Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojak1986    1885

Mleka nie ma i tak tanieje. Wszystkim koszty wzrosły a nie tylko w produkcji mleka. Nikt nabiału nie będzie kupował w takich cenach. 70 % ludzi zarabia najniższą krajową i te parę złotych robi dla każdego różnice a nastawienie się tylko na eksport, który może być podatny na spekulacje to zawsze ryzyko

Edytowano przez wojak1986
Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Ukraina produkuje 30 procent tego co my powiedzmy tak 2 mlekpole . Do 2030 chcą produkować 60 procent tego co my z dofinansowaniem państwa jeśli wejdą do uni to myślę że do nas doskocza i bardzo dużo będą eksportować  bo będą dalej biednym narodem którego będzie stać tylko na podstawowe produkty . W tej chwili eksport chyba im padł całkowicie nie eksportują wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Lepiej mieć społeczeństwo, które trochę kupi tego masła i sera a nie patoli i liczyć na Chiny i resztę świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Dnia 31.01.2023 o 18:27, massey235 napisał:

A rozumiesz ...że tam mleka nie ma? 

A czemu mają nie obniżać skoro jest ku temu okazja ?? Inaczej by nie byli tymi gigantami

Tak to sobie do rodziców mów, dziś nie ma produkcji ale jak wejdzie do uni to sporo może się pozmieniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Przed chwilą, wojak1986 napisał:

Mleka nie ma i tak tanieje. Wszystkim koszty wzrosły a nie tylko w produkcji mleka. Nikt nabiału nie będzie kupował w takich cenach. 70 % ludzi zarabia najniższą krajową i te parę złotych robi dla każdego różnice a nastawienie się tylko na eksport, który może być podatny na spekulacje to zawsze ryzyko

Co żesz brał? zmniejsz o połowę, jakie niby 70% ludzi zarabia najniższą krajową xD

20% dostaje najniższą z czego faktycznie z tych 20% może 1/5 ma tą najniższą bo zazwyczaj pod stołem reszta.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jak ktoś zaradny to sobie radzi i na brak kasy nie ma co narzekać.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 minuty temu, Rrolniik napisał:

Co żesz brał? zmniejsz o połowę, jakie niby 70% ludzi zarabia najniższą krajową xD

20% dostaje najniższą z czego faktycznie z tych 20% może 1/5 ma tą najniższą bo zazwyczaj pod stołem reszta.

I nie ma kto kupić masła jak takie burżuje? Chyba nie wiesz ile ma nauczyciel w szkole. Też pod stołem ktoś mu daje, ja wiem bo żona pracuje. Jakiś Janusz to może robić zlecenia i inne rzeźby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, wojak1986 napisał:

I nie ma kto kupić masła jak takie burżuje? Chyba nie wiesz ile ma nauczyciel w szkole. Też pod stołem ktoś mu daje, ja wiem bo żona pracuje. Jakiś Janusz to może robić zlecenia i inne rzeźby 

A kto mówi że nie ma kto kupić masła? Wolumen sprzedaży jest ciągle taki sam a nawet większy w końcówce stycznia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
Przed chwilą, Mateusz1q napisał:

A kto mówi że nie ma kto kupić masła? Wolumen sprzedaży jest ciągle taki sam a nawet większy w końcówce stycznia. 

Tylko za jaką cenę ten volumen, skąd te obniżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

A Lyder to co 25 styczeeń 20 luty i 10 jebnoł na parametrach ot i polityka mleczarni już by na parametrach nie kradł temu chłopu ale na hurtowni w centrali wielkich obniżek nie widać jak ser kosztował pow 30 zł to i kosztuję zobaczymy w lutym czy się ceny zmienią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
19 minut temu, wojak1986 napisał:

Mleka nie ma i tak tanieje. Wszystkim koszty wzrosły a nie tylko w produkcji mleka. Nikt nabiału nie będzie kupował w takich cenach. 70 % ludzi zarabia najniższą krajową i te parę złotych robi dla każdego różnice a nastawienie się tylko na eksport, który może być podatny na spekulacje to zawsze ryzyko

Według gusu najniższa krajowa zarabia 20% ludzi a wiadomo, że część osób dostaje najniższa a resztę do łapy. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Jakie rzeźby, u mnie w okolicy jest masa firm co płaci minimalną na papierze a pod stołem często 2-3 razy tyle. rzuty beretem od mego domu jedna firma ma 60 pracowników z czego 50 na minimalnej a dostają 4-10k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
narewski1988 napisał:

32 minuty temu, xpaxpa napisał:

spomlek minus 44gr za mleko styczniowe

Rozmawiałem na początku stycznia z instruktorem to mówił, że 25 groszy obniża . Myślałem, że z cena trochę się do mlekpolu zbliża, a tu powiększyli różnice jeszcze o 2grosze 

Bo były takie informacje ze od stycznia wracamy do ceny z października czyli minus 20gr, a tu dzisiaj taka niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 minutę temu, Nintendo napisał:

Według gustu najniższa krajowa zarabia 20% ludzi a wiadomo, że część osób dostaje najniższa a resztę do łapy. 

Te ich statystyki to są tyle warte co średnia krajowa. Ja wiem na przykładzie żony że najniższa krajowa praktycznie dogoniła pensje nauczyciela i jest masa ludzi w przedziale 3-4 tysiące 

4 minuty temu, Rrolniik napisał:

Jakie rzeźby, u mnie w okolicy jest masa firm co płaci minimalną na papierze a pod stołem często 2-3 razy tyle. rzuty beretem od mego domu jedna firma ma 60 pracowników z czego 50 na minimalnej a dostają 4-10k

Zgoda tylko robią tak bo walą tyle godzin nadliczbowych że gdyby przyszło zapłacić za to ubezpieczenie to inaczej by przenieśli się na Rumunię. Tak to dobrze jak masz zdrowie później zwolnienie na najniższej i też ma miło. Patologia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65
4 godziny temu, Kierownik napisał:

dobra mlekovita -20gr oficjalnie

Dokładnie, przed chwilą szwagier który odstawia do Mlekovity też mi przysłał tą wiadomość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bator    6
1 godzinę temu, konradek88 napisał:

A ktoś tutaj pisał że danone podwyżka 5 gr. Tam była jakaś obniżka w ogóle??? Orientuje się ktoś jaka tam jest cena??? 

za styczeń maks 2.75, luty -20 w marcu ma być kolejna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
23 minuty temu, Tigon napisał:

Tak to sobie do rodziców mów, dziś nie ma produkcji ale jak wejdzie do uni to sporo może się pozmieniać.

I co myślisz że po wejściu do unii ,( o ile do tego wgl dojdzie) w parę miesięcy staną się potęga w produkcji mleka? Na to trzeba lat i sumiennych pracowników ...a takich zawzietych jak nasi krowiarze z Podlasia to ciężko znaleźć.bo ich motywuje rywalizacja z sąsiadami hehe.

  • Like 2
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65

Sąsiad odstawia do Raciąża a tam to chyba Polmlek, zawsze słabo płacili ale słyszałem, że styczeń 1,8zł, nie wiem czy to prawda, fakt że ten sąsiad to tam ma trzy krówki, jak ktoś tam odstawia to niech potwierdzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
8 minut temu, bator napisał:

za styczeń maks 2.75, luty -20 w marcu ma być kolejna

To ceny netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

Polser Siemiatycze grupa Lactalis od lutego bazowa 2.15 netto, dopłata od ilości powyżej dopiero 20 tysięcy 3 grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
28 minut temu, Nintendo napisał:

Według gusu najniższa krajowa zarabia 20% ludzi a wiadomo, że część osób dostaje najniższa a resztę do łapy. 

GUS podaje tylko dane z firm zatrudniających ponad 9 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
5 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Jak jedzie ser po 17 zł od niemca to jeszcze obnizo 🤭

Po 17 to był przed świętami, teraz jest po 14

10 minut temu, maxi12 napisał:

Polser Siemiatycze grupa Lactalis od lutego bazowa 2.15 netto, dopłata od ilości powyżej dopiero 20 tysięcy 3 grosze

Jaka cena bazowa była za styczeń?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Spomlek sma - 44 gr za styczeń 

W moim przypadku może wyjdzie 2.47 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj