Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komizmo    2694

Już kilka lat temu na portaliku władzuchny czytałem że tym czym dla arabów ropa tym mleko dla Polaków. Połączenie mlekpolu mlekovity i np polmleku stworzyłoby koncern niebagatelnej wielkości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74
1 godzinę temu, oniak napisał:

2zl. Po "korekcie" parametrow

Jeden mi powiedzial ze tym sosobem ma nie 35gr w dol a 45gr

Jaka korekta parametrów? Wyniki za styczeń pokrywają się z Federacją więc nie siej zamętu 

Przy 20tys litrów tł 4.5 bi 3.6 powinno wyjść w granicach 2.60-2.63 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Nie sieje mowie o tych co nie sa w federacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Markety mogą dyktować cenę na lokalnym rynku i gdy nie ma zbytu. Jak chinczyki zaczną brać znowu nabiał to cena pójdzie do góry i markety też zaczną płacić więcej. Narazie mogą sobie pogrywać bo eksport jest słaby. Żebysmy mieli normalnych polityków w sejmie to by zrobili z tym porządek ale jak każdy z nich woli czerpać korzyści z tego że jest politykiem zamiast zrobić coś dla państwa i obywateli to mamy co mamy. 

Poczytaj jak skończylo sie regulowanie cen na węgrzech , chcesz powrotu komunizmu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Przeczytałem ten artykuł. Według mnie dobrze że ostrzega przed tym co chcą zrobić pisuary zwłaszcza jak w rządzie są wiceministrowie najwyższej klasy a taka reprezentuje Kowalski. Z drugiej za bardzo wychwala jak działaja spółdzielnie i nie widzi patologii jaka się dzieje. Odwraca kota ogonem. Mlekpol wykorzystywał swoją przewagę w przypadku chęci odejscia dostawców. We Włoszczowej było to samo. Można też dodać że na porządku dziennym są zaniżane parametry w mlekowicie. I nic z tym rolnik nie może zrobić. Także zmiany są potrzebne . Albo prezesi i zarządy zaczna szanować dostawców i wszystko będzie jasne i przejrzyste. Skończy się obsadzanie stanowisk rodzinami i kolegami tylko będą zatrudniani fachowcy. Albo politycy wkoncu tak podburza rolników że ci wkoncu im uwierzą i państwo przejmie spółdzielnie. A wtedy każdy wie co będzie. Stołki stołeczki stołunie i rozpieprzanie majątku 

Zapomniałem o Hadzliku. Jak ta redaktor podaje go za przykład to ja nie mam pytań. Jeśli chodzi o zrzeszenia rolników to chyba nie ma większej patologi niż polska federacja. Można ich śmiało określić druga Koreą. Jest jeden wódz a kto się sprzeciwi szybko zostaje usunięty. 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
38 minut temu, oniak napisał:

Nie sieje mowie o tych co nie sa w federacji. 

Ja jestem w federacji i mlekovita jebie mnie pod ogon aż miło. Ostatnio może trochę mniej ale bywało, że o 0.7 % na obu parametrach w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65
11 minut temu, komizmo napisał:

Ja jestem w federacji i mlekovita jebie mnie pod ogon aż miło.

 

Szwagier jest pod oceną i też Mlekovita go walk na parametrach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
3 godziny temu, vodz napisał:

Nie wiem nie znam sie, każde gospodarstwo jest inne, ale jak dla mnie prawie 2.50 netto to jest no spoko, żeby mi tyle w sierpcu wyszło

No w mlekovicie za styczeń z 25 groszy więcej mają od nas, a jak z instruktorem gadać to w każdej rozmowie przypominają że lepsi od mlekovity. 

Ale w sumie dobrze że przypominają bo bym k*rwa zapomniał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
34 minuty temu, krzychu121 napisał:

Przeczytałem ten artykuł. Według mnie dobrze że ostrzega przed tym co chcą zrobić pisuary zwłaszcza jak w rządzie są wiceministrowie najwyższej klasy a taka reprezentuje Kowalski. Z drugiej za bardzo wychwala jak działaja spółdzielnie i nie widzi patologii jaka się dzieje. Odwraca kota ogonem. Mlekpol wykorzystywał swoją przewagę w przypadku chęci odejscia dostawców. We Włoszczowej było to samo. Można też dodać że na porządku dziennym są zaniżane parametry w mlekowicie. I nic z tym rolnik nie może zrobić. Także zmiany są potrzebne . Albo prezesi i zarządy zaczna szanować dostawców i wszystko będzie jasne i przejrzyste. Skończy się obsadzanie stanowisk rodzinami i kolegami tylko będą zatrudniani fachowcy. Albo politycy wkoncu tak podburza rolników że ci wkoncu im uwierzą i państwo przejmie spółdzielnie. A wtedy każdy wie co będzie. Stołki stołeczki stołunie i rozpieprzanie majątku 

Zapomniałem o Hadzliku. Jak ta redaktor podaje go za przykład to ja nie mam pytań. Jeśli chodzi o zrzeszenia rolników to chyba nie ma większej patologi niż polska federacja. Można ich śmiało określić druga Koreą. Jest jeden wódz a kto się sprzeciwi szybko zostaje usunięty. 

Są patologie w spółdzielniach zgadzam się ale wynikają one w dużej mierze biernej postawy rolników co już było milion razy poruszane ale generalnie zmienia się to na plus, a spójrz na Polmlek jak nazwiesz to co tam się dzieje -ceny indywidualne? Użytkownicy boją się cene napisać bo ich tu obserwują no ludzie kochani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Polmlek to prywaciarz więc jak się na to rolnicy godzą to ich sprawa. 

Nie dokonca się zgodzę że rolnicy są bierni. Jak ktoś zacznie trochę więcej się udzielać to na parametrach pojadą, a to pozaklasowe albo i antybiotyk wynajdą i większość dlatego się bardzo boi odezwać a jak zostanie kilku którzy chcą zmian to się ich usuwa albo gnębi aż przestaną się interesować tematem. 

10 minut temu, Marcin441 napisał:

No w mlekovicie za styczeń z 25 groszy więcej mają od nas, a jak z instruktorem gadać to w każdej rozmowie przypominają że lepsi od mlekovity. 

Ale w sumie dobrze że przypominają bo bym k*rwa zapomniał 

Ile wyjdzie w Sierpcu za styczeń? Luty coś wiadomo?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
40 minut temu, komizmo napisał:

Ja jestem w federacji i mlekovita jebie mnie pod ogon aż miło. Ostatnio może trochę mniej ale bywało, że o 0.7 % na obu parametrach w sumie

Jest zapis w nowej umowie że bierzecie mleka razem z osobą z mleczarni i wysyłacie, wg najlepiej 2, próbki mleka do niezależnego laboratorium- najlepiej do wojewódzkiego inspektoratu weterynaryjnego gdzie są akredytację i sprawa się rozwiąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Polmlek to prywaciarz więc jak się na to rolnicy godzą to ich sprawa. 

Nie dokonca się zgodzę że rolnicy są bierni. Jak ktoś zacznie trochę więcej się udzielać to na parametrach pojadą, a to pozaklasowe albo i antybiotyk wynajdą i większość dlatego się bardzo boi odezwać a jak zostanie kilku którzy chcą zmian to się ich usuwa albo gnębi aż przestaną się interesować tematem. 

Zgadza sie, znam przynajmniej dwa przypadki gosci co probowali sie udzielac to szybko pozalowali, u pierwszego cuda wychodzily: (pomijam juz tluszcz i bialko) to z bakteriami rzekomo sobie nie radzil, to komorki, to rozwodnienie... skonczylo sie tak ze gosc sie poddal. Drugi walczyl dlugo bylo to samo, az mu wstrzymali odbior, mleko (zal bylo wylewac) wiec w tym czasie wozil dwie wsie dalej do znajomego,  ktory lal to razem ze swoim do zbiornika i tam wyniki byly juz prawidlowe, ale zeby przywrocili mu odbior to musial przystopować. W spoldzielniach w radach siedza mozna powiedziec ciagle Ci sami, duzi badz wieksi dostawcy (im cena nalatuje na parametrach i doplacie do ilosci wiec oni sie nie wychylaja, pomijam nepotyzm bo to oczywiste) jak ktos im nie pasuje to aut..

 

Zeby to bylo naprawde uczciwe to musialo by zewnetrzne lab pobierac probki tluszcz bialko wtedy moze i rolnicy by sie udzielali na zebraniach itp

Edytowano przez oniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
9 godzin temu, marcianjargit napisał:

Osm Krasnystaw 2,49 netto grudzień, styczeń luty spadek o 30 gr dziś przyszedł cennik

Zborze stanialo, mleko stanialo,rzepak staniał , powiedzcie czemu do cholery nie staniała śruta rzepakowa i inne pasze do cholery

Nie tak dawno pisałeś że Krasnystaw na styczeń 2.70 netto to teraz coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

I zostanie. Poprzednie dwa lata nauczyły przedsiębiorców że można wyzyskiwać ludzi ile się tylko da. A rolników zwłaszcza bo sobie od ust odejma ale ,,posiać przecież trzeba ''. W innych branżach jak się nie opłaca to zamyka się biznes i tyle. W rolnictwie też tak można , zwłaszcza jeśli chodzi o zboża a z tego co się czyta tu na forum czy FB to zbozowcy najwięcej się ,, trzęsą '' że trzeba siać. Jakbym miał zboża to poszły by wszystkie zasiewy pod jak największe dopłaty żeby bez roboty było. Ceny schodzą na normalny poziom to zaczyna się znowu gospodarzenie. W przypadku bydła to nie takie proste bo nie zacznie się tego od tak. Jak np przy świniach czy kurach że kurnik może stać rok pusty bo się nie opłaca a po roku kurczaki przyjeżdżają i zaczyna się zabawa od nowa. Mimo iż mam krowy to w tamtym roku nawozów kupiłem niecała połowę tego co zawsze a na ten rok miałem nie kupować nic przy tych cenach co były w lato czy na jesieni i człowiek spokojny . Ograniczyło by się ilość sztuk lub za jakis czas likwidacja i tyle. 

Kolego Krzysztofie właśnie polkneles haczyk rządzących. Dla tego rządu wrogiem nr jeden jest przedsiebiorca ich też jebia nie tylko nas. Nastawiaja tylko jednych na drugich. Na nich mówią ze są wyzyskiwacze a nas przedstawiają jako ofiary losu którzy bez pomocy państwa nie przetrwaja, to nie wina przedsiębiorców, przedsiębiorstwo to nie Caritas tez chcą i muszą zarobić. To co się dzieje dzieje się przez rządzących.

Ktoś pytał o cene w sierpcu. Za grudzień było coś 2.85 brutto no to jak za styczeń -35 no to około 2.5 brutto się spodziewam

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Przed chwilą, Krowiarka napisał:

Kasa już jest 😉ale bez faktury to nie wiem po ile wyszło.

Wypłata podzielona przez oddane litry i już masz po ile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie macie rozpiski miesięcznej ile mleka odebrała mleczarnia? U nas drukują kwitki co odbiór 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

U nas też drukuje samochód, ale karteczki mam w oborze nie policzone. Co jak co, ale Sierpc jest rzetelny co do litrów i parametrów, mam to sprawdzone, więc nie zawsze przeliczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
10 minut temu, ukaszProcho napisał:

Nie macie rozpiski miesięcznej ile mleka odebrała mleczarnia? U nas drukują kwitki co odbiór 

Musi byc to gdzieś udokumentowane ile mleczarnia odbiera, czy to na kwitku wydrukowanym z cysterny czy na raporcie napisanym pod koniec odbioru mleka. U mnie raz kierowcy zepsuła się ta drukarka i napisał normalnie na kartce ile litrów poszło z wyświetlacza

 

Edit: No jak już jakaś mleczarnia by nie udokumentowała ile mleka by odebrała to już byłby smiech na sali.

Edytowano przez Rolniik122
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

jak myślicie te spadki cen to będzie najlepszy czas na inwestycje? biorę popcorn i słucham :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Zebys zdazyl zjesc nim wsiadziesz w auto i popedzisz do dealera 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, vodz napisał:

Kolego Krzysztofie właśnie polkneles haczyk rządzących. Dla tego rządu wrogiem nr jeden jest przedsiebiorca ich też jebia nie tylko nas. Nastawiaja tylko jednych na drugich. Na nich mówią ze są wyzyskiwacze a nas przedstawiają jako ofiary losu którzy bez pomocy państwa nie przetrwaja, to nie wina przedsiębiorców, przedsiębiorstwo to nie Caritas tez chcą i muszą zarobić. To co się dzieje dzieje się przez rządzących.

Ktoś pytał o cene w sierpcu. Za grudzień było coś 2.85 brutto no to jak za styczeń -35 no to około 2.5 brutto się spodziewam

W pompce mam to co mówią rządzący chociaż na nich głosowałem. Okazali się takimi samymi złodziejami jak rząd po-psl. Stwierdziłem to co zauważyłem u siebie na okolicy. Czyli np nawozy mieli na placu to nie sprzedawali jak drożały bo czekali żeby zarobić jeszcze więcej. Dostawy wstrzymywali. Pamiętam też dobrze dzień jak ludziom śruba odwaliła w dniu wybuchu wojny i atakowali cpny. I tak w ciągu jednego dnia paliwo z 5 zł poszybowało miejscami nawet na 10 zł. Dostawcy też wycofywali się z dostaw. W sklepach z częściami niektóre części aż zakurzone bo leżały po 2 lata a cena zrobiła się nagle taka jakby były wyprodukowane wczoraj. Oleje też za pomoca magicznej różdżki zdrożały o kilkadziesiąt procent i tak można mnożyć przykłady. Uczciwych sprzedawców ze świecą szukać. Wiadomo rząd im śrubę dokręca coraz mocniej ale niektórzy obłowili się jak nigdy w życiu a dodatkowo dostawali po kilkaset tys a nie rzadko i milionów rekompensaty covidowej. 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj