieje w tych mleczarniach. Także lepiej mieć tyle ile można przerobić. Dość bliska spółdzielnia też bazuje na przerzucie i za kwiecień znajomy przy 10 tys będzie miał około 1,85 brutto. Tylko tam rada i najwięksi mają swoją cenę. Oni mają tyle co w mlekpolu czy mlekowicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Tylko po co płacić po 2,5 zł rolnikowi jak można przerzut za 1,5 zł kupić i jak zrobi się za dużo to zrezygnować. Przykład Sierpca czy Rospudy dają do myślenia. Jak przerzut drogi to pasuje a jak cena słaba to widać co się dzieje w tych mleczarniach. Także lepiej mieć tyle ile można przerobić. Dość bliska spółdzielnia też bazuje na przerzucie i za kwiecień znajomy przy 10 tys będzie miał około 1,85 brutto. Tylko tam rada i najwięksi mają swoją cenę. Oni mają tyle co w mlekpolu czy mlekowicie 

To znaczy, oni przerób mają wysoki i brakuje im mleka. Ale masz racje po co dać 2.50 rolnikowi i jeździć po 10 dostawcach zanim sie nazbiera samochod mleka jak można pojechać w jedno miejsce po cały samochód za 1.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tani przerzut skończy się szybciej niż się wydaje,  nikt po 1,5 doił nie będzie przy obecnych kosztach a mleczarnie dokładać nie mają z czego aby tani przerzut drogo kupiony  sprzedać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dopóki jest pokolenie 50+ to i tani przerzut jest. Nikt z tych ludzi w tym wieku nie rzuci krów a nie wszędzie jest możliwość życia z produkcji roślinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Ser w okolicznym sklepie był po 6,29/150g, później po naszych obniżkach promocja na żółto 4,99, po promocji 6,89.... Kolejna podwyżka w sklepie, a dla nas za surowiec  stabilnie nisko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, semos napisał:

dopóki jest pokolenie 50+ to i tani przerzut jest. Nikt z tych ludzi w tym wieku nie rzuci krów a nie wszędzie jest możliwość życia z produkcji roślinnej.

Mylisz się ,ja rzuciłem bo mam taki komfort ....zakredytowani i ci co wdepli w programy , nie rzuca no chyba że zbankrutują ..takich jest 80 % i są to młodzi co po nabierali kredytów że głową boli ... wiec będą doić do usranej śmierci 🤭

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

 niestety mleczarstwo to spore inwestycje i te trza spłacać nawet przy 1,5 zł litr 🤭🤷‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

no w presidencie jeszcze z cena nie ma biedy w porównaniu do tego co tu niektórzy piszą jak płacá inne mleczarnie o ile nie będzie kolejnych obniżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
2 godziny temu, semos napisał:

dopóki jest pokolenie 50+ to i tani przerzut jest. Nikt z tych ludzi w tym wieku nie rzuci krów a nie wszędzie jest możliwość życia z produkcji roślinnej.

A widzisz możliwość życia dojść teraz za 1.50 ? ??? Bo ja nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
45 minut temu, mx_racer napisał:

no w presidencie jeszcze z cena nie ma biedy w porównaniu do tego co tu niektórzy piszą jak płacá inne mleczarnie o ile nie będzie kolejnych obniżek

To ile wychodzi i przy jakich parametrach?

1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Mylisz się ,ja rzuciłem bo mam taki komfort ....zakredytowani i ci co wdepli w programy , nie rzuca no chyba że zbankrutują ..takich jest 80 % i są to młodzi co po nabierali kredytów że głową boli ... wiec będą doić do usranej śmierci 🤭

U mnie takich jest może 5%. Większość liczyć potrafi. Nawet jakby trzeba bylo zrezygnować i oddać zobowiązania to i tak jest się na duzym plusie. Jak maszyny podrożały o 30-50%. Więc nie dość że przez te lata zarabiały u siebie a i nie rzadko ma usługach to jeszcze będzie można je sprzedać za tyle co sie kupiło a nie rzadko drożej. A jak zobowiązania mina to ma się maszynę praktycznie za darmo. 50% zwrotu z agencji, 30-50% wzrostu ceny za maszynę, a i zarobek u siebie i na usługach. Oczywiście pisze o zdrowym podejściu do inwestowania. Jak ktoś i tak chciał kupić maszyny i miał swoją kasę lub posiłkował się niedużym kredytem. Inaczej sprawa się ma jak ktoś kredyt kredytem pogania to tam jest i będzie nie wesoło. Także według mnie najbardziej stratni są ci co kupowali maszyny za swoje bo bali się wziąć zwrot na modernizację i ci co inwestowali miliony  w obory bo nawet przy rezygnacji z mleka zwrot z obory jest praktycznie zadny bo to nie maszyna że ktoś kupi i wywiezie na drugi koniec Polski. A i żeby ktoś kupił to też trzeba działkę dzielić, dojazdy robić i kupca który wyłoży parę milionów też ciężko znaleźć. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

No i dlatego ja nie mam nowej obory 🙃🤭 no chyba żeby dało radę zamiast krów trzymać tam inne bydło lub nawet drób.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dobra już wszyscy wiemy

Ale powtórz jeszcze raz na wszelki wypadek żeby się utrwaliło 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
Bercik92 napisał:

No i dlatego ja nie mam nowej obory 🙃🤭 no chyba żeby dało radę zamiast krów trzymać tam inne bydło lub nawet drób.... 

tak tak tak 🤪🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

komizmo napisał:

Dobra już wszyscy wiemy

Ale powtórz jeszcze raz na wszelki wypadek żeby się utrwaliło 

A o co ci chodzi? Masz jakieś wąty? 🤭

slawek74 napisał:

Bercik92 napisał:

No i dlatego ja nie mam nowej obory 🙃🤭 no chyba żeby dało radę zamiast krów trzymać tam inne bydło lub nawet drób.... 

tak tak tak 🤪🤣

Mówię serio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj