Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

outstanding    22
3 godziny temu, Szu15000 napisał:

Outstanding - na mieszankę gorzowska daje 2 dawki, 1 równa terminowo że zbożami, druga po ok 14 dniach (zależy od zapowiadanych deszczy), daje saletrę.

A ile łącznie N dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
2 godziny temu, Cezar321 napisał:

o takie rzeczy znalazłem w śrucie rzepakowej od farmer pasze i to tylko po popłukaniu wiaderka, sprawdźcie jak bierzecie od nich

IMG_20220930_155311039.jpg

IMG_20221124_140346042.jpg

Łukraina🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
53 minuty temu, nexeqadore napisał:

2300

Ja to stosuje bardzo dobra ma większą zawartość tłuszczu ok 7,. 8 % .Na poczontek trzeba ostrożnie znia jak zmieniasz ze zwykłej siruty bo rewolucja może byc. Ogólnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8
6 godzin temu, damianos95 napisał:

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

Nie zdziwił bym się gdyby było blisko tej ceny jednak za rok jak cena pier.... To też mnie nie zdziwi... Wejdą ekoschematy będą dopłaty do bydła opasowego i karzą ludziom łąki przywracać co wyorali. Także perspektywa cenowa nie będzie ciekawa na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
27 minut temu, Gargamel160 napisał:

Ja to stosuje bardzo dobra ma większą zawartość tłuszczu ok 7,. 8 % .Na poczontek trzeba ostrożnie znia jak zmieniasz ze zwykłej siruty bo rewolucja może byc. Ogólnie jest ok.

To oni tak pier**lą żadnej rewolucji nie było  

Takie to dobre i ciągle komuś wciskają a powinno na zapisy być 😁

A wez no młóto browarniane świeże to nie idzie się doprosić  o dostawę  ciekawe dlaczego tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
4 minuty temu, ab23 napisał:

To oni tak pier**lą żadnej rewolucji nie było  

Takie to dobre i ciągle komuś wciskają a powinno na zapisy być 😁

A wez no młóto browarniane świeże to nie idzie się doprosić  o dostawę  ciekawe dlaczego tak jest ?

Próbowałeś młóto w granulacie?

Jak mokre teraz przeliczają?

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Nie będę płacił  za suszenie 

Nie wiem po ile teraz od września nie miałem dostawy 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
15 minut temu, pogromca200 napisał:

Nie zdziwił bym się gdyby było blisko tej ceny jednak za rok jak cena pier.... To też mnie nie zdziwi... Wejdą ekoschematy będą dopłaty do bydła opasowego i karzą ludziom łąki przywracać co wyorali. Także perspektywa cenowa nie będzie ciekawa na przyszłość.

Czyli co jak sąsiad nagonił od emerytow i rolnikow na papierze żeby oddali tuzy dla obszarnika ktory na jesień potalerzował i podobno planuje kuku posiac to nici z tego beda i musi przywrócić łąke? ale by była draka...🙃 tym bardziej ze te tuzy użytkowal sasiad mleczarz i dbal jak o swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1657
6 godzin temu, damianos95 napisał:

Panowie ja z takim pytaniem dziś gadałem z gościem co" siedzi" w bydle i chciał się zakładać o flaszkę że na jesieni za hf będzie 16zl za żywą realne to ? W sumie chyba nic mnie nie zdziwi w tym kraju ale jednak jestem ciekaw co wy powiecie  

Raczej byk w cenie swini zaraz będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
10 godzin temu, Paramonov napisał:

Przy zgłaszaniu przybycia zaznaczanie coś w środek transportu czy pominąć ? 

Pomiń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Dałem już że transport własny. Może nie będzie źle ? Bo wcześniej pominęłam i jest błąd do tej pory... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48

Propozycja 11.5 netto za HF co myślicie ? Wagę 800 mają. Jakby dali 11.8 pewnie bym się nie zastanawiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137
18 godzin temu, nexeqadore napisał:

Amirap standard - zubr uzywa ktos z was do opasu bydła ponoć zamiast śruty rzepakowej agrolok mi to oferuje

Poczytałem sobie o nim i moim zdaniem sprawdź w jakiej cenie możesz kupić makuch rzepakowy - zawartość odżywcza praktycznie pokrywa się z amirapem. 

17 godzin temu, Cezar321 napisał:

o takie rzeczy znalazłem w śrucie rzepakowej od farmer pasze i to tylko po popłukaniu wiaderka, sprawdźcie jak bierzecie od nich

IMG_20220930_155311039.jpg

IMG_20221124_140346042.jpg

Jakiej śruty byś nie kupił znajdziesz trochę ziemi, jest ona używana w procesie rafinacji oleju rzepakowego. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, ACoCieTo napisał:

propozycja za jałówki 13 za 14 to bym puścił

Może kogoś stać żeby umoczyć po 500+ na sztuce. Szukaj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2
5 godzin temu, misio3p napisał:

Poczytałem sobie o nim i moim zdaniem sprawdź w jakiej cenie możesz kupić makuch rzepakowy - zawartość odżywcza praktycznie pokrywa się z amirapem. 

Jakiej śruty byś nie kupił znajdziesz trochę ziemi, jest ona używana w procesie rafinacji oleju rzepakowego. 

w każdym kilogramie było tego czegoś białego około 100 g, więc naprawdę dużo, jakiś wypełniacz, żeby waga się zgadzała 

5 godzin temu, misio3p napisał:
22 godziny temu, Cezar321 napisał:

Jakiej śruty byś nie kupił znajdziesz trochę ziemi, jest ona używana w procesie rafinacji oleju rzepakowego

w każdym kilogramie było tego czegoś białego około 100 g, więc naprawdę dużo, jakiś wypełniacz, żeby waga się zgadzała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
6 godzin temu, ACoCieTo napisał:

propozycja za jałówki 13 za 14 to bym puścił

Kowalczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
nexeqadore napisał:

6 godzin temu, ACoCieTo napisał:

propozycja za jałówki 13 za 14 to bym puścił

Kowalczyk?

Nie Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj