Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MlekpolLover    85
20 minut temu, PRIMO napisał:

Tak tak. 🤣

Powiedz szefostwu żeby już robili zapasy białego barwnika do wody bo to niedługo będą przerabiać zamiast mleka jak będą mieli takie podejście do dostawców. 

Moje szefostwo nie ma takich problemów bo płaci lux. Ale jak widać wielu nie płacą i jest git. Cena zero nawet przez całe miesiące odpowiada. Te teksty o tym że nie będzie mleka to można sobie darować. Od lat produkcja rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Nie każdy jje kawior i popija szampanem. My tu żyjemy skromnie 

Dalszy somsiad też jakiś czas temu zlikwidował krowy to jak se policzył to miało mu starczyć tej kasy na jakieś 6-7 lat a tu zonk i ledwo na 4 lata stykło i też skromnie żyje. 

3 minuty temu, MlekpolLover napisał:

 Od lat produkcja rośnie.

🤦‍♂️ ta chyba tylko na papierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

Ale to co wy chcecie sprzedać krowy, nie iść nigdzie do pracy i najlepiej utrzymać się z 10 czy 20 ha ? Po pierwsze to zanudzić by się było można, a po drugie to chyba zapić bo co tu można robić 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
1 godzinę temu, Pablos_1970 napisał:

To  akurat sam   pamiętam  było  parcie  na mleko  w  proszku   ,  mleczarnie  oferowały  nawet  1,80  za litr  a  w kilka miesięcy  spadło nawet  do 60  groszy  .  Sam  miałem  kupę  kredytów  sprzedawałem  co się  dało  aby   spłacać  raty  na  bieżąco   niestety    dużo  gospodarstw  poszło  pod     młotek .

Mlekpol wtedy nawet 2.2 brutto płacił i jeblo na 1.06 1.08 pewnie o tej akcji mówisz to było powyżej 2010 roku . Chłopy mówili że będzie po 3 zł.  Pojechało wtedy kilku dużych w mojej okolicy a ci najmniejsi wcale nie odczuli . Co nie którzy na raz 2 valtry 2 John deere brali bo nie stanieje niżej 1.5 zł a było jak było każdy pamięta.  I koszty były nie te i ludzie biedę mieli . Ale i obora na wypasie wtedy 1.5 to maks była a dziś taka sama 3- 5 mln 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Za chwilę wejdzie zakaz krępowania zwierząt...Wiec produkcja  mleka generalnie raczej spadnie bo sporo odpadnie i zlikwidują po prostu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Nie wiem czy to nie byl 13 a w 14 jeblo . A tak jak mówisz w 10 tez podobnie 

@DanielFarmer pewnie siedzi teraz na zebraniu w piatnicy to coś nam powie jak sie skończy co tam w piatnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Jeblo jak pisiory się z Rosją klocili i embargo na nasz towar zrobili. 

Edytowano przez Nintendo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
12 minut temu, FarmerDyzio napisał:

Ale to co wy chcecie sprzedać krowy, nie iść nigdzie do pracy i najlepiej utrzymać się z 10 czy 20 ha ? Po pierwsze to zanudzić by się było można, a po drugie to chyba zapić bo co tu można robić 😁

Można sądzić ziemniaki bądź siać zboże dla kur i sprzedawać jajka i ziemniaki... I z tych 10-30ha można jakoś było by przeżyć na swoim i nie nudząc się... 

1 minutę temu, Nintendo napisał:

Jeblo jak pisiory się z Rosją klocili i embargo na nasz towar zrobili. 

Embargo było w 2014r z powodu "solidarności" z ukrami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Z tego co pamiętam to za zwiększenie powierzchni i wolny wybieg płacą po 800zl za sztukę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

To łączne max  płatności te około 2 tys w nowych zasadach ..... ... Za  wybieg, ściółka, wypas i zw pow o 50 %... Około 1200 zł chyba 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Te dopłaty i ich wyliczenie ci tak samo wychodzi jak ta twoja kasa wpłacona na%% zwłaszcza w takiej inflacji zarobisz powodzenie ekonomistów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Niestety teraz wychodzi za nic nie robienie więcej jak za dojenie... Wiec ja tam nie namawiam, ale ja szarpnę sporo grosza..🤷‍♂️

Generalnie idzie do uwolnienia z łańcucha i od tego nie ma jak się wymigac... Wiec kto zostawia krowy na uwiezi za kilka lat i tak będzie redukował albo likwidował... Albo niech buduje nowe obory... 🤷‍♂️

A z cena mleka to może być cyrk w tym roku... 🤷‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
alfa napisał:

Nie wiem czy to nie byl 13 a w 14 jeblo . A tak jak mówisz w 10 tez podobnie 

@DanielFarmer pewnie siedzi teraz na zebraniu w piatnicy to coś nam powie jak sie skończy co tam w piatnicy 

Ktoś mi gps podłożył? 😱 "Luty bez zmian,narazie nie przewiduje się obniżek chociaż jest presja rynku produktów na to i pewności nie ma"-cytat że słów Prezesa 🙂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Zwiększenie powierzchni o 20% to 690zl , o 50% to 1000zl. Wypas 310 zł. Wybieg chyba 200 zł. Odsadzenie cieląt od 5 dnia 170 zł. Jak dobrze pamiętam. Składam na 1200 zł od sztuki . Te odsadzenie cieląt odpuszczam chyba 

Edytowano przez krzychu121
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

I jeszcze z 2 ha tuz-u ekstensywnego do tego na sztukę albo i 3ha i żyć nie umierać 🤭

A i tu zostają tyz dopłaty podstawowe  do produkcji : krow, młodego bydła, kozy itp...

 

Więc 2 tys realne 🤔👍

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
22 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

I jeszcze z 2 ha tuz-u ekstensywnego do tego na sztukę albo i 3ha i żyć nie umierać 🤭

A i tu zostają tyz dopłaty podstawowe  do produkcji : krow, młodego bydła, kozy itp...

 

Więc 2 tys realne 🤔👍

Weź idź sprawdź czy Ciebie w oborze nie ma... 

Żeby to było takie proste dostać te 2tys. Złóż wniosek i jesienią jak dostaniesz dopłaty to wtedy możemy podyskutować bo na tą chwilę to co najwyżej możesz dostać 500 a nie 2 tys 

  • Like 3
  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Krasnystaw, przedział 20-50k tł. 3,8 bi. 3,53 2,53 netto za styczeń

Za luty ma być bez zmian natomiast za marzec zapowiedzieli 20 gr w dół - takie info po ostatnich spotkaniach lokalnych z wysłannikami mleczarni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa, cena za luty i marzec bez zmian. Szał, podali do przodu :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Zwiększenie powierzchni o 20% to 690zl , o 50% to 1000zl. Wypas 310 zł. Wybieg chyba 200 zł. Odsadzenie cieląt od 5 dnia 170 zł. Jak dobrze pamiętam. Składam na 1200 zł od sztuki . Te odsadzenie cieląt odpuszczam chyba 

Czy to też tyczy się jalowizny czy krów mamek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grwroblewski    15
4 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Bierz się do roboty bo te drewno już truchleje... 😂

IMG_20230223_103429.png

Nie przechwalaj bo nie ma czym...

Screenshot_20230223-145045_Samsung Internet.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
1 godzinę temu, lusjan napisał:

OSM Włoszczowa, cena za luty i marzec bez zmian. Szał, podali do przodu :D

Ciekawa informacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, lusjan napisał:

OSM Włoszczowa, cena za luty i marzec bez zmian. Szał, podali do przodu :D

A jak teraz Włoszczowa płaci? Czyżby rynek się stabilizował. Włoszczowa chyba głównie na produktach galanteryjnych stoi a niby te mleczarnie miały najbardziej odczuć te obniżki. Pomijam przerzutowcow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj