kamilsame1

prasy feraboli

Polecane posty

kamilsame1    8

Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierol    0

Witam. Ta prasa co o niej piszesz jest bardzo podobna do produktu Warfamy, ja mam prasę Warfama i jestem zadowolony przede wszystkim z rozdzielacza w kabinie i dużego prześwitu na podbieraczu. Feraboli jest chyba lepiej wykonana, jak będę u kolegi to jeszcze pooglądam ale jest z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

my kupiliśmy ferabolli ff20 w 2008 roku zrobiła ok 6000tyś balotów i jak narazie nie było ani jednej usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek987    0

Mój sąsiad ma feraboli ff20(2009) i zrobił już 3500 balotów. Tylko sprężyny na podbieraku wymienia. Prasował u mnie to bele były idealnie ubite. Jak do tej pory chodzi bezawaryjnie. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie ma rotoru.

A to bierzesz na dotację czy za swoją gotówkę? i ile będziesz miał do prasowania ? :)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacekd    0

Jeśli się uda to na program , co do ilośći to jakieś 350 bali. Planowałem kupno Prasy Metal Fach

ale dowiedziałem się że bende miał problemy ze suchą słomom i dlatego postawiłem na Prasę Feraboli entry 120. Myśle ze nie bendę żałował decyzji pozdro.

Edytowano przez Wacekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mam pytanie czy można gdzieś zamówić prasę Feraboli extreme 220 lub 265 z samym rotorem bez noży? Dzwoniłem do dwóch dilerów i mówili że mozna zamówic z rotorem i nożami lub bez rotora i noży, a z samym rotorem nie można. Na stronie producenta są modele z samym rotorem LTR i HTR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tą siatkę produkuje z tego co pamiętam Tama. Tamę Marathon kupisz taniej niż JD, ale o takim efekcie na beli zapomnij przy tym aparacie :) bardzo wydajna siatka, ale miejscami krzywo nawinięta co przy tym rodzaju podawania siatki może poruszyć nerwy...Wypróbowałem już wiele siatek, przynajmniej w mojej Entry najlepiej sprawdza się Hellasnet -320-240zł/2000m

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmarcin    4

Ja mam prasę feraboli trotter 125 na pełnym rotorze i 25 noży, jestem z niej zadowolony. Do tej pory zrobiła około 6 tys bel.Prasa jest z 2005 roku prasujemy renaultem 150 km ale pracowała też z MF 115 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z prasą Feraboli FF44H da radę ursus C-360? w takich co nie co górzystych terenach? i czy prasa ogólnie jest polecana? bo mało informacji w internecie o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Trochę wolniej pod górkę ale da radę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź a ogólnie to u mnie by prasował C-4011 i myślę że różnicy nie ma dużej od C-360 i czy silnik na pewno dałby radę ze zgniotem w tej prasie bo prasa jest zmienno-komorowa od 60-150 i jak bym tak ustawił 100x150 lub 120x150 to powinna chyba dać radę bo tak się rozmyślam a i jeszcze jedno co zauważyłem to w tej prasie jest spawana sprężyna jedna jak i druga (duże takie po bokach) sprzedawca mówił że posiada do niej sterownik prasa była sprowadzana balot słomy w niej jeszcze jest ale ten gość powiedział że jakbym chciał to może spokojnie ją podczepić do jakiegoś ciągnika i pokazać jak chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wyciągnięta pewnie z krzaków na zachodzi i dlatego bela jeszcze jak sprężyny spawane to sprawdź ile nowe kosztują sprężyna pracuje i spawana długo nie pochodzi na bank, a musi pracować. Te sprężyny mogą kosztować po 500zł jak nie więcej nie pamiętam co to za prasa byłą ale do jakiegoś modelu mniej więcej tyle kosztowała sztuka. Tak więc musisz brać pod uwagę zakup sprężyn.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tych sprężynach jest co prawda tylko mocowanie (uchwyt do zaczepienia) dospawany ale z krzaków to raczej nie koniecznie bo słoma w niej jeszcze nie jest zczarniała od deszczu czy coś pasy wyglądały na dobre nie popękane i co mnie cieszy że nie były gładkie tylko takie wzorkowane co na pewno pomoże przy wyrzucie słomy a co do wymiany to bardziej liczyłem sie z oponami bo jedna jest na całkowitym wykończeniu. A we wszystkich prasach tego typu jest aparat wiązania uruchamiany i prowadzony elektrycznie przez siłownik elektryczny? A i jeszcze do czego służą te sprężyny tak na prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Poszukuje opinii o prasie maschio extreme 165 htc a mało jest o nich w internecie.  Czym się różni od modelu  265  i czy mozna ja wyposazyc w walek dogniatajacy pokos i pasy bezkoncowe?

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj