Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacu    173
18 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Gościu,  pojawiasz się tu raz na jakiś czas,  żeby ogłosić spadki . Jesteś wiarygodny jak tvp

Posłuchaj chłopcze  ja nie mam czasu tu wypisywać codziennie i dlatego pisze tu co jakiś czas a obniżki są prawdziwe bo to potwierdzone info i nie porównuj mnie do tvp bo to telewizja tuska co rolników ma głęboko w D...., nie musisz wierzyć chłopczyku.

18 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Gościu,  pojawiasz się tu raz na jakiś czas,  żeby ogłosić spadki . Jesteś wiarygodny jak tvp

Posłuchaj chłopcze  ja nie mam czasu tu wypisywać codziennie i dlatego pisze tu co jakiś czas a obniżki są prawdziwe bo to potwierdzone info i nie porównuj mnie do tvp bo to telewizja tuska co rolników ma głęboko w D...., nie musisz wierzyć chłopczyku.

• Like 1
  • Haha 3
  • Sad 1

livebird    60
Dnia 23.12.2023 o 19:18, GABBER85 napisał:

jaki rejon , kto brał?

Okolice tarnowa Tomex

5 godzin temu, GABBER85 napisał:

w płn. młp. jest wielu  "znaffców"  bydła co to do Gór wozi warzywa, zboże a z Gór wywozi "cielaki typowo miynsne" zbieranina od rolników, generalnie loteria , losy zaczynają sie od 1500/szt [ponad rok temu], jak mu powiedziałem że kupują po 800 [z olx dzwoniłem] a chcą zarobić drugie tyle to mnie chciał pobić i łaske robił że opsrańca sprzeda expert

Experci sami łapią sie na Dżerseje z ambicjami na LM albo HF z ambicjami na BBB i  później sami oferują byczka półrocznego  za 3 tyś ... oczywiście "typowo miynsny"

Potwierdzam sam biore od handlarza co przywozi z gór ale zazwyczaj ma ładne sztuki 

• Like 1

Pawelek2615    4
7 godzin temu, damianos95 napisał:

Bydła nie jedynie krów podobno opór byl

Krów to było w opór ciężko było dostać za dobrą krowę po 6 złotych

• Like 1

ubogiwladek    199

Znamy handlarz na literkę O ze  świętokrzyskiego krowy na zywą wagę od 6 do 10 zł brutto. Byki do 14 zł brutto

damianos95    436
24 minuty temu, Pawelek2615 napisał:

Krów to było w opór ciężko było dostać za dobrą krowę po 6 złotych

No wiem właśnie a czy jeszcze jest tyle tych krów czy przebrało się to nie wiem 

ubogiwladek    199

Koledzy z forum kojarzą na pewno. Podałem ceny bo wyżej kolega napisał że za ładną krowe 6 zł to różnica jest kosmiczna

5 minut temu, szymon09875 napisał:

Mało znany chyba bo ja nie wiem o kogo chodzi. Po co tak te ceny pisać ? 

W końcu to temat l cenach bydła też :D

• Like 1
  • Thanks 1

GABBER85    1413

Handlarz Incognito z młp. daje za żywego po 16, tzn po 16  godzinie..

Tego typu komentarze tu są

>>>>>> 

Sokol2    144
Dnia 26.12.2023 o 08:43, Cybulek17 napisał:

Kolego , byłeś kiedyś po cielaki na podlasiu ? Obstawiam,  że nie.  Jakby to takie piękne było to po co by ludzie kupowali po 1000zł ma wlkp ? Każdy kto kupuje większe ilości miał już taki epizod w swoim życiu i wyciągnął wnioski . Byłem takim napaleńcem , że już auto do przewozu szukałem 

ja jezdziłem kilka lat, od dwóch lat zrezygnowałem... zdarzały się okazje ze cielaki fajne nawet bez mleka ale głównie to były młodziutkie sztuki bez paszportu bez kolczyka... weź zas sie tłumacz jak Cie itd  za bramkami na autostradzie zatrzyma to by tvp przyjechało i "rolnik nielegalnie przewoził 40szt cielaka niewiadomego pochodzenia busem który bez łądunku jest juz przeładowany" 

• Like 3

soltys48    19864

Widziałem to to ..... 

Po takich filmach tylko gorzej się o nas hodowcach mówi 

Kowalsky30    523
Dnia 26.12.2023 o 09:51, GABBER85 napisał:

w płn. młp. jest wielu  "znaffców"  bydła co to do Gór wozi warzywa, zboże a z Gór wywozi "cielaki typowo miynsne" zbieranina od rolników, generalnie loteria , losy zaczynają sie od 1500/szt [ponad rok temu], jak mu powiedziałem że kupują po 800 [z olx dzwoniłem] a chcą zarobić drugie tyle to mnie chciał pobić i łaske robił że opsrańca sprzeda expert

Experci sami łapią sie na Dżerseje z ambicjami na LM albo HF z ambicjami na BBB i  później sami oferują byczka półrocznego  za 3 tyś ... oczywiście "typowo miynsny"

Chłopie. Handlarz w górach płaci 1000 za tygodniowego byczka rw i to każdy. Za simentala nawet nie chcę wiedzieć ile. Pokaż mi to ogłoszenie za 800

AdamRo    1510
12 godzin temu, ubogiwladek napisał:

Znamy handlarz na literkę O ze  świętokrzyskiego krowy na zywą wagę od 6 do 10 zł brutto. Byki do 14 zł brutto

Nie kojarzę. Może to ubojnia z okolic Olkusza a skupuje niedaleko Łagowa ?

Poza tym większość handlarzy że świętokrzyskiego daje takie ceny. Nie wiem jak to robią 😁

Edytowano przez AdamRo

ubogiwladek    199
34 minuty temu, AdamRo napisał:

Nie kojarzę. Może to ubojnia z okolic Olkusza a skupuje niedaleko Łagowa ?

Poza tym większość handlarzy że świętokrzyskiego daje takie ceny. Nie wiem jak to robią 😁

Ubojnia to z Wolbromia skupuje w Piotrowie :d handlarz to Ostrowski. Ja tez nie wiem ważne że hajs się zgadza :D Nie wiem co wy chcecie od tych kupców z moich stron :D

Edytowano przez ubogiwladek

GABBER85    1413
8 minut temu, ubogiwladek napisał:

Ubojnia to z Wolbromia skupuje w Piotrowie :d handlarz to Ostrowski. Ja tez nie wiem ważne że hajs się zgadza :D Nie wiem co wy chcecie od tych kupców z moich stron

Masz numer do niego ?

>>>>>> 

AdamRo    1510
14 minut temu, ubogiwladek napisał:

Ubojnia to z Wolbromia skupuje w Piotrowie :d handlarz to Ostrowski. Ja tez nie wiem ważne że hajs się zgadza :D Nie wiem co wy chcecie od tych kupców z moich stron :D

Piotr kupuje teraz też krowy ? Takie słabsze ?

ubogiwladek    199

E no to jednak znasz :D to wcześniej nie kupował? Tam ich jest wszystkich chyba z 5-ciu co handlują z tej rodziny. Ale on najlepsza cenę daje :D

AdamRo    1510

Za daleko patrzyłem 😁

32 minuty temu, HF86 napisał:

a Kosma, też u was grasuje?

Że świętokrzyskiego ? Czy słynna firma wielu nazw z łódzkiego?

krzychu121    4015
39 minut temu, ubogiwladek napisał:

Waga też się zgadza ? Czy nie ma jak sprawdzić ?:)

Edytowano przez krzychu121

ubogiwladek    199

Z moją się zgadza :D U mnie bynajmniej nie było problemu nie wiem jak u tych co wag nie maja waza 

Edytowano przez ubogiwladek
  • Haha 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj