superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

maroko    118

Wie może ktoś o kosiarce Claas disco 260 na sprzedaż w wmiarę dobrym stanie? Najlepiej kuj-pom lub bliskie okolice.

Ktoś oglądał którąś z olx?

Najlepiej bez kondycjonera.

Ewentualnie coś innego podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
18 godzin temu, camo napisał:

właśnie cena ciekawa ale chyba jakiś wynalazek, https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz-amazone-zaf-603-CID757-IDUaOyL.html to już prędzej myśle.

popatrz sobie nawet na starą Rotinę, też jeden lej i chyba wolnoobrotowe mieszadło a cena zwykle niższa od znanych producentów
Rozsiewacz nawozów ROTINA 1200l Międzychód • Agrotrader.pl

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjmarcia    2

Mam abre junior 2 i mogę polecić ma mieszadło wolnoobrotowe co prawda mam cały w kwasowe i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
21 godzin temu, krilan06 napisał:

Kolega wziął to na program, postawił w stodole i powiedział że starym będzie siał. Wykonanie, spawy masakra, jeszcze gdzieś cały róg uszkodzili to trochę poprostowali i farbę jakąś inną rzucili

też myślałem rozsiewacz na program jakiś, ale i tak jakiś Polski bo Amazonka najmniej penie z 25k i inne sensowne też, więc chyba lepiej jakąś używkę zagraniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

da radę jakiś rozsiewacz do 4,5 tyś i ok 800-1000kg kupić? rauch, sulky itp, chce się pozbyć amazone 600. czy lepiej zostać przy starym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
13 godzin temu, maroko napisał:

Wie może ktoś o kosiarce Claas disco 260 na sprzedaż w wmiarę dobrym stanie? Najlepiej kuj-pom lub bliskie okolice.

Ktoś oglądał którąś z olx?

Najlepiej bez kondycjonera.

Ewentualnie coś innego podobnego?

z claasem nie miałem styczności jeśli chodzi o kosiarkę, ale pewnie znajdzie się coś ciekawego, np pottinger czy nawet samasz, chociaż te starsze modele to mówią że to loteria, że niby po 15tym jakość była już wszystko ok jak na zachodzie      

3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Jak by co to 18tys za taką pierdółke 

IMG_20230517_161349_HDR.jpg

kurde, fajnie by było mieć takiego szkraba do tunelu 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

u znajomego stało po sztuk takich ciągników ... teraz nie sprowadzają bo mocno podrożały a przywozili im całe kontenery tego...


japan raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Polskie maszyny jeszcze niestety długo nie dorównają jakością tym zachodnim sprzed kilkunastu lat. Trochę się zgapiłem bo wcześniej trzeba było szukać a teraz nic sensownego w tej szerokości nie widzę. 

Ciągnik niby 86 km ale mam 3 ha okropnych gór na jednej działce i nic szerszego jak 2,6 nie chcę a właśnie sporo szerszych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

Nie ma ktoś na zbycie przednich kół do c385 (20 cal), jedyny wymóg to brak pęknięć na felgach oraz rzemieślniczych napraw ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

jakość polskich cały czas rośnie, i myślę że odzwierciedlają to słupki sprzedaży na zachodzie, a co do górek to ja bym wyrównał jak się da a szerokości  to masz choćby kuhna 2,4m gmd na okrągłych dyskach którego  katuje już 3 lata i bezawaryjnie skosił u mnie i na usługach ok 200ha, w sęsie bezawaryjnie, spawana rama była ale to przez moją nieuwagę a nie słaby materiał, a i tak po sezonie będę sprzedawał bo wleci nowy samasz 2,6m lub 3m, 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

No dobra nie będę się spierał odnośnie tej jakości ale wiem swoje ;) 

Jest jeszcze opcja żeby dołożyć przedniego tuza do NH T5.85 i kupić coś właśnie na przód. Ten tuz i tak by się przydał do wału w przyszłości i pewnie do czegoś tam jeszcze. Tylko nie miałem styczności z kosiarkami frontalnymi ;) i nie wiem jak to wygląda w kwestii choćby gniecenia pokosu kołami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
21 minut temu, adam2812 napisał:

Nie ma ktoś na zbycie przednich kół do c385 (20 cal), jedyny wymóg to brak pęknięć na felgach oraz rzemieślniczych napraw ;) 

Załóż nowe balony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
9 minut temu, maroko napisał:

No dobra nie będę się spierał odnośnie tej jakości ale wiem swoje ;) 

Jest jeszcze opcja żeby dołożyć przedniego tuza do NH T5.85 i kupić coś właśnie na przód. Ten tuz i tak by się przydał do wału w przyszłości i pewnie do czegoś tam jeszcze. Tylko nie miałem styczności z kosiarkami frontalnymi ;) i nie wiem jak to wygląda w kwestii choćby gniecenia pokosu kołami itp.

ja od soboty montuje u siebie w ihc 955 tuz i wom z zuidberga, kosiłem z przednią u znajomego, to zupełnie inna praca, kosiarki przednie mają talerze lub bębny do zwężania pokosu, z tymi nowymi końmi to bym uważał, bo też inaczej to projektowane, ale myślę że 2 razy 2,4m by pociągło, i właśnie taki zestaw ciąga znajomy JD 2450 z produ krone 2,4 z tyłu kuhn 2,4, a u siebie z tyłu 2,4 kuhn, i z przodu będzie co najmniej 2,8, żeby nie gnieść przy zakrętach, a ciągnik ma 2,25m   

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kosiarka przednia myślę że fajna sprawa zwłaszcza na góry jak u mnie. Ale to już plany na następny sezon realnie myśląc. 

No i tylko czołowa by była bo aż tyle ha nie mam żeby tak się tym obwieszać.

Nie ma nawet nic sensownego żeby tu link podrzucić jedynie ta lely splendimo 240 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-dyskowa-lely-CID757-IDTbDEG.html?reason=seller_listing|olx_shop_basic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1134
41 minut temu, maroko napisał:

No dobra nie będę się spierał odnośnie tej jakości ale wiem swoje ;) 

Jest jeszcze opcja żeby dołożyć przedniego tuza do NH T5.85 i kupić coś właśnie na przód. Ten tuz i tak by się przydał do wału w przyszłości i pewnie do czegoś tam jeszcze. Tylko nie miałem styczności z kosiarkami frontalnymi ;) i nie wiem jak to wygląda w kwestii choćby gniecenia pokosu kołami itp.

Ojj  bo zamordujesz tego ciuholanda jak małe dzieci kota.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Możecie coś podpowiedzieć jaką kosiarkę bijakową kupić (nową) tak na szerokość c 330/c360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
8 godzin temu, krilan06 napisał:

Możecie coś podpowiedzieć jaką kosiarkę bijakową kupić (nową) tak na szerokość c 330/c360?

Max 155 cm szerokości i jeszcze bym się pokusił o regulowaną tylną klapę pod ciapka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
9 godzin temu, igor10246 napisał:

ja od soboty montuje u siebie w ihc 955 tuz i wom z zuidberga, kosiłem z przednią u znajomego, to zupełnie inna praca, kosiarki przednie mają talerze lub bębny do zwężania pokosu, z tymi nowymi końmi to bym uważał, bo też inaczej to projektowane, ale myślę że 2 razy 2,4m by pociągło, i właśnie taki zestaw ciąga znajomy JD 2450 z produ krone 2,4 z tyłu kuhn 2,4, a u siebie z tyłu 2,4 kuhn, i z przodu będzie co najmniej 2,8, żeby nie gnieść przy zakrętach, a ciągnik ma 2,25m   

 

Od nas miał dwie kosiarki przód i tył do new Hollanda td 5050 to w gorące dni temperatura dochodziła pod czerwone . Ta boczna miała może 2.10m max. Ale trawy gęste twarde . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Max 155 cm szerokości i jeszcze bym się pokusił o regulowaną tylną klapę pod ciapka

A jeżeli pod c 360 to 175cm nie będzie lepsza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 minutę temu, krilan06 napisał:

A jeżeli pod c 360 to 175cm nie będzie lepsza? 

Wszystko zależy od kosiarki.

Sąsiad ma bijakowa 155z Warki to nh70 kicy ma co robić ale ona waży prawie 700 kilo.

Sam wał nożowy ma 20 cm średnicy i jest pełny nie rura

Jeżeli chcesz czasem ciapka zapiąć to 155 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

nie możliwe by ten wał był pełny bo by sam wiecej ważył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj