wiktorkankowski

wyslodki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damianek20    2020

Są przyrosty ale bez zboża i bez białka na cuda nie licz. Teraz wysłodki są tak wyciśnięte że nie mają nic cukru. Ja mieszam je z qq do tego soja rzepak i kiszonka z żyta. Ale pamiętaj że przyrost zależy również od sztuki. Mam krowę która je i jest chuda i cielaka miałem od niej takiego samego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

No chyba o to chodzi w cukrowni zeby z buraka wycisnac cukier, czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Wysłodki są bardzo dobre dla krów . są mlekopędne, ale nie same kuku i pasza treściwa musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
Damianek20 napisał:

Są przyrosty ale bez zboża i bez białka na cuda nie licz. Teraz wysłodki są tak wyciśnięte że nie mają nic cukru. Ja mieszam je z qq do tego soja rzepak i kiszonka z żyta. Ale pamiętaj że przyrost zależy również od sztuki. Mam krowę która je i jest chuda i cielaka miałem od niej takiego samego .

bez przesady ze 3 lata temu próbowałem i były słodkie. jakby nie było tam nic cukru to by sie bardzo słabo zakiszaly . Jak dla mnie super pasza, zawsze kupuje jak qq nie urosnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
3 godziny temu, robi57362 napisał:

bez przesady ze 3 lata temu próbowałem i były słodkie. jakby nie było tam nic cukru to by sie bardzo słabo zakiszaly . Jak dla mnie super pasza, zawsze kupuje jak qq nie urosnie

To chyba nie widziałeś prawdziwych wyslotek. Od maleńkiego jak pamiętam karmimy tym bydło bo mamy blisko cukrownie. I kiedyś te wysłodki po zakiszeniu były jak masło żółte i było mleka. Nic się w środku nie psuło a teraz są białe podane suche. Nawet w beli się nie chcą zakisic  .

20 godzin temu, mds212 napisał:

No chyba o to chodzi w cukrowni zeby z buraka wycisnac cukier, czyz nie?

Oczywiście że tak tylko wtedy są już one posne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
Damianek20 napisał:

3 godziny temu, robi57362 napisał: bez przesady ze 3 lata temu próbowałem i były słodkie. jakby nie było tam nic cukru to by sie bardzo słabo zakiszaly . Jak dla mnie super pasza, zawsze kupuje jak qq nie urosnie To chyba nie widziałeś prawdziwych wyslotek. Od maleńkiego jak pamiętam karmimy tym bydło bo mamy blisko cukrownie. I kiedyś te wysłodki po zakiszeniu były jak masło żółte i było mleka. Nic się w środku nie psuło a teraz są białe podane suche. Nawet w beli się nie chcą zakisic 

pierwsze wyslodki widzialem jakieś 12 lat temu.Maslane to sa jak zgnija 🤭


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
29 minut temu, robi57362 napisał:

pierwsze wyslodki widzialem jakieś 12 lat temu.Maslane to sa jak zgnija 🤭

To mówisz o papce a kiedyś były zakiszone i żółte pachniały a teraz białe przywozisz i białe dajesz. Pchasz w ta krowę czy była a on dalej głodny. Nawet w belach nie chcą się zakisic. W tym roku zostało mi dwuletnie 3 bele to na ok 20 cm na wierzchu zrobiły się żółte ale jeszcze nie to co kiedyś to widać było że z większym apetytem krowy to zjadły .

Jak dożyje i nie zapomne to zrobię zdjęcie bo została mi chyba jedna albo dwie z ubiegłego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Dnia 24.12.2022 o 20:08, Damianek20 napisał:

To chyba nie widziałeś prawdziwych wyslotek. Od maleńkiego jak pamiętam karmimy tym bydło bo mamy blisko cukrownie. I kiedyś te wysłodki po zakiszeniu były jak masło żółte i było mleka. Nic się w środku nie psuło a teraz są białe podane suche. Nawet w beli się nie chcą zakisic  .

Oczywiście że tak tylko wtedy są już one posne 

Do wysłodek cukrownia dodaje środki antybakteryjne żeby nie gniły na placu. Nie pytaj skąd wiem bo itak nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Pamiętam wysłodki z cukrowni Klemensuw Worzuczyn i to co teraz jest z Werbkowic według mnie to co było kiedyś a teraz to jest przepaść pryzmy z wyslodkiem robią się pomarańczowe i czym to jest spowodowane panowie znawcy tu gdzie zalane wodą są takie jak 20lat temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Z  wysłodkami  jest  taka  różnica  że  kiedyś   były  inne  maszyny  i teraz  ,  kiedyś  więcej    zostawało  teraż  wszystko  wyssane  na maksa  można  sypać    ja  ostatnio  daję   suche  granulowane   z  to  dają  niezłego  kopa  i   trzeba  uważać  aby  nie    przewalić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
9 godzin temu, Ziel napisał:

Do wysłodek cukrownia dodaje środki antybakteryjne żeby nie gniły na placu. Nie pytaj skąd wiem bo itak nie powiem.

Tato robił kiedyś w cukrowni więc jakoś mnie nie zaskoczyłeś. I tak słabe dają bo psują się strasznie w pryzmie. U mnie w tym roku nie tak bo zawiozłem wszystko w ciągu 3 dni tylko góra do wyrzucenia i w środku sporadycznie na łączeniach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj