superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

wlamaj1    185
11 minut temu, Grzechooo napisał:

w poznaniakach były różne koła, a błędów w tym co napisałem nie ma, bo jest tam nawias.

Faktycznie, masz rację - błędu nie ma. A co do kół to zakładam że są takie same - 4.00-16 - jodełka. Inne to albo w dużo nowszych albo w dużo starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
igor10246 napisał:

ja mam u siebie na zwykłej kuli od ciągnika, i z drugiej hak, generalnie to jak @wlamaj1 napisał, jeśli nie masz potrzeby to po co wymieniać ruskie też dobre   

tylko czy te ruskie nie będą chińskie?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

w aktualnych czasach nawet niemieckie to od skośnookich się wywodzi więc zawsze jest ta nutka niepewności, jednak  nie mogę zaprzeczyć iż to że chińskie jest wszystko be bo chińczycy produkują zawsze w stosunku jakości do ceny i jeśli kupisz w chinach produkt który np najtańszy kosztuje 2$ a niemiecki 50$ i pisze na nim made in china to w 90% przypadków będziesz to w stanie znaleźć w chinach za 30$ tej samej jakości co "niemieckie" i 100 razy lepszej jakości niż to chińskie za 2$ lub po prostu niemieckie może być za 2$ 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Szukać z hakiem? Wygodne to to?

Do ciężkich maszyn tak ale żeby miało sens to musi być z tym dodatkowym przegubem taki jak na moim zdjęciu. Inaczej będzie wku.. zamiast pomagać. Generalnie lekkie maszyny i haki to średni temat. Haki np. w siuntce to udręka nie pomoc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

@daron64 śruba z hakiem to tylko hydrauliczna, wtedy faktycznie bardzo można sobie ułatwić podczepianie. W ogóle to był jeden z najlepszych zakupów jakie mogłem zrobić w gospodarstwie. Nie tylko w polu sobie swobodnie regulujesz długość łącznika w trakcie jazdy (co jest ogromnym ułatwieniem jak masz różnorodne gleby i gdzies chcesz robić glebiej gdzies płycej, to jedno cyknięcie hydrauliką i już masz wypoziomowaną maszynę) ale bardzo też ułatwia podczepianie maszyny. Mam ramiona z hakami i wcześniej musiałem idealnie podjechać żeby najpierw zaczepić ramiona a dopiero potem łącznik. Teraz robię na odwrót, cofając do maszyny trzymam łącznik na łańcuszku i opuszczam go na sworzeń z kulą. Potem dopiero czepiam ramiona, a jak coś nie pasuje to łącznikiem odpycham lub ściągam maszynę aż nie trafi w obydwa ramiona, w połączeniu ze sterowaniem z błotnika to podczepianie maszyn to już inna epoka - jest dużo łatwiej po prostu.

Jakbyś szukał łącznika to szczerze polecam hydrauliczny, może i te 1500-1700 trzeba wyłożyć ale warto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
1 godzinę temu, wlamaj1 napisał:

Masz dobrą ruską "śrubę" to po szukasz innej. No chyba że kasa Cię "świerzbi" albo pochodzenie łącznika Ci nie pasuje 😉. Jeśli chodzi o hak to mam ale używam tak jak zwykłej. Generalnie jest to ruska śruba z dospawanym hakiem w Narwii - oryginalna śruba do Pronara. Nie wiem czy hak jest markowy (oznaczony literką "W" chyba w rombie) - nic się nie wypina. Jak masz zamiar w każdej maszynie mieć sworzeń z kulą to możesz szukać z hakiem , ale nawet wtedy raczej nie przyspieszy to znacząco podpięcia maszyny, może jest ciut wygodniejsze...

Może walterscheid? 

1 godzinę temu, igor10246 napisał:

 

ja mam u siebie na zwykłej kuli od ciągnika, i z drugiej hak, generalnie to jak @wlamaj1 napisał, jeśli nie masz potrzeby to po co wymieniać ruskie też dobre   

 

Zastanawiałem się po prostu, czy taka śruba nie jest za słaba na taki ciężar. 

12 minut temu, KlimekPL napisał:

@daron64 

Jakbyś szukał łącznika to szczerze polecam hydrauliczny, może i te 1500-1700 trzeba wyłożyć ale warto

Nie no tyle zbędnej kasy to nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Tylko że moim zdaniem to inwestycja a nie rozwalanie kasy, przekonałem się jak bardzo to usprawnia pracę dopiero jak sobie kupiłem. 👍 Polecam dopisać sobie do budżetu, jeśli nie tego to do następnego :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
35 minut temu, KlimekPL napisał:

@daron64

Jakbyś szukał łącznika to szczerze polecam hydrauliczny, może i te 1500-1700 trzeba wyłożyć ale warto

Mam i praktycznie nie używam.

Mocny hydrauliczny łącznik nadaje się tylko i wyłącznie do maszyn na kat 3

Z kolei ten MNIEJSZY 2 kategorii jest stosunkowo słaby.

Podobnie jest z hakami,nie wszędzie wejdą.

@daron64zmierz plus minus jakiej długości łącznik potrzebujesz,mogę pomóc w tej kwestii 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ja teraz se nie wyobrażam bez hydraulicznego roboty. Ten mniejszy 2 kategorii nadaje się do lżejszych maszyn, tzn do dwóch ton spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
15 minut temu, michal8011 napisał:

oszust, lub cena w € 

14 minut temu, KlimekPL napisał:

Tylko że moim zdaniem to inwestycja a nie rozwalanie kasy, przekonałem się jak bardzo to usprawnia pracę dopiero jak sobie kupiłem. 👍 Polecam dopisać sobie do budżetu, jeśli nie tego to do następnego :D

 

no wiadomo, usprawnia bardzo, jednak, patrząc na gospodarstwa pokroju mojego czy @daron64 to takie rzeczy w rzeczywistości mają niemalże zerową stopę zwrotu tym bardziej że to nie jest tak zwany must have który jak się coś stanie to musisz mieć, tym bardziej że operujemy na starych rumplach a nie ciągnikach po 2000, to wolałbym zainwestować to w warsztat czy inne tak zwane pierdoły które też bardzo ułatwiają, dla przykładu kolega kupił sobie z krampa halogen bateryjny za 180zł i tato zobaczył to powiedział że by mu sie ze 2 razy by przydał i żebym pożyczył, a ja stwierdziłem że po co pożyczać to kupie, ojciec przez tydzień kręcił nosem po co a po tygodniu to powiedział że bardzo dobry zakup bo właściwie codziennie się używa        

2 minuty temu, daron64 napisał:

słynne FINN i już 20tys+ do ceny, ale powiem wam że teraz w skandynawi polacy już wszystko powykupywali co warte, jest dużo ciągników z  lat 60tych ale nowsze to albo tragiczny stan albo ceny wyższe jak w polsce   


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
24 minuty temu, KlimekPL napisał:

Ja teraz se nie wyobrażam bez hydraulicznego roboty. Ten mniejszy 2 kategorii nadaje się do lżejszych maszyn, tzn do dwóch ton spokojnie 

Śmiem wątpić że 2t wytrzyma. Mam oryginalny cbm 

 

 

Fabryczne takie wychodziły?

https://m.olx.pl/d/oferta/przyczepa-ciezarowa-8t-wywrot-6t-kozuchow-d47-odnowiona-okazja-CID757-IDTAULw.html?reason=hp|bundle_personalized

 

 

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
30 minut temu, michal8011 napisał:

Dobra cena. Przynajmniej handlarz nie oszust.

No jak dla ludzi 50k za 30 kilku letni ciągnik, który "wymaga przeglądu i naprawy", to dobra cena, to nie mam pytań. 

 

Edit

Nie spojrzałem na nick. Znowu nie wiem czy żartujesz, czy piszesz poważnie..

 

@soltys48 jutro będę w domu to pomierze. Tak to długość jest powiedziałbym standardowa, czyli ~600/~900, tylko średnicę otworu przy ciągniku musiałbym zobaczyc

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

W ciągniku będziesz Miał 25

Zmierz tylko jaka szerokość wejdzie max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Haczykiem jest cena, na to najbardziej biorą szukający okazji i myślący naiwnie że się im trafił debil nie znający cen, tylko że sami na debilów wychodzą na końcu.  :P

Edytowano przez Desperado
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
23 minuty temu, soltys48 napisał:

Śmiem wątpić że 2t wytrzyma. Mam oryginalny cbm 

 

 

Fabryczne takie wychodziły?

https://m.olx.pl/d/oferta/przyczepa-ciezarowa-8t-wywrot-6t-kozuchow-d47-odnowiona-okazja-CID757-IDTAULw.html?reason=hp|bundle_personalized

 

 

 

D68 to były naczepy do starów robione przez Sanok ale przyczepy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj