Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
12345678900    6
12 godzin temu, Koxik333 napisał:

Jak myślicie cenowo można je wycenić luzaki 11 sztuk &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

Myślę między 11,50 - 12,50 powinno być na spokojnie. 

Edytowano przez 12345678900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłypan    18
3 minuty temu, DawidTrzebiatowski napisał:

Witam 

Odsady lm i hh, waga około 250. Cena jaką dają 13 zł netto, czy to czasem nie za mało gdy byki są po 12? 

 

Sprzedajesz odsadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
15 minut temu, DawidTrzebiatowski napisał:

Witam 

Odsady lm i hh, waga około 250. Cena jaką dają 13 zł netto, czy to czasem nie za mało gdy byki są po 12? 

 

Dużo za mało , cena za odsada LM dzisiaj to 16-17 zł .. Hereford 15-16 zł.. byk duży LM 15-16zł  ..  mówię tu o czystej rasie

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Te opszarowcy  gleba do wzięcia jest 20 kwintali pszenicy z ha wszelkie pożytki moje  

15 ha brać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Teoretycznie brać praktycznie ??

Goowna nawioze  wyrobie  jak zacznie rodzić to zabudują pieprzyć dzierżawy 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
1 godzinę temu, ab23 napisał:

Te opszarowcy  gleba do wzięcia jest 20 kwintali pszenicy z ha wszelkie pożytki moje  

15 ha brać 😁

Jeszcze pyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Dwa potem przedłużanie

Słonecznik  tam był przeszłem pole mizernie tam było ścierni prawie nie ma 

 

Albo tak wydojone albo h*jowo robione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
5 minut temu, soltys48 napisał:

 

I zapewne dlatego taka cena

 

Że niby jaka ? 

Dwie tony dać a tam można trzy tony owsika urosną  🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
ab23 napisał:

5 minut temu, soltys48 napisał:

 

I zapewne dlatego taka cena

 

Że niby jaka ? 

Dwie tony dać a tam można trzy tony owsika urosną  🤭

trzy tony owsa to nie jest wcake tak źle tym bardziej ze niedawno znajomy sprzedał owies po 1300 a pszenice po niecaly tysiac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/niemcy-za-malo-bydla-rzeznia-bedzie-zamknieta,128980.html

Chyba ktoś wcześniej wspominał, że na koniec roku ceny bydła mogą drastycznie skoczyć. Może być coś na rzeczy 🤔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
Dnia 4.03.2023 o 09:23, tomaszmab napisał:

Dużo za mało , cena za odsada LM dzisiaj to 16-17 zł .. Hereford 15-16 zł.. byk duży LM 15-16zł  ..  mówię tu o czystej rasie

Orientujesz się może po ile odsadki hf? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Jałówka lm ładna niby 500 kg to po ile za kg mozna dostac? Bo za 4500 jest na sprzedaz 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
33 minuty temu, livebird napisał:

Jałówka lm ładna niby 500 kg to po ile za kg mozna dostac? Bo za 4500 jest na sprzedaz 😆

Są dwie opcje 1- albo ona taka ładna i 2 - albo właściciel tak zorientowany ,raczej opcja 1,ile można dostać jeżeli naprawdę ładna  🤔:       500-6%=470,.   470 •ok 13-14zl = 6110-6580     +VAT , myślę jednak że ona "taka ładna "😉, pokaż zdjęcie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
3 godziny temu, kewin123 napisał:

Są dwie opcje 1- albo ona taka ładna i 2 - albo właściciel tak zorientowany ,raczej opcja 1,ile można dostać jeżeli naprawdę ładna  🤔:       500-6%=470,.   470 •ok 13-14zl = 6110-6580     +VAT , myślę jednak że ona "taka ładna "😉, pokaż zdjęcie 

 

Na zdj wygląda tak nie wiem może jaki szatan 😆😂

Screenshot_20230305-185931.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
20 minut temu, zbitom793 napisał:

A kto Ci da za jedną jałówkę LM 500 kg po 14 plus Vat?

Zgadza się troszkę za mała i jedna,sam sprzedaję po kilkadziesiąt i tak napisałem tylko orientacyjnie ile mógłbym dostać za większą grupę 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
5 godzin temu, livebird napisał:

Jałówka lm ładna niby 500 kg to po ile za kg mozna dostac? Bo za 4500 jest na sprzedaz 😆

Jedź zobacz. Kiedys też myślałem że to nie możliwe, jakieś chore czy coś. Pojechałem kupiłem i zarobiłem😁 obie opcje są możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
22 godziny temu, ab23 napisał:

Dwa potem przedłużanie

Słonecznik  tam był przeszłem pole mizernie tam było ścierni prawie nie ma 

 

Albo tak wydojone albo h*jowo robione 

Może ktoś szuka ,,jelenia” co doprowadzi jako tako a pózniej inna cena? Na 2 lata nie pchałbym się, 5 minimum

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj