Polecane posty

robert1226    1587

Ponoć w Sierpcu masa ludzi składa wypowiedzenia i to że skutkiem natychmiastowym prezes od ręki podpisuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
53 minuty temu, grzesiu napisał:

@MariuszDe wyjście jest zawsze. Przecież osm nikomu umowy nie wypowiedziało? Aneksowac umowy może tylko ten z którym podpisano umowę a dostawcy osm nie mieli umowy z firmą P więc o jakich aneksach my mówimy? Dostawcy Poprostu mogli wypowiedzieć umowy dla osm 6mies wypowiedzenia gdzie oddają mleko i w tym czasie szukać innego odbiorcy lub czekać na rozwój sytuacji.

Ale dostawcy którzy oddawali do Końskich dostali za Marzec między 1,60 a 1,80brutto a Polmlek dał im do podpisu aneks w którym jest zapis o podwyżce ceny o 50groszy i 3msc wypowiedzeniu w przypadku nie podpisania aneksu obowiązuje cena z Końskich i ew jakby chcieli odejść 6msc okres wypowiedzenia także albo podpisujesz i jesteś w firmie na P albo nie podpisujesz i doisz pół roku o 50groszy mniej 

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
7 godzin temu, MaloSypiam napisał:

Ile poszedł w dół względem lutego?? 

Polmlek 2,02 za marzec ilość 6500litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

https://agronews.com.pl/artykul/fatalne-wiesci-dla-mleczarstwa-latem-ceny-skupu-mleka-masakrycznie-spadna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
11 minut temu, Janusz napisał:

https://agrofoto.pl/artykul/fatalne-wiesci-dla-mleczarstwa-latem-ceny-skupu-mleka-masakrycznie-spadna/

Niektórzy już mają tyle płacone co podają a koniec 2024. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
54 minuty temu, Janusz napisał:

https://agrofoto.pl/artykul/fatalne-wiesci-dla-mleczarstwa-latem-ceny-skupu-mleka-masakrycznie-spadna/

Nie czytaj I nie sugeruj się tym to  propaganda , a tym bardziej nie powielaj tego.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
1 godzinę temu, Janusz napisał:

https://agrofoto.pl/artykul/fatalne-wiesci-dla-mleczarstwa-latem-ceny-skupu-mleka-masakrycznie-spadna/

Póżną wiosną zawsze ceny spadały. Z brakiem węgla prądu i gazu też straszono... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Ponoć w Sierpcu masa ludzi składa wypowiedzenia i to że skutkiem natychmiastowym prezes od ręki podpisuje .

Do samej Mlekovitay Działdowo przeszło 50 dostawców a ilu do Lubawy i Baronowa nie wiem ale to dostawcy typu 3000l na odstawę na dwa dni a największ o.jakim słyszałem 16000 tysięcy na dwa dni . I każdy chce odrazu udziały a mają ich miliony pisałem to ostatnio nikt nie wierzył. 

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Ostatnio na zebraniu w Mlekpolu prezes mówił że ze zbytem większych problemów nie ma a najgorzej współpraca przebiega z biedronka ponieważ chcieli by pół darmo i w dodatku płatnosc do 90 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
10 minut temu, Dzikusss napisał:

Do samej Mlekovitay Działdowo przeszło 50 dostawców a ilu do Lubawy i Baronowa nie wiem ale to dostawcy typu 3000l na odstawę na dwa dni a największ o.jakim słyszałem 16000 tysięcy na dwa dni . I każdy chce odrazu udziały a mają ich miliony pisałem to ostatnio nikt nie wierzył. 

Z tymi udziałami to pewnie wątpliwa sprawa że od razu wypłacą. Przy tak masowych odejściach mogą położyć Sierpc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Spokojnie poradzą  nie będzie tak czarno .

21 minut temu, Dzikusss napisał:

Do samej Mlekovitay Działdowo przeszło 50 dostawców a ilu do Lubawy i Baronowa nie wiem ale to dostawcy typu 3000l na odstawę na dwa dni a największ o.jakim słyszałem 16000 tysięcy na dwa dni . I każdy chce odrazu udziały a mają ich miliony pisałem to ostatnio nikt nie wierzył. 

Tak odchodzili na początku roku tych kilku milionerów odeszło bo nie dostali ceny indywidualnej .

Ale teraz jest ponoć wysyp wypowiedzeń po ostatniej obniżce i wice prezes podpisuje te wypowiedzenia od ręki bez trzy miesięcznego wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
19 minut temu, krzychu121 napisał:

Z tymi udziałami to pewnie wątpliwa sprawa że od razu wypłacą. Przy tak masowych odejściach mogą położyć Sierpc. 

Udział to powinni oddawać max do pół roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Jeśli udziały będą oddawać za kilka lat to sobie poradzą ale jak od ręki to reszcie będą musieli cenę jeszcze kilkanaście jak nie kilkadziesiąt groszy obniżyć żeby mieli z czego te udziały zapłacić. I znowu kolejna fala odejść . I koło się zamyka. Jak dobrze wnioskuję to Sierpc  wpadl w pułapkę którą sam na siebie zastawił. Przyjmowali aby dużych i aby więcej mleka było az musieli sprzedawać dużo przerzutu który jest tani i dlatego między innymi te obniżki w Sierpcu. Dlatego też pewnie te wypowiedzenia są od ręki podpisywane żeby zostało tylko tyle mleka aby starczyło na produkcję. Tak to widze 

1 minutę temu, Marcin133 napisał:

Udział to powinni oddawać max do pół roku 

Powinni a wiemy jak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/zbliza-sie-kolejne-przejecie-w-mleczarstwie-podpisany-zostal-list-intencyjny,222024.html


Spomlek goni "świętą trójce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
13 minut temu, Marcin133 napisał:

Udział to powinni oddawać max do pół roku 

Taka lipa w Sierpcu ? W 2018 skończyłam z nimi współpracę (rezygnacja z krów mlecznych ) ,ale wspominam ich bdb. Udział w 2 ratach w rok wypłacili .


"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12187
Marcin133 napisał:

19 minut temu, krzychu121 napisał:

Z tymi udziałami to pewnie wątpliwa sprawa że od razu wypłacą. Przy tak masowych odejściach mogą położyć Sierpc. 

Udział to powinni oddawać max do pół roku 

bo🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, Dzikusss napisał:

Do samej Mlekovitay Działdowo przeszło 50 dostawców a ilu do Lubawy i Baronowa nie wiem ale to dostawcy typu 3000l na odstawę na dwa dni a największ o.jakim słyszałem 16000 tysięcy na dwa dni . I każdy chce odrazu udziały a mają ich miliony pisałem to ostatnio nikt nie wierzył. 

No to który odszedł co ma 16 tyś co dwa dni ? Bo jest ich 3, kiedyś już ktoś tu pisał że największy odszedł i jakoś odstawia. Udziały Sierpc wypłaca najszybciej w kraju bo w praktyce 1,5 roku po odejściu wypłaca w całosci lub dwie raty czerwiec i listopad 

1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Łowicz 10lat będzie żygał po trochu o ile będzie istniał 

10 lat od zatwierdzenia sprawozdania przez walne za rok w którym odszedłeś, czyli w praktyce 12 lat  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Janusz napisał:

https://agronews.com.pl/artykul/fatalne-wiesci-dla-mleczarstwa-latem-ceny-skupu-mleka-masakrycznie-spadna/

Ci sami eksperci latem '22 prognozowali rzepak po 3,5tys i pszenicę po 1600 na przełomie 2022/23, także ich wróżenie można włożyć między bajki

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    314
8 godzin temu, Marcin441 napisał:
10 godzin temu, Dzikusss napisał:

Do samej Mlekovitay Działdowo przeszło 50 dostawców a ilu do Lubawy i Baronowa nie wiem ale to dostawcy typu 3000l na odstawę na dwa dni a największ o.jakim słyszałem 16000 tysięcy na dwa dni . I każdy chce odrazu udziały a mają ich miliony pisałem to ostatnio nikt nie wierzył. 

No to który odszedł co ma 16 tyś co dwa dni ? Bo jest ich 3, kiedyś już ktoś tu pisał że największy odszedł i jakoś odstawia. Udziały Sierpc wypłaca najszybciej w kraju bo w praktyce 1,5 roku po odejściu wypłaca w całosci lub dwie raty czerwiec i listopad 

Co to je 16 tys do mlekowity teraz w marcu dołączył jakiś rolnik z za Mławy co 29 tys co dwa dni ma 😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
9 godzin temu, Marcin133 napisał:

Udział to powinni oddawać max do pół roku 

Przy wielu odejsciach nie mozliwe jest wyplacenie w pol roku . Jesli juz to by na innych mocno sie odbilo . Jak narazie moje prognozy sprawdzaja sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 5.04.2023 o 07:59, vodz napisał:

No właśnie nie wszyscy, jakieś 95% społeczeństwa spodziewa się ze jak inflacja spadła o jakiś tam ułamek to zaraz w sklepie będzie taniej a jest zupełnie na odwrót "miało staniec a zdrożały" no k**wa jak to mozliwe. Na wsi myślą że mistowe to złodzieje i niewdzieczniki a w mieście ze na wsi to bogacze i wyzyskiwacze ze słoma w butach.

Obawiam się ze jeśli mleka jest za  dużo to raczej nikogo nie obchodzą twoje czy moje koszty, nie opyla sie to zlikwiduj, na dobrą sprawę mleko placilo fajnie i można było sporo  odłożyć, ale ok, mówię tu za siebie.

Nie ma co się oglądać na rząd bo rząd da pomoc i podniesie podatki. Jedna ręką da a druga zabierze. Tylko że pomoc da raz a podatki podniesione zostaną na codzień. Trzeba przetrwać i tyle, nie pierwszy dołek i nie pierwsza gorka.

Dodam jeszcze swoje własne przemyślenia, ze ktoś w rządzie chyba stwierdził, że rolnicy tez muszą się do ich socjalu dołożyć bo wszyscy widzą korporacje a nikt nie widzi największych szkodników i złodziei w postaci państwa pis.

Bo ludzie nie znają podstaw ekonomi, jak inflacja spada to wzrost cen spada a nie że ma tanieć i to spada wzrost cen procentowy bo kwotowo może być większy wzrost cen. żeby taniało to musi inflacja spaść do zera a następnie musi być deflacja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
9 godzin temu, Marcin441 napisał:

No to który odszedł co ma 16 tyś co dwa dni ? Bo jest ich 3, kiedyś już ktoś tu pisał że największy odszedł i jakoś odstawia. Udziały Sierpc wypłaca najszybciej w kraju bo w praktyce 1,5 roku po odejściu wypłaca w całosci lub dwie raty czerwiec i listopad 

10 lat od zatwierdzenia sprawozdania przez walne za rok w którym odszedłeś, czyli w praktyce 12 lat  

Kto odszedł takich dokładnych informacji nikt nie podawal , ale zebrała się grupa tych tzw, milionerów (być może i twój ojciec w tym byl) I chciała cenę indywidualną i nie dostali czego chcieli trzech odeszło , a reszta wycofała podania.

Co do udziałów  to tak jak piszesz w Sierpcu nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj