Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

radzioRS    94
2 godziny temu, karolr2 napisał:

Poszły dzisiaj lm 15netto 6% potrącenia 

Kto taką cenę daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1986    33
13 godzin temu, karolr2 napisał:

Poszły dzisiaj lm 15netto 6% potrącenia 

OMG. 

Ile sztuk, bo to też ważne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
19 minut temu, helsinki napisał:

Ponoć od poniedziałku obniżki będą 

 

Tak jak pół roku wielu twierdziło ze na jesień byki bedą po 20 zł za żywiec 😂

 Jak myślicie jakby dziada ostrzyc tak jak tu ostatnio gdzieś ktoś dodawał na grzbiecie to przestanie sie tak pocic? 

16729091766256948080701687280625.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
22 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Powiedz,  że od straszenia to są duchy 

I teściowe😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77
8 minut temu, cinek1808 napisał:

Otwierać drzwi i okna bo zaraz będzie problem z płucami 

Tylko nie rób przeciągów bo tego bydło nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie byki mają chłodno dużych przeciągów nie ma . Kiedyś chciałem aby miały ciepło to lekarz cały czas przyjeżdżał. Teraz się z tego wyleczyłem jak zobaczyłem jak byki stoją na mrozie -20 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
54 minuty temu, kris82 napisał:

Popraw wentylację w budynku powinno pomóc. Hf 12 netto.

 

46 minut temu, cinek1808 napisał:

Otwierać drzwi i okna bo zaraz będzie problem z płucami 

Okna otwarte tylko on kudłaty troche i tak sie przypaca reszta normalnie, poci sie tak odkąd jest i nic mu sie z płucami nie dzieje i nie kaszle, w stajni nie jest duszno bo okna prawie zawsze pootwierane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131

Sprzedane dwa byki .. jeden 50/50 HHxLM a drugi 75/25 LmBBbxHF po 13 brutto waga 635 i 674 kg 5% skitki wiek 1,5 roku

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

 Czemu za długie? Ja będę brał z korytarza bo nie mam możliwości bezpośrednio od byków . Więc obornik będzie luźny. Potem ewentualnie z pryzmy trochę . Też mi zależy aby były dłuższe żeby nie spadał po drodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
26 minut temu, Andrzejcypis napisał:

Odsadki lm teraz po ile są?

Ja mam kilka na sprzedaż to zastanawiam się czy wogle sprzedawać. Jak patrzę że ktoś jakieś mieszane wystawia za 4,5 tysiąca to ile ja mam za 100 % LM liczyć ..  ?? Teraz wolę potrzymać sam 10 mscy i sprzedać je na wagę po 10000 zł sztuka niż sprzedawać po 5 tysięcy

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Ja mam kilka na sprzedaż to zastanawiam się czy wogle sprzedawać. Jak patrzę że ktoś jakieś mieszane wystawia za 4,5 tysiąca to ile ja mam za 100 % LM liczyć ..  ?? Teraz wolę potrzymać sam 10 mscy i sprzedać je na wagę po 10000 zł sztuka niż sprzedawać po 5 tysięcy

W jakim wieku i wadze te mieszańce po 4500? Bo chyba to byłby już byk a nie odsadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Ja sprzedawałem mieszance... Jakiweczki średnio w wadze 280 kg po 15 zl, i byczki ok 320 po 16... Wiek 8 miesięcy... Z byczków trochę zszedłem z ceny bo już za dużo wychodziło.

@tomaszmab tylko bierzesz na siebie ryzyko, że nie wiadomo co będzie za te 10 miesięcy i czy przy obecnych cenach nawozów, pasz i innych składowych, mięso że sprzedaży to pokryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
9 godzin temu, livebird napisał:

W jakim wieku i wadze te mieszańce po 4500? Bo chyba to byłby już byk a nie odsadek? 

7-9 mscy . 280-300 kg 

6 minut temu, johny1991 napisał:

Ja sprzedawałem mieszance... Jakiweczki średnio w wadze 280 kg po 15 zl, i byczki ok 320 po 16... Wiek 8 miesięcy... Z byczków trochę zszedłem z ceny bo już za dużo wychodziło.

@tomaszmab tylko bierzesz na siebie ryzyko, że nie wiadomo co będzie za te 10 miesięcy i czy przy obecnych cenach nawozów, pasz i innych składowych, mięso że sprzedaży to pokryje.

No to wiadomo że nie wiadomo co będzie .. tak jak sieje coś na polu i np chce na wiosnę kilka ha kuku na ziarno posiać ale wiem że cena może być tragiczna .. to jest rolnictwo i tu nigdy nic nie wiadomo . Równie dobrze może być tak że bydło jeszcze wzrośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892
Dnia 5.01.2023 o 11:58, jarecki napisał:

ten ząb to do ładowania belek , do obornika jest za długi 

Jak za długi do obornika? 

Wszędzie takie zęby są zakładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, livebird napisał:

To duże te odsadki u nas to tak 4 miesiace max i bycki odstawione 

To dostawiasz później drugiego cielaka do krowy cz zasuszasz ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj