Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

michalcium    1367

Co tu do opowiadania sytuacja jak każda inna przy złapaniu na gorącym uczynku...i jak to u nas wiadomo kto z tytułu zaistniałego wydarzenia miał kłopoty 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Wszystkich lali gumą, łamali widły na plecach, zabierali samochody z bydłem, zamykali w stodołach a i tak jeżdżą dalej, jebią chłopów aż trzeszczy. Nówki żywcówki , wypasione merole, sale weselne,pensjonaty.

A rolnik  ? Goła d*pa.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

witam , ma ktoś namiar na handlarza działającego na terenie powiatu sierpeckiego (mazowsze ) ?  chodzi o kogoś kto skupuje bydło na żywą wagę ? sztuki ważone więc chodzi bardziej o dobrą cene ;) na wbc niestety kilka razy się przejechałem więc może kogoś macie sprawdzonego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
AdamRo napisał:

Wszystkich lali gumą, łamali widły na plecach, zabierali samochody z bydłem, zamykali w stodołach a i tak jeżdżą dalej, jebią chłopów aż trzeszczy. Nówki żywcówki , wypasione merole, sale weselne,pensjonaty.

A rolnik  ? Goła d*pa.

dlatego waga swoja do sprzedaży to obowiązek

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Z ciekawości,  handluje ktoś aktualnie z Łuniesiami  ? Bo przykre rzeczy słyszałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
8 minut temu, AdamRo napisał:

Wszystkich lali gumą, łamali widły na plecach, zabierali samochody z bydłem, zamykali w stodołach a i tak jeżdżą dalej, jebią chłopów aż trzeszczy. Nówki żywcówki , wypasione merole, sale weselne,pensjonaty.

A rolnik  ? Goła d*pa.

Państwo prawa się kłania. Winny jest biedniejszy. Wystarczy dostęp do broni palnej jak szeryf Ziobro za paskiem nosi i kradzieże by się skończyły a sądy pracy nie miały...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

@AdamRo bo dorabiają się na rolnikach którym ,,nie opłaca '' się kupić wagi bo szkoda 2-3 tys wydać i na starszych rolnikach nie mających rozeznania w temacie. Zresztą @soltys48 nawet nie tak dawno wstawiał tu zdjęcie krów montbeliarde które jak dobrze pamiętam wyszły po około 10 albo 11 brutto w ZUB a lokalny handlarz który właśnie co chwila ma nowe zywcowki czy ziemi dokupuje dawał za nie 7 brutto. To sobie policz jak obydwie sztuki ważyły kolo 1500 kg razy 3 zł to już jest 4,5 tys a przy 4 zł wychodzi 6 tys różnicy. Można się dorabiać można. A takich przykładów jest mnóstwo w okolicy. Ale to rolników wina że dają się tak robić na szaro. Druga sprawa to kwestia ważenia i wybicia na ubojni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
16 godzin temu, Michal014d napisał:

Chlopaki po kupieniu cielaka puścilem przemieszczenie  bez zaznaczenia transportu i teraz wyswietla błąd. Czy dobrze zrobilem czy to bylo trzeba zaznaczyć transport własny? I jak to jest z przewozem i kupnem malych jalowek ok 8-10dni mozna bezproblemowo jak z bliskiej okolicy kupione?

Ma być zaleczona pępowina, ich dni nie interesują w cielakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Z ciekawości,  handluje ktoś aktualnie z Łuniesiami  ? Bo przykre rzeczy słyszałem 

Panie łony szalejo w okolicy 

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

@AdamRo bo dorabiają się na rolnikach którym ,,nie opłaca '' się kupić wagi bo szkoda 2-3 tys wydać i na starszych rolnikach nie mających rozeznania w temacie. Zresztą @soltys48 nawet nie tak dawno wstawiał tu zdjęcie krów montbeliarde które jak dobrze pamiętam wyszły po około 10 albo 11 brutto w ZUB a lokalny handlarz który właśnie co chwila ma nowe zywcowki czy ziemi dokupuje dawał za nie 7 brutto. To sobie policz jak obydwie sztuki ważyły kolo 1500 kg razy 3 zł to już jest 4,5 tys a przy 4 zł wychodzi 6 tys różnicy. Można się dorabiać można. A takich przykładów jest mnóstwo w okolicy. Ale to rolników wina że dają się tak robić na szaro. Druga sprawa to kwestia ważenia i wybicia na ubojni 

Za KULAWĄ czy tysiące dawoł 🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
8 minut temu, soltys48 napisał:

Panie łony szalejo w okolicy 

A słyszałem,  że duży niemiecki odbiorca mięska im się zawinął 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Wszystkich lali gumą, łamali widły na plecach, zabierali samochody z bydłem, zamykali w stodołach a i tak jeżdżą dalej, jebią chłopów aż trzeszczy. Nówki żywcówki , wypasione merole, sale weselne,pensjonaty.

A rolnik  ? Goła d*pa.

Wątpisz w prawdziwość tych zdarzeń? Widzę że na okolicy ludziom się oczy otwierają ale bardzo powoli bo np jak mówię człowiekowi nie oddawaj do handlarza XYZ bo 100 kg na byku niemasz a jak nie wierzysz to bydło przeważ(dobty znajomy pare domów obok ma wage) i sie przekonasz i za jakiś czas widzę auto tego samego typa po czym pytam -zważyłeś? -Nie -no to Cię po raz kolejny okradł- etam zapłacił w 3 dni. No to już ręce opadają 🤦🏿‍♂️

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
20 minut temu, michalcium napisał:

Wątpisz w prawdziwość tych zdarzeń? Widzę że na okolicy ludziom się oczy otwierają ale bardzo powoli bo np jak mówię człowiekowi nie oddawaj do handlarza XYZ bo 100 kg na byku niemasz a jak nie wierzysz to bydło przeważ(dobty znajomy pare domów obok ma wage) i sie przekonasz i za jakiś czas widzę auto tego samego typa po czym pytam -zważyłeś? -Nie -no to Cię po raz kolejny okradł- etam zapłacił w 3 dni. No to już ręce opadają 🤦🏿‍♂️

Ale nie pisz takich rzeczy bo cię kolego zaraz tu zlinczują jak mnie jak pisał ja na ten temat to wyzywali mnie od zaganiacz 🤩🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
32 minuty temu, Cybulek17 napisał:

A słyszałem,  że duży niemiecki odbiorca mięska im się zawinął 

Musieli nowego capnać bo naprawdę szaleją 

6 godzin temu, michalcium napisał:

Ten dąb pol co to przez pole uciekał a ciężarówkę odbierał z podwórka z policją?😂

Oni brali kiedyś od @zkordalski🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Mieciu24 napisał:

Ale nie pisz takich rzeczy bo cię kolego zaraz tu zlinczują jak mnie jak pisał ja na ten temat to wyzywali mnie od zaganiacz 🤩🤔

Mieciu, naganiacz. To najgorszy typ mendy , przeważnie rolnik który za 5 dyszek pomoże ojebać najbliższego sąsiada, najlepszego kumpla z wioski. Da cynka handlarzowi gdzie jest waga, czy chłop mniej kumaty. Często sam jest posiadaczem wagi która waży tak samo jak waga handlarza. I wszyscy inni kupcy są złodzieje tylko ten z którym on aktualnie pracuje jest najlepszy. Często zmienia pracodawcę gdy poprzedni wbije się w teren , przez co zaczyna zaczyna obrabiać mu d*pę. Naprawdę, wszawe charaktery.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
13 minut temu, AdamRo napisał:

Mieciu, naganiacz. To najgorszy typ mendy , przeważnie rolnik który za 5 dyszek pomoże ojebać najbliższego sąsiada, najlepszego kumpla z wioski. Da cynka handlarzowi gdzie jest waga, czy chłop mniej kumaty. Często sam jest posiadaczem wagi która waży tak samo jak waga handlarza. I wszyscy inni kupcy są złodzieje tylko ten z którym on aktualnie pracuje jest najlepszy. Często zmienia pracodawcę gdy poprzedni wbije się w teren , przez co zaczyna zaczyna obrabiać mu d*pę. Naprawdę, wszawe charaktery.

Ale mnie to nie rusza żaden naganiacz mam swoje i mi wystarczy 🤩. A że mnie Zbyszko wydymał trudno było się zebrać Ci powiem. A teraz bierze Biernacki i jadą tylko za kasą się poczeka. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

Handlarze sami się mieniaja klientami,zamieniają się trasami jak widzą że coś nie tak,ale spokojnie przyjdzie czas że każdy zapłaci za swoje oszustwa odbije się za parę lat "oliwa sprawiedliwa"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Za co zapłacą chłopie w jakim świecie zyjesz... Dopóki prawa nie zmienia że np firma zawieszona czy kara finansowa spora nic się nie zmieni

13 godzin temu, michalcium napisał:

Wątpisz w prawdziwość tych zdarzeń? Widzę że na okolicy ludziom się oczy otwierają ale bardzo powoli bo np jak mówię człowiekowi nie oddawaj do handlarza XYZ bo 100 kg na byku niemasz a jak nie wierzysz to bydło przeważ(dobty znajomy pare domów obok ma wage) i sie przekonasz i za jakiś czas widzę auto tego samego typa po czym pytam -zważyłeś? -Nie -no to Cię po raz kolejny okradł- etam zapłacił w 3 dni. No to już ręce opadają 🤦🏿‍♂️

Jeszcze się może chwalił że 20gr dołożył ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie jakieś sposoby zeby zdobyć wiedze na temat hodowli bydla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094
3 minuty temu, paprykarz123456789 napisał:

Macie jakieś sposoby zeby zdobyć wiedze na temat hodowli bydla

Jeden. Doswiadczenie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Jeden. Doswiadczenie.

Wątpię bo my i tak dajemy kubelk kukurydzy na głowę a potem siano albo kiszonkę i jak ja mogę wnioski wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj