Polecane posty

6 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

@PRIMOPrzemek czekam na twoje propozycje jak my rolnicy mamy dygnąć do góry cenę mleka 😛

Napewno nie ciesząc się z obniżek na forum ze komuś tyle obniża a komuś tyle bo siła rzeczy spadnie wszędzie i wtedy będzie ból d*py .bo jak obniżka na ta chwile kogoś nie dotyczy to rży i robi podśmiechujki .forum miało dotyczyć cen mleka jako źródło informacji a nie miejsce na smiechowisko dla dzieci

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam jedną z najniższych cen tu na forum 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
30 minut temu, jarecki napisał:

ja wyliczyłem ze przy załozeniu litr mleka 2 zł , to wychodzi 1,8 mln zł miesiecznie .            https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wiemy-kto-bedzie-zarzadzal-funduszem-promocji-mleka,107849.html

Każdy podmiot skupujący płaci 1 zł na fundusz za każde 1000kg mleka skupionego. Cena mleka nie ma znaczenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
3 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ja mam jedną z najniższych cen tu na forum 🙄

Chyba jednak są gorsze, a Ty poprostu z tym nie robisz nic 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    83

Najpierw był lincz tych co pisali że będą obniżki cen mleka a teraz Ci co mieli największy udział w tym linczu bo jak oni śmieli pisać że będą obniżki. A teraz się licytują który zgadnie najniższą cenę i natym forum piszą o obnżkach Ci co nie mają nic wspólnego z mlekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823
27 minut temu, OptimuSPrimes napisał:

Napewno nie ciesząc się z obniżek na forum ze komuś tyle obniża a komuś tyle bo siła rzeczy spadnie wszędzie i wtedy będzie ból d*py .bo jak obniżka na ta chwile kogoś nie dotyczy to rży i robi podśmiechujki .forum miało dotyczyć cen mleka jako źródło informacji a nie miejsce na smiechowisko dla dzieci

Tu nie o to chodzi. Porównywanie cen pręży obniżkach jest ważne bo wtedy wychodzi która mleczarnia jest mocna bo gdy jest przerzut drogi to kazda lepszy Poland food płaci

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353

Każda dobra ale mało kto podał średnią roczną 

A najwięcej to krytykują piątnice, która płaci stabilnie od dawna 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Osm Koło zaskakuje, właśnie dostałem SMS, po ogromnej styczniowej obniżce cena za luty bez zmian. Co nie zmienia faktu, że spodziewam się za styczeń ceny brutto w granicach 2,15-2,20, ale to jeszcze zależy czy dobrze zbadają parametry. Słyszałem też plotki, że na niektórych trasach dostawcy dostali kartki o wodzie w mleku, czy mógłby to ktoś potwierdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

To i ja obstawie jak rospuda 1 z haczykiem placi To gizycko 20 w dół mlekpol albo utrzyma w tym albo 30 w dół mlekovita 25 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

Jasne... Swoje zwidy zostaw sobie.. Opowiadałeś te bajki rok temu i nic z tego się nie sprawdziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Zaczyna się sprawdzać. Nie mówiłem wtedy że krach będzie zaraz tylko najpierw musi być Górka.  A teraz będzie już wszystko z górki leciało będzie się lała krew będzie się działo apogeum lipiec . Bogdan MlekpolLover potwierdził cenę rospudy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

Jasne... Wystawili cennik ze źle policzony  gdzie choćby nawet wedle  tych stawek cena powinna być 1,46 a nie z 1,19.. 🤭

Wysłał im pewnie ten co wczoraj albo dzis ma dopiero być 🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika6    30
5 godzin temu, Zulugula13 napisał:

 

 

Edytowano przez Kika6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
11 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jasne... Wystawili cennik ze źle policzony  gdzie choćby nawet wedle  tych stawek cena powinna być 1,46 a nie z 1,19.. 🤭

Wysłał im pewnie ten co wczoraj albo dzis ma dopiero być 🤣🤣🤣🤣🤣

To temu wczoraj Rospuda tak samochodami dostawców obstawiona była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97
3 godziny temu, lusjan napisał:

Ja tam nie mówię, że tak jest, tylko co prezes powiedział, ale wcale by mnie to nie zdziwiło. Bo to pierwszy raz na zachodzie można, a w Polsce nie? 

W Polsce też można tylko nikt nie chce.Nasi wolą cicho siedzieć w temacie rolników bo to dla starej UE ważny temat a wzamian dostają bonusu na infrastrukturę i inne granty.Ue też w zamian przymyka oko na niektóre nieprawidłowości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Poprawka,  osm końskie 30 gr w dół od stycznia :d znaczy się za luty . Za styczeń było też-30

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
1 godzinę temu, alfa napisał:

Zaczyna się sprawdzać. Nie mówiłem wtedy że krach będzie zaraz tylko najpierw musi być Górka.  A teraz będzie już wszystko z górki leciało będzie się lała krew będzie się działo apogeum lipiec . Bogdan MlekpolLover potwierdził cenę rospudy 

Jesteś chory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Oddaje ktoś do mleczarni Agrokompleks z Morszkowa. Jaka u nich teraz cena? W zeszłym roku szukali dostawców w mojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
33 minuty temu, ubogiwladek napisał:

Poprawka,  osm końskie 30 gr w dół od stycznia :d znaczy się za luty . Za styczeń było też-30

Dostaliście juz kartki?to ile za ostatni msc Ci wyjdzie?chyba  poniżej 2zl netto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
19 minut temu, kocmen24 napisał:

Jesteś chory

A niby dlaczego że mówie że kryzys będzie?  Będzie i to za***isty będzie płacz i lament i to nie tylko na mleku . Bo jakoś nie widzę żeby części serwisy czy folia jakieś Witaminy itp spadały.  Podobnie było w 2013 było 2 zł za mleko wieszczyli 3 zł jeblo na 1 zł to tylko niewielka część zbankrutowała bo ludzie nie byli jeszcze wtedy tacy pazerni i przeinwestowani jak dziś a i środki do produkcji stały w miejscu i nawozy a kase się odkładało.  I ktoś powie ze ja chory . Wspomnicie moje słowa w lipcu tak jak z pół roku temu mowilem że odrazu po nowym roku już będzie widać.  Ta cena mleka nie jest niczym logicznym podparta tylko spekulacja giełdową i zakupami przez chiny . Wmawiajcie sobie o serze z Niemiec a widzieliście cenę polskiego?  Nikt go nie chce i leży w magazynie . A za pasem kolejny konflikt chiny Tajwan usa a co wtedy ? Waluty typu dolar euro jen japoński funt lecą na historyczne minima a co wtedy ? Mleczarnie typu mlekpol mlekovita gizycko i wiele innych placi dostawców bezcen . Trzeba trochę rozumować działanie giełdy konfliktów spekulacji itp 

A no na chwilę może się trend odwrócić ale tylko w przypadku że chiny decyduja zaatakowac w 24 roku  I jeszcze dokupia proszku sera i masła potężne ilości bo później będą miały długie sankcje 

Edytowano przez alfa
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    49

Mlekpol premia okresowa z 30 na 12 gr, wzrost ceny bazowej 9 gr więc wychodzi minus 9gr za luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj