Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazik6    114

jak myslicie to chwilowe obnizki?jezdzą z bydłem jak szaleni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903

Dzisiaj handlarz za mieszańca z hf proponował 10 brutto. Niech się buja, LZA

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
15 godzin temu, pedro2 napisał:

Powściągnij swą radość bo może z Ciebie będą się śmieli na jesieni, że za tanio było Ci po 20zl oddajesz po 15 😉 Dzisiaj wszystko możliwe. Co się dzieje ze zbożem i mlekiem...

Akurat że zbożem nic się nie dzieje. Jeśli dostaną ta dopłatę do pszenicy 3tys to i tak bardzo dobra cena wyjdzie licząc koszty z tamtego roku. Gorzej może być w tym roku po wyborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

jak myslicie to chwilowe obnizki?jezdzą z bydłem jak szaleni 

Kwestia czy pełne czy puste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

jak myslicie to chwilowe obnizki?jezdzą z bydłem jak szaleni 

mijają sie z tymi co zboże wożą


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

jak myslicie to chwilowe obnizki?jezdzą z bydłem jak szaleni 

zależy ile tych byków rolnicy magazynują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131

Sprzedany wczoraj jeden byczek 100% LM  za 13,5 brutto 682 kg Strączka 6% bo z uwięzi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1657

Dzwoniłam dziś najlepsze sztuki 13zł i za dużo bydła. Skąd te bydło jak mało było cały czas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
3 godziny temu, STIG13 napisał:

Dzisiaj handlarz za mieszańca z hf proponował 10 brutto. Niech się buja, LZA

Kto był ?

47 minut temu, TommyLee napisał:

To gdzie oni to bydło woża,  skoro ubojnie zapchane....

Od Patrzałka gość gadał że ubojnia bije tylko raz w tygodniu bo nie mają co . Więc ch..j ich wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
3 godziny temu, AdamRo napisał:

Kwestia czy pełne czy puste ?

koło mnie jezdza do LINNE,albo do KOŁA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Co Wam powiem to Wam powiem

Ja to ma dobrych odbiorców,którzy się martwią o mnie i przede wszystkim o moje bydło do odstawy. Dziś z samego rana dwa telefony żebym się nie wstrzymywał z odstawą bo byk strasznie leci i za tydzień dwa w ogóle nie sprzedam bo tyle jest bydła.

Nadmienie tylko,że jeden z moich rozmówców miał dziś do uboju max 30% tego co biją normalnie i w większości były to niedorosty-kolega rano wiózł im sztukę żeby mu ubili 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1882

Pewnie masz rację tylko jest stara zasada że dobry towar się obroni. Ludzie z hf nie mają tyle pola manewru więc cena słabszego towaru podlega innym prawom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Akurat teraz ta partia co będzie odstawiana to najsłabsze od bardzo dawna. 1-2U,R podobnie ,reszta O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
soltys48 napisał:

Co Wam powiem to Wam powiem

Ja to ma dobrych odbiorców,którzy się martwią o mnie i przede wszystkim o moje bydło do odstawy. Dziś z samego rana dwa telefony żebym się nie wstrzymywał z odstawą bo byk strasznie leci i za tydzień dwa w ogóle nie sprzedam bo tyle jest bydła.

Nadmienie tylko,że jeden z moich rozmówców miał dziś do uboju max 30% tego co biją normalnie i w większości były to niedorosty-kolega rano wiózł im sztukę żeby mu ubili 

wyślij ich do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Kto jeździ w lubelskim za bydłem rejestracja W1 BYKI ? 

Wysoki dobrze zbudowany gość i czerwony samochód . 

Był dziś nie wiem skąd wiedział że mam dawał po 13 brutto hurtem 

Firma Duch albo duszek. I tak pochodzenie TKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Co Wam powiem to Wam powiem

Ja to ma dobrych odbiorców,którzy się martwią o mnie i przede wszystkim o moje bydło do odstawy. Dziś z samego rana dwa telefony żebym się nie wstrzymywał z odstawą bo byk strasznie leci i za tydzień dwa w ogóle nie sprzedam bo tyle jest bydła.

Nadmienie tylko,że jeden z moich rozmówców miał dziś do uboju max 30% tego co biją normalnie i w większości były to niedorosty-kolega rano wiózł im sztukę żeby mu ubili 

Oby tak było to coś odbije cena.

Mnie bardziej martwi że w całej Europie ceny w dół.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma leżących krów. 

są tylko do uboju z konieczności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
1 godzinę temu, PartyzantTK napisał:

Firma Duch albo duszek. I tak pochodzenie TKI

A to przed wczoraj byli z tej firmy tylko że dawali 13 zł i 12,5 a ten dziś za wszystko 13 dawał. 

Ok dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Co Wam powiem to Wam powiem

Ja to ma dobrych odbiorców,którzy się martwią o mnie i przede wszystkim o moje bydło do odstawy. Dziś z samego rana dwa telefony żebym się nie wstrzymywał z odstawą bo byk strasznie leci i za tydzień dwa w ogóle nie sprzedam bo tyle jest bydła.

Nadmienie tylko,że jeden z moich rozmówców miał dziś do uboju max 30% tego co biją normalnie i w większości były to niedorosty-kolega rano wiózł im sztukę żeby mu ubili 

I nie sprzedałeś przecież najlepiej się sprzedają jak dzwonią za bykami 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Jak zadzwonią z ceną sprzed lekko ponad 2 tygodni to sprzedam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Co Wam powiem to Wam powiem

Ja to ma dobrych odbiorców,którzy się martwią o mnie i przede wszystkim o moje bydło do odstawy. Dziś z samego rana dwa telefony żebym się nie wstrzymywał z odstawą bo byk strasznie leci i za tydzień dwa w ogóle nie sprzedam bo tyle jest bydła.

Nadmienie tylko,że jeden z moich rozmówców miał dziś do uboju max 30% tego co biją normalnie i w większości były to niedorosty-kolega rano wiózł im sztukę żeby mu ubili 

Tylko skąd się tego bydła tyle teraz wzięło ? Dla mnie to celowa zagrywka ale z drugiej strony nie ma gwarancji że cena wzrośnie. @AdamRo coś pisał dwa tygodnie temu a myślałem że chodzi o podwyżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj